Aktuálně: 4 978 inzerátů173 959 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Psí bunda

Vahine
Vahine (457 příspěvků) 02.12.2023, 21:54:43 xxx.xxx.179.11
Terven:

Takhle

Obrázek

Moc děkuju a omlouvám se, že ruším takhle pozdě večer. Zip vypadá dost podobně. Nám se tam prostě na konci ani nezasekne potvora zipová…vytáhli jsme si asi Černýho Petra. Špatný kousek no.

sutrik
sutrik (309 příspěvků) 04.12.2023, 20:26:59 xxx.xxx.90.217
Terven:

Tý jo, koukám, že co se týče psího outdoorovýho vybavení už za váma těžce zaostávám 🤣

Až vyzkoušíte ten Non stop s merino podšívkou, dejte vědět. Jj. Expedition parka je pro nás čajíček, to je tak na říjen 🤣. I když dneska jsem udělala pokus a dala jsem pod ní vestičku Back on track. Moc to nepomohlo, momentálně jí vadí sníh od nohou a to by vyřešily leda ponožky a boty (opice zakrejvající si oči)

Pardon - chtěla jsem citovat šutříka a nejde mi to změnit.

Obrázek

No jo. Z původně zamýšlených dvou zimních oblečků je jich více. Potíž Hurtty je v tom, že i v malých velikostech jsou velikosti po 5 cm. To je pro mrňata strašně velký skok. Zatímco pláštěnky a Extreme Warmer v 30 cm jde, Expedition Parka je příliš mohutná. To samé ta základní Bare verze. A v 25 cm by to bylo moc malé. Malá je prostě malá. Na spodní hranici pinče.

Potřebovala jsem něco teplotně mezi EW a Glacierem 2. Zdá se, že Non-stop wool bude to pravé. A malá v tom nevypadá jak medvěd, na rozdíl od Parky. 

Vážila jsem všechny oblečky ve stejném přepravním obalu. Všechny jsou velikosti 30 cm:

  • Extreme Warmer i s obalem pod 260 g
  • Parka pod 250 g
  • Glacier pod 150 g
  • Glacier Wool pod 190 g

Glaciery jsou ve velikosti 30 cm méně zateplené než velké modely. Hurtta je méně zateplená ještě u menších velikostí, u 30 cm je minimálně u Parky množství výplně na gram stejné jako u velkých velikostí. U EW nevím.

Tak budou dvě Hurtty na prodej (modrá Parka a oranžová Bare). EW nechám, ta sedí.

Lepší fotky vlněného Glacieru zatím nemám. Ta merino vlna zespodu je velmi příjemná na omak. Taky mám pár kousků pro sebe.

Obrázek Obrázek Obrázek
Terven
Terven (102 příspěvků) 04.12.2023, 20:32:55 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 04.12.2023, 20:26:59

Jsem si myslela, že jsem na oblíkání psů celkem odborník (opice zakrejvající si oči) 🤣

Jdu si najít ten Non-stop wool…

sutrik
sutrik (309 příspěvků) 06.12.2023, 15:17:05 xxx.xxx.12.148
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 05.12.2023, 12:15:50

Dneska měla nový obleček teprve podruhé. Při teplotě kolem nuly při pohybu navolno se osvědčil. Působí míň teple než Extreme Warmer, není tak bachratý.  Ale pohybuje se v něm velmi ochotně. Víc se hýbe, to ale může být tím, že dnes bylo příjemně a sněhu ubývá. Netřásla se ani při čmuchacím zastavení.

Pokud se bude déle brodit hlubokým sněhem, je určitě reálné, že nějaký sníh dovnitř oblečku nahrne. A to do jakéhokoliv. Nevýhoda malých psů, jsou i při nízké vrstvě sněhu jak sněžný pluh. Zatím ale byla malá vždy suchá, protože hlubokému sněhu moc nefandí. Chvilku si pohrát, to jo. Chvilku. Stačí. A i v tomhle může být výhoda merina, kdyby obleček zevnitř navlhl.

Já jsem spokojená, zdá se, že jsem konečně našla to pravé do všech běžných zimních i podzimních teplot. Od Hurtty Extreme Warmer a podšitá pláštěnka, od Non-stopu Glacier 2 a wool Glacier. 

Do  ještě nižších teplot, hustého sněžení anebo pohybu jen na vodítku kolem nuly ponechám Extreme Warmer. Chtělo by to obleček střihem krku a kolem ocasu (včetně možnosti sepnutí pod ocasem) jako Hurtta EW, střihem na stehnech, materiálem a výběrem velikostí jako vlněný Non-stop 😂

Obrázek Obrázek
Lily
Lily (163 příspěvků) 06.12.2023, 15:57:55 xxx.xxx.133.234
sutrik:

Dneska měla nový obleček teprve podruhé. Při teplotě kolem nuly při pohybu navolno se osvědčil. Působí míň teple než Extreme Warmer, není tak bachratý.  Ale pohybuje se v něm velmi ochotně. Víc se hýbe, to ale může být tím, že dnes bylo příjemně a sněhu ubývá. Netřásla se ani při čmuchacím zastavení.

Pokud se bude déle brodit hlubokým sněhem, je určitě reálné, že nějaký sníh dovnitř oblečku nahrne. A to do jakéhokoliv. Nevýhoda malých psů, jsou i při nízké vrstvě sněhu jak sněžný pluh. Zatím ale byla malá vždy suchá, protože hlubokému sněhu moc nefandí. Chvilku si pohrát, to jo. Chvilku. Stačí. A i v tomhle může být výhoda merina, kdyby obleček zevnitř navlhl.

Já jsem spokojená, zdá se, že jsem konečně našla to pravé do všech běžných zimních i podzimních teplot. Od Hurtty Extreme Warmer a podšitá pláštěnka, od Non-stopu Glacier 2 a wool Glacier. 

Do  ještě nižších teplot, hustého sněžení anebo pohybu jen na vodítku kolem nuly ponechám Extreme Warmer. Chtělo by to obleček střihem krku a kolem ocasu (včetně možnosti sepnutí pod ocasem) jako Hurtta EW, střihem na stehnech, materiálem a výběrem velikostí jako vlněný Non-stop 😂

Obrázek Obrázek

Mám minibulíka, takže mně je NonStop, co se týče oblečků asi zapovězen. Je to pro něj vše úzké, nebo mu to sahá až na pindíka. 

Já jsem totiž měla záchvat, že se mi zdálo, že ten obleček, co má od Hurtty je malý a vzala jsem větší. Protože v MushGo se to paní zdálo lepší spíše větší. Tak jsem nad tím pořád přemýšlela, až jsem vzala nakonec rovnou dva při slevách na Hurttě. No a teď se koukám, že nemá ten popruh pod břichem úplně na těsno a když dá hlavu dolů, tak má kapsu.. Do toho je nízký a rád leze sněhem. Nemůžu si vzpomenout, jak byl ve 40 a tu teď nemám s sebou. Než u ní budu, tak už nebude sníh. 😀 No asi budu dávat nějak všechno a buď prodám, nebo nechám… 
 

sutrik
sutrik (309 příspěvků) 06.12.2023, 16:03:15 xxx.xxx.12.148
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 06.12.2023, 15:57:55

Ta kapsa při sklonění hlavy bude asi u všeho, co není elastické. Včetně postrojů.

Hurttu máte model Extreme nebo Parku? I když mají střih velmi podobný, Extreme k tělu přiléhá lépe. Podle mě je to vrchním materiálem. Parka mi zase připadá o fousek vhodnější na hluboký hrudník. Non-stop je užší, souhlasím. Proto malé padne lépe než Parka. Je jí 14 měsíců, ale z oblečků už určitě nevyroste, i když snad o fousíček ještě zmohutní.

O víkendu dvě Hurtty vyperu a budou k prodeji, snad se u mě dlouho neohřejí.

Leithian
Leithian (537 příspěvků) 07.12.2023, 05:43:02 xxx.xxx.16.141

Já to řešila teď na jezevce. Přeci jen sice dlouhosrsťák ale pes postelový takže trošku rozmazlenec a když blbne ve sněhu a nejde se pak hned dom ale dělá se na dvoře tak už klepe kosu. Takže nakonec vyhrál hafhafshop s for my dogs oblečkem a zatim spokojenost. Zatim jako jediní méli i přímo jezevčí oblečky.

Terven
Terven (102 příspěvků) 07.12.2023, 06:33:21 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 06.12.2023, 15:17:05

Jak tak na tu vaši malou koukám, vidím, že my ty oblečky máme všechny víc na těsno. Kapsa při sklonění hlavy se nám nedělá, nebo jsem si aspoň nevšimla. Ale teda, to sepnutí pod ocasem u Extreme Warmer nepoužívám. Zachytávaly se jí do toho bobky a čůrala si na to 🤣

Fotky nejsou letošní, ale to je fuk 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 07.12.2023, 08:56:19 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Espiro z 07.12.2023, 08:49:02

To je výceúčelový oděf - 2v1 doma v tom můžete lítat po kuchyni a pak to vezmete ven s čoklem a dáte do toho pičkůty.

Obrázek
sutrik
sutrik (309 příspěvků) 07.12.2023, 09:08:42 xxx.xxx.161.25
Zrzavci:

To je výceúčelový oděf - 2v1 doma v tom můžete lítat po kuchyni a pak to vezmete ven s čoklem a dáte do toho pičkůty.

Obrázek

Oceňuji i vanilkové rohlíčky na plechu!

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 07.12.2023, 09:34:09 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Espiro z 07.12.2023, 09:31:16

dělá je ručně, dyk má váleček. ale ! Je spořivá a chce jich mít z jedné dáfky hodně - jako já a pak to udělá hubený a tenký a tim pádem to má Rrrramštajn rohliky 😀

Espiro
Espiro (354 příspěvků) 07.12.2023, 09:48:45 xxx.xxx.207.140

Ručně jsou, když bez válečku a formiček dlachníte rohlíčky kulaté, ohýbáte atd. 

A mimochodem, Terven nás zahrdlí, že ničíme fashion-téma 🙂

sutrik
sutrik (309 příspěvků) 07.12.2023, 09:49:04 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 07.12.2023, 09:34:09

A divíte se? Víte, kolik oblečky pro psa stojí? To se pak musí šetřit na rohlíčcích. Vím to sama. Bonnie má oblečků hodně. Rohlíčky nebudou ☹️ 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.