Aktuálně: 4 898 inzerátů174 642 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Psí škola online

Anonymní (neregistrovaný) 04.01.2024, 11:42:00 xxx.xxx.3.117

dobrý den, co na toto říkáte? https://onlinepsiskola.cz/ může něco takového fungovat z pohodlí domova jak tam stojí? Ze všech stran na mě skáče jejich reklama tak zkoušel to někdo z vás?

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 04.01.2024, 11:51:47 xxx.xxx.130.20

Jako ze nekdo opravdu dokaze popsat vsechny myslitelne situace a reakce psa na nejaky podnet a predat toto uplnemu laikovi po dratech? 

Pokud ano, je to kynologicky buh!

Toblerone (neregistrovaný) 04.01.2024, 12:42:30 xxx.xxx.87.41

Asi záleží, co si od toho člověk slibuje. Mám prvního pejska, na začátku zkušenosti s tréninkem žádné, abychom měli inspiraci na domácí cvičení, pořídili jsme online kurz (ne tento, ale od Roberta Zlochy). Pro začátečníka, kterému se hodí tipy, jak vůbec jednotlivé povely/chování naučit, to bylo super. Asi bychom si poradili i bez kurzu (chodili jsme i na cvičák), ale naše trenérka používá trochu jiný styl výuky a protože jsem člověk, kterého zajímá co největší efektivita (ať už v rychlosti naučení cviku či v tom, jak to psa baví), postupy z online kurzu se hodily a někdy na ně pes i líp reagoval, což se při uvažování “jak to dělat co nejlíp” a poznávání toho, co psovi vyhovuje, hodilo.

Jak je ale napsáno výše, psa ani člověka to na všechny možné myslitelné situace samozřejmě nepřipraví a ani nemůže. Jako zásobárna tipů pro výcvik mi to přijde fajn, člověk třeba zjistí, že některé věci se dají dělat i jinak, než si myslel, přístupů je spousta. Ale s učením "z pohodlí domova” bychom si určitě nevystačili, je potřeba si to všechno ochodit i v reálných situacích s nejrůznějšími rušivými vlivy. A s problémovým chováním bych určitě šla za trenérem, který psa uvidí naživo a bude moct poradit přímo na míru, s tím žádný online kurz nepomůže.

hmn
hmn (1029 příspěvků) 04.01.2024, 12:50:47 xxx.xxx.3.42

jistěže to může fungovat, proč by ne
učíme se z literatury
učíme se z přednášek
učíme se z on line prostoru
 

zda je konkrétně tato škola kvalitní to netuším
a stejně tak netuším schopnosti konkrétního psovoda se (takto)|\ učit
jestli tam je prostor pro dotazy….?

hmn
hmn (1029 příspěvků) 04.01.2024, 12:55:49 xxx.xxx.3.42

“Jak je ale napsáno výše, psa ani člověka to na všechny možné myslitelné situace samozřejmě nepřipraví a ani nemůže.”

v prvé řadě se učí principy, zákonitosti, aby si člověk uměl najít to řešení té či oné konkrétní situace sám

dovolím si připomenout školní docházku a např. matematiku, kdy jsme se učili řešení typu úlohy/příkladu (a to procvičovali na pár konkrétních příkladech), ne řešení jednoho každého příkladu zvlášť
 

keriton
keriton (477 příspěvků) 04.01.2024, 13:00:13 xxx.xxx.80.121

Může to být přínosné, ale osobní kontakt s dobrým trenérem a cvičení/procházky s dalšími psy to samozřejmě nenahradí. 

Tuhle konkrétní školu neznám (taky mi vyskakují všude reklamy), znám kurzy od Kristýny Dostálkový a ty mi přijdou fajn. Ona má k tomu i FB skupinu, kde se člověk může doptat, poslat video, nechat si poradit, atd. Klidně to i poradím někomu, kdo se nemůže dostat moc často na cvičení, tak aspoň toto může dělat doma, může to být poučné, posílit vztah se psem, naučit se nové věci… Prostě lepší než nic. Ano, nevyřeší to každou situaci, ale ukáže to člověku, jaké jsou možnosti, jak se pes může učit, jaký volit postup, jak se dá postupně zvyšovat náročnost, atd. 

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 04.01.2024, 13:21:45 xxx:xxx.9759:a99d
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 04.01.2024, 13:00:13

Potvrzuji, ze Mentoring klub Kristyny Dostalkove je opravdu velmi napomocny, vzhledem k tomu, ze je k cemukoliv mozna temer okamzita zpetna vazba. Kurzy nam v mnoha vecech s Hachim pomohly, ale i tak neni nad to, aby na vas nekdo kouknul v realu. 

My ted pred Vanoci byli u Veroniky Borilove a bylo super, ze mi vycetla chyby, ktere jsem si vubec neuvedomovala, a ktere jsem tim padem nemohla Kristyne popsat. Slo o relativni malickost, ale ve vysledku velmi podstatnou, abychom se mohli posunout dal 🙂 Urcite mam v planu k ni na individualku zajit znovu, i kdyz ji mame tak daleko. 

Jinak delame online jeste Dog Fitness, opet se zpetnou vazbou, a to je tez super. 

Ale mam i negativni zkusenost s jinym online vycvikarem, u ktereho jsem absolvovala “privolavacskou vyzvu”, ktera mela sice tez zpetnou vazbu, ale vubec nic mi nedala a byla to pro me jen ztrata penez. 

Doporucuji tedy jit opravdu jen po overenych vycvikarich, ktere tyto sluzby nabizi, a opravdu peclive patrat po referencich, protoze se s takovymi nabidkami posledni dobou roztrhl pytel. 
KD jsem zkusila primo na doporuceni Evy Stemberove a nelituji. Uz jsme tam druhym rokem 🙂 

Sarah01
Sarah01 (1547 příspěvků) 04.01.2024, 14:02:14 xxx.xxx.11.197

Mně ty online kurzy nevyhovují. Jedna výcvikářka, ke které jsem dřív jezdila na lovecký výcvik, na ně v době kovidu přešla úplně a teda ty ceny i po slevě  jsou pro mě prostě nedostupný. To se radši domluvím s kamarádkou, vezmeme psy a dvě kačeny nebo bažanty a jdeme cvičit samy, náklady mám akorát na tu zvěř a na benzín.                                 

keriton
keriton (477 příspěvků) 04.01.2024, 14:08:32 xxx.xxx.80.121
Sarah01:

Mně ty online kurzy nevyhovují. Jedna výcvikářka, ke které jsem dřív jezdila na lovecký výcvik, na ně v době kovidu přešla úplně a teda ty ceny i po slevě  jsou pro mě prostě nedostupný. To se radši domluvím s kamarádkou, vezmeme psy a dvě kačeny nebo bažanty a jdeme cvičit samy, náklady mám akorát na tu zvěř a na benzín.                                 


Já si teda taky spoustu věcí nedovedu představit jako online kurz. Prostě osobní přítomnost je ve spoustě věcech klíčová. Ale pak jsou věci, které online jdou a můžou být fakt přínosné. Třeba přes tu Kristýnu D. jsem psa naučila ošetřování se souhlasem, na to mi online kurz úplně stačí. 

Sarah01
Sarah01 (1547 příspěvků) 04.01.2024, 14:36:59 xxx.xxx.11.197
keriton:

Já si teda taky spoustu věcí nedovedu představit jako online kurz. Prostě osobní přítomnost je ve spoustě věcech klíčová. Ale pak jsou věci, které online jdou a můžou být fakt přínosné. Třeba přes tu Kristýnu D. jsem psa naučila ošetřování se souhlasem, na to mi online kurz úplně stačí. 


Tak vy máte pejska z útulku, tam to i chápu. A možná cena toho kurzu není až tak vysoká. 

Jen pro srovnání kurz Spolehlivé přivolání, běžná cena 5550, se slevou 2990. Nevím no.

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 04.01.2024, 14:41:56 xxx.xxx.205.61

KD (žába), EŠ a i WV jsou všechno děvčata co chodívaly dogtrekkingy , v té době to  byly děvčátka s  větším či menším náběhem na “Kikiny” , které se ovšem neustálým sebevzděláváním a i praxí vypracovaly na velmi slušné výcvikářky 👍

Na zmiňovanou online školu, jsem kdysi koukal a v podstatě jde o klikr trénink (což začátečníkům jistě pomůže) , ale jinak to na mne působilo jako  dobře propracovaný “šoubiznis”  😉

keriton
keriton (477 příspěvků) 04.01.2024, 14:42:26 xxx.xxx.80.121
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 04.01.2024, 14:36:59

Ten kurz ošetřování je myslím za 2500, to mi připadá jako dobrá cena, zvlášť když to ten kurz opravdu naučí 🙂

Zato třeba zmiňovaný mentoring klub už je měsíčně za dost peněz a do toho já nejdu, s takřka bezproblémovým psem. Využila jsem jen měsíce zdarma k zakoupeným kurzům, a bavilo mě to, zejméne každoměsíční výzvy a sdílení úspěchů, spousta inspirace, co se psem dělat. S tak pohodovým psem, jako je Finn, si ale penízky radši pošetřím a dám pak nárazově za osobní cvičení nebo socializaci, když se naskytne příležitost 🙂

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 04.01.2024, 14:52:44 xxx:xxx.9759:a99d
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 04.01.2024, 14:42:26

Mentoring klub se da chytit “v akci” :) Bezna cena je 1800 Kc, osobne jsem vstupovala se slevou za 1200 Kc a aktualne platim jen polovinu :) 

Super je, ze v mentoringu ma clovek pristup uplne ke vsem kurzum a webinarum. Ale mas pravdu, ze za 1800 Kc mesicne je to dlouhodobe proste moc. 

Sarah01
Sarah01 (1547 příspěvků) 04.01.2024, 15:09:18 xxx.xxx.11.197
janaa:

Alčo,tak učit lovčinu na dálku,to si fakt představit nedovedu


Já taky ne, ale netuším, co všechno výcvikář nabízí. Možná jen ty všeobecný kurzy, jako je to přivolání, chůze u nohy a tak podobně. Jako chápu, že tomu taky musel věnovat nějaký čas, absolvovat semináře, zkušenosti za ty roky taky má. Co tak vím, tak ten kurz probíhá tak, že on pošle úkoly v bodech a dotyčný je pak se svým psem plní pěkně bod po bodu, zapisuje si je, natáčí videa a pak mu je posílá. 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 04.01.2024, 15:22:34 xxx.xxx.226.6

Já jsem stará osoba. Nedovedu si představit, že se psem cvičím a ještě to stihnu natáčet. jasně , je mi jasný, že nedržím kameru, ale pak to obnáší to, že buď jsem omezena prostorem a musím pochodovat tam, kam míří kamera a nebo musím mít k ruce někoho, kdo mě natočí. A to chce navíc taky investici, abych to měla na co natočit. 

Co může být dobrý je to, že je možné ukázat zpětně natočenou chybu, to jako jo. Ale to už mi přišlo lepší, když byla lekce s živým výcvikářem, který měl ten koment hned a na místě  a ta lekce  se ještě  natáčela, aby bylo možno se  k tomu vrátit.. 

Nevím, prostě jít na cvičák mi přijde nějak praktičtější. Jsem prostě stará. Jako jasně, jakej je rozdíl mezi učením se matiky z knížky a kurzem takhle, ale! předtím i potom, co jsem do knížky koukala mi  - moudrý! profesor byl schopen věci vysvětlit naživo (nemoudrá profesorka ani naživo nefungovala 😀)

Sarah01
Sarah01 (1547 příspěvků) 04.01.2024, 17:13:48 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 04.01.2024, 15:22:34

Tak to jsem taky stará. Taky si nedovedu představit to ještě natáčet na mobil, taky bych k tomu potřebovala nějakýho asistenta. Zkoušela jsem jednou nahrát aport z vody a začátek a konec jsem prostě nestihla, takže video nakonec bylo k prdu.

Bulina (neregistrovaný) 04.01.2024, 18:48:13 xxx.xxx.36.146
hmn:

jistěže to může fungovat, proč by ne
učíme se z literatury
učíme se z přednášek
učíme se z on line prostoru
 

zda je konkrétně tato škola kvalitní to netuším
a stejně tak netuším schopnosti konkrétního psovoda se (takto)|\ učit
jestli tam je prostor pro dotazy….?


Souhlasím. Vlastně lepší než čení se pouze z knížek, nebo video z přednášky. Teda za predpokladu, že se lze přednášejícího ptát.

A když se přednášející zalíbí, tak pak osobní návštěva, kdy mi věnuje čas přímo pro našeho hafíka, to by šlo.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 04.01.2024, 22:00:39 xxx.xxx.24.158
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 04.01.2024, 17:13:48

Zkoušela jsem jednou nahrát aport z vody a začátek a konec jsem prostě nestihla, takže video nakonec bylo k prdu.

No přesně, když něco učím, potřebuju být soustřeďovaná na toho psa, na čas, na prostor , na to co se děje a řešit ešče Hollywood, děte mi s tím někam. 😀

eena
eena (176 příspěvků) 05.01.2024, 09:19:30 xxx.xxx.231.241

Aj ja som stará … Proste ja si neviem taký on-line kurz predstaviť (a neviem na čo by mi to akože bolo) Základný výcvik som sa pred veeeeaľa rokmi naučila z kníh a časopisov. Samozrejme som v tom čase narobila aj spústu chýb (no bola som viac menej dieťa a iné spôsoby som nemala k dispozícii - ani zväzarm nebol vtedy pre mňa dostupný, keďže rodičia to nechceli). Ale tú základnú poslušnosť som s mojími štvornožcami vždy zvládla. Na regulérny cvičák som šla až teraz s poslednou - a to v podstate hlavne skrz socializáciu. A prvýkrát v živote iba vďaka priamemu kontaktu s trénerom som skoro dokonale zvládla naučiť chôdzu pri nohe. A prečo? Pretože som pri nácviku vždy držala ruku blbo - stačilo tú moju ruku posunúť desať cm do boku. Proste to bolo niečo čo videl niekto mimo mňa - a dokázali sme to opraviť v tej chvíli. A ešte išlo aj o prostredie - rušivky doma nikdy nebudete mať také ako niekde mimo. A o tom že by som sa mala natáčať pri cvičení - no pre mňa proste nereálne


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.