Aktuálně: 4 886 inzerátů174 940 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Moč želvy

Anonymní (neregistrovaný) 13.11.2023, 07:17:36 xxx.xxx.210.199

Dobrý den o želví moči už se tady psalo ale odpověď na moji otázku jsem nenašla. Včera jsem koupala moji hermanku a stalo se, že po koupeli byla voda zbarvená do tmavohněda až s nádechem oranžova. Bylo to z moči. Bílá tuhá moč tam nebyla vůbec takže z ní vyšla čistě voda a musela mít hodně tmavě hnědou barvu. Značí to něco? Želva nebude zimovaná protože na to nemáme v paneláku podmínky. Děkuji.

J5
J5 (270 příspěvků) 13.11.2023, 08:16:03 xxx:xxx.3b46:bfbb

Dobrý den.

Možná jste jen špatně koukala nebo jsem to napsal nesrozumitelně. To co vaše želva při koupání vyvedla se týká původně uvedené fotky č.2 Ukážu vám to tedy ještě jednou. Takto moč (jedna z možných forem) vypadá bezprostředně po  akci ve výběhu na běžný, suchý, podklad. V tomto případě na trávu. Konzistence je taková hodně řídce rosolovitá. Pokud to samé vyvede želva při koupání, moč se rychle naředí a zbarví vodu. Vypadá to tak že bezprostředně po vyloučení je patrný stejný efekt jako když do čisté vody přidáte barvivo, třeba KMnO4 (hypermangan). Zprvu vidíte vlákna rozpouštějícího se barviva a poté se celý objem vody zbarví rovnoměrně, podle vzájemného poměru do růžova až fialova. V našem případě do světle hnědé.

Takže vše co to značí je skutečnost že se želva při koupeli normálně spokojeně vyčůrala.

To platí v případě že nejde o rozptýlený trus. Ve vodě rozptýlené kousíčky polostrávené potravy by mohli znamenat průjem a to už by si pozornost zasloužilo. Nejlepší by byla fotka té vody po koupání.

Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 14.11.2023, 09:24:41 xxx.xxx.210.199

děkuji za uklidnění, právě jsem měla strach jestli to není známka něčeho horšího, třeba dlouho zadržené staré moči když měla takovou tmavou barvu. Už se mi to stalo vícekrát, jestli měla rosolovitou konzistenci to nevím, dám ji do vaničky a nechám ji 20 minut koupat bez dozoru, až jsem přišla byla už moč rozptýlená po celé vodě.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.