Aktuálně: 4 878 inzerátů174 856 diskuzních příspěvků17 758 uživatelů

slepecký pes - robot

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 08.01.2024, 15:55:34 xxx.xxx.61.49

Btw, nevím, kam dát ještě jeden dotaz, netýká se zde probíraných robotů, tak mi to promiňte…

V prosinci jsem rozervala na cucky pneu, asistenční služba (chlápek) mi řekl, že má podezření, že mi pneu někdo rozřízl. No a včera večer jsem se nemohla do auta dostat (dálkové nefunguje). Klíč u řidiče nešel zasunout… Mořila jsem se s tím skoro do půlnoci, prostříkávala zámek rozmrazovači a čističi a nic a nic. Až fakt, když už jsem byla úplně na kost zmrzlá a použila jsem trochu větší násilí🤫, tak klíč zapadl a šlo s ním odemčít a zamčít. Ihned mě napadlo, jestli tam někdo nedal vteřiňák nebo tak něco. Nebo myslíte, že mohl zámek u auta až takto zamrznout…? Že klíč šlo vstrčit jen asi na dvě třetiny…?

Mohla bych jít koukat na naše kamery…ale já vlastně snad ani nechci vědět, jestli zde mám hypoteticky nějakého takového nepřítele.

A ještě jednou se omlouvám za OT.

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 08.01.2024, 16:04:24 xxx.xxx.61.49
balu:

To jsou ty chatboty. To je tragédie. Nikdy se s tím pitomcem nedoberu něčeho rozumného. Takže už jsem se poučila a srozumitelně mu řeknu, že chci přepojit na živého operátora. 

Tohle žádná umělá inteligence není. 


Balu, já to zkoušela a on se mě furt a furt ptal, ať to specifikuji. Po mé stopadesáté odpovědi mi řekl, že mě přepojuje na asistentku Evu. Já celá šťastná, když vtom se ozvalo:"Jsem virtuální asistentka Eva. S čím Vám mohu pomoci?" Myslela jsem, že se zblázním…😄

Btw, doteď čekám. Už jsem se i dovolala živé osobě, ale ta záhy položila a že mi za chvíli zavolá zpátky. Tak ta chvíle je teď už dobrých 45 minut…👎

Jinak já vím, že to není AI. A souhlasím, že je to tragédie. Měli by zaměstnat víc lidí. Vždyť já volám teď aktuálně na asistenční službu. Nechtěla bych někde v mrazech viset hodiny… V tom prosinci jsem měla štěstí - chlápek přijel za asi 30 - 40 minut.

balu
balu (1559 příspěvků) 08.01.2024, 16:13:44 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.01.2024, 16:04:24

To je šílené. Já vím, že vy víte, že to není AI. Podle mě to není inteligence žádná. A jen si z nás dělají legraci. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2225 příspěvků) 08.01.2024, 16:33:17 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.01.2024, 16:05:56

No eště že ten smajlík tam je. Jasně že tohle mít strojek nikdy nebude.
A teda ale byste to tady mohla napsat, ke které teorii vzniku emocí se přikláníte. ;-)

megi-the-pes
megi-the-pes (2225 příspěvků) 08.01.2024, 16:35:14 xxx.xxx.124.17

Každý ten robot na telefonu má slabost - řeknete zřetelně “operátor” a ono vás to přepojí na živého tvora. 😀 Každý ten krám bude mít jiné slovo. Možná.
Je to docela chytrá věcička, také se umí učit - nakváká se jí pár slov a… a zkuste si poslechnout hlasy Vlasta a Tonda třeba tady  (tam už není slyšet žádný stroj, když zvýšíte rychlost, hustý 😀)

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 08.01.2024, 17:51:40 xxx.xxx.61.49
megi-the-pes:

No eště že ten smajlík tam je. Jasně že tohle mít strojek nikdy nebude.
A teda ale byste to tady mohla napsat, ke které teorii vzniku emocí se přikláníte. ;-)


https://is.muni.cz/el/fsps/jaro2019/bk2031/um/Teorie_emoci_a_motivace.pdf?kod=D5SPZ19;predmet=785921

Já vím, že je jich milión (těch teorií). A zcela popravdě jsem měla na mysli spíš to, že vím, kde u člověka sídlí…

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 08.01.2024, 17:55:33 xxx.xxx.61.49
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 08.01.2024, 16:35:14

Ani nevíte, kolikrát jsem o spojení s operátorem žadonila. Fakt nekecám…😉

Jenže tady ten robot tomu asi i rozuměl, jenže se mi snažil vybrat vhodného operátora…a to už byl problém. 

Mmch. doteď mi zpátky ta živá osoba nezavolala (co slíbila, že se za okamžik ozve). Takže nemyslím, že dnes ještě zavolá a znovu to martyrium dnes už absolvovat nechci.😛

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 08.01.2024, 18:01:24 xxx.xxx.61.49
megi-the-pes:

Já myslela, že se bavíme o robotech (humanoidech), kteří mají AI.

Když jsme na tom zvířecím tom… zvířata prý nemají stejné emoce jako  my. 
Jak se to zjišťuje? Spousta lidí říká, že pes žárlí. A takové to… zadostiučinění asi taky neprovozují, ne? Že by se tohle naučilo něco s AI? 
Tak jako jo, vím, jak to udělat. Vezmu krabici, nahážu tam DNA z lega, RNA ze Sevy, nějaký ten motorový olej (místo krve, chápete, že jo), pospojuju to Merkurem, počítačový věci - a hlavně wifi. A řeknu - hele, až se ti bude někdo smát, dej mu do držky.
😀


Zcela vážně a bez ironie se ptám: Psi nežárlí?

Teta provozovala dost pitomou věc. Přes plot krmila sousedovic psa. A Fločka u toho mohlo klepnout. Dorážel, štěkal, teta mezi těmi psy regulérně vypěstovala nenávist…a já myslela, že i žárlivost - stran toho žrádla…?

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 08.01.2024, 18:03:22 xxx.xxx.61.49
Fikovnice:

Zcela vážně a bez ironie se ptám: Psi nežárlí?

Teta provozovala dost pitomou věc. Přes plot krmila sousedovic psa. A Fločka u toho mohlo klepnout. Dorážel, štěkal, teta mezi těmi psy regulérně vypěstovala nenávist…a já myslela, že i žárlivost - stran toho žrádla…?


Dtto: Měla jsem tehdy chalupového kocoura. Fločka jsem vyzvedla a vzala též na chalupu. Jakmile jsem se mazlila s kocourem, Floky opět žárlil (přinejmenším se vztekal/vadilo mu to). Jak to tedy je?

balu
balu (1559 příspěvků) 08.01.2024, 18:21:45 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.01.2024, 18:03:22

Žárlí, samozřejmě. Dokáže  se urazit a s páníkem “nemluvit”. Dává najevo radost i smutek. Má emoce. Každý, kdo žije se psem a je aspoň trochu vnímavý, to ví.

megi-the-pes
megi-the-pes (2225 příspěvků) 08.01.2024, 19:24:50 xxx.xxx.124.17

Když ono se u člověka ohledně žárlivosti myslí něco jiného než u zvířat.
Zvíře si hlídá zdroj, se říká. Zdroj potravy třeba.
Člověk si taky hlídá zdroje, taky potravy, třeba já, když mi nikdo neuvaří, tak žeru samé sušenky… Člověk má takové jako jiné schopnosti v tomto - zvíře si neřekne např. “Tak, teď jsem mu to nandal, darebákovi!” a tak podobně. Říká se, že pes žije ze dne na den. 
Tak nějak to myslím. Ale vymýšlím si to. 
 

Leithian
Leithian (545 příspěvků) 08.01.2024, 21:42:39 xxx.xxx.0.187
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.01.2024, 13:50:35

Nejsem až takový cvok abych si myslela že tu bude Matrix nebo Terminátor. Ale kdo jste viděl třeba film Ex Machina? To je dost realné. A dost nebezpečné. A takových je víc. Od 10 let se zabývám scifi a fantasy a krom hovadin co zná každý je i dost menších komornějších věcí. Pro podobné cvoky doporučím namátkou Ex Machina, Ad Astra. Našla bych toho víc. Z knížek není marný třeba autor Schatzing. 

balu
balu (1559 příspěvků) 08.01.2024, 21:50:33 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 08.01.2024, 21:42:39

Chcete říct, že Terminátor není instruktážní film?

(Samozřejmě si dělám legraci)

Quash
Quash (273 příspěvků) 09.01.2024, 04:17:56 xxx.xxx.33.234

Pěkně ilustruje procitnutí, co umělá inteligence umí dokument o pokusu ve hře GO, kdy dokázala porazit světového velmistra Jihokorejce Lee Se-dola 4:1. Opravdu to nečekal. Bylo mi ho líto. Tato prastará hra byla považována do té doby za lidskou záležitost, má nevyčíslitelně více herních variant než šachy, počítače v ní na člověka nestačily. Hraje se víc pomocí intuice než po paměti. Navíc verze co porazila Lee-Sedola i čínského velmistra Fan Chueje, který prohlásil, že ho šokovaly nečekané tahy AlphaGo, neměla šanci proti druhé verzi, kde v sérii 100 her neuhrála ani jedinou výhru. V této verzi se umělá inteligence naučila strategii zcela sama, jediné, co dodali lidé, byla pravidla stolní hry GO. Během tří dnů ji dokonale “pochopila” a získala obdobu tisíce let lidských znalostí této hry. 
Rizikem je to, že může být i dokonalým NÁSTROJEM manipulace. A vy o tom ani nebudete vědět, že vámi někdo manipuluje, krok po kroku. Sběr a prodej dat jede ve velkém. Její řešení mohou být kombinací, kterou neznáme, nejsme na ni připravení, neumíme se bránit. 
Dokument https://www.csfd.cz/film/507244-alphago/prehled/

Víc k projektu AlphaGo a ke způsobu fungování umělé inteligence https://www.respekt.cz/tydenik/2016/10/go-alpha-go

Buggyra
Buggyra (3234 příspěvků) 09.01.2024, 07:14:24 xxx.xxx.198.226

Viděla jsem  ex machina a pořád mi to nepřijde jako něco, co bych mohla zažít 🙂

Jo, jenže GO je hra ve stabilním prostředí neovlivněná nekonečným počtem proměnných. Má daná pravidla, ze kterých se nelze odchýlit. To je umělé prostředí. Pro ilustraci těch možností ale moc pěkný příklad. Možná jednou…. ale ne za mého života.

Co se týče vnější manipulace člověkem, to je samozřejmě platná hypotéza, a s tím souhlasím, UI je zneužitelná, jako každý jiný nástroj, na to holt bude potřeba dávat pozor, a stejně jako se UI dá využít k manipulaci, bude se dát využít i k odhalování zásahů UI do marketingu, obchodu, atd. A za tou manipulací bude zase stát člověk. Lidi jsou náhodou velmi snadno manipulovatelní, viz kapsáři nebo iluzionisti.

Anonymní (neregistrovaný) 09.01.2024, 07:32:04 xxx.xxx.15.215
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 09.01.2024, 07:21:48

Určitě se najde spousta debilů co si na aplikaci půjde stoupnout na nádraží do fronty

megi-the-pes
megi-the-pes (2225 příspěvků) 09.01.2024, 07:50:14 xxx.xxx.124.17
Anonymní:

Určitě se najde spousta debilů co si na aplikaci půjde stoupnout na nádraží do fronty


Ale to se mýlíte.

Máte dálku na autí? Tak do tohoto ovladače to dají.
Nikde frontu stát nemusíte. Je to zdarma, jde to vzduchem jako wifi a děje se to právě teď.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.