Aktuálně: 4 943 inzerátů174 374 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Python anchietae

Jiri24
Jiri24 (32 příspěvků) 18.10.2023, 23:48:43 xxx.xxx.36.65

Dobrý večer všem,

několik dní zpět jsem vedl diskuzi s kamarádkou a řeč přišla na krajtu angolskou Python anchietae Bocage, 1887. S chovem hadů nějaké zkušenosti mám, ne však příliš velké. Jediné mladé jedince tohoto druhu jsem viděl chované v rack systému na ubrousku, podobně jako třeba krajty královské Python regius (Shaw, 1802). Předpokládám že to je správný způsob chovu, a že i úspěchy v rozmnožování v lidské péči budou obdobné, ale zde již narážím na otázku, kde bych byl rád za názor někoho více znalého věci. Co je důvodem malé početnosti této krajty v chovech? Vysvětlení na wikipedii mi přijde takové zvláštní, to jich je skutečně tak málo v chovech, že ani přes případné odchovy se stále nejdená o častěji chovaného a nabízeného hada, nebo mám prostě jen zvláštní smůlu a když jdu na burzu, případně projíždím inzerci na ně nenarážím vlivem nějakých náhod?

Děkuji všem kteří se podělí o názor,

J. Z.

Pandinus
Pandinus (137 příspěvků) 19.10.2023, 13:03:08 xxx.xxx.161.10

Ona i ta atraktivita stran zbarvení oproti regiuskám je jinde a i když se to zdá nemístné,  valná většina lidí chce zvíře žluté, oranžovobílé, pruhované… Co vím, tak mutace u nich nejsou a ty přírodně zbarvené jsou drahé samy o sobě, jak už psal kolega. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.