Aktuálně: 4 985 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Plisne favus na slepici

Anonymní (neregistrovaný) 24.10.2023, 14:04:21 xxx.xxx.26.36

Tak jasně. Každý tlačí co ho živí. Jsou tam i slepice, ale toho jednoho kohouta si opravdu nejde nevšimnout.

assil
assil (1491 příspěvků) 24.10.2023, 14:09:09 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 24.10.2023, 13:47:25

Tak u nás měl kohout flek na hřebínku a veterinář to diagnostikoval pohledem na kohouta.

Nakonec to stejně nedopadlo, ale platit laborku, to mě vyjde levněji nový kohout.

Bodlinka (neregistrovaný) 24.10.2023, 14:21:59 xxx.xxx.106.62
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 24.10.2023, 14:09:09

jak říkám, zen. pohledem jsem diagnostikovala před deseti lety.

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 24.10.2023, 15:14:19 xxx.xxx.185.115

“V tomto případě ne. !”

O tom si osobne dovolím pochybovať, i keď mýliť sa môžem tiež, milý anonym.

Potom by ste musel byť väčší odborník, ako 2 aktívne veterinárky, zaoberajúce sa (aj - alebo výlučne) hydinou, ktoré sa k tomuto problému už odlišne od Vás vyjadrili. 

Anonymní (neregistrovaný) 24.10.2023, 15:38:38 xxx.xxx.26.36

Proboha! Co chcete? Abych vám stále dokola oponoval a vyvracel nesmyslné pochybnosti?  Vyjadril jsem se k tématu favus drůbeže, stejně jako ostatní, kteří (většina) o tom ví akorát kulový a přesto mají touhu se vyjádřit. Jako zasvěcení odborníci. Já vás přece netlačí k tomu mě věřit. Vaše pochybnosti mě vůbec netlačí, to je vaše věc. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 24.10.2023, 18:31:19 xxx.xxx.134.34
zvedavec:

“V tomto případě ne. !”

O tom si osobne dovolím pochybovať, i keď mýliť sa môžem tiež, milý anonym.

Potom by ste musel byť väčší odborník, ako 2 aktívne veterinárky, zaoberajúce sa (aj - alebo výlučne) hydinou, ktoré sa k tomuto problému už odlišne od Vás vyjadrili. 


Jste absolutně mimo.

Kometa je primitiv, ne veterinář.

Tereza jen dělá v drůbežárně, statisíce zvířat, minimum praxe na dvoře.

Co na tom nechápete?

Je těžké si představit, že člověk, který chová desítky let,
zná stovky chovatelů, sedí s nimi hodiny v autě při společných cestách,
najezdí tisíce kilometrů na výstavy, baví se, vidí a ví,
že má větší zkušenosti a PRAXI než všeobecný vet?

Přece až tak omezená nejste, snad.

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 24.10.2023, 18:58:05 xxx.xxx.93.100

víš honzíčku úplně ale úplně kulový o mojí dvorkové praxi. prostě vůbec nic 😀

ale s primitivem se dohadovat nebudu, o ničem. snad jen, pokud člověk zná jen jednu diagnózu, tak jí vidí všude a připadá si jako génius.

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 24.10.2023, 18:58:58 xxx.xxx.185.115
Odpověď na příspěvek uživatele honzapm z 24.10.2023, 18:31:19

Jedno, čo chápem, že vaša odpoveď je vulgárna a mimoriadne samoľúba, nechápem, čo si takto dokazujete.  A samozrejme bezdôvodne zhadzujúca. 

Ja viem, že napr. vy všeličomu rozumiete (a aj iní chovatelia).  Napr. jedna z vecí, ktorú som sa práve od vás naučila, je to, že aj priveľa bielkovín sliepkam môže škodiť, aj som si overila, že sliepka, ktorá znášala normálne vajcia, ak dostane priveľa tvarohu navyše, začne znášať nútene pričasto a bez škrupiny.  KOnečne viem, prečo mi moje sliepky pred cca 2 rokmi znášali vajcia bez škrupiny.  Takže ste odborník. Ale nie vševedko.  A ten váš zbytočne agresívno-zhadzujúci pristup, bez štipky úcty zase mne pripadá obmezený. 

A tiež, je je fajn, ak niekto, kto čosi tvrdí (možno aj odborník - anonym), aj zrozumiteľne vysvetlí ostatným, prečo si myslí, čo si myslí. Možno má naozaj pravdu. Lenže ja som už vyrástla z toho, aby som verila niečomu, čo niekto len vysloví či tvrdí.  Ja chcem aj rozumieť, kým niečo prijmem. 

A omezená vo všeličom som, nič si nenahováram. 

Anonymní (neregistrovaný) 24.10.2023, 19:22:08 xxx.xxx.26.36
Bodlinka:

víš honzíčku úplně ale úplně kulový o mojí dvorkové praxi. prostě vůbec nic 😀

ale s primitivem se dohadovat nebudu, o ničem. snad jen, pokud člověk zná jen jednu diagnózu, tak jí vidí všude a připadá si jako génius.


Chtěl bych si nepřipadat jako génius, když tady mezi odborníky a praktiky je to docela těžký. Proto prosím o nějakou jinou diagnozu na uvedené fotky, rád se i jako mistr poucim. Pokud možno bez lavírování o skomírajícich laborkach. Díky 

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 24.10.2023, 19:37:10 xxx.xxx.185.115

vyberám z Vami uvedeného základu: “Diagnostika      Klinické změny dovolují předběžnou diagnózu, která ale musí být potvrzena přímo mikroskopicky anebo kultivačně průkazem původce a jeho identifikací.”

Anonymní (neregistrovaný) 24.10.2023, 19:49:30 xxx.xxx.26.36

Nevyberajte iba čo sa vám hodí….já klinicky nic nepotvrzuji, nicméně na svoji diagnóze trvám. Studujete 

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 26.10.2023, 11:04:51 xxx.xxx.124.42

Ty slépky tam bydlí na šutrech? A to je vše? A tam vedle takový hezký trávník. Když se nerozhrne peří, tak přece nikdo neví, co jim je, ne? Aby se vyloučilo to a tamto. Takto můžu říct, že je to minerálovitamínová nerovnováha. Prosím, abyste mě oddnes brali jako odborníka. Díky

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 26.10.2023, 13:20:58 xxx.xxx.191.80
megi-the-pes:

Ty slépky tam bydlí na šutrech? A to je vše? A tam vedle takový hezký trávník. Když se nerozhrne peří, tak přece nikdo neví, co jim je, ne? Aby se vyloučilo to a tamto. Takto můžu říct, že je to minerálovitamínová nerovnováha. Prosím, abyste mě oddnes brali jako odborníka. Díky


Pro mě je největší odborník můj příbuzný, který jako svatební dar dostal několik slepic. Dokázal je mít v městském paneláku vkoupelně ve sprchovém koutě celé tři měsíce, než jim našel odpovídající podmínky u známého. 
Když se podívám na svoji koupelnu, vůbec nechápu, že bych tam měla slépky - udělala bych si slepičí hody a bylo by, ale on to nějak zvládnul. Nesly a všechno. A když je vezl do nového domova, vypadaly fakt dobře, žádné oškubané peří nebo náznaky nemocí. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.