Aktuálně: 4 851 inzerátů175 002 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Vodní želvy

Anonymní (neregistrovaný) 11.11.2023, 21:29:39 xxx.xxx.13.29

Dobrý den, mám doma už tři roky dvě želvy nádherné. Nevím jestli jsou to kluci, holky nebo páreček ale rychle rostou a švagr mě straší že až ještě povyrostou budou se vzájemně kousat je to pravda?

Anonymní (neregistrovaný) 12.11.2023, 11:07:15 xxx.xxx.13.29

o nádrži zatím nemůže být řeč je to zatím akvárko. Prostor chci zvětšovat jak porostou a v létě příští rok pujdou už do zahradního jezírka.

J5
J5 (270 příspěvků) 12.11.2023, 15:17:59 xxx:xxx.3249:3189

A přesto platí to co vám odpověděl lupus4. Například u mne k žádné přímé agresi, ať už v rámci jednoho druhu nebo mezidruhové, nedošlo. Rozhodně ne k žádné která by stála za povšimnutí, přesto slýchávám že se to občas stává.

Pandinus
Pandinus (139 příspěvků) 14.11.2023, 15:18:35 xxx.xxx.161.10
Anonymní:

Dobrý den, mám doma už tři roky dvě želvy nádherné. Nevím jestli jsou to kluci, holky nebo páreček ale rychle rostou a švagr mě straší že až ještě povyrostou budou se vzájemně kousat je to pravda?


Možná by pomohlo sem dát fotografii. Jednak by se dalo určit, zda jde skutečně o nádherky (net je plný chybně určených želv), ve třech letech lze poznat bezpečně pohlaví při správné péči. 

Co se týká interakce mezi nimi - agrese může vycházet jak při chovu jednoho pohlaví (dva samci, dvě samice, dominance..), tak při chovu páru, kdy se ale nedá říct, že agresivnější je jedno z nich - někde zlobí kluci, otravní pokusy o páření - se jim nedivím 😀, jinde naopak napadá samice samce (dělala to třeba jedna konkrétní samice ve skupině). Jak bylo dobře psáno, je to i o prostoru, členění nádrže, odpovídajícím krmení, ale i roční době. Rozhodně ale vítám chov ve větším počtu, než chov soliterních kusů. Celé je to o tom pozorovat vlastní zvířata, sledovat jejich zdravotní stav i změny chování. Moji samci otravovali samičky vždy zjara, později to opadá a už je klid. Na druhou stranu samice, kterou samec otravoval moc občas získal výchovný kousanec a zas byl klid. Rozhodně ale nelze paušalizovat tvrzení že po nějaké době se budou samy napadat. Hodně párů i zvířat ve skupině funguje harmonicky a rozhodně zdravěji, než samostatně chovaná zvířata, která se točí dokolečka ve snaze kontaktovat svůj odraz ve skle… 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.