Aktuálně: 4 684 inzerátů176 733 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů

Psi v médiích

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 15.03.2024, 12:01:24 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 15.03.2024, 10:07:24

Paní Balu,

předpokládala jsem, že……… ale to jsem evidentně předpokládala špatně, ono by stačilo odhlédnout od toho, že jsem tu PROSBU psala já, možná byste to posléze vnímala jinak, což už je nyní naštěstí jedno.

Přeji Vám krásný den, je přece pátek.

Zrzavci

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 15.03.2024, 12:06:10 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 15.03.2024, 11:57:58

Ano, ono stačí se občas i podívat na nabídku majetku státu, kolik je tam zvířat odebraných pro týrání. ☹️

Buggyra
Buggyra (3281 příspěvků) 15.03.2024, 12:09:59 xxx.xxx.198.226

Není zvláštní, že když měli psi k dispozici celý dům, znečistili úplně všechno? Chápu, když jsou v kotci, tak tam není moc na výběr, třeba mají aspoň čisto v boudě (mají?), ale když mají celý dům, že si pár koutů (doupat…) nenechali čistých? Že by na tom byli v čistotnosti hůř než prasata a koně? Ale možná za to mohla ta štěňata…

balu
balu (1632 příspěvků) 15.03.2024, 12:13:18 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 15.03.2024, 12:01:24

Už jsem to jednou psala. Mám úctu téměř ke všem, co sem chodí a píšou (výjimky existují, ale vy k nim nepatříte). A protože ctím to, že každý může napsat do každého tématu co chce, tedy svobodu, předpokládám stejný přístup i od ostatních diskutérů. Myslím, že jsme si tu všichni rovni, nikdo z nás nestojí nad ostatními, nikdo z nás není moderátorem, aby si mohl osobovat právo rozhodovat a určovat, který příspěvek kdo může napsat kam. Vy jste napsala prosbu, já jsem si dovolila nevyhovět. Nevidím problém. 

impact
impact (422 příspěvků) 15.03.2024, 12:23:17 xxx.xxx.97.71
Buggyra:

Není zvláštní, že když měli psi k dispozici celý dům, znečistili úplně všechno? Chápu, když jsou v kotci, tak tam není moc na výběr, třeba mají aspoň čisto v boudě (mají?), ale když mají celý dům, že si pár koutů (doupat…) nenechali čistých? Že by na tom byli v čistotnosti hůř než prasata a koně? Ale možná za to mohla ta štěňata…


15 psů při zhoršené výživě znamená dvě tři hovna od každého denně. V průměru denně třeba 40 kousků a za měsíc neuklízení je to 1200 hoven. Pak už to na packách nosí všichni všude. 🤮

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 15.03.2024, 12:51:52 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 15.03.2024, 12:13:18

aby si mohl osobovat právo rozhodovat a určovat, který příspěvek kdo může napsat kam. 

Vy jste napsala prosbu,

No vidíte, pochopila jste, že jsem psala prosbu - prosbu, jak tedy můžete dojít k níže citovanému?

aby si mohl osobovat právo rozhodovat a určovat, který příspěvek kdo může napsat kam.

Prosila jsem, nenařizovala ani nerozhodovala, jen jsem doufala, že pochopíte, že zabít tak vážné téma patřící týraným psům debatou která k ničemu nikdy nemůže vést, je trošku škoda. Ale tak nenadělám nic, jistě, psát si můžete co chcete, můžete zaplácat tak citlivé téma klidně rasistickými, politickými a jinými komentáři.  Můžete naopak psát do politiky recepty na lanýže ve slaným karamelu, můžete si psát co chcete a kde chcete. Je na každém, jak vnímá okolní svět. 

balu
balu (1632 příspěvků) 15.03.2024, 13:12:11 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 15.03.2024, 12:51:52

Tématu týraných psů se nic nestalo, nepřehánějte. Ano, prosila jste, ale to neznamená, že vaší prosbě musím vyhovět. A pokud na tom trváte, pak už je to osobování práva rozhodovat kde a co může, nebo má, být uveřejněno. 

Debata o menšinovém etniku začala kvůli týrání psů v osadách na Slovensku, takže zcela k tématu. Že se pak svezla k všeobecné problematice tohoto etnika je logická věc, kdy se  diskutovalo o možnostech řešení jak na Slovensku tak u nás. Pokud v tom vidíte rasismus, tak musí být rasistické i úřady, které tuto problematiku musí řešit. 

Anonymní (neregistrovaný) 15.03.2024, 13:53:46 xxx.xxx.133.107
Zrzavci:

Jistě Balu, jistě Balu, jistě Balu…………….jistě Balu.


Neoxidujte madam

Anonymní (neregistrovaný) 15.03.2024, 13:59:40 xxx.xxx.133.107
balu:

Buggyro, 

ano, Čunek je přestěhoval na jedno místo. Až na výjimky, pár rodin šlo do nějakých zapadlých vesnic do starých domů, ti nejhorší neplatiči. Můžete mi říct, proč by měl trestat  lidi většinového etnika tím, že mezi ně nastěhuje tuto menšinu? Chtěla byste bydlet v takovém sousedství? 

Píšete, žádná intervence, žádné restrikce - vy víte, že nebyly? V naší republice operuje spousta neziskovek, která se dobře živí na pomoci tomuto etniku. Stát nemůže vodit to jediné neschopné etnikum za ručičku. Když zde dokážou dobře žít Vietnamci, kteří, jak sama píšete, pocházejí ze zcela jiného kulturního prostředí, tak by to měli zvládnout i cikáni, kteří v našem (evropském, středoevropském) kulturním prostředí žijí už víc jak pět set let a zde v republice od roku 1918, v českých zemích od 1945, když bereme fakt, že jich hodně přišlo po válce ze Slovenska.

Vy byste udělala… tatínkům práci. OK, kde ji vezmete? A kde vezmete ty tatínky ochotné pracovat? Na pracáku je spousta lidí dlouhodobě, už dávno bez nároku na podporu v nezaměstnanosti, ale ti lidé nejdou pracovat, byť do dělnických profesí se pořád někde bere a je po dělnících i jen se základním vzděláním mezi zaměstnavateli hlad. Tito lidé jsou raději na dávkách hmotné nouze. Jsou líní pracovat. Jak je chcete donutit? Seberete jim všechny dávky? Začnou krást, ne pracovat. Zavřete je za krádeže? Budou se válet v kriminálu, protože pro vězně práce není. Budou mít veškeré zaopatření, teplo, jídlo dle norem, televizi, posilovnu. Je to pro takové lidi hrozba? 

Kde tedy najdete, z čeho uděláte ten bič, aby byl opravdu účinný? 


S tématem psi a média to souvisí hodně, mě to dost zajímá. 

Na YouTube nějaký kanál dokumentoval výpravy do těchto osad, kde byly běžně nalézány odsekané končetiny a další tělní části psů.

A živí psi tam měly tak strašně zarostlé řetězy do krku, že nechápu jak se takového stádia mohou dožít.

kometa
kometa (4349 příspěvků) 15.03.2024, 14:17:37 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 15.03.2024, 10:27:09

aspoň mu nasypat granule

Mě ještě napadlo - přístup k vodě? To tam měl napuštěné umyvadlo nebo jak?

kometa
kometa (4349 příspěvků) 15.03.2024, 14:19:24 xxx.xxx.147.163
balu:

Ráda věřím. Tady v jednom supermarketu dělala u pultu uzenin cikánka. Čistá, slušná, šikovná. U ní člověk vůbec nevnímal, že je jiného etnika. Bohužel tu špatnou pověst dělá těch ostatních 90 %.


Znám taky takové. Ale přesně - je jich menšina. A navíc se od nich ta většina často distancuje.

kometa
kometa (4349 příspěvků) 15.03.2024, 14:25:09 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 15.03.2024, 13:53:46

Neoxidujte madam

Do Zrzavců se, prosím, nenavážejte. Její příspěvky jsou velmi užitečné.

(jo a živí psi měli)

Leithian
Leithian (573 příspěvků) 15.03.2024, 14:25:51 xxx.xxx.2.11
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 15.03.2024, 12:01:24

Doufam ze stejny pristup budete mit az nekdo zas zmasti tema pouckama o cestine, nebo jinymi nesmysly. Jak je tu milym zvykem.

Doron
Doron (1883 příspěvků) 15.03.2024, 14:40:34 xxx.xxx.7.205
kometa:

aspoň mu nasypat granule

Mě ještě napadlo - přístup k vodě? To tam měl napuštěné umyvadlo nebo jak?


Vodu neměl .

 To ho asi, broučka, zachránilo, šel na parapet olizovat kapky .

Sardullah
Sardullah (1014 příspěvků) 15.03.2024, 17:46:42 xxx.xxx.189.104

No…pokud nezačnou padat za týrání zvířat pořádné tresty, tak čeho by se tyran bál…ale to nejsou jen zvířata…ono jsou to celkově tresty za týrání dětí, domácí násilí, o znásilnění ani nemluvím.

Někdy si říkám…proboha, vždyť jsme lidi, tvorové rozumní a snad nějaká minimální empatie by v nás měla být. Každý nemusí zvířata milovat, ale nějaká úcta k jinému živému tvorovi, který taky cítí strach, radost, bolest…

impact
impact (422 příspěvků) 15.03.2024, 17:48:04 xxx.xxx.97.71

Vypadá mnohem lépe. 🤩

A já si říkala, co maj furt všichni s tím stofárdem, když je to jasnej ambully. By mě zajímalo, esi se nějak provalí i chovka. Tihle psi se tu moc bez papírů nepohybují. Bez ohledu teda na to, že jsou to papíry psaný na koleni. 😛

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-stav-zbidaceneho-psa-se-kazdym-dnem-vyrazne-lepsi-vnima-okoli-a-reaguje-na-podnety-40464398


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.