Aktuálně: 4 955 inzerátů174 109 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Líheň

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 12:55:53 xxx:xxx.bee:c38d

Jo a rada od prodejce byla zapojit rovnou do zásuvky. 6ádné prodlužováky či jiné mezikusy jako např. ochranu přepětí atd. Já si zase myslím , že ochrana přepětí je u tak drahé věci dobrý nápad. Ale je to jedno. To otáčení má svůj vlastní život. Ať ho nastavím jak chci a ať mám líheň přímo v zásuvce nebo ne. Takže si vždy když jsem u líhně zapamatuji na kterou stranu zrovna je otočená a když se to v určitém čase neotočí tak otáčím ručně. Poslední líhnutí loni jsem už nechal otáčení vypnuté a otáčel to ručně a tak nějak byl klid..

ančovička
ančovička (856 příspěvků) 08.02.2024, 13:21:49 xxx.xxx.42.129

Já mam líheň s automatickým otáčením vajec, líheň ma 3 patra..a 3 motorky pro posun podlážek jednotlivých “šuplíků” s vejci.. podle toho,v kolika patrech lihnu, zapínám motorky na obraceni vajec..princip je v tom,že motorek tahá podlážku pod vejci na jednu stranu, poté zase tlačí zpět..vajíčka jsou v přepážkách👍..

JardaPecival
JardaPecival (346 příspěvků) 08.02.2024, 15:20:18 xxx.xxx.37.169
Ecitejok:

Jo a rada od prodejce byla zapojit rovnou do zásuvky. 6ádné prodlužováky či jiné mezikusy jako např. ochranu přepětí atd. Já si zase myslím , že ochrana přepětí je u tak drahé věci dobrý nápad. Ale je to jedno. To otáčení má svůj vlastní život. Ať ho nastavím jak chci a ať mám líheň přímo v zásuvce nebo ne. Takže si vždy když jsem u líhně zapamatuji na kterou stranu zrovna je otočená a když se to v určitém čase neotočí tak otáčím ručně. Poslední líhnutí loni jsem už nechal otáčení vypnuté a otáčel to ručně a tak nějak byl klid..


Ono to otáčení nemá žádný čidla na koncích, vypnutí maj řešený zřejmě přes zvýšenej odběr/snížený napětí při dorazu na jednom nebo druhým konci.. Hrůza.. Vám to jak nefunguje, že se motorek vůbec neroztočí? Ono totiž jestli se nebojej těch přepěťovek nebo prodlužek kvůli snížení napětí celkově a pak by to takhle mohlo blbnout.. Neměřil jste jaký máte napětí v zásuvce? Případně vyzkoušet někde u někoho v jiným domě/městě.. Docela by mě to zajímalo.. Dneska ji zase vyndám z krabice a ještě vyzkouším přes UPS, abych pak nezjistil problém až při samotným líhnutí..

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 16:23:54 xxx:xxx.bee:c38d
JardaPecival:

Ono to otáčení nemá žádný čidla na koncích, vypnutí maj řešený zřejmě přes zvýšenej odběr/snížený napětí při dorazu na jednom nebo druhým konci.. Hrůza.. Vám to jak nefunguje, že se motorek vůbec neroztočí? Ono totiž jestli se nebojej těch přepěťovek nebo prodlužek kvůli snížení napětí celkově a pak by to takhle mohlo blbnout.. Neměřil jste jaký máte napětí v zásuvce? Případně vyzkoušet někde u někoho v jiným domě/městě.. Docela by mě to zajímalo.. Dneska ji zase vyndám z krabice a ještě vyzkouším přes UPS, abych pak nezjistil problém až při samotným líhnutí..


Ano mě to nefunguje , že se motorek vůbec neroztočí. Jako kdyby prostě nedostal povel.

A ano elektrikář byl v tomto mém domě a vše přeměřoval. Ale to bylo z jiného důvodu. Volal jsem ho sem když jsem dům koupil , jako pro jistotu.

A zase ano zkoušel jsem tu potvoru. v jiné místnosti, jiné zásuvce, jiném městě a okresu/to když jsem bydlel ještě na staré adrese/ a dokonce v jiném státě 🤣 to když jsem vzal líheň do práce a tam vylíhnul okrasné kachničky pro šéfa.

A paradoxně nejlíp s nejmenší frekvencí vynechání otáčení bylo právě když to bylo napojené na tu přepěťovou ochranu.

Mě tu líheň koupil otec. V době kdy jsem ještě bydlel v bytě a tudíž jsem se dostal k fakticky pořádném líhnutí až v době kdy mi skončila záruka od prodejce..ale zároveň ještě běžela prodloužená záruka od výrobce za registraci výrobku…

No nevím no asi jsem měl prostě smůlu.  

JardaPecival
JardaPecival (346 příspěvků) 08.02.2024, 17:28:48 xxx.xxx.228.63

Hmm, tak moje teorie má trhlinu.. Vytáh sem tu svoju, zapojil a asi dvacetkrát sem otočil tam a zpět, bez jakýho koliv problému.. Mám ji v prodlužce, zapojil sem tam rychlovarnou konvici dal vařit vodu a znova asi 20x otočilo bez problémů. Pak přes UPS, zase točí.. Když nadzvednu víko a snažim se při otáčení motorku zabrzdit to ozubený kolečko, tak se mi to nepodaří, prostě mě přemůže.. Když otáčím s nadzvedlým víkem, tak to vždycky chvíli točí a pak samo přestane.. Netuším teda, jak to funguje, když to spustím, najede to do krajní polohy a nadzvednu víko, tak ten motorek s ozubeným kolečkem zůstává v krajní poloze, ale ten spodek s vajíčkama se z tý krajní polohy sám přesune do prostřední.. Pak přece ty otáčky nemůžou vycházet, ale vycházej.. Zkusím pro nějaký informace zavolat příští tejden p.Vesého, teď maj dovolenou.. 

K tý vaší, zkoušel jste měřit, jestli jde do motorku 12V? Případně odšroubovat z toho motorku převodovku, jestli není třeba problém v ní.. Mě se takhle kousla převodovka ve starým modelu čerpadla u RComu..

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 20:00:52 xxx.xxx.161.198

P. Veselý tenkrát navrhl výměnu základové desky. Ale k tomu nedošlo.Bylo po záruce a na dotaz kolik by to stálo jsem neobdržel odpověď.  

jo012810
jo012810 (184 příspěvků) 17.03.2024, 08:29:17 xxx.xxx.101.29
Koutek:

Někdo kdo má nebo ví recenzi na tuto líheň od agrofortel ?

https://lihne-inkubatory.cz/plne-automaticka-digitalni-lihen-s60-pro-50-vajec

na to co to umí to vypadá na levnou líheň s velkou kapacitou tak si lámu hlavu v čem je háček? Protože jiné podobné od jiných značek stojí nejmíň jednou tolik.


Možná někdo má tuto líheňa odpoví z vlastní zkušenosti. Nicméně, stále platí (alespoň pro mne), co je podezřele levné, není pro mne. Ale můžete zakoupit a vyzkoušet a své poznatky zde zveřejnit. Záruka 24 měsíců je dost dlouhá doba na odzkoušení a případné vrácení.

JardaPecival
JardaPecival (346 příspěvků) 18.03.2024, 18:24:27 xxx.xxx.228.63

Tak sem dal včera rozjet KingSuro abych dneska nasadil zbytek vajec a v noci mě probudilo pištění, na teplotě blikalo Err a topení vypnutý.. Po vypnutí a zapnutí se vzpamatovala, ale věř tomu, kurňa.. Od tý doby jede, ale……… 🙄

JardaPecival
JardaPecival (346 příspěvků) 19.03.2024, 20:30:48 xxx.xxx.228.63

Loni se mi podělalo během líhnutí čerpadlo na tý kulatý 10Pro Rcomce, tam byla pohoda, nízká vlhkost půl dne nevadí, ona je udělaná na dolejvání vody ručně, takže ten zbytek líhnutí sem dojel růčofůčo.. Přesně po vylíhnutí prvních kuřat sem měl dlouhej výpadek proudu ve vsi a odchovnu sem nevytopil, tak sem využil dva dny kvokající slepici, naštěstí je přijala, sic po dvou dnech kvokání kulila voči, jak to de rychle 🙂 Výpadek proudu u líhní mám jištěnej 1kW UPSkou. Snažim se to mít všechno pojištěný, ale stejně to dokáže zaútočit z jiný strany, začně blbnou líheň 😈 Tak sem si to vokameroval, sleduju to kdyby něco, ale ono to příjde určitě zas vodjinud 🤪

list
list (562 příspěvků) 20.03.2024, 07:54:05 xxx.xxx.168.206

To mě potkalo při líhnutí za ta léta jen jedno neštěstí, a to plánovaná odstávka proudu asi na 5 hodin 😲 Byl jsem z toho paf. Bez náhradního zdroje, tak jsem to vyřešil lahví s teplou vodou a několika ručníky. Líheň jsem zabalil s lahví do ručníků a úpěnlivě doufal, že to zabere. A zabralo, kuřata se vylíhla bez problémů 😎 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.