Aktuálně: 4 946 inzerátů174 076 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Výhody papírových psů

Jana H. (neregistrovaný) 26.11.2023, 20:17:21 xxx.xxx.168.193

Nechci rozdmýchat nějakou přestřelku ale proč jsou bráni kříženci či psi bez papírů jako něco špatného, podřadného. Přece každý tvor má právo na život a navíc dnešní super prošlechtěná plemena žijí snad poloviční dobu než kříženci. Takový kříženec netrpí tolik na nemoci a dožije se mnohem vyššího věku. Jaké výhody má tedy pes s PP? Zatím vím že je mnohem dražší a žije mnohem kratší dobu, takže nechápu.

Podle některých vědců je dokonce kříženec označován jako super plemeno a měl by být považován za samostatné plemeno.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 26.11.2023, 20:23:29 xxx:xxx.7c34:95a5

se zeptejte třeba dnes tak smutné Plaky, jak jsou ti kříženci zdraví… Protože jak známo z přešlechtěných čistokrevných (tedy s PP) jsou všichni ti děsně zdraví a bezproblémoví kříženci

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 26.11.2023, 20:28:03 xxx.xxx.205.61

Zatím vím že je mnohem dražší a žije mnohem kratší dobu, takže nechápu.

zatím evidentně víte kulový (tím neobhajuji plemena týraná chovem) takže postudovat a třeba vám to pak konečně “sepne”

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 26.11.2023, 20:30:21 xxx.xxx.92.61

nikdo nebere křížence jako něco podřadného

problém je v množení - ne existenci - psů, kteří jsou “čistokrevní bez pp”. to v podstatě znamená, že jejich producenti z nějakých důvodů nesplňují ani ty mnohdy minimální nebo téměř žádné požadavky na chovnost, které se vyžadují od rodičů papíráků.

a to je ten problém.

janaa
janaa (382 příspěvků) 26.11.2023, 20:33:39 xxx:xxx.bcac:56d8

Podle některých vědců je dokonce kříženec označován jako super plemeno a měl by být považován za samostatné plemeno.

Podle kterých vědců, určitě máte odkaz na studii,tak nám jí pošlete😉

hmn
hmn (1023 příspěvků) 26.11.2023, 20:41:40 xxx.xxx.3.42

“ale proč jsou bráni kříženci či psi bez papírů jako něco špatného, podřadného.”

ano? kde? kým?

“ Přece každý tvor má právo na život”

psům bPP je toto někým upíráno? kým?

“ a navíc dnešní super prošlechtěná plemena žijí snad poloviční dobu než kříženci.”

toto tvrzení je na základě jaké statistiky? relevantní studie?

“ Takový kříženec netrpí tolik na nemoci a dožije se mnohem vyššího věku.”

viz výše, prosím odkaz na nějaká relevantní data

“ Jaké výhody má tedy pes s PP?”

výhody? pes s průkazem původu je hlavně příslušníkem nějakého plemene, které je nějak definováno a vše je založeno na známé totožnosti předků. Do výkladu podstaty života se jistě pouštět nemusím….

“ Zatím vím že je mnohem dražší a žije mnohem kratší dobu,”

opět poprosím o relevantní data

“Podle některých vědců je dokonce kříženec označován jako super plemeno a měl by být považován za samostatné plemeno.”

v.le, tohle je kandidát na hlášku roku 😄😎, tohle mě tak odbouralo, že na inteligentnější reakci se fčil nezmůžu 💣

kometa
kometa (4185 příspěvků) 26.11.2023, 20:59:36 xxx.xxx.147.163
Jana H.:

Nechci rozdmýchat nějakou přestřelku ale proč jsou bráni kříženci či psi bez papírů jako něco špatného, podřadného. Přece každý tvor má právo na život a navíc dnešní super prošlechtěná plemena žijí snad poloviční dobu než kříženci. Takový kříženec netrpí tolik na nemoci a dožije se mnohem vyššího věku. Jaké výhody má tedy pes s PP? Zatím vím že je mnohem dražší a žije mnohem kratší dobu, takže nechápu.

Podle některých vědců je dokonce kříženec označován jako super plemeno a měl by být považován za samostatné plemeno.


Podle některých vědců je dokonce kříženec označován jako super plemeno a měl by být považován za samostatné plemeno.

A jak si to ti vědci představují? Jako, že každý kříženec čehokoliv bude jedno konkrétní plemeno?

Viz výše. 

Nikdo nebere křížence nebo psy bez papíru jako něco podřadného. Nám vadí množitelé s obehranými výmluvami, proč jejich štěňata nemají PP. Rodiče neznámí, jejich zdravotní stav taky.

Já bych si klidně křížence pořídila, ale z útulku. Nehodlám za něj nějakému vykukovi platit. A podporovat ho.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 26.11.2023, 21:05:15 xxx.xxx.3.42

musím se zeptat Jany H. : křížencem myslíš jakého psa?

tzv. Vořecha? potomka rodičů různých plemen? rodičů plemeno x kříženec? kříženec x kříženec?

nebo tzv. čistokrevné “plemeno” bez PP?

Jana H. (neregistrovaný) 26.11.2023, 21:10:59 xxx.xxx.168.193

Podle polských vědců a netroufám si jejich studie zpochybňovat. Takže kopíruji:

Kříženec – super plemeno? 

V roce 2015 tým vědců pod vedením prof. Wiesława Bogdanowicze z Muzea a zoologického ústavu Polské akademie věd ve Varšavě zveřejnil výsledky výzkumu kříženců, z nichž vychází obraz křížence jako samostatného plemene - ve skutečnosti super plemene. Ve studii se uvažovalo o toulavých psech a ukázalo se, že nejde o směs různých plemen psů, ale o samostatné nezávislé genetické plemeno, které je nejblíže divokému předkovi - vlkovi. Vzhledem k tomu, že tito psi žijí svobodně a mohou se volně křížit, v přirozeném výběru zůstávají pouze ty nejlepší geny. Tito psi jsou extrémně odolní vůči chorobám, mají lepší čich a reprodukční systém a jsou inteligentní a přátelští k lidem, protože jim to umožňuje získat potravu a přežít.

Ha, co teď napíšete?

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 26.11.2023, 21:15:36 xxx.xxx.92.61
Jana H.:

Podle polských vědců a netroufám si jejich studie zpochybňovat. Takže kopíruji:

Kříženec – super plemeno? 

V roce 2015 tým vědců pod vedením prof. Wiesława Bogdanowicze z Muzea a zoologického ústavu Polské akademie věd ve Varšavě zveřejnil výsledky výzkumu kříženců, z nichž vychází obraz křížence jako samostatného plemene - ve skutečnosti super plemene. Ve studii se uvažovalo o toulavých psech a ukázalo se, že nejde o směs různých plemen psů, ale o samostatné nezávislé genetické plemeno, které je nejblíže divokému předkovi - vlkovi. Vzhledem k tomu, že tito psi žijí svobodně a mohou se volně křížit, v přirozeném výběru zůstávají pouze ty nejlepší geny. Tito psi jsou extrémně odolní vůči chorobám, mají lepší čich a reprodukční systém a jsou inteligentní a přátelští k lidem, protože jim to umožňuje získat potravu a přežít.

Ha, co teď napíšete?


Ha. pletete si pojmy

Ano, tam, kde je dostatečně velká populace toulavých psů z nich opravdu vzniká cosi jako plemeno, landrace, koneckonců velká spousta současných uznaných plemen nevznikla ze vzduchoprázdna ale právě jen uznáním takových místních psů.

To ale neplatí pro křížence obecně.

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 26.11.2023, 21:20:56 xxx.xxx.205.61

Ve studii se uvažovalo o toulavých psech a ukázalo se, že nejde o směs různých plemen psů, ale o samostatné nezávislé genetické plemeno, které je nejblíže divokému předkovi - vlkovi. Vzhledem k tomu, že tito psi žijí svobodně a mohou se volně křížit, v přirozeném výběru zůstávají pouze ty nejlepší geny. Tito psi jsou extrémně odolní vůči chorobám, mají lepší čich a reprodukční systém a jsou inteligentní a přátelští k lidem, protože jim to umožňuje získat potravu a přežít.

použijte proboha selský rozum , to je něco úplně jiného, než např. jako labrador -sousedova Fifina x  nějaký jako ohař - Bobík z rodičů , co nebyli NIKDY vyšetřeni na vůbec žádné dědičné vady či choroby a v rámci “obchodu” se vypiplá kdejaká zpotvořenina..co se dál množí 

to je tak, když někdo ani netuší, že netuší

janaa
janaa (382 příspěvků) 26.11.2023, 21:23:16 xxx:xxx.bcac:56d8

Viz bodlinka. Tito kříženci nemají nic společného s místními “voříšky” a už vůbec ne s psy bez PP. Za křížence si dosaďte divoké psy, ale opravdu divoké, do jejichž reprodukce a života lidé vůbec nezasahují. Logicky vám pak vyjde,že takového psa ale nikdy nemůžete pořídit

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 26.11.2023, 21:40:25 xxx.xxx.124.42

Ale prosím, čtěme to celé. Nebudeme si jak děcka ve školce vybírat jen to, co nám z polífky chutná, že ne, Jano H.?

“Pokud příroda dovolila, aby se kříženec objevil na světě, pak se nemohla mýlit.”

Ano, příroda! Ne množitel. Protože příroda dovolí přežít nejsilnějšímu,
zatímco množitel množí cokoli, co hodí prachy!

Neznám množitele jménem Pepa Příroda. Leda tak Přemek Podlaha, to jo, národ kutilů jsme. Nejlepší množitelé na planetě. Rodiče těch úžasných kříženců v množírnách umírají vyčerpáním, neznají pořádné jídlo, vycházku, lékařskou péči… vůbec netuší, co to je slunce, nikdy ho neviděli. Umíte si to představit? Nevidět slunce? 
Ano, tito kříženci mi vadí. 
Kříženci, co jich je na ulici v Indii mraky a ze kterých již vzniklo jakési super plemeno, mi nevadí. Ale ty tady nemáme, že?

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 26.11.2023, 21:41:29 xxx.xxx.171.177

A tak možná že kdyby do toho chtěl člověk investovat , tak v Uzbekistánu mají takové dá se říct super plemeno. Ovšem je to trochu na hranici legendy. Nicméně podle dokumentů, které točí o pasteveckých psech existuje oblast, kde psi žijí v horách a vyvinuli se v jakési plemeno, pastevci jim čas od času seberou nějaká štěňata, která přikřižují ke svým psům.

Podobné smečky žijí i na území turecka, opět v horách. Místní muslimové (podle své víry nesmí zbylé jídlo vyhazovat, ale musí s ním krmit zvířata) , už léta vyváží zbytky do míst , kde psi žijí v jakémsi společenství s opicemi. Tvoří s nimi funkční smečky, kdy vzájemně využívají výhod druhu.

Doron
Doron (1774 příspěvků) 26.11.2023, 21:57:23 xxx.xxx.11.92

Já miluji ty “ žluté plážové psy”, jednoho taky vlastním, je opravdu velmi inteligentní, přizpůsobivý, velmi sociálně zdatný  a řekla bych i hezký 😊. Když se mě lidé ptají na plemeno, odpovídám Marocký datlový pes 😊, oni tam ti polotoulaví psi opravdu vypadají všichni podobně .

Můj druhý pes je mix několika plemen ( švýcarský, maliňák, borderka a labrador). Je taky moc povedený ( opravdu fyzicky zdatný, skvělý plavec,ochotný, láskyplný, zdravý, přátelský), ale někteří jeho sourozenci jsou trochu bázliví..

A můj třetí pes je s PP a opravdu vykazuje typické znaky plemene ( myslím i co se povahy a vloh týče).

Všichni tři jsou skvělí a všechny tři mám ráda .

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 26.11.2023, 22:01:26 xxx.xxx.60.24

Nebudu obhajovat bPP psy, nebudu obhajovat množárny a množáky, mám na mysli ty, co to dělají s vidinou lehce získaných prachů…

ALE: Vždy jsme měli vestaje = naprosto vořechoidní směsi, NE nějaké jakoplemeno. Tam prostě nešlo prakticky určit, co se v jejich předcích všechno zamíchalo. A všichni, až na posledního Fločka, byli zdraví a dožili se vysokého věku. Jak jsem již mnohokrát psala, asi zdravotně na pořízení si psa už mít nikdy nebudu. Ale kdyby hypoteticky ano, byl by to buď PEČLIVĚ vybraný pes s PP, anebo naopak opět vestaj, kříženec všech kříženců. 

Pokud mě chcete kamenovat, prosím.😉 Ale byl tu zmíněn Vořech Plaky. Na druhou stranu docela nedávno tu byl případ tuším nicku Slav s NO s těžkou dysplázkou. A těch zdravotních trablů PP psů se tu v dotazech vyskytlo víc. 

Znovu zdůrazňuji, že jsem proti množení tzv. čistokrevných “plemen” bez PP psů.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 26.11.2023, 22:12:00 xxx.xxx.242.84

Jano H., nevím, kolik je vám let, ale váš příspěvek ukazuje na to, že jste snadným terčem pro manipulaci. Přečetla jste jeden článek, ten jste si nějak po svém vyložila a přinesla jste svůj výklad sem “na trh”.  Co se rozlišení křížence a křížence týká, vám bylo vysvětleno výše. Já k tomu jen přidám, že musíte informace doplňovat o jiné, porovnávat, zasazovat do kontextu a ověřovat. Teprve pak si budete schopna utvořit úsudek, aniž byste se poněkud ztrapnila (promiňte tu přímost) nevědomostí.  A věřte, že je to mnohdy i docela zajímavé dobrodružství, odhalovat dál a dál, to myslím úplně vážně. 🙂 Navíc vás to samotnou lépe vyzbrojí, aby vás kdokoli neutáhl na vařené nudli.

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 26.11.2023, 22:15:19 xxx.xxx.60.24
Doron:

Já miluji ty “ žluté plážové psy”, jednoho taky vlastním, je opravdu velmi inteligentní, přizpůsobivý, velmi sociálně zdatný  a řekla bych i hezký 😊. Když se mě lidé ptají na plemeno, odpovídám Marocký datlový pes 😊, oni tam ti polotoulaví psi opravdu vypadají všichni podobně .

Můj druhý pes je mix několika plemen ( švýcarský, maliňák, borderka a labrador). Je taky moc povedený ( opravdu fyzicky zdatný, skvělý plavec,ochotný, láskyplný, zdravý, přátelský), ale někteří jeho sourozenci jsou trochu bázliví..

A můj třetí pes je s PP a opravdu vykazuje typické znaky plemene ( myslím i co se povahy a vloh týče).

Všichni tři jsou skvělí a všechny tři mám ráda .


Počkej žlutý plážový pes je Doron? 😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.