Aktuálně: 4 956 inzerátů174 127 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Psi v médiích

orionka-2
orionka-2 (469 příspěvků) 19.03.2024, 10:25:05 xxx.xxx.64.54

Ono obecně to nemusí být nevšímavost… lidi si řeknou, že nikam volat nebudou, že není potřeba, aby se angažovali v nějaké pomoci, protože to určitě udělá někdo jinej.

A i proto to tu vypadá, tak jak to je.

Nemůžou vás odbýt. Nejdřív vám řeknou, že se hovor nahrává, nebo neřeknou, ale nahrávají a každé oznámení jsou povinni přešetřit.

Když jsem venčívala psy v Liberci za hřbitovem, volala jsem policii, protože na hřbitov potmě lezli nějací, asi, pobudové. V té době se na hřbitovech kradlo všechno kovové. Sice chtěli vědět nacionále, ale když jsem jim řekla, že zůstanu v anonymitě - stejně přijeli hřbitov zkontrolovat. 

Lepší 5x zavolat zbytečně, než nechat kluka v epileptickém záchvatu umřít. Howgh.

Verun
Verun (719 příspěvků) 19.03.2024, 10:51:53 xxx:xxx.fc91:1412
impact:

Sorry, ale to je jen spekulace. Že byl na první dobrou odvezen do záchytného kotce ještě neznamená, že by ho tam nechali umřít.


Psala to vyloženě ta.co u ni pes je. Že by tu noc v tom kotci nedal…. Jestli na fb nebo kde už nevím.byly tam i fotky psa asi v nějaké zimní zahrade.a jak je pomalu rozkrmovan a že už projevill i trochu zájmu/emoce.

Já to na svém kompu v historii až budu doma zkusím najit.verun

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 19.03.2024, 10:54:26 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 19.03.2024, 10:25:05

Já myslím, že jsme si nerozuměli. Nikdo tady nenapsal, že by člověku v záchvatu nebo jiné zdravotní indispozici nepomohl, kdyby o tom věděl nebo se k tomu přímo nachomýtl. Ale nemůžete činit zodpovědnými lidi za to, že nekonali, když se mohli jen domýšlet, jestli vůbec. Nepopírám, že v naší společnosti jsou i lidi lhostejní, to vůbec ne. Jinak by se asi neděla přepadení i za bílého dne. Ale jak jste uváděla příklad paneláku o 33 bytech, tak prostě věřím tomu, že pokud se něco dělo v přízemí, tak ti ve vyšších patrech vůbec nemuseli mít povědomí a nedávala bych jim to za vinu. Já třeba taky nekontroluju, co se děje v ulici u všech sousedů jednoduše proto, protože tudy nechodím.

impact
impact (409 příspěvků) 19.03.2024, 10:58:28 xxx.xxx.11.39
Verun:

Psala to vyloženě ta.co u ni pes je. Že by tu noc v tom kotci nedal…. Jestli na fb nebo kde už nevím.byly tam i fotky psa asi v nějaké zimní zahrade.a jak je pomalu rozkrmovan a že už projevill i trochu zájmu/emoce.

Já to na svém kompu v historii až budu doma zkusím najit.verun


Kdybyste bývalá tušila, co takoví záchranáři nalžou a navymýšlejí za báchorky… 🙃

Samozřejmě to mohlo být tak, jak vypráví ona. Ale na druhou stranu já často  velmi úzce spolupracuji s nejrůznějšími strážníky MP a když pak člověk slyší průběh z jedné strany a příběh z druhé strany, tak se nestačí divit. A od naší MP třeba ten příběh znám kolikrát dřív, než psa od nich někdo vezme a pak se divím, kam na to lidi chodí. 😂

Prostě ze své praxe nevěřím tomu, že by ho v tom kotci nechali dýl než pár hodin, než by našli někoho, kdo si ho vezme. A buď by si ho vzala ona a nebo jiný spolek.. 

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 19.03.2024, 12:38:06 xxx.xxx.60.45
Sarah01:

To není o nevšímavosti a lhostejnosti. Já jsem taky kdysi zavolala PČR, když jsem viděla z okna ležet na ulici nějakou osobu (i když se nakonec ukázalo, že to byl nalitej chlap). To bylo ale něco jinýho. Nemůže si každej v paneláku, kde je 33 bytů, všimnout všeho, co se kde v domě šustne. A zkuste zavolat na policii, že se vám někde něco nezdá, tak vás jen odbudou (taky se mně stalo). A ještě za to trestat, tak to už je vůbec úplně mimo. Trestaný má být zásadně a jen pachatel. To bejvalo snad jen za protektorátu a za komunistů, že za prohřešek jednoho člověka se trestala celá rodina a sousedi k tomu.


Ali, dnes Tě ale fakt nesmí policie odbýt! Např. Měšťáci jsou povinni přijet třeba na každé nahlášení rušení nočního klidu. Vyzkoušeno! Ne mnou, ale bratrancem. 

assil
assil (1491 příspěvků) 19.03.2024, 12:44:05 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.03.2024, 12:38:06

Asi jak kde, když voláte z vesnice do nejbližšího města, tak vás pošlou do háje úplně v klidu a téměř jistě. Taky vyzkoušeno na rušení nočního klidu, volně pobíhajícího psa a podobný věci.

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 19.03.2024, 12:53:09 xxx.xxx.60.45
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.03.2024, 12:44:05

Hmm, tak to je blbý.

Tady se stalo to, že teta ležela po operaci ve špitále. Nedaleko se konala nějaká dýza a ještě ve dvě ráno pacientky nemohly spát. Tak její syn, můj bratranec, z úplně jiného města zavolal Měšťáky a prý do 20 min byl klid, jeli tam tu společnost umravnit.

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 19.03.2024, 12:55:34 xxx.xxx.60.45
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.03.2024, 12:44:05

Moji sestřenici pro změnu volali Měšťáci k opilci…když ještě jezdila s Rychlou. Přijela, viděla, že jejími slovy “opilec si tam v klidu blil”, byl při vědomí…a nějak ji to tehdy naštvalo. Jela z asi 30km vzdáleného města, někdy ve dvě ráno. Tak jim řekla, ať si opilce vezmou k nim na stanici. No a druhý den už šla na kobereček k řediteli špitálu.😄

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 19.03.2024, 13:07:35 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Ali, dnes Tě ale fakt nesmí policie odbýt! Např. Měšťáci jsou povinni přijet třeba na každé nahlášení rušení nočního klidu. Vyzkoušeno! Ne mnou, ale bratrancem. 


Tak zatím jsem nikdy neřešila rušení nočního klidu, ale jiný věci, např. již zmíněný odchyt pobíhajícího psa, napadání a usmrcování divokých kachen výrostky na místní říčce, nelegální táboření v oblasti přírodní památky (což by mně nevadilo, kdyby si ti tábořící po sobě ten bordel uklidili), nezájem, vše je povoleno, paní, tak se o to nestarejte. Co se týká toho psa, tak si to zařiďte nějak sami, třeba ho klepněte po palici. Pak jsem jednou ještě volala kvůli obtěžování opilými bezdomovci u Billy, už byli docela agresívní a v telefonu se ozvalo jen Už zase?

Verun
Verun (719 příspěvků) 19.03.2024, 20:35:16 xxx.xxx.220.12
impact:

Sorry, ale to je jen spekulace. Že byl na první dobrou odvezen do záchytného kotce ještě neznamená, že by ho tam nechali umřít.


citace z článku:

„První den byl nejkritičtější. To jsme jej vzali ze záchytného venkovního kotce technických služeb Hrates, kde měl po záchraně z hradišťského bytu strávit noc. Tu by ale nejspíš nepřežil. Byl úplně odevzdaný, bezvládné tělo. Pes, který má mít kolem třiceti až čtyřiceti kilogramů, teď vážil pouhých sedmnáct,“ uvedla Novinkám žena, která si vzala týraného psa okamžitě do náhradní péče.

odkaz: 

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-stav-zbidaceneho-psa-se-kazdym-dnem-vyrazne-lepsi-vnima-okoli-a-reaguje-na-podnety-40464398#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart

Pes v takovém stavu ale nepatří přece do záchytného kotce ani na pár hodin, ale na veterinu. .…bych si tak myslela.

 Pouze ho přemístnili z louže pod okap. Pokud na té veterině teda nebyl, ale asi nebyl, v jeho stavu by si ho tam nejspíše nechali…

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 19.03.2024, 21:06:41 xxx.xxx.124.255

Psal starosta: Včera ráno obdržela Městská policie Uherské Hradiště telefonát od paní, že vidí z okna bytu psa na parapetu okna. Lízal vodu, byl vyhublý, podvyživený. Hlídka se okamžitě vydala k nahlášené adrese. Strážníci našli byt, ve kterém pes přežíval. Nebyl označený jmenovkou, ale zápach linoucí se přes zavřené dveře napovídal, že je něco opravdu špatně. Na zvonění nikdo nereagoval a nikdo ze sousedů nevěděl, kdo v bytě bydlí. Strážníci zavolali na pomoc hasiče. Ti díky výsuvnému žebříku vstoupili do bytu otevřeným oknem a psa odchytili. Potvrdilo se jim, co už tušili: v bytě se nikdo nezdržuje. Bohužel se potvrdilo i další podezření. Byt byl plný výkalů, pes bez vody a krmiva, v zoufalosti dokonce vypil i vodu ze záchodové mísy. Případ si převzala Policie ČR s podezřením na spáchání trestného činu týrání zvířete. Z databází zjistili, kdo je nájemce. Zavolali mu a nevěřili vlastním uším. Do bytu se prý nemuseli obtěžovat vstupovat, protože je prázdný a nachází se v něm pouze pes. Pejska městští policisté okamžitě převezli k vyšetření na veterinu, teď je v péči s 24hodinovým servisem dobrých lidí z Nalezení psi Uherské Hradiště, kde se dává dohromady.

impact
impact (409 příspěvků) 19.03.2024, 21:15:26 xxx.xxx.11.39
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 19.03.2024, 20:35:16

Zkuste si ještě jednou přečíst, co jsem napsala. A jestli to ani poté nepochopíte, nemá smysl v diskuzi pokračovat. Vás možná baví opakovat pořád dokola totéž, ale mě jakoby úplně ne, no. 🙃

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 19.03.2024, 21:58:15 xxx.xxx.62.123
assil:

Asi jak kde, když voláte z vesnice do nejbližšího města, tak vás pošlou do háje úplně v klidu a téměř jistě. Taky vyzkoušeno na rušení nočního klidu, volně pobíhajícího psa a podobný věci.


Omlouvám se, že se v tom šťárám, a i za OT: Ale Měšťáci by tu MĚLI být pro lidi. A pokud vás odbydou, je třeba si stěžovat. Zjišťovala jsem to. Opravdu jsou povinni vyjet vyřešit/obhlídnout každý podnět. Pouze pokud telefonát vyhodnotí jako trolling nebo něco takového, tak naopak pokuta hrozí “srandistovi”. Vím, že jsme si o tom už někdy dřív psaly. Ale teď to mám fakt zjištěno. Otázka je dojezdová doba, ale ta je také nějak stanovena. Nevím přesně jak, ale je.

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 19.03.2024, 22:00:53 xxx.xxx.62.123
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 19.03.2024, 21:15:26

Impact, kolik vlastně máte aktuálně pesanů? Vždy se dívám na Vaše fotky z víkendových túr.👍 A kolik jich je k adopci? A je nějaká šance na umístění nebo tam máte už nějaké na dožití?

impact
impact (409 příspěvků) 20.03.2024, 07:42:26 xxx.xxx.11.39

Na dožití mám dva.

Merlin (ten černobílý s náhubkem) - protože je to blbej josepčík, jak mu říkám. 🤪 Už jako štěně vystřídal několik majitelů a občas má trochu kramle v hlavě. Ráda bych se ho zbavila, ale bohužel je to přesně ten typ psa, koho by mlátili, aby mu ukázali, kdo je doma pánem a pak by se vrátil jako úplnej dement. Tak jsem ho radši nechala u nás. To mám jako trest za všechny svoje hříchy. 

A pak parson Qim - zachráněn před utracením jako čtyřletý v roce 2014. Fakt byl blázen, ale u nás fungoval. Nedala jsem ho do nové rodiny ze stejného důvodu, jako Merlina. Už mu táhne na čtrnáct, je slepej, hluchej, šontá se po baráku, ale zatím mu chutná, tak to s námi ještě chvíli snad doklepe.

Moji jsou staffbull Rémin a JRT Maffi (oba s PP). Chtěla bych říct koupení, ale Maffi jsem dostala darem. Potom BJ, kterej se narodil u nás zachráněné feně a Mery s Chucky (obě zachráněný jako štěňata od množek i se svými sourozenci). 

A pak je u nás k adopci rezavá Rosey, blonďák Bolek, černoch Kongo, zrzek Kevin, jack Waragi a u kolegyně flekatá Bonnie. Plus mám doma ještě před kastrací nezveřejněný bígly Heřmánka a Ibiška. A příští týden přijede dalších šest bíglů. 🤪

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Verun
Verun (719 příspěvků) 20.03.2024, 08:12:25 xxx.xxx.220.12
impact:

Zkuste si ještě jednou přečíst, co jsem napsala. A jestli to ani poté nepochopíte, nemá smysl v diskuzi pokračovat. Vás možná baví opakovat pořád dokola totéž, ale mě jakoby úplně ne, no. 🙃


Dala jsem odkaz na článek, jak jsem psala výše, a ano jsou věci, co mi prostě pod fousy nejdou, protože základně ošetřit zvíře ? a dát ho do venkovního kotce, mě jako pečující osobě (zaměstnání) prostě hlava nebere. Odpovídat určitě nemusíte, já se ze zdejší diskuse nehroutím, žiju  “reálný” život .

assil
assil (1491 příspěvků) 20.03.2024, 09:34:11 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.03.2024, 21:58:15

Oni jezdí po městě bez problémů, ale do vesnic kolem se jim nechce.

Jako je možný, že by jezdit do vesnic měli, ale realita je jiná a popravdě nevěřím, že by stížnost něco vyřešila a můj čas je drahej a nehodlám ho ztrácet nějakým dohadováním s měšťáky s nejistým výsledkem.

Navíc třeba z naší vesnice jsou dvě města na opačných stranách a mám zkušenost, že odkazují jedni na druhé a jak mám vědět, kteří mají pravdu a k problému co mám ještě řešit takovýhle věci, to už je na mě fakt přes čáru.

Obecně prostě myslím, že takhle věc na vesnicích není vyřešená a všem zodpovědným to takhle vyhovuje, ať si vesničani řeší svoje věci sami.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.