Aktuálně: 4 691 inzerátů176 816 diskuzních příspěvků17 785 uživatelů

Psi v médiích

Irma19
Irma19 (236 příspěvků) 16.03.2024, 15:41:12 xxx.xxx.239.133
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 16.03.2024, 13:00:31

Na jednu stranu máte pravdu, psychika v tom asi nějak byla, na druhou stranu se mi nezdá, že byl schopen fungovat v práci a nezvládl nakrmit psa.

A kde vzal vlastně mladý floutek sólo být jen pro psa?

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 16.03.2024, 16:28:55 xxx.xxx.64.54
Irma19:

Na jednu stranu máte pravdu, psychika v tom asi nějak byla, na druhou stranu se mi nezdá, že byl schopen fungovat v práci a nezvládl nakrmit psa.

A kde vzal vlastně mladý floutek sólo být jen pro psa?


Moc se v těch diskuzích nevyznám, ale on snad byl holič, nebo jak se teď módně říká barber, a snad docela úspěšný. Nevím, jestli v tu dobu fungoval.

impact
impact (423 příspěvků) 17.03.2024, 05:56:02 xxx.xxx.97.71
orionka-2:

Moc se v těch diskuzích nevyznám, ale on snad byl holič, nebo jak se teď módně říká barber, a snad docela úspěšný. Nevím, jestli v tu dobu fungoval.


Podle recenzí se často nedostavoval na smluvené schůzky a když už se dostavil, tak práci pěkně odflákl.

assil
assil (1541 příspěvků) 18.03.2024, 08:48:22 xxx.xxx.26.200

No dokáže ještě na FB vypisovat omluvy a podobný věci, tak evidentně na tom není psychicky tak blbě, aby třeba nemohl někomu zavolat Mám v bytě psa, postarejte se o něj, já to nedávám.

Tohleto omlouvání pachatele je fakt snad náš národní sport. A kdyby ten pes byl člověk, ještě by dostal čočku, že si za to může sám.

Sarah01
Sarah01 (1661 příspěvků) 18.03.2024, 09:51:26 xxx.xxx.217.40
assil:

No dokáže ještě na FB vypisovat omluvy a podobný věci, tak evidentně na tom není psychicky tak blbě, aby třeba nemohl někomu zavolat Mám v bytě psa, postarejte se o něj, já to nedávám.

Tohleto omlouvání pachatele je fakt snad náš národní sport. A kdyby ten pes byl člověk, ještě by dostal čočku, že si za to může sám.


Jj, a všichni lidi kolem, kteří si toho nevšimli a nezasáhli. A není divu, když to i u soudů pachatelům prochází.

Orionka (neregistrovaný) 18.03.2024, 10:00:30 xxx.xxx.132.142

Určitě plnou zodpovědnost nese majitel, ale jistou míru viny mají i např. sousedi v domě. Kdyby stejně nevšímavě prošel ten, kdo volal a tím ho zachránil….

Ale oni sousedé “neví” že vedle týrají dítě, že je bita žena…..- nevidí, neslyší, neví.

assil
assil (1541 příspěvků) 18.03.2024, 12:21:53 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 18.03.2024, 10:00:30

Ne, ti sousedi nejsou vinni, protože vůbec nevíte, jestli jim něco přišlo divný a už přes čáru a nebo ne. Kolikrát ani sousedi netuší, že vedle nějaký pes je.

Jediný vinný a zodpovědný za to všechno je majitel toho psa.

Jako fakt tohle je asi naše nějaká pokřivená povaha házet vinu za trestné činy když už to nejde na oběť, tak alespoň na okolí.

Ne, ani oběť, ani okolí za nic nemůže, za svý jednání je zodpovědný každý sám.

A někdo zavolal až když ten pes vylezl na okno a to by nejspíš zavolal skoro každý.

Orionka (neregistrovaný) 18.03.2024, 12:41:39 xxx.xxx.132.142
assil:

Ne, ti sousedi nejsou vinni, protože vůbec nevíte, jestli jim něco přišlo divný a už přes čáru a nebo ne. Kolikrát ani sousedi netuší, že vedle nějaký pes je.

Jediný vinný a zodpovědný za to všechno je majitel toho psa.

Jako fakt tohle je asi naše nějaká pokřivená povaha házet vinu za trestné činy když už to nejde na oběť, tak alespoň na okolí.

Ne, ani oběť, ani okolí za nic nemůže, za svý jednání je zodpovědný každý sám.

A někdo zavolal až když ten pes vylezl na okno a to by nejspíš zavolal skoro každý.


Ještě že jste napsala skoro. 

Neříká nějaký náš zákon, že v případě, že víte ( jste svědkem) o páchání trestného činu, je vaší povinností ohlásit to? Nevím, jen tuším. Jasně, že všichni zapřou.

kometa
kometa (4350 příspěvků) 18.03.2024, 12:53:08 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 18.03.2024, 12:41:39

Myslím, že je. Ale jak píšete - jak mi dokážou, že jsem věděla a nenahlásila? Kór v paneláku, kde se lidi moc neznají.

assil
assil (1541 příspěvků) 18.03.2024, 12:53:57 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 18.03.2024, 12:41:39

Ano to zákon říká, ale vy nevíte, jestli to někdo věděl a přesto je obviňujete preventivně všechny okolo. Ne, nikdo není povinen sledovat okolí a zjišťovat, jestli se kolem náhodou neděje nějaký trestný čin a nikdo nemůže za to, co ten majitel psa udělal, za to může jen on.

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 18.03.2024, 13:03:26 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 18.03.2024, 12:53:57

Přesně tak. Navíc - v panelácích řve  miliarda psů, jejichž majitelé jsou v práci, na mejdanu…. kdesi. Nikdo, vůbec nikdo nemusel nic tušit. A pes může být trubka, který ani nepípnul. Jediný viník je ten šmejd, kterej se tady u nás z toho stejně vyvlíkne. 

Verun
Verun (742 příspěvků) 18.03.2024, 19:29:43 xxx.xxx.220.12

Četla jsem nějaký článek a docela mě udivilo, že pes byl umístněn, i v tomto stavu, někam do venkovního kotce městské policie a pokud by si ho současné opatrovnice ten večer nevyzvedli(nebo by ho měšťáci nevydali) pravděpodobně by pošel. Já si myslela, že takovému zvířeti v nouzi se dostane neodkladné péče…… 

impact
impact (423 příspěvků) 18.03.2024, 19:39:52 xxx.xxx.11.39
Verun:

Četla jsem nějaký článek a docela mě udivilo, že pes byl umístněn, i v tomto stavu, někam do venkovního kotce městské policie a pokud by si ho současné opatrovnice ten večer nevyzvedli(nebo by ho měšťáci nevydali) pravděpodobně by pošel. Já si myslela, že takovému zvířeti v nouzi se dostane neodkladné péče…… 


Sorry, ale to je jen spekulace. Že byl na první dobrou odvezen do záchytného kotce ještě neznamená, že by ho tam nechali umřít.

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 18.03.2024, 20:11:21 xxx.xxx.64.54

Půjdu, bohužel, proti všem. Nevšímavost, ať už opravdová, nebo ve stylu “kašli na to” je velkým nedostatkem naší společnosti. 

Dám vám jeden odstrašující příklad. Panelák 33 bytů. 11. pater. Hodně lidí doma. V osmém patře stará paní volala o pomoc. Žádný zájem, jedna sousedka dokonce otevřela dveře : “ zavři, baba řve”. Ta paní byla stižena mrtvicí. Nakonec ji přivolaná záchranka odvezla, v nemocnici ji dali dohromady, žila pak ještě pár let. Z 11. pater, 33 bytů volal 1 člověk. Lhostejnost ……

Já nechci z toho holiče sejmout odpovědnost. Ale kdyby lidi nebyli lhostejní, pes nemusel trpět tak dlouho.

Sarah01
Sarah01 (1661 příspěvků) 18.03.2024, 21:30:07 xxx.xxx.217.40
orionka-2:

Půjdu, bohužel, proti všem. Nevšímavost, ať už opravdová, nebo ve stylu “kašli na to” je velkým nedostatkem naší společnosti. 

Dám vám jeden odstrašující příklad. Panelák 33 bytů. 11. pater. Hodně lidí doma. V osmém patře stará paní volala o pomoc. Žádný zájem, jedna sousedka dokonce otevřela dveře : “ zavři, baba řve”. Ta paní byla stižena mrtvicí. Nakonec ji přivolaná záchranka odvezla, v nemocnici ji dali dohromady, žila pak ještě pár let. Z 11. pater, 33 bytů volal 1 člověk. Lhostejnost ……

Já nechci z toho holiče sejmout odpovědnost. Ale kdyby lidi nebyli lhostejní, pes nemusel trpět tak dlouho.


To není o nevšímavosti a lhostejnosti. Já jsem taky kdysi zavolala PČR, když jsem viděla z okna ležet na ulici nějakou osobu (i když se nakonec ukázalo, že to byl nalitej chlap). To bylo ale něco jinýho. Nemůže si každej v paneláku, kde je 33 bytů, všimnout všeho, co se kde v domě šustne. A zkuste zavolat na policii, že se vám někde něco nezdá, tak vás jen odbudou (taky se mně stalo). A ještě za to trestat, tak to už je vůbec úplně mimo. Trestaný má být zásadně a jen pachatel. To bejvalo snad jen za protektorátu a za komunistů, že za prohřešek jednoho člověka se trestala celá rodina a sousedi k tomu.

Sardullah
Sardullah (1014 příspěvků) 18.03.2024, 23:23:56 xxx.xxx.4.4

Ono obecně to nemusí být nevšímavost… lidi si řeknou, že nikam volat nebudou, že není potřeba, aby se angažovali v nějaké pomoci, protože to určitě udělá někdo jinej.

Vím, že jsem viděla nějaký pořad.. nebo reportáž nebo co… už je to drahně let, že když se člověku udělá třeba na ulici špatně a potřebuje pomoc, tak aby oslovil, požádal konkrétního člověka, že pak je šance, že ten oslovený to bude nějak řešit, větší, než když bude prosit obecně všechny… lidičky pomozte mi..  to se pak prostě může stát, že nepomůže nikdo, protože se všichni budou spoléhst na to, že pomůže někdo jiný… vždyť je tam přeci tolik lidí.

Nebo když mě někdo přepadne, tak nemám volat “pomóc”, protože to spíš lidi odežene, ale že je lepčí volat “hoří”, to naopak lidi přiláká.

No a myslím, že podobně to je i v tom paneláku ať už se jedná o psa a nebo třeba zvuky, které by mohly znamenat domácí násilí… “já si nebudu komplikovat život, vždyť to musí slyšet všichni, tak on se někdo postará”

Nebo kolik projede lidí kolem nabouranýho auta než někdo zastaví a jde zjistit, jestli není potřeba pomoci… spousta lidí projede s tím, že někdo určitě zastaví…

To není nějaká omluva těch lidí, že nic neudělali, ale takhle to prostě funguje.

Irma19
Irma19 (236 příspěvků) 18.03.2024, 23:48:22 xxx.xxx.239.133
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 18.03.2024, 23:23:56

Vzpomínáte, jak zemřel Kaplický? Zkolaboval a lidí ho na frekventovaném chodníku obcházeli…

V tomto souhlasím s Orionkou, sousedé museli tušit, že se něco děje, ale nikdo nezasáhl. Okno v bytě nebylo otevřené náhodou, z bytu se linul smrad (aby ne!). 

Sarah01
Sarah01 (1661 příspěvků) 19.03.2024, 10:01:49 xxx.xxx.11.197

Neskutečný, na co všechno se můžou agresoři vymlouvat: “Ten navíc poukázal na to, že má jen chabé seberegulační mechanismy a jen velmi slabě ovládá emoční a agresivní impulsy.” 🙄

orionka-2
orionka-2 (532 příspěvků) 19.03.2024, 10:15:53 xxx.xxx.64.54
Irma19:

Vzpomínáte, jak zemřel Kaplický? Zkolaboval a lidí ho na frekventovaném chodníku obcházeli…

V tomto souhlasím s Orionkou, sousedé museli tušit, že se něco děje, ale nikdo nezasáhl. Okno v bytě nebylo otevřené náhodou, z bytu se linul smrad (aby ne!). 


Děkuji, že mě někdo pochopil.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.