Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Cena cukru pro včely

Tom50
Tom50 (651 příspěvků) 26.01.2024, 08:17:58 xxx.xxx.139.252

Tak jsem včera přivezl 150 kg cukru po 18,90 Kč z Tesca.  A tak už bude zásoba asi 2 tuny, což je  u mě skoro na dvě sezony. Doporučuju všem se zásobit, doba je nejistá. Každé kmenové dostává asi 20-25 kilo + všem nechávám asi tak po půl bedně medových polorámků, což dělá tak 6-8 kg nevytočeného medu na vč.

Letos doberu poslední cukr za 8,90 a za 11,90. Nevím jak koho, ale mě to hodně zahřeje u srdíčka.

Cukr když je v suchu vydrží i 10 let a i déle. Cukr a vosk by měl mít každý v zásobě.

Bohemia gall (neregistrovaný) 16.05.2024, 18:17:54 xxx.xxx.17.138

Bezva, pro dvacet kilo jim dělat šaška. Že jim to za to stojí oblbovat lidi

drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 16.05.2024, 19:27:51 xxx.xxx.171.178

Ale co, mě to pobavilo.  Navíc stejně nikdy neprodávají po víc než 10kg, takže já syslím celý rok. Když jim to udělá radost, klidně se jim projdu v Kukle po obchodě.  😂

ClitoLynx (neregistrovaný) 16.05.2024, 19:38:35 xxx.xxx.231.93
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bohemia gall z 16.05.2024, 18:17:54

a tak mně to přijde docela vtipný…má to dva háčky, jeden je, že bych se styděl a druhej, že včelám nechávám med, cukr bych jim dal jen v případě, že by neměly možnost nasbírat si samy a zároveň bych neměl v zásobě med…ale manželka do mě šije, bude to těžké🙂

Bohemia gall (neregistrovaný) 16.05.2024, 20:49:36 xxx.xxx.16.166

Mě tahle eko bio masirka přijde už ubohá a ne vtipná. Tyhle hovadiny na kterých je pravdy půl na nás hrnou ze všech stran. Pro lásku ke včelám kseftuji s krmnou náhražkou. Tudy asi cesta k záchraně vcel nevede

Tom50
Tom50 (651 příspěvků) 16.05.2024, 21:05:57 xxx.xxx.139.252
»
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 16.05.2024, 17:31:56

Ani tu ptákovinu nedočtu do konce, pravdu má BG. Ale. Kdo to má jako hobby, má malé děti, pro ty to je skvělá příležitost vybočit z všednodenní blbárny. Mám za to, že to je určené právě pro mikrovčelaře s dětmi, ty berou smrtelně vážně větší blbiny.

clintolix 

vy krmíte už jednou vytočeným medem? A fakt myslíte, že jim neublížíte? Víte, on je někdy cukr pro včely bezpečnější než některý med. Hlavně ale vytočit med a pak ho naředit vodou a dát včelám? Hele to je jako pořídit si čokla a krmit ho zásadně Argentiskými stejky z pravé svíčkové!

Možná byste měl víc důvěřovat manželčiným instinktům a mám za to, že v krmení včel jiskrnějšímu rozumu.

Snad se nenafouknete, jen vás zlobím.

A zase vážně. Vyzkoušel jsem vloni prvně v životě krmit medem bez vytáčení a funguje to. Nikde se o tom nedá dočíst, mám za to, že je to obecně neznámé. Ale jako psali po revoluci slovutní pánové z Dolu a z Moravy, nechci jmenovat, ale možná si na jejich duchaplné pokusy z roku 90, podrobně popisované ve Včelařství ještě někdo vzpoene, med vytočit, uskladnit, pak rozpustit a naředit vodou a zkrmit včelám, je prostě do nebe volající bláznovství! A to je řečeno velmi eufemisticky.

ClitoLynx (neregistrovaný) 16.05.2024, 21:22:18 xxx.xxx.231.93

BG: eko masírka blbá je, o tom žádná, ale “přijďte v kosmonautském a dostanete slevu” mi přijde docela OK, i když já osobně se nezúčastním, tuhle část jako masírku neberu, je to prostě marketingově využitá oslava Dne včel.

Tom50: nekrmím vytočeným medem, prostě jim nechávám dost medu a ve skladu medné rámky…pokud bych měl včelstvo padající hlady a neměl rámky a zároveň ho chtěl zachránit (proč, když si nedokáže donést, ale budiž), tak to bych jim pak med do souše namatlal, k tomu se přiznávám

Anonymní (neregistrovaný) 16.05.2024, 22:12:40 xxx.xxx.16.166
»
Odpověď na příspěvek uživatele ClitoLynx z 16.05.2024, 21:22:18

Pokud někdo chce oslavovat nakrmení jednoho včelstva poskakováním ve dvojici v obleku, v podmínkách mají že si proto musí přijít v obleku dva, tak je u mě blázen. Jistě jde o marketing, právě proto nevidím důvod naskakovat za 80 korun na výmysl nějakýho blba, který příště vymyslí třeba šnorchl a igelitu na hlavu za slevu třeba na dvě piva. Mě jako zákazníka tohle uráží.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 16.05.2024, 22:32:02 xxx.xxx.171.178

Ježíš vy se chlapi berete moc vážně 😀.  Vždyť je to legrace. Jasně že na tom člověk vlastně nic nešetří,  ale mě to prostě pobavilo. Včelám taky nechávám dost cukru, ale med chci. Takže cukr dostanou taky. Já bych ho koupila i za plnou cenu, ale je to věc principu a vůbec, mě to baví tyhle akce.

Bohemia gall (neregistrovaný) 17.05.2024, 07:27:16 xxx.xxx.16.166

Ne, vůbec to není o braní se vážně. Jenom se nehodlám nechat manipulovat, zvlášť když vim že je za tím jenom ESG. Vím co se s námi hraje. Tuhle hru odmitam, nebudu nosit roušku v lese..

https://youtu.be/VTMDCtD2WoY?feature=shared

Tom50
Tom50 (651 příspěvků) 17.05.2024, 09:28:46 xxx.xxx.139.252

BG, díky, ale je to moc dlouhé, fakt tomu nedám dvě hodiny. Navíc má ta paní Šichtařová nepříjemný, vtíravý hlas a kdybych nečetl její články, už jen způsob a tón hlasu je pro mě nepříjemný. Byl byste tak laskav a dal sem v pár větách, o co jde? Moc lidí to nezajímá, sál ve švech rozhodně nepuká.

Bohemia gall (neregistrovaný) 17.05.2024, 11:08:58 xxx.xxx.16.166

Mluví o novém náboženství které je potřeba jednoznačně odmítnout a zrušit, protože je základní příčinou ekonomického úpadku u nás a v celé Evropě. Doporučuji alespoň prvnich cca dvacet minut, ja to poslouchal dva dny po etapách. Taky nemám čas…

https://www.chytrarecyklace.cz/aktuality/co-je-to-esg-zakladni-informace-o-tom-koho-se-tyka-a-co-prinese

Tom50
Tom50 (651 příspěvků) 17.05.2024, 12:15:47 xxx.xxx.139.252

Děkuju, poslechnu vás. Já sice nemám čas, ale psaním sem si rovnám myšlenky a hlavně odpočívám, úplná nečinnost mi moc nejde, nevydržím.

Vím o tom své, tady na to není prostor. Existují lidé, skuteční “majitelé zeměkoule” jak jsem si je nazval a Soroš a náš Švarcenberk a další z Bilderbergu, nebo také Římského klubu byli jen pěšáci, ti, co se ukazují lidu. Ti skuteční jsou neviditelní, nikdo neví jistě kdo to je. Davos je taky jen spektákl pro masy.

Lidi to nazývají konspirací a mě je to nějak fuk, vím své a vše zapadá jako puzzle.

Nevolnictví bylo vlastně otrokářství. Pokus Josefa II nevyšel, muselo uplynout 60 let až do roku 1848. Tehdy se ta část majitelů zeměkoule = MZ, která bohatla z průmyslu, těžce zasazovala o to, aby lid směl cestovat za prací, “svobodně” měnit bydliště. Všimněte si kdy Watt vynalezl parní stroj a kdy byly “povoleny” první lokomotivy a bariéry - chlap s praporkem před lokomotivou, stejné kraviny brzdící pokrok jako je dnes Green deal = GD.

Tak se ty dvě bandy dohodly, že to na 200 let zkusí. Koncem 19 stol někdo oživil 30 let starý a zapomenutý spalovací motor, původně na plyn, upravil ho na nebezpečný odpad, se kterým si při zpracování ropy nikdo nevěděl rady = benzín a začala všeobecná doprava a nevídaný pohyb lidí. Jenže před tím revolučním rokem 1848 se MZ dohodli, že to na 200 zkusí a když se to neosvědčí, zase se vše vrátí jak bylo. Lidi nebudou smět cestovat, každý bude muset být jen ve městě. Kvůli tomu je projekt “dvacetiminutových měst”, kde každý musí mít vše dostupné do 20 minut. Proto gigantická obchodní centra kde je vše a lidi tam tráví veškerý volný čas a tím jim krní mozky a oni do přírody už ani nechtějí, není tam mekáč ani KFC a kebab taky ne.

Souběžně s tím ekouši rozjeli už v 70 letech 20 stol kampaň protěžování přírody a tvrzení, že člověk je nejhorší škůdce a každá škodlivá havěť je na světě důležitější než člověk. Pomalu, plíživě se pracuje na tom, že se nebude do žádného lesa smět. Nebude se smět ani na polňačky. Právě proto, jen a proto se do přírody vysazují dávno vyhubené šlemy a tuři a koně, aby mocipáni mohli říkat, že zákaz vstupu mimo město je v zájmu lidí, jejich bezpečnosti. Se zelenými liberály nehne ani když medvědi napadají lidi za bílého dne, jako se to děhe snad denně na Slovensku. Vlk tu 200 let nežil, na co ho sem vracejí? Zrovna tak bobr.

Kdy má být dosaženo cílů GD? Není to rok 2050? A není to náhodou přesně těch 200 dohodnutých let? Zelení = užitečnní idioti z blbosti a jejich špičky dobře placení gauneři, pracující v cizím žoldu přes “legální” neziskovky.

Po mě se těžce prošli ochránci přírody a to hned v roce 1990 a tak jsem o tom, ještě tu nebyl internet, nastudoval maximum a tak je mi mnohé jasné už asi 25 let a nic mě nepřekvapuje. Vše do sebe zapadá, lidí je moc a je nutné je nějak vyhubit když nejsou války, hladomory a civilizované státy “trpí” nadměrnou výrobou jídla. Evropani dobrovolnbě páchají sebevraždu vymíráním, nemají děti a nebo jen málo a těm dovolí změny pohlaví = kastrace. 

Nejlíp sami sebe hlídají náboženští fanatici a tak se udělá systém, že pomalu nahradí Evropany. Není nutné je kupovat a někam plachetnicemi vozit v řetězech a hlídat, jako kdysi. Přijedou na gumových člunech sami a Evropané je loví, zachraňují a vítají jako celebrity. Místo aby zavřeli hranice udělají Šengen. A člověk, údajně homo sapiens sapiens, tedy člověk dvojnásob rozumný si to nechá mlíbit. Ono s emoc dělat nedá když každého “chlapa” drží za koule systém bankovních hypoték jen proto, že každý potřebuje bydlet a nekonečná paměť počítačů si pamatuje na věky věkův cokoli by kdo udělal proti režimu. Proto všude kamery aby nikdo nikam neutekl a už ani není třeba lidi očipovat, jak chtěli MZ ještě před 20 lety.

Nemá to řešení, jsme bezmocní. Já se snažím si prožít zbytek života ještě v civilizaci a doufám, že se mě zelený teror dotkne jen nepatrně. Neumím s tím nic dělat, mám málo přátel proto, že jim všem 30 let říkám co přijde a k čemu MZ směrují vývoj. Na všechny moje prognozy došlo a skutečnost je ještě horší, než jsem si uměl představit a ze svého okolí jsem jediný, kdo tohle věděl, že přijde. Neboli oni to mohli vědět taky, ale nechtěli, nikdo nemá posly špatných zpráv rád a všichni chtějí být donekonečna happy. Většina lidí se vyhýbá špatným zprávám a nenávidí a snaží se zničit, v roli užitečných idiotů, každého, kdo maliko prozře.

Benjamin Kuras napsal v roce 2004 knihu s názvem: Sekl se Orwell o 20 let? Kdo chtěl, mohl vědět to, co já vědět už tenkrát, taky. Pro méně chápavé je Kurasova kniha o Orwelově sci-fi s názvem 1984. O tom, že EU není nic jiného než to, co popisujue Orwel svět je rozdělen na 3 mocnosti a střídá se adorace jedné a nenávist k druhé a pak zase naopak - vše jako dnes. Nejdřív se mnozí oddávali lásce na věčné časy se Sovětským Svazem anikdy jinak, pak se to otočilo a ti stejní adorují Západ, i když se řítí do propasti. 

Knihu Orwell napsal v roce 1947 a zemřel. Věděl, že vyjde 1948 a nazval jí letopočtem s převráceným posledním dvojčíslím, odtud ten podivbý název - 1984. Tehdy se mu to jevilo velmi vzdálené asi jako mé generaci rok 2 tisíce.

Někdy, skoro furt, bych byl snad raději nevědomý jako drtivě drtivá většina. Každý chytřejší musí pochopit, že tohle nemůže skončit věčným mírem, láskou a pravdou tuplem ne! Právě Pravda a Láska jsou jedním z prostředků ke …

goro
goro (237 příspěvků) 17.05.2024, 22:19:14 xxx.xxx.0.220

😲

… vždy mám nakúpený cukor  v danom roku pre nakrmenie včiel v nasledujúcom roku + rezervu…

… tiež sú u nás akcie, že na jeden nákup je max. 10 či 20 kg cukru … tak naložím čo vozík znesie, panej  za pokladňou podám jenu kilovku, ona vystaví postupne 20 šekov, ja dvadsať krát priložím platobnú kartu.. je to otrava, ale keď čítam toto tu …tak zlaté  Slovensko…  šaškovať v klobúku nie je potrebné….občas síce nejaký medveď na ulici ale z cukrom sú menšie problémy….

drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 17.05.2024, 22:44:57 xxx.xxx.171.178
goro:

😲

… vždy mám nakúpený cukor  v danom roku pre nakrmenie včiel v nasledujúcom roku + rezervu…

… tiež sú u nás akcie, že na jeden nákup je max. 10 či 20 kg cukru … tak naložím čo vozík znesie, panej  za pokladňou podám jenu kilovku, ona vystaví postupne 20 šekov, ja dvadsať krát priložím platobnú kartu.. je to otrava, ale keď čítam toto tu …tak zlaté  Slovensko…  šaškovať v klobúku nie je potrebné….občas síce nejaký medveď na ulici ale z cukrom sú menšie problémy….


Tak to byste u nás narazil. Ve vozíku smí být jen těch 10, víc ne.

Tom50
Tom50 (651 příspěvků) 17.05.2024, 23:02:51 xxx.xxx.139.252

Aby se cizáci nepos.ali tam u vás!!!

Já mám to štěstí na lidi, že jen slušně požádám bez jakéhokoli ponižování a skoro vždy to jde i bez komedie popisované panem Gorem. Když to nejde, vlastně se mi personál omluví, že to tentokrát normálně nejde a uděají ten tyjátr s 20 účty. Nebo více, moje mikroautíčko, co mám na ježdění do města, uveze bez úhony (aspoň doufám, že bez úhony) asi 300 kilo. A jak píše pan kolega, mám rezervu nejméně na dva roky. Rezervu považuju za naprostou nezbytnost!

Med přinesu až potom a obyčejně si personál málem sedne na zadek. Slýchám, že většina včelařů jim nedá nic…

Varaxi
Varaxi (570 příspěvků) 18.05.2024, 02:05:06 xxx.xxx.137.233

To záleží, jak ty lidi za kasou hlídá vedení. Leckde kontrolují, aby ta položka byla namarkovaná opravdu jen jednou, maximálně dvakrát, a prodavačkám hrozí pokuty a ztráty prémií. Ta kasa sama eviduje, co se markuje, a potenciálně problematické nákupy sama nahlásí. 

Jestli to zatím nedošlo na Slovensko, nebojte, je to jen otázka času. 😉

drvodelkafialova
drvodelkafialova (856 příspěvků) 18.05.2024, 09:05:44 xxx.xxx.171.178
Varaxi:

To záleží, jak ty lidi za kasou hlídá vedení. Leckde kontrolují, aby ta položka byla namarkovaná opravdu jen jednou, maximálně dvakrát, a prodavačkám hrozí pokuty a ztráty prémií. Ta kasa sama eviduje, co se markuje, a potenciálně problematické nákupy sama nahlásí. 

Jestli to zatím nedošlo na Slovensko, nebojte, je to jen otázka času. 😉


Tak to je.Já s některým z těch pokladních znám,bojí se.  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.