Aktuálně: 4 886 inzerátů174 997 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Anolis

anolis (neregistrovaný) 25.12.2023, 21:57:12 xxx.xxx.180.2

zajima me jestli sou anoilisove nejak moc narocni a jak velke potrebuji terarko??

Cvrk
Cvrk (69 příspěvků) 26.12.2023, 16:42:01 xxx:xxx.bf70:a37f
anolis:

zajima me jestli sou anoilisove nejak moc narocni a jak velke potrebuji terarko??


Kterého z  téměř 450 druhů máte na mysli? 

Anonymní (neregistrovaný) 27.12.2023, 08:51:56 xxx.xxx.180.2

Je jich tolik? 😲 tak to nevím, který je nejběžnější? Libí se mi ale nevím kterého jsem konkrétně viděl, stačí mi nejběžnější a nejmíň náročný pro začátečníka.

Anonymní (neregistrovaný) 27.12.2023, 09:57:43 xxx.xxx.61.10

Ahoj, nejmenší druhy měří cca 10cm a největší druhy až kolem 1m. Obývají rozsáhlá území Amerických kontinentů a rozličné biotopy, tudíž i prostředi pro chov není vždy stejné. Tedy jen obecně: Terárium spíše vyšší, než delší adekvátní velikosti k druhu anolise s množstvím větví a živých či umělých rostlin pro možnost úkrytu a šplhání. Většinou udržujeme dostatečnou vlkost rosením 2x denně ráno a večer. Chováme společně vždy jen jednoho samce a několik samic (optimálně dvě), kvůli silnému teritoriálnímu chování. Krmíme hmyzem. U nás nejčastěji prodávané druhy jsou: Norops (Anolis) sagrei, Anolis carolinensis - malé druhy, terárium 50x40x40 (VxDxŠ) a velké druhy - Anolis equestris, Anolis luteogularis, terárium 80x60x40 (VxDxŠ). Uvedené rozměry jsou vhodné pro skupinu 1.2.

Cvrk
Cvrk (69 příspěvků) 27.12.2023, 10:03:02 xxx:xxx.38de:4af2
Anonymní:

Ahoj, nejmenší druhy měří cca 10cm a největší druhy až kolem 1m. Obývají rozsáhlá území Amerických kontinentů a rozličné biotopy, tudíž i prostředi pro chov není vždy stejné. Tedy jen obecně: Terárium spíše vyšší, než delší adekvátní velikosti k druhu anolise s množstvím větví a živých či umělých rostlin pro možnost úkrytu a šplhání. Většinou udržujeme dostatečnou vlkost rosením 2x denně ráno a večer. Chováme společně vždy jen jednoho samce a několik samic (optimálně dvě), kvůli silnému teritoriálnímu chování. Krmíme hmyzem. U nás nejčastěji prodávané druhy jsou: Norops (Anolis) sagrei, Anolis carolinensis - malé druhy, terárium 50x40x40 (VxDxŠ) a velké druhy - Anolis equestris, Anolis luteogularis, terárium 80x60x40 (VxDxŠ). Uvedené rozměry jsou vhodné pro skupinu 1.2.


Info prima, ale který druh má ten zhruba metr? A poprosil bych o kontakt na chovatele luteogulárů, mám tři samce a dost nutně potřebuju samici. 

Anolis (neregistrovaný) 28.12.2023, 09:37:26 xxx.xxx.180.2

Dobře, no už jsem něco načetl, takže vím že největší druh je anolis rytířský a má maximálně něco přes půl metru tak s tím metrem to asi někdo přepískl. Anolis rudokrký co mi doporučujete vypadá krásně, takže mám favorita. Nikde se napíše jestli mají i noční aktivitu nebo jen denní? Přepodkládám teda správně že denní a v noci spí?

Cvrk
Cvrk (69 příspěvků) 28.12.2023, 10:56:29 xxx:xxx.be53:6992
Odpověď na příspěvek uživatele Anolis z 28.12.2023, 09:37:26

Největší anolisové jsou ze skupiny equestris (11 uznaných poddruhů) a luteogularis (9 poddruhů). Stejně velcí jsou A. noblei (2 poddruhy), smallwoodi (3 poddruhy) a baracoae. Osobně jsem viděl největšího A. noblei galeifer, který měl skoro 60 cm, pak se udává, že velmi velcí jsou i A. equestris juraguensis. Všichni anolisové (aspoň co vím) mají denní aktivitu.  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.