Aktuálně: 4 943 inzerátů174 393 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Agamy a gekončíci

Maroko (neregistrovaný) 01.10.2023, 11:21:21 xxx.xxx.2.108

Dnes jsem navštívil burzu zvířectva v Hodoníně a jako nezkušený terarista se zeptám. Je normální v tomto počasí bylo 10 stupňů prodávat terarijní zvířata? Gekončíci noční, agamy vousaté, vodní želvy, strašilky…

Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 03.10.2023, 13:23:14 xxx.xxx.123.10

Plazi jsou studenokrevní živočichové. To znamená, že srdeční tep se jim upravuje dle okolní teploty. Toto je ale možná dost extrémní. Neznám gekončíky a agamy jestli jim v tomto počasí hrozí prochladnutí ale určitě bych je z takových podmínek nikdy nekoupil. Vždycky jedině přímo u chovatele doma.

Na názory dalších zkušenějších bych si rád počkal, také mě zajímá jestli je takové chování košér.

J5
J5 (263 příspěvků) 03.10.2023, 15:22:39 xxx.xxx.171.54

Nevím kde probíhá burza v Hodoníně ale předpokládám že ne někde na chodníku. Soudit podle momentální venkovní teploty je zavádějící.

Jinak krátkodobý pokles teploty na 10°C a to i u zvířat v plně aktivním období je trochu stresující ale zrovna agamám vousatým ani většině druhů v vodních želv zásadně neublíží. Gekončíkům nevím ale bude to podobné. Strašilky? Zde jsem úplně mimo.

Jak píše anonym nade mnou, nákup zvířat přímo u chovatele ničím nenahradíš.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.