Aktuálně: 4 547 inzerátů178 280 diskuzních příspěvků17 807 uživatelů

Kokcidióza u kozy

ančovička
ančovička (891 příspěvků) 02.12.2023, 00:12:12 xxx.xxx.243.249

No,,já bych jim  obilí dala, nezdá se mi,aby kozy byly jen na trávě..potřebují také bílkoviny, i když je nedojíte...trochu si o chovu koz něco přečíst?..

ančovička
ančovička (891 příspěvků) 02.12.2023, 18:23:59 xxx.xxx.243.249
Odpověď na příspěvek uživatele roklanka z 02.12.2023, 16:59:41

S jablky se musi pomalu..kozy je milují,ale začínám dávat po několika kusech a ještě jim je krájim,aby nepolkly celé nebo velký kus..časem přidávám..holanďanky jsou krásné kozičky, věřím, že moc přikrmovat jádrem nepotřebují,ale zvířata mladá, březí, kojící,nebo i starší,bych občas přikrmila..u našich koz je to i individuální..co jedna z kýblu “vyluxuje”za pět minut, druhá si něco  nechá “napotom”..

Rony1
Rony1 (16 příspěvků) 02.12.2023, 21:35:04 xxx.xxx.78.9

Než jsem si naše kozičky pořídila,tak jsem samozřejmě hledala plno informací.Chovám zvířata různého druhu už přes třicet let,takže zkušeností mám dost.Jenže člověk se něčemu novému pořád učí.A u zvířat to platí dvojnásob.Pořád je čemu se přiučit a dělám to ráda.Právě u chovatelů holanďanek jsem se dozvěděla,že stačí přikrmovat přes zimu.A samozřejmě v březosti.Kozy jsou mlsné a někdy by to přežírání nemuselo dopadnout dobře.Sama vidím,že přes léto ani nemají zájem o příkrm.Rády si dají pamlsek ve formě granulek nebo mrkve a pak zase letí na pastvu.To na podzim a v zimě už se hlásí samy.A podle výsledků krve je kozička na svůj věk v pořádku.Jen musím doplnit stopové prvky.Prý je to v tomto věku normální.Odchovala mi třikrát trojčátka.Sice jsem je musela přikrmovat,ale společně jsme to zvládly.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.