Aktuálně: 4 884 inzerátů174 981 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Převoz želvičky

Anonymní (neregistrovaný) 17.12.2023, 11:40:44 xxx.xxx.184.121

Hezkou neděli všem, příští sobotu jedeme k chovateli 40 km vzdálenému pro želvičku, kterou dostane syn na Vánoce. Potřebné vybavení, včetně lamp máme od stejného chovatele protože prodává i tyto věci takže bude mít všechno co má mít. Jen mi vrtá hlavou jak ji co nejlépe převézt, aby ji nebyla zima, bude to letošní mládě. V autě zatopíme ale přecijen nerada bych aby želvička hned nastydla při přenosu do auta nebo z auta. Jak bude za týden nikdo neví, může klidně trochu mrznout. Řešil někdo to samé? Děkuji, Pešlová H.

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 17.12.2023, 13:27:56 xxx.xxx.205.61

Je hezké , že máte starost ,  ale minutový přenos do auta x z auta se dá “vyřešit” přenosem v dlaních nebo pod bundou ve škatulce. Doufám, že vám chovatel dá i manuál, jak se o ni starat a čím krmit. Jestli ne obraťte se sem 😉.

Doufám, že jste si koupi řádně rozmysleli a máte zahradu, či min balkon abyste ji dopřáli pobyt venku. Neuvádíte sice druh, ale předpokládám nějaké testudo. A nechcete ho snad mořit na 0,5 m2 50 let.

Jen si dovolím upozornit, že to není HRAČKA  a žádné tahání ven po bytě ji neprospěje.(nevím kolik je synovi)

Anonymní (neregistrovaný) 19.12.2023, 10:58:52 xxx.xxx.184.121

Děkuji, ano to víme že želvička není hračka, synovi bude na jaře 10 a už má rozum a potřebuje nějakou pravidelnou činnost. Tak fajn když převoz zvládne trochu jsme to tušili ale raději se ještě ptám.  Druh vám nepovím pan chovatel mi to říkal ale opravdu si to nepamatuji ale prý až vyroste nebude větší než talíř. Vše o chovu nám řekne a když bude nějaký otazník napíšu sem. Děkuji, P. H.

Pandinus
Pandinus (139 příspěvků) 20.12.2023, 11:23:29 xxx.xxx.161.10
Anonymní:

Děkuji, ano to víme že želvička není hračka, synovi bude na jaře 10 a už má rozum a potřebuje nějakou pravidelnou činnost. Tak fajn když převoz zvládne trochu jsme to tušili ale raději se ještě ptám.  Druh vám nepovím pan chovatel mi to říkal ale opravdu si to nepamatuji ale prý až vyroste nebude větší než talíř. Vše o chovu nám řekne a když bude nějaký otazník napíšu sem. Děkuji, P. H.


Jak uvádí Lupus, nejde jen o převoz (osobně taky doporučuji dát ji v krabičce pod oblečení, nemá pak šanci nadýchat se chladnějšího vzduchu), ale i to venčení mimo terárium. Běžně se dříve želvy pouštěly po podlaze, kde je jednak průvan, všelijaký bordel, který podporuje respirační onemocnění a absence vhodných teplot, které zejména mláděti udělají “moc dobře”. 

Anonymní (neregistrovaný) 21.12.2023, 10:07:56 xxx.xxx.184.121

Ještě jednou děkuji, ano budu s tím počítat že na podlahu nesmí, četla jsem to už i někde v článku.

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 21.12.2023, 16:19:47 xxx.xxx.205.61

Pořád jste neodpověděla. zda máte možnost venkovního výběhu, jestli ne, tak za mne 👎

Pak bych doporučil raději chov malé vodní želvy (např. klapavky) . které mohou na rozdíl od testud,  v interiéru výborně prosperovat dlouhá léta

Nebo jste jak pyšná princezna …chci a chci a chci…bez ohledu na welfare zvířete ?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.