Aktuálně: 4 905 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

slepecký pes - robot

Anonymní (neregistrovaný) 05.01.2024, 18:53:13 xxx.xxx.15.215

Jako prvni je naučíme zabíjet, uděláme je neznicitelny, pak si uvědomí že je brzdime v rozvoji a odčerpáváme jim zdroje…budou vědět jak nás efektivně vypnout…včetně těch s lhostejnou zabedněnosti

https://youtu.be/y3RIHnK0_NE?feature=shared

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 05.01.2024, 19:42:24 xxx:xxx.f24:15de
hmn:

to přeci vůbec není o jménech, ale o tom, co vyplodí
a že nám to sakra kecá do života….


To je pravda, jenže nevěřím že to dokážeme zastavit a nevěřím že kdokoli pozná rozdíl.

Anonymní (neregistrovaný) 05.01.2024, 19:50:31 xxx.xxx.15.215
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 05.01.2024, 19:42:24

Jméno ani prezdivka IQ nedělá. Nikomu nekecejte do života a nechtějte po druhých co sama nechcete , pak poznáte rozdíl 

kometa
kometa (4216 příspěvků) 05.01.2024, 19:53:17 xxx.xxx.147.163
balu:

Ať je to jakákoliv vláda, jsou to lidé, které lze od vlády odstavit, svrhnout. Pokud to bude stroj, umělá inteligence, tak kde je záruka, že bude vládnout ve prospěch lidí a ne strojů? Že se lidstvo fakt nestane otroky strojů? A pak vám bude stroj diktovat co můžete a co ne.. Já vím, je to sci-fi, filmy, ale s tím, jak jde věda kupředu to nemusí trvat dlouho a ta fantazie může být  skutečností. Kde je pojistka, že se to nestane?


kde je záruka, že bude vládnout ve prospěch lidí a ne strojů

Upřímně, když vidím, kam to vícero vlád dovedlo… že rozprodali, co se dalo a už nám patří snad jenom ten Budvar…tak mám pocit, že vláda strojů už nebude takový průšvih.

balu
balu (1549 příspěvků) 05.01.2024, 20:00:28 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 05.01.2024, 19:53:17

Já myslím, že ano. Fatální. Pokud začne stroj myslet, a na to, aby vládl, myslet musí, nebude lidi potřebovat.  A co se stane pak?

kometa
kometa (4216 příspěvků) 05.01.2024, 20:05:51 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 05.01.2024, 20:00:28

Tak naši civilizaci nahradí. Pokud vím, tak se to v historii lidstva stalo už víckrát. 

Anonymní (neregistrovaný) 05.01.2024, 20:19:27 xxx.xxx.15.215
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 05.01.2024, 20:05:51

Tak nevím, je dost možný že jsem jako anonym dementní ale v historii lidstva nikdy nedošlo k nahrazení lidstva strojem. I když jak tady čtu některé všeho vědmy, které podobné názory valí do hlav budoucim generací a považuji je jako v pořádku…začínám si myslet že v tečkach jsou opravdu aplikovány čipy 

kometa
kometa (4216 příspěvků) 05.01.2024, 20:22:49 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 05.01.2024, 20:19:27

No, když se tak dívám kolem sebe, kolik lidí čučí do mobilů a jsou samá aplikace, bez které časem možná už ani netrefí domů…

Jo, jsem stará konzerva a zatím stále hodlám používat vlastní mozek.

balu
balu (1549 příspěvků) 05.01.2024, 20:59:17 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 05.01.2024, 20:22:49

Myslíte, že stroje vám dovolí používat vlastní mozek? Sotva, že? To by byly hloupé a to nebudou.

Nahrazení jedné civilizace druhou se dělo a dít bude. Ale vždycky to byla civilizace lidská. Tady se bavíme o strojích, které stvořili lidé, a ovládnutí lidstva těmito stroji. To je úplně něco jiného, protože dosud každá civilizace lidi potřebovala. Kdežto stroje je potřebovat nebudou a nebude pro ně problém se lidí zbavit. Vám to je jedno, ale mně ne, já mám potomky.

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 05.01.2024, 22:23:50 xxx.xxx.124.17

A to bych musela strojům přisoudit emoce a takové podobné blbinky. Esi teda se ony mají bavit tím, že mě zbaví samostatného myšlení, svobody a nakonec života.
Protože proč by to dělaly, co by z toho měly, že se lidí zbaví, když necítí radost… i když škodolibou?
Budou to myši. Když ne delfíni. Už se to ví dávno.
Mimochodem… super roboti (cca humanoidi a i psi) už dlouho v Japonsku existují… ale tady to nikdo nezaplatí, takže… 🙂

kometa
kometa (4216 příspěvků) 06.01.2024, 07:54:09 xxx.xxx.147.163
balu:

Myslíte, že stroje vám dovolí používat vlastní mozek? Sotva, že? To by byly hloupé a to nebudou.

Nahrazení jedné civilizace druhou se dělo a dít bude. Ale vždycky to byla civilizace lidská. Tady se bavíme o strojích, které stvořili lidé, a ovládnutí lidstva těmito stroji. To je úplně něco jiného, protože dosud každá civilizace lidi potřebovala. Kdežto stroje je potřebovat nebudou a nebude pro ně problém se lidí zbavit. Vám to je jedno, ale mně ne, já mám potomky.


Myslíte, že stroje vám dovolí používat vlastní mozek?

Ale my už jsme ve fázi, kdy vlastní mozek přestáváme (dobrovolně) používat. Viz můj příspěvek výše.

A viděla jsem to za covidu, kdy jsem dětem dala písemku. A jejich odpovědi stažené z internetu. Aniž by se zamyslely nad tím, že odpovídají naprosto mimo.

balu
balu (1549 příspěvků) 06.01.2024, 08:23:21 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 06.01.2024, 07:54:09

Připadá mi to, jako bych já psala o voze a vy o koze. Nevím, jestli nechápete, nebo nechcete chápat. Nemám sílu psát znovu a dokola to, co už jsem psala. A stejně jsou to jen dohady, protože do budoucnosti nevidíme. 

Uzavřela bych to tak, že umělá inteligence je a bude skvélý sluha, ale moc zlý pán. 

Mi
Mi (180 příspěvků) 06.01.2024, 11:50:22 xxx:xxx.ef50:df6f
drvodelkafialova:

https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/veda/nesteka-a-nebloudi-spanelsti-vedci-navrhli-robotickeho-vodiciho-psa-pro-nevidome-12631

Nevím, jestli jste zaregistrovali reportáž o vývoji nového ,,psího"pomocníka. Mě to každopádně hodně zaujalo. Jestli se vědcům podaří dotáhnout vývoj, není to vůbec špatný nápad. Mě bylo osobně vždycky vodicích psů líto. Je to sice neuvěřitelně záslužné, ta jejich pomoc, ale život moc pěkný ta zvířata nemají. Kdyby jejich práci převzal robot, vůbec by to nebylo špatné.


Mluvíte mi z duše,taky si myslim že slepečtí, asistenční atd. nemají lehký život.Uplně rostu když vidím jak se nechávají okopávat psi při polohování dětí.Kolikrát je dítě mnohonásobně těžší než pes. Robota jsem taky viděla.Nemuselo by to být špatné.Možná  by mohl mit jiný tvar,třeba nějakého vozíku,nebo chodítka. Mi by se na stará kolena šikla atrapa psa na baterky,ať je s čím jít na procházku…😀

Buggyra
Buggyra (3228 příspěvků) 08.01.2024, 07:04:21 xxx.xxx.198.226

Takový polohově terapeutický robot může mít klidně tvar blobu (beztvaré nebo mnohotvaré měkké hroudy), který se přizpůsobí mnoha pohyblivými částmi (vnitřní pohyblivou sítí, endoskeletem, klidně třeba hydraulickým, jako má chobotnice nebo sasanka) plně potřebám polohované osoby. Takový robot může emitovat teplo i jiná záření (třeba kombo jako je horské sluníčko), může přitom masírovat nebo jinak dopomáhat…

Buggyra
Buggyra (3228 příspěvků) 08.01.2024, 07:05:58 xxx.xxx.198.226

Na stará kolena bude lepší nabídnout se jako občasný venčitel někomu, kdo má živého a emotivního pejska 🙂 Taková hlídačka, když potřebuje dotyčný na víkend odjet, to je k nezaplacení.

Buggyra
Buggyra (3228 příspěvků) 08.01.2024, 07:19:38 xxx.xxx.198.226

Mě by u těch úvah nad reálným převzetím moci roboty a pokusem o eliminaci (nebo co) lidstva zajímalo, proč myslíte, že by roboty zajímalo vůbec vládnout. Jakože u lidí to chápu, lidi chtějí mít moc a kontrolu nad svým okolím, a dělají to zhusta kvůli ovládnutí zdrojů (potrava, rozmnožování). To je ta meta. Mít všeho dostatek (a kdo ten dostatek má, zpravidla se zblázní, protože už není o co usilovat, nejsou mantinely, není omezení, což lidský mozek nedává).

Co by proboha mohl chtít robot? Ovládnout zdroje? K čemu? Aby se najedl nebo rozmnožil? Ovládnout lidi, aby mu sloužili - proč? Zrušit lidi, aby… proč vlastně? A vymlátil by taky zvířata? A kytky? A proč? A když by nevymlátil zvířata, tak proč lidi jo? Čím ho lidi můžou ohrozit? Jako pokud bychom vyrobili primitivního robota naprogramovaného hledat a využívat zdroje k vlastnímu množení, tak to chápu, to je v podstatě virus, a nic jiného by nedělal, ale ani ten by netoužil po eliminaci lidstva ani ničeho jiného, hlavně by nad tím vůbec nepřemýšlel. Dělal by jen naprogramované jako replikátoři z Hvězdné brány. Dokud robotovi to rozmnožování nenaprogramujeme, tak se rozmnožovat nebude, robot není od přírody nadán rozmnožovacím pudem ani stádovým pudem, aby se snažil vytvářet si skupinu dalších robotů, nějak nevím, co by toho robota na tom mohlo lákat. Robotovi by naopak mohlo “vyhovovat” být jedinečný, nejlepší, protože sebezdokonalování se mu snažíme skutečně vštěpit. Umím si představit, že kdyby takový robot poznal všechna tajemství planety, pojal by touhu poznat i tajemství vesmíru, a prostě by odletěl a nás by nechal lopotit se tu dál se svou kuličkou trusu.

balu
balu (1549 příspěvků) 08.01.2024, 09:08:49 xxx.xxx.152.98
Buggyra:

Mě by u těch úvah nad reálným převzetím moci roboty a pokusem o eliminaci (nebo co) lidstva zajímalo, proč myslíte, že by roboty zajímalo vůbec vládnout. Jakože u lidí to chápu, lidi chtějí mít moc a kontrolu nad svým okolím, a dělají to zhusta kvůli ovládnutí zdrojů (potrava, rozmnožování). To je ta meta. Mít všeho dostatek (a kdo ten dostatek má, zpravidla se zblázní, protože už není o co usilovat, nejsou mantinely, není omezení, což lidský mozek nedává).

Co by proboha mohl chtít robot? Ovládnout zdroje? K čemu? Aby se najedl nebo rozmnožil? Ovládnout lidi, aby mu sloužili - proč? Zrušit lidi, aby… proč vlastně? A vymlátil by taky zvířata? A kytky? A proč? A když by nevymlátil zvířata, tak proč lidi jo? Čím ho lidi můžou ohrozit? Jako pokud bychom vyrobili primitivního robota naprogramovaného hledat a využívat zdroje k vlastnímu množení, tak to chápu, to je v podstatě virus, a nic jiného by nedělal, ale ani ten by netoužil po eliminaci lidstva ani ničeho jiného, hlavně by nad tím vůbec nepřemýšlel. Dělal by jen naprogramované jako replikátoři z Hvězdné brány. Dokud robotovi to rozmnožování nenaprogramujeme, tak se rozmnožovat nebude, robot není od přírody nadán rozmnožovacím pudem ani stádovým pudem, aby se snažil vytvářet si skupinu dalších robotů, nějak nevím, co by toho robota na tom mohlo lákat. Robotovi by naopak mohlo “vyhovovat” být jedinečný, nejlepší, protože sebezdokonalování se mu snažíme skutečně vštěpit. Umím si představit, že kdyby takový robot poznal všechna tajemství planety, pojal by touhu poznat i tajemství vesmíru, a prostě by odletěl a nás by nechal lopotit se tu dál se svou kuličkou trusu.


Ovládnout lidi, aby mu sloužili - proč? Zrušit lidi, aby… proč vlastně?

Aby ho nemohli vypnout. Protože co bude chtít člověk, když mu začnou stroje vládnout? Bude chtít tak žít? Nebude. Jak to zařídit, aby byl pánem zase on? Jedině stroje vypnout. Pokud budou stroje na takové úrovni,  že budou vládnout, pak budou vědět, že vypnutím je “zabije”. A to nebudou chtít.

Já vím, že je to zatím k smíchu, že takové věci se psaly pouze ve sci-fi literatuře. Ale s pokračujícím pokrokem mi to nepřijde nereálné. Kdy? Těžko říct. Abychom si, jako lidstvo, neotevřeli Pandořinu skříňku…

V televizi proběhla upoutávka na pořad, zřejmě na ČT 2, zřejmě ve čtvrtek, nepamatuji si to, kde se bude o umělé imteligenci hovořit. V upoutávce přesně zaznělo, že je to dobrý sluha ale bude moc špatný pán. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.