Aktuálně: 4 904 inzerátů174 710 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Psi v médiích

kometa
kometa (4216 příspěvků) 18.04.2024, 17:14:52 xxx.xxx.147.163
Trickyvoo:

Bankovky i kovové mince podle mě mají celkem typický pach,který citím i já a jako dítě jsem ten pach měla ráda. Vůně peněz tedy není metafora 🙂  


Není. I můj kocour je miloval. Už jsem psala - když jsem vyskládala oddílové peníze, abych pro kontrolu sečetla, okamžitě se v nich začal válet. Kam se hrabal kozlík nebo šanta!

Sarah01
Sarah01 (1559 příspěvků) 18.04.2024, 18:51:01 xxx.xxx.162.253
assil:

další kauza

https://www.denik.cz/krimi/agresivni-pes-napadeni-utulek-zdar-nad-sazavou-zena-prisla-o-nohu-boj-o-zivot.html?utm_campaign=abtest241_shrnuti_llm_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Je to hrozné a nechápu vůbec, jak se to mohlo stát. Ale podle fotek a videí, které jsem viděla, tak to teda jako útulek vypadá hodně vzdáleně. Jak tam proboha můžou vůbec vozit nějaké psy.

balu
balu (1549 příspěvků) 18.04.2024, 19:01:58 xxx.xxx.152.98

Divím se, že toho psa hned neutratili. Fakt není nutné snažit se převychovat každého psa a po tom, co tak zřídil tu paní, bych neměla slitování.

impact
impact (409 příspěvků) 18.04.2024, 20:18:06 xxx.xxx.1.97
Sarah01:

Je to hrozné a nechápu vůbec, jak se to mohlo stát. Ale podle fotek a videí, které jsem viděla, tak to teda jako útulek vypadá hodně vzdáleně. Jak tam proboha můžou vůbec vozit nějaké psy.


Taky mi to prostředí přijde mírně řečeno zvláštní.. 🤐

Fikovnice
Fikovnice (4314 příspěvků) 18.04.2024, 21:51:15 xxx.xxx.60.146
Fikovnice:

Já si to přečetla, po odkazu, který dala Mi…a je to fakt hrozné!!!😢


Pardon! Odkaz dávala Assil, což na hrůznosti celého případu nic nemění. Paní v kritickém stavu, po amputaci nohy, už má své roky, ach jo… A stejně jako ostatním se mi prostředí útulku jeví jako velmi zvláštní.

Fikovnice
Fikovnice (4314 příspěvků) 18.04.2024, 21:54:07 xxx.xxx.60.146
balu:

Divím se, že toho psa hned neutratili. Fakt není nutné snažit se převychovat každého psa a po tom, co tak zřídil tu paní, bych neměla slitování.


Jj, já četla i nějaké komenty a na utracení se shoduje většina lidí.

Ono teda prý to první napadení (o němž se nejdříve psalo) nebylo potvrzeno. Pes byl dán do útulku (plánovaně dočasně), až vystřízliví jeho pán (ten byl odvezen na záchytku). Tak si říkám, jestli ten majitel nebyl takové to vyfetlo, co si pořizují buloidní plemena, celé dny se s nimi poflakují jen po ulicích, pes nula vyžití. Ale to samozřejmě jen spekuluji.

Doron
Doron (1821 příspěvků) 18.04.2024, 22:18:55 xxx.xxx.162.126
balu:

Divím se, že toho psa hned neutratili. Fakt není nutné snažit se převychovat každého psa a po tom, co tak zřídil tu paní, bych neměla slitování.


Jednoznačně utratit , o tom není žádná .

orionka-2
orionka-2 (474 příspěvků) 18.04.2024, 22:49:42 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Jj, já četla i nějaké komenty a na utracení se shoduje většina lidí.

Ono teda prý to první napadení (o němž se nejdříve psalo) nebylo potvrzeno. Pes byl dán do útulku (plánovaně dočasně), až vystřízliví jeho pán (ten byl odvezen na záchytku). Tak si říkám, jestli ten majitel nebyl takové to vyfetlo, co si pořizují buloidní plemena, celé dny se s nimi poflakují jen po ulicích, pes nula vyžití. Ale to samozřejmě jen spekuluji.


Magor chlap měl potenciálně nebezpečného psa. Pak udělal chybu každý, kdo ji udělat mohl a paní to odnesla. Je mi líto i psa, když tam sedí……a co dál? Pozitivní na tom bude, že ho ( snad) nevrátí opilci na ulici. 

To není jen nulové vyžití, takové “vyfetlo” ( jak píšete ) asi bude ve svých silných dnech silně agresivní a pes to chytí od něj. Navíc od něj odloučený, odchytávaný, celé je to nešťastné.

Doron
Doron (1821 příspěvků) 18.04.2024, 23:53:08 xxx.xxx.162.126

Podobné případy znám.

Chlap měl agresivního pitbulla, obtěžoval ho, nemohl ho s sebou nikam brát, tak ho dal ke svému tátovi. Stalo se to samý, pes mu urval nohu. Taky amputace. Pán přežil. Psa dali do útulku a nějaká slečna si ho adoptovala .

Jiná paní z mého okolí hlídala dceři taky pita, pes se zamotal do vodítka, rozrušil se a rozerval paní klín, má  vážné následky. Toho tedy utratili, ale bylo okolo toho hodně dojímání, jak odešel za duhový most atd..

Nebo ten bull kříženec, co napadl malého chlapečka na Petříně ( jestli ten případ pamatujete) a opravdu vážně ho zranil, pořád chodí vesele po Praze.

Mně to hlava nebere .

Mám psy opravdu ráda, ale tohle není normální, tady je něco geneticky špatně, takovej pes tady nemá být.

Je mi paní strašně líto, jestli vůbec přežije, bude mít už navždycky blbej život.

Ani nechci myslet nato, co musela prožít, než přijeli policajti.

Doron
Doron (1821 příspěvků) 19.04.2024, 01:10:37 xxx.xxx.162.126

Tak já tomu i věřím, že pes se zachoval zkratkovitě. Měl prostě takový “ blikanec”, jak to o sobě říkával Řepka.

Možná něco jako epilepsie? Psychóza?

Známý teď nedávno nechal utratit anglického bulíka, byl naprosto nevypočitatelnej, resp.já to na něm poznala, kdy začne být agresivní, dostal takovej nepřítomnej výraz a útočil na všechno, co bylo v dosahu, na svůj ocas, na člověka kterýho měl rád, někdy i jen tak do vzduchu na něco, co viděl jen on..😞 V mezidobí to byl opravdu hodnej a přátelskej pes.

Taky jsem znala jednoho takovýho kokra, tenkrát se říkalo že “ gen agresivity” je vázaný na zlatou barvu, prostě něco genetickýho, nějaká blbá linie. Taky všechny v rodině pohryzal, třeba ho hladili, on usínal a najednou bez varování  útok. Pak dostával velký epileptický záchvaty , na ty dostal antiepileptika a to trochu pomohlo i s tou agresivitou, ale ne úplně.

Sardullah
Sardullah (981 příspěvků) 19.04.2024, 10:18:10 xxx.xxx.221.216

Já bych předpokládala, že zařízení jako je útulek má zkušenosti a nastavená i nějaká pravidla… něco jako bezpečnost práce a u psa, který byl den předtím odebrán a do útulku přivezen, tak bych předpokládala nějakou karanténu a obezřetný přístup neboť těžko zjistím jaké má reakce. Takový pes může mít zkratkovité reakce třeba na smeták.

Jako těžko soudit, bez toho, aby člověk věděl, jak to skutečně bylo. Jen bych prostě předpokládala, že pes, kterého přivezli den předtím budou mít zabezpečeného už jen kvůli bezpečnosti zaměstnanců a ostatních psů. A nějaká návštěva vůbec nemá šanci přijít fyzicky s takovým psem do styku.

Paní už tu nohu nikdo nevrátí, už jí ten “zážitek” z hlavy nikdo nevymaže. Za mě to celé nebyla nehoda, ale Hrubá nedbalost a je jedno, jestli pes lítal na volno po areálu nebo byl zavřen někde, kam mohla vstoupit osoba- nezaměstnanec.


 

Sarah01
Sarah01 (1559 příspěvků) 19.04.2024, 10:27:49 xxx.xxx.11.197
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 19.04.2024, 10:18:10

Útulek prý popírá, že by pes běhal v areálu na volno. A nikdo jiný k tomu nic nechce sdělit. Snad se to dozvíme, jak to tedy bylo. Akorát je blbé, že to prostě dává prostor ke spekulacím. Na soc. sítích zas budou bitky.

assil
assil (1509 příspěvků) 19.04.2024, 10:45:24 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 19.04.2024, 10:27:49

Já myslím, že už se ani nedozvíme jak to bylo, to už novináře nezajímá.

Někde proběhlo, že pes byl zavřený v kanceláři.

Ať je to jak chce, za mě je to chyba útulku, nový pes by měl být zabezpečený tak, aby se k němu nikdo nepovolaný nedostal.

Ph (neregistrovaný) 19.04.2024, 10:45:44 xxx:xxx.b0c8:c280
Trickyvoo:

Bankovky i kovové mince podle mě mají celkem typický pach,který citím i já a jako dítě jsem ten pach měla ráda. Vůně peněz tedy není metafora 🙂  


typicky pach penez asi existuje. Pro me je to kouzlo, co nerozumim, jak uci - ze to jsou psi - celnici. A kontroluji lidi na letisti, auta, zavazadla - kde nejake penize ma u sebe kazdy. ale oni oznacuji az “velke mnozstvi” - pasovani penez nad nejaky povoleny limit

hmn
hmn (1029 příspěvků) 19.04.2024, 11:07:53 xxx.xxx.59.65

“typicky pach penez asi existuje”

viz:
“Peníze vycítí díky pachu barev, který je na bankovkách. „Protože na celém světě mají licenci na tato speciální barviva pouze dvě firmy, není pro nás složité tento pach psům vtisknout a v podstatě nezáleží, jakou měnu pro výcvik využíváme,“ dodal Dušánek. Při výcviku podle něj používají sice pravé, ale znehodnocené bankovky Zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/domaci-mazlicci/celnici-maji-dalsi-dva-psy-vycvicene-na-vyhledavani-bankovek.A171211_135700_domaci-mazlicci_ape”

a to větší množství? třeba dle intenzity pachu?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.