Aktuálně: 4 948 inzerátů174 078 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Plisne favus na slepici

Anonymní (neregistrovaný) 26.10.2023, 13:28:27 xxx.xxx.28.148

A co takhle dámy něco k věci, místo hledání blech a dehonestace. Tímhle způsobem jednom vytváříte dojem, že kdo nekriticky nepřejímá vaše názory musí být zákonitě hlupák, kterého je nutné alespoň ponížit….

Debata je na téma favus, tak prosím, využijte prostor…

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 26.10.2023, 13:36:54 xxx.xxx.191.80

S plnohodnotně diagnostikovanou plísní favus se tu nikdo nesetkal, takže logicky zbývá vyčistit a vydesinfikovat kurník, výběh, veškeré vybavení, které zbylo po předchozích nemocných slepicích, koupit zdravé jedince (příp. vejce) a vše by mělo být v pořádku. 
Maximálně se ještě nabízí poptat se po okolních chovech, jestli je v tomto směru v okolí nějaký problém. Teoreticky, pokud se tento problém v okolí vyskytuje, tak mít vlastní slepice ve voliéře, aby byl omezený kontakt s divokým ptactvem a dalšími potenciálními přenašeči. Víc asi dělat nelze a není to ani třeba. 

Anonymní (neregistrovaný) 26.10.2023, 15:22:13 xxx.xxx.28.148

Já ano a v případě napadení to lze řešit. V tom jistě poradí zdejší MVDr. 

Právě že běžná dezinfekce moc nezabírá a plísně se úspěšně šíří i v dobře ošetřovaných chovech. Zvlášť teď ve vlhkých podzimních měsících.

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 26.10.2023, 16:21:34 xxx.xxx.124.42

Pořád je to jen plíseň, nevím ale, co si představujete pod “běžnou desinfekcí”, snad to někdo nebere jarem.
Třeba tu nic takového nemám, protože jsem na horách. 😀 Když to zabije UV záření, že by ne horské slunce? Pokud umí zabít svrab lidský, což jsou větší potvory než plísně, tak proč ne. Vápno? Zajímavé je, že dříve tu žádné věci typu Savo, Biokill, Neostomosan, 
Hašené vápno, vybílit, slépkám léky/zabít, teoreticky by se na pozemek dalo použít dusíkaté vápno, stačí to trochu vpravit pod povrch a zalít. Dokonce se to dá léčit přes krmivo
https://www.radaveterinare.cz/okrasne-ptactvo/poradna/slepice-plisen-10373

https://che.manteton.com/hospodaska-zviata/6895-co-je-strupa-u-ptak-kdo-je-pvodcem-choroby-a-jak-ji-leit.html

Podle mě to bude u slepic, které jsou chudáci. Nemají dost místa, žijí jako vězni, a to včetně jídla. Tutěm lidem bych zvířata sebrala.

Anonymní (neregistrovaný) 26.10.2023, 17:13:46 xxx.xxx.28.148

Svět neni jenom černá a bílá. Neni to jen u slepic které jsou chudáci. Často jsou to jedinci na vrcholnych výstavách. Někdy je vidět, že chovatel o tom vi a snaží se to zakrýt. 

Na tom UV něco bude, nejvíc se to projevuje právě ted kdy je malo slunečního svitu. 

V době kdy nebyly chemické prostředky byl přístup ke zvířatům odlišný. Neduživé a nevitalni se nekompromisně vyřadilo. Dnes je tendence udržet všechno pomoci medikamentů pri životě a co je navic nebo se nehodí, prodat. 

I u plísní funguje určitá rezistence. Ne vždy jsou postižena všechna zvířata. Takže i selekce muze fungovat, ale ta ma smysl jenom u čistokrevných plemen.

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 26.10.2023, 20:05:17 xxx.xxx.175.154

Samý anonym… Strácam prehľad, s kým hovorím, neviem si dať do súvisu, ktorý anonym čo tvrdí, ktoré predchádzajúce príspevky patria ku ktorému anonymovi - lebo všetko v jednom príspevku samozrejme zväčša nik nepovie. 

Takže tu vzniká chaos a jednotlivé príspevky, ktoré niektorému z anonymov prisudzujem, mu možno ani nepatria. A potom sa na neho nedá ani normálne reagovať.  Možno buudem reagovať len ako anonym…

Bolo by dobré, ak by boli jednotliví anonymovia odlíšiteľní aspoň v jednej téme.  

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 26.10.2023, 21:19:27 xxx.xxx.124.42

Je to přenosné i na člověka a přenáší se i kontaktem s botou. Prostě to od někoho donesete, roznesete všude. 
Ale mě v různých odkazech zaujalo, že jsou bezpříznakoví jedinci (esi jsem to teda s něčím nedomotala, jsem toho četla hodně), jsou i samovyléčitelní jedinci, kohouty to postihuje o hodně častěji než slepice, na některé plísně existuje očkování ( ? ), cca jde o záležitost slabších kusů.
A kolik že to hašené vápno a lék do krmiva stojí, že se to vyplatí jen u von slepic, u těch mých obyčejných ne? 😀 

Drvodělka fialová (neregistrovaný) 26.10.2023, 21:30:37 xxx.xxx.171.14

Já vám nevím, tohle bych léčila jedině sekerkou. 

Určitě to souvisí s imunitou a celkovou odolností. Do chovu má jít jen to nejlepší a nejodolnější. To není o ceně léčby, prostě bych takové zvíře doma nechtěla.

Anonymní (neregistrovaný) 27.10.2023, 05:13:03 xxx.xxx.28.148
Odpověď na příspěvek uživatele zvedavec z 26.10.2023, 20:05:17

A vzniká chaos v názorech nebo v lidech? Pro hledače pravdy je přece lepší přemýšlet o čem , nez s kým. Nebo je důležitější přejímání postoje nez obsah.

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 27.10.2023, 10:23:38 xxx.xxx.191.80
Anonymní:

A vzniká chaos v názorech nebo v lidech? Pro hledače pravdy je přece lepší přemýšlet o čem , nez s kým. Nebo je důležitější přejímání postoje nez obsah.


Vzniká chaos v příspěvcích. 

Když se bavíte, třebaže nevíte s kým, tak každý příspěvek přirozeně navazuje na ten předchozí. 
Když se bavíte s více anonymy, těžko se dohledává, co kdo už řekl, a tím pádem někdy nevíte, jak to myslí, na co navazuje a podobně. Teoreticky tomu lze předejít tak, že každý anonym všechny relevantní předchozí projevy zopakuje, což by napomohlo přehlednosti, ale jako elegantní řešení mi to tedy nepřipadá. 
Pro mě za mě, ať se anonymové odlišují písmenky nebo čísly, je mi to jedno, nikdo nemusí psát svá jména nebo přezdívky, ale je dobré vědět, co kdo už řekl, na co navazuje a kdy třeba jen upřesňuje předchozí názor a tak. 
Což jako ano, ono to jde odlišit podle IP adres, ale je to dost vopruz. 

Anonymní (neregistrovaný) 27.10.2023, 11:01:37 xxx.xxx.28.148

No zdá se, podle některých reakci, že spíš to bude o schopnosti chápat psany projev. Na tom “značka” nic nezmění. Mimochodem, abych vám to tedy usnadnil, zde je anonym jeden. Krom asi druhého příspěvku na začátku. Je to lepší?

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 27.10.2023, 15:13:17 xxx.xxx.175.154

K IP adresám: 

Odhliadnuc od toho, že vôbec netúžim otrocky pátrať o autorstve v IP adresách, IP adresa sa dá zmeniť a aj sa zmení, ak reštartujem router, taktiež budem mať inú adresu, ak pôjdem cez mobilného operátora, sú aj iné možnosti…

Vyžaduje si to naozaj toľko odvahy odhaliť dočasne veeeľmi čiastočne  v jednej téme svoju totožnosť? 

Alebo sa teraz všetci  z opatrnosti odhlásime a budeme písať príspevky anonymne (poprípade potom sa na chvíľu prihlásime a podporíme prezentovaný názor  ako zaregistrovaní, alebo bez prihlásenia aj ako iní “neznámi” anonymi)? 

ANONYM (neregistrovaný) 27.10.2023, 15:26:37 xxx.xxx.117.95
Odpověď na příspěvek uživatele zvedavec z 27.10.2023, 15:13:17

A neni to paneboze jedno? Stale resit jak prehledne nebo neprehledne to je. Zajimave je, ze mi to neprehledne tedy neprijde. Nezlobte se na mne, ale jednou tady ta volba je, tak ji snad muzeme zcela vyuzit. A ne poslouchat neustale narky jak se na to neda reagovat. Vyberu konkretni nazor, kliknu a vyjadrim se snad k nemu ne? Vratili jsme se opravdu v case. Ano  klidne bezte volit za plentu, je tam, jen dete. Ale beda Vaaam jestli to udelatee. Hrozne. Budte tak dobri vsichni a drzte se tematu a ne v kazdem vlakne reste ze zase anonym. Trochu prizpusobivosti by to chtelo.

Anonymní (neregistrovaný) 27.10.2023, 17:35:25 xxx.xxx.175.154

Alebo toto: 

https://sk.pinterest.com/pin/631348441488826027/

Nezdá sa mi, či je tak jasne rozoznateľné, na nekvalitných obrázkoch z bazoša, či ide o bielu pleseň alebo perie. Ale možno mi niečo uniká, čo mám vidieť na tom “ksichte”. ak  také niečo je, prosím o vysvetlenie. 

Anonymní (neregistrovaný) 27.10.2023, 18:11:24 xxx.xxx.28.148

Mizerný fotky. Bledý obličej nemusí být Favus a neni to vec jenom u rousných…

Anonymní (neregistrovaný) 27.10.2023, 18:22:05 xxx.xxx.175.154

mizerný fotky (z hľadiska posúdenia favusu) sú najmä v inzeráte na bazoši, 

tváre nevidno zblízka a nevieme, čo sa tam belie

ak to nie je favus, hoci to tvrdíte (vy alebo iný anonym, ktorý tvrdí, že je to favus), 

kazí dotyčný/vy v komunite chovateľov chlapcovi, ktorý sa nevie brániť, dobré meno a šancu predať svoju hydinu 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 27.10.2023, 20:29:36 xxx:xxx.262e:b9cc

Na texty typu “vydesinfikovat kurník” jsou moudří chovatelé alergičtí.

Přiletí vrabčák, který má Favus, mile zacvrdliká na plotě,
kákne si a ladně se snese ke krmítku, tam se porochní a odletí.
Do krmítka pak strčí zobák milá ctěná v Savu vydrhnutá slepice
a jedeme od začátku.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.