Aktuálně: 4 882 inzerátů174 870 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

slepecký pes - robot

Odberryho
Odberryho (242 příspěvků) 04.01.2024, 22:07:31 xxx.xxx.115.185
Leithian:

Ja jsem nepotkala slepeckyho psa co by nemel silenou nadvahu. Nepopiram ze normalni jsou ale ja je nepotkala. 


Ano, to je pravda. Je to dáno určitě tím, že vodící pes má podle mého názoru ze všech pomocníků nejméně pohybu. Musí být klidný a rozvážný….

v předvýchově už se obvykle ukáže, pro kterou činnost má tu správnou povahu, energii i vlohy. Jsem si skoro jistá, že tento samý pes by nejspíš trpěl nadváhou i kdyby nevodil. Navíc nejčastěji vodí labradoři a to jsou bezední loupežníci. V kombinaci s tím, že majitelé často uplácí jídlem a jídlem se snaží vynahradit všechny útrapy, které spolu zažívají + jídlo se používá jako odměna, to asi jinak ani dopadnout nemůže. 

Moje babička měla křížence čivavy, co vážil 12 kg. Byl to váleček, ze kterého trčely nožičky. Nikdy nepochopila, jak moc mu tím ubližuje. To je úplně mimo téma, ale nikdy už jsem pak neviděla takhle tlusté zvíře 🙈

Sardullah
Sardullah (985 příspěvků) 05.01.2024, 09:28:01 xxx.xxx.221.216

Jako za mě je robot fajn, přesně pro  slepec, pro které je pes kompenzační pomůcka a bohužel živá kompenzační pomůcka a s tím spojené starosti. Já nevím jaké to je být slepá, ale pokud bych slepá byla a mohla si vybrat, tak bych asi raději volila psa, přijde mi, že nejde jen o to, že mě pes vede, ale že mám živýho parťáka.

Na druhou stranu pokud jsem osamělej slepec, nemám nikoho, kdo by toho psa mohl vzít na normální prochajdu s nějakým proběhnutím, prostě nějakej relax od práce, neměla bych nikoho, kdo se o psa postará, když budu nemocná, tak je ten robot lepčatější počin.

assil
assil (1520 příspěvků) 05.01.2024, 10:01:34 xxx.xxx.121.3

Za mě robot super, znala jsem slepeckého labradora, který byl jen pomůcka, když nepracoval, byl v kotci nebo v kleci, ale obávám se, že to dopadne jak s autonomními auty, že to prostě bude v reál provozu nepoužitelný.

Buggyra
Buggyra (3234 příspěvků) 05.01.2024, 11:05:45 xxx.xxx.198.226

Ale tak zase když to v Číně umí samostatně chodit mezi lidma a skenovat xiftíky, tak to bude umět odvést slepce do obchodu, to bych se asi nebála. Na těch videích do toho “psa” pěkně čutnou, aby spadnul, a on nespadne. Po schodech to lozí. A bude to na toho slepce moct mluvit. Nebo na jiné lidi - třeba že je ten slepec i hluchý nebo mentálně nedostatečný.

Autonomní auta jsou nešikovná do rychlého a dynamického provozu někde na dálnici nebo okreskách - ale po městě? Třeba taková autonomní tramvaj nebo vlak, to se divím, že ještě nejezdí. A ten autopes na pochozí doprovod bude totéž. Ten autopes bude umět nakonec i majiteli říct, co to vydává ty divné zvuky, dneska vám už i fejsbůk prozradí, co je na fotce, pokud se vám fotka nezobrazí správně, takovej autopes bude určitě hodně chytrej. Třeba bude chodit nakupovat sám. Pán ho pošle, autopes dorazí do sámošky, kde ho baby už znají, páník telefonicky sdělí, co chce nakoupit, baba si sejme čtečkou peníze z nálepky na psovi a bude.

Nakonec ten autopes bude umět všechno stejně jako pes, akorát k tomu bude umět ještě spoustu věcí navíc. Bude v provozu stejně ne/šikovný jako ten pes. Jestli tam funguje pes, tak autopes musí taky.

Jestli někdo něco takového vymyslí, hlásím se jako dobrovolný testovač 🙂 Bych autopsa zapřáhla do káry a už bych se vezla (potahové vozidlo jezdí po silnici, nepřekáželi bychom na chodníku - zaregistrovala bych to jako zahradní traktůrek, zaplatila povinko, a hurá).

Nejvíc bych se bála toho, že toho psa budou lidi krást a strkat do sběru 🤣

assil
assil (1520 příspěvků) 05.01.2024, 12:03:10 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 05.01.2024, 11:05:45

Po městě je provoz taky, jsou tam chodci, překážky na chodníku, musí se přecházet silnice, ne všude jsou semafory apod., podle mě je to dost podobný provozu na silnici, který prostě zatím auta nezvládají.

Buggyra
Buggyra (3234 příspěvků) 05.01.2024, 13:34:44 xxx.xxx.198.226

Tak jasně, ale ten provoz ve městě je daleko předvídatelnější, samozřejmě pokud se všichni chovají, jak mají. Ale i když ne. To autonomní auto přece umí zastavit, když je před ním překážka. A dopravní pravidla taky ovládá, takže v zásadě proč by nemohlo fungovat i ve městě v místech bez semaforů. Nadto bychom se nemuseli bát, že to auto pojede po obytné zóně víc než třicet, že bude ožralé, že vyjede aniž by mělo v pořádku brzdy nebo světla. O sanitce nebo policajtech s předností by vědělo minuty předem a mohlo by bezpečně uhnout. Ale samozřejmě, nestandardní situace by musel tak jako tak vyřešit operátor, to je jasné. - No a nakonec proč by na velíně v Prahé nemohl sedět operátor pro robopsy? Měl by jich na povel padesát a řešil by zrovna takovéhle divnosti, jako že se robopes zamotal do igelitky nebo zapadl do bahna, když vedl pána po městském parku, a nebo že ho někdo naložil před sámoškou a veze ho do sběrny 🙂

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.01.2024, 13:40:42 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 05.01.2024, 13:34:44

Nesmí toho psa ale vyrábět firma Concept, to by pak byla trága jak s mým robotickým vysavačem. Ten by měl dostat papíry tak leda na hlavu 😀

assil
assil (1520 příspěvků) 05.01.2024, 13:43:26 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 05.01.2024, 13:34:44

Autonomní auto má velkou pomůcku v čarách na silnici a značkách a přesto nezvládá běžný provoz, protože prostě nezvládá nestandardní situace, na chodníku žádná taková pomoc není a robopes by na tom byl ještě hůř než to auto. Je fuk, že je pomalejší, asi jako nikoho nezabije, ale když ho na každým metru zastaví poletující list nebo igeliťák, nebude schopný přejít kdekoliv silnici a obejít lešení, tak prostě bude pro člověka, který chce někam dojít, nepoužitelný.

Jako že se vymýšlí je jistě krok správným směrem, ale tak v příštích xx letech to fakt nevidím na nějaký pokrok do praxe, spíš to jako ty auta zůstane v oblasti hraček a předváděček na výstavách.

Autonomní náklaďáky jezdí v logistických centrech, které jsou bez provozu, mají jasně danou a označenou trasu, stejně tak metro apod., koleje, tunel to jistí, ale silnice a chodníky, to je fakt hudba hodně vzdálené budoucnosti.

Buggyra
Buggyra (3234 příspěvků) 05.01.2024, 13:58:27 xxx.xxx.198.226

No a jistě, proč by tahle doprava nemohla mít vyhrazený vlastní pruh a jezdit jen po komunikacích, kde to má povolené, kde jsou pro ně vodicí body a značky. Však to ve městě jde udělat. Město se celé zpomalí na třicítku a tyhle autonomní vozítka tam budou svištět jak namydlený 🙂

Tak nebojte u nás v prehistorii se jistě hned tak do provozu nasazovat nebudou, a to ani ti robopsi 🙂 To bude probíhat úúúplně jinde, a k nám se to třeba za našeho života nedohrabe, tak žádnou paniku.

assil
assil (1520 příspěvků) 05.01.2024, 14:39:24 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 05.01.2024, 13:58:27

Protože za a ve městech je horkotěžko místo na cyklopruhy, natož na tohle a za b stejně by tam nějací blbci vjížděli těm vozítkům do cesty nebo tam parkovali a chodci mezi nima přebíhali a skáakli jim pod kola, stejně jako na těch cyklopruzích a to je prostě zatím neřešitelný problém. Pokud nenastane nějaký významný technologický pokrok v tomto směru, tak prostě tohle nikdy nebude.

Mě osobně by se víc líbila investice do tohohle a je to použitelný i mimo města

https://www.youtube.com/watch?v=kC4DwcrE658

Odberryho
Odberryho (242 příspěvků) 05.01.2024, 15:55:56 xxx.xxx.2.246

Jen ať vynalézají. První počítače zabíraly i několik místností a teď je nosíme po kapsách. Když do toho vývoje nikdo nepůjde, protože “nemá to cenu, to se nikam nenapasuje”, tak se nikdy nic nestane. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 05.01.2024, 16:14:00 xxx:xxx.f24:15de

čistě pro zajímavost, zkoušel někdo z vás používat umělou inteligenci jako pomocníka k práci? já ano a za sebe můžu říct, jsem mile překvapená. A to jako absolutní laik a s chatem, který je volně veřejnosti dostupný a docela určitě je to ta nejjednoduší verze. V tomhle oboru jde pokrok tempem, který si my dinosauři neumíme představit. Matně si vzpomínám na školní léta, jak nám s velkou slávou učitel přivezl do třídy počítač. S velkou slávou jsme do něj každý vyťukal jméno. A dneska? V každém mobilu je vlastně počítač a máme ho stále u sebe. Doba jde neskutečně rychle dopředu. Něco se nemění, práce na zahradě je furt stejná, oběd za mě taky nikdo neuvaří. Ale jsou obory, které se změní a hodně moc. Za sebe říkám, není to dobře ani špatně a některé věci se těším, scifi jsem vždycky milovala a svým způsobem ho zažijeme.

balu
balu (1559 příspěvků) 05.01.2024, 16:38:05 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 05.01.2024, 16:14:00

Abychom toho nezažili až moc. Viděla jste Terminátora, že jo? 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 05.01.2024, 17:22:56 xxx:xxx.f24:15de

Protože pro mě je jakákoli vláda natolik vzdálená, že je mi to jedno. Schválně, kolik politiků ze současné EU vyjmenujete z hlavy? Já žádného. A je mi to fuk. Kdyby mi vládl počítač, možná by byl informovanější a spravedlivější.

balu
balu (1559 příspěvků) 05.01.2024, 17:36:56 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 05.01.2024, 17:22:56

Ať je to jakákoliv vláda, jsou to lidé, které lze od vlády odstavit, svrhnout. Pokud to bude stroj, umělá inteligence, tak kde je záruka, že bude vládnout ve prospěch lidí a ne strojů? Že se lidstvo fakt nestane otroky strojů? A pak vám bude stroj diktovat co můžete a co ne.. Já vím, je to sci-fi, filmy, ale s tím, jak jde věda kupředu to nemusí trvat dlouho a ta fantazie může být  skutečností. Kde je pojistka, že se to nestane?

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 05.01.2024, 18:21:44 xxx:xxx.f24:15de

Vezměte si, že už teď se můžete podívat třeba na mapy, když najedu na svoje pozemky, přesně vidím, co tam je. Nic se neschová. Nic se nedá okecat. Všechno ví , všechno vidí, nespí, není nikdy unavená, nic nezapomíná. 

Už teď kdyby chtěla, nám může vládnout. Nemáme možnost to postřehnout, natož zastavit.

Je to fascinující. Možná trochu strašidelné, ale fascinující.

hmn
hmn (1039 příspěvků) 05.01.2024, 18:52:49 xxx.xxx.3.42
drvodelkafialova:

Protože pro mě je jakákoli vláda natolik vzdálená, že je mi to jedno. Schválně, kolik politiků ze současné EU vyjmenujete z hlavy? Já žádného. A je mi to fuk. Kdyby mi vládl počítač, možná by byl informovanější a spravedlivější.


to přeci vůbec není o jménech, ale o tom, co vyplodí
a že nám to sakra kecá do života….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.