Aktuálně: 4 957 inzerátů174 121 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Líheň

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 20.03.2024, 08:17:15 xxx.xxx.243.249
Odpověď na příspěvek uživatele list z 20.03.2024, 07:54:05

To se stalo snad každému 😀…mně také..plná lihen vajec 🤦..přesně,jak píšete, petky s horkou vodou,deky..dopadlo to dobře…tenkrát tsdy dost casto vypadaval proud🤦..to byly i ohrožené mrazáky, hrozné..od té doby máme generátor a byla pohoda..sice mi to řvalo a smrdělo pod okny😂ale všechno běželo 👍 

list
list (562 příspěvků) 20.03.2024, 08:21:14 xxx.xxx.168.206
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 19.03.2024, 20:30:48

A propo, co tam máte za kamery? Já koukám po kamerách do voliéry už pár let a nechce se mi tam kupovat nic, nač by mohli holubi sednout, co by bylo na baterii, abych tam nemusel teď vézt provizorně proud a taky, aby to nestálo mailant. Rád bych dal kamery i do budníků holubníku, alespoň některých🤔

JardaPecival
JardaPecival (346 příspěvků) 20.03.2024, 08:59:32 xxx.xxx.37.169

Kamery mám od Uniview venkovní připojený k domácímu NASu se záznamem s přístupem odkudkoli.. Ale vše jsou napájený, buď adaptérem, nebo poe po síťovým připojení.. Určitě jsou jiný lepší, ale já si na to řešení zvyknul, tak se toho držím.. Žádný hogofogo ale spolehlivý bezúdržbový řešení.. Do budníků by byly určitě nevhodný(rozlišení, zornej úhel), tam by to chtělo něco přímo na to určený(https://www.green-feathers.co.uk/collections/bird-box-cameras chtěl jsem do vrabčí budky)..

Obrázek
list
list (562 příspěvků) 20.03.2024, 09:14:21 xxx.xxx.168.206
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 20.03.2024, 08:59:32

Díky moc za info. Já tam plánuju do budoucna elektřinu zavézt, ale nechci to dělat teď provizorně, abych to pak zase předělával. Tak si budu muset počkat. Asi to bude nejlepší 🙂 Ale ty budkový kamery jsou super👍

JardaPecival
JardaPecival (346 příspěvků) 20.03.2024, 19:11:11 xxx.xxx.228.63

Podle mýho je elektrika hned po křemelině největší pomocník v kurníku.. 1.přísvit: v lednu sem neměl ani jedno vajíčko, když teď koukám do deníku: 27.1. začínám svítit ve 4:00 a 7.2. už mám první vajíčka a hned se rozjely ve velkým.. 2. v mrazech výhřev vody, obrácená kvočna s dlaždicí navrchu kvůli znečištění, na tom napaječka a nevěděl sem, co je problém s ledem.. 3. Automatický dvířka - namísto 4ks tužkovek s nejasnou trvanlivostí sem připojil 6V adaptér a neřeším, kdy a jestli dojdou baterky..  4. napájení kamery, přeci jen je skvělý vidět co tam ty prdlouší vyváděj 🙂

list
list (562 příspěvků) 20.03.2024, 19:57:51 xxx:xxx.f42f:268c
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 20.03.2024, 19:11:11

Tak já jsem nikdy nepřisvěcoval, když chci vejce v zimě, koupím pár hybridek na podzim a v zimě krásně nesou. A s ledem taky nemívám problém, od kovidu dělám, až na výjimky, z domu, takže řeším dvěma napáječkami, které střídám 😉 Elekřinu tam chci zavézt kvůli odchovně, až dostavíme přístavek

JardaPecival
JardaPecival (346 příspěvků) 10.04.2024, 10:47:52 xxx.xxx.228.63
JardaPecival:

Člověk míní, Pán Bůh mění.. Udělal jsem si radost, prodal ledvinu(stejně byla už celá  prochlastaná) a pořídil Brinseu.. Jal jsem se ji hnedle otestovat.. No, a radost netrvala dlouho.. První věc, neotáčela lísky.. Otáčení z výroby bylo zapnutý.. Po různým zkoušení mě napadlo to otáčení vypnout a pak znova zapnout a hle, huš to fachá.. Jenže, to otáčení.. V jednoduchosti je prej síla.. Nevím, no.. Ono normálně to otáčení při krajním dorazu nadzvedává víko, občas to překocí o zub.. Fakt propracovaná jemná mechanika.. Další test vhkosti.. Při 37,7°C nastaveno 45% a jelo to v pohodě, večer to drželo pěkně, tak na noc sem nastavil 65% a ráno sklenka s vodou prázdná, nádržka v líhni plná vody, vložka na odpařování úplně utopená a vlhkost v líhni 38%.. Fakt bomba.. Takže vysušení a jdu laborovat, jak pracovat s nějakým přídavným dovlhčování pro dolíheň🙄

Obrázek

Brinsea Ovation 56ex.. Tak po prvním líhnutí nadšení.. Moje první dojmy už vůbec nesdílim.. Otáčení se nějak srovnalo, fakt netuším co bylo při tom prvotním zkoušení problémem, ale teď jelo po celou dobu líhnutí perfektně, žádný nadzvedávání, pěkně skončí v krajní poloze a pak zas na druhou stranu.. O teplotě nemusím ani mluvit, tu držela správně po celou dobu.. To dvojitý víko, který vede teplej vzduch podle mě značka ideál.. Vlhkost po dobu líhnutí držela jak sem nastavil, v mejch podmínkách jsem pak v dolíhni dosáhnul max72%(je lepší dát ten nasákavej materiál jakoby nastojato, ne naležato), víc už nedala, při prvních kuřatech to vylezo nad 80%, pak po prvním odebírání vylíhlejch kuřat sem nalil do druhý “nevyužitý” vaničky teplou vodu a dal tam jednu kuchyňskou houbičku a vlhkost se pohybovala okolo 80% i při průběžným vyndavání kuřat.. Ad čištění, pořídil sem si od Cimuky košíky, krásně tam dva padnou, vystlal je papírovejma utěrkama, vytisknul na 3D tiskárně oddělovací přepážky, sice se zmenší kapacita ale to čištění pak probíhalo stylem vyjmout a vyhodit utěrky a košíky by se nemusely ani mejt(na obrázku dole je po vylíhnutí všech kuřat, s jen narychlo vyměněnejma utěrkama a je jak nová - dával sem do ní pak při 37°C doschnout vybraný kuřata z druhýho líhnutí v Rcomce) V líhni asi 10 malejch úlomků skořápek, taky jen vyfouknout a čištění je hotovo.. Víko mělo uvnitř chmíří, ale nebylo to zas tak strašný, ani sem ho nerozdělával, jen vyfoukal kompresorem.. Rozdělání bych viděl až tak po 3-4 líhnutí.. Jediný co chtělo používat destilku, hadička je na výměnu a ten svod ve víku je dost zadělanej od vodního kamene.. Za mě teda obrovská spokojenost 👍

Obrázek
list
list (562 příspěvků) 10.04.2024, 16:45:52 xxx:xxx.9eb1:20ca
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 10.04.2024, 10:47:52

Teda vy mi dáváte. Jsem letos nechtěl nic líhnout, že až příští rok, ale… Už by mělo být deset vajec australek na cestě, tak doufám, že se přijdou, abych oprášil líheň, nasadil a stvořil odchovnu, bo tu jsem si loni zboural 🙄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.