Aktuálně: 4 871 inzerátů174 750 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Psi v médiích

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 19.04.2024, 11:12:27 xxx.xxx.226.6

Já si taky myslím, že to bude o intenzitě pachu, že jinak voní jedna bankovka a jinak hromada bankovek. Myslím, že takhle pes může v pohodě odhadnout množství , protože těch molekul je tam mnohem mnohem víc.

Ph (neregistrovaný) 19.04.2024, 12:26:18 xxx:xxx.b0c8:c280

takhle pes může v pohodě odhadnout množství

ano, když jsou na to ti psi cviceni, tak to jde. urcite. Jen pořád nevim - JAK je to uci 😀

Musim se na to nekoho zeptat. Nerozumim te metodice 

btw. kdyz se davala do obehu nova bankovka, byl treba i psum “nahrat” upgrade na ni. Pro me jsou pachove prace psu oblast zajmu 🙂 jen skoda, ze neni vice casu… jsem rada, ze jakz-takz stiham naucite je sportovni stopu a tohle mi zustava jako zabava - na duchod 😀 

hmn
hmn (1029 příspěvků) 19.04.2024, 16:04:15 xxx.xxx.59.65

“JAK je to uci”

odmění pouze označení toho “většího” množství = určitou intenzitu téhož pachu?…z více vzorků různého množství bankovek
???

Ph (neregistrovaný) 19.04.2024, 19:22:00 xxx:xxx.b0c8:c280
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 19.04.2024, 16:04:15

a dokazes si to predstavit, jak to realne delas v praxi?  

jak vysvetlis, ktere mnozstvi pachu je to spravne k oznaceni /odmene, aby to nebyl pokus omyl?

vsak je xy kombinaci, kde se koncentrace pachu meni, ale hodnota penez tomu neodpovida

jedna bankovka vs hromada bankovek za 10 tis? a oznac tu vyssi - OK, tady jeste jo.   A co kombinace 5 tis v drobnych bankovkach vs. 2 5tisicovky? 

ucit je oznacovat jen vyssi nimimalni hodnoty taky neni spolehlive - projdou ti s hromadou mensich atd. atd

hmn
hmn (1029 příspěvků) 19.04.2024, 19:40:47 xxx.xxx.59.65

z tohoto : https://radiozurnal.rozhlas.cz/vyjimecni-psi-8315349/2

vypichuji větu : “Psa přitom zajímá síla pachu, tedy množství bankovek.”

a jinde padlo, že to trénují na skartovaných bankovkách, takže různá hmotnost podrcených bankovek?
přičemž je zajímá hodnota od 10000euro výše
předpoklad bankovek vyšších hodnot? 

nevím, tento článek je vlastně první, kde je k tomu alespoň ta jedna věta
jestli najdeš něco, tak to sem prosím hoď

Verun
Verun (728 příspěvků) 20.04.2024, 10:23:02 xxx.xxx.220.12

třeba učí psa JEN na větší množství bankovek , začnou od těch 10 000 Euro, to je pro psa startovní čára pro jeho zájem , pach o nižší intenzitě ho pak nebere..

balu
balu (1550 příspěvků) 24.04.2024, 14:30:52 xxx.xxx.152.98
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 24.04.2024, 14:08:16

Šílené! Neumíme zatočit se žádným invazivním druhem, bohužel. Ve jménu humanismu… Proč nepovolit odstřel všemi myslivci… Je to jak s divočáky, budou se stále v klidu množit…

sutrik
sutrik (317 příspěvků) 24.04.2024, 14:49:24 xxx.xxx.161.25

Zajímavá je informace v článku, že nutrie může zabít jen myslivecká stráž. V tom případě je u nás myslivecká stráž kupa myslivců. Spíš bych si myslela, že potíž je ve městech v tom, že tam nejde jen tak střílet. Ani po nutriích.

Že nutrie může zabít psa, mě nepřekvapuje. Dávám si pozor i na labutě.

Buggyra
Buggyra (3228 příspěvků) 24.04.2024, 15:51:22 xxx.xxx.198.226

Tak ty nutrie ve městech se dají odchytat a zlikvidovat odchycené. Ale to by musela být vůle, na nové e-auto pro radnici je, ale na deset odchytových klecí samozřejmě ne. (a ty klece se pak dají využít i na kočky, půjčovat lidem na odchyd škůdců, apod.)

Orionka (neregistrovaný) 24.04.2024, 16:39:28 xxx.xxx.64.54
balu:

Šílené! Neumíme zatočit se žádným invazivním druhem, bohužel. Ve jménu humanismu… Proč nepovolit odstřel všemi myslivci… Je to jak s divočáky, budou se stále v klidu množit…


Nutrie už je lovnou zvěří. Střílet se můžou. A protože jsou chytré, drží se v městech. I tak by mohla být na lov výjimka. Ale asi je to příliš nehodnotové pro naše hodnotové politiky. Znáte to, kde není vůle, není cesta. (Ale možná kecám)

impact
impact (409 příspěvků) 24.04.2024, 16:54:42 xxx.xxx.1.97
balu:

Šílené! Neumíme zatočit se žádným invazivním druhem, bohužel. Ve jménu humanismu… Proč nepovolit odstřel všemi myslivci… Je to jak s divočáky, budou se stále v klidu množit…


Myslivci je střílet můžou. Nebo mi to aspoň sami tvrdí. U této konkrétní kauzy bude spíš problém v lokalitě. Je to normálně městská zástavba, dokonce vedle Nemocnice. Tam asi každej jen tak střílet nemůže…

Obrázek
impact
impact (409 příspěvků) 24.04.2024, 16:56:41 xxx.xxx.1.97
sutrik:

Zajímavá je informace v článku, že nutrie může zabít jen myslivecká stráž. V tom případě je u nás myslivecká stráž kupa myslivců. Spíš bych si myslela, že potíž je ve městech v tom, že tam nejde jen tak střílet. Ani po nutriích.

Že nutrie může zabít psa, mě nepřekvapuje. Dávám si pozor i na labutě.


Tak tam kde je labuť, tak moji psi absolutně nesmí. Ale v životě by mě nenapadlo, že se půjde napít na břeh, z pod břehu vyletí nutrie a jsem bez psa. 😲

janaa
janaa (383 příspěvků) 24.04.2024, 17:44:42 xxx:xxx.bdc4:511b

Nutrie není lovnou zvěří,ale invazivním druhem s nutností regulace. Po vydání povolenky můžou nutrii lovit všichni myslivci hospodařící v dané honitbě.  Ve městech ale za A nejsou honební pozemky, za B tam nikdo střílet nebude z důvodu bezpečnosti, za C už vidím ty matky, co je chodí s dětičkama krmit, jak zvednou hysterický povyk,kdyby je někdo ve městě likvidoval. Dokud nějaká nutrie vážně nepokouše nějaký to děcko,nikdo si ve městech odstřel netroufne, a odchyt do sklopců je naprosto minoritní záležitost ve vztahu k početnosti nutrií


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.