Aktuálně: 4 897 inzerátů174 580 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Psí škola online

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.01.2024, 12:31:13 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 05.01.2024, 12:18:21

 nedocvičenost v tom OP 

- nerespektování postupného ztěžování kritérií kurz mě má (jak se domnívám) naučit, jak psa cvičit

ano, to vím, já víte to Vy, dobře dozví se to i ten, co si kurz zakoupí. Leč pak se přesune ven, do toho reálu a tam má zcela jiné prostředí a logicky, zcela jinak se chovajícího psa, nebude-li nadaný, bude se i třeba dle inštrukcí intronétovýho lektora vracet 300x o několik kroků zpátky, ale leckdy to neklapne. A neklapne to proto, že to nevidí ten lektor naživo. Neřekne mu, no teď to ten pes neměl šanci zvládnout, protože….

trénink začíná v tom obýváku…..

no bať, ale začátečník nemusí mít šanci zvládat dobře podle rad vzduchem ten přesun ven prostě. Může mít a bude třeba mít supr nacvičeno doma, klapne branka a je jinde a prostě neví. Dokud ho někdo neuvidí.A leckterým ani to, že je někdo vidí není nic platno. 😀

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 05.01.2024, 12:36:14 xxx:xxx.4aa2:9348
hmn:

“Existovalo vždycky habakůk dotazů lidí, co měli potíž s tím, že pes jim poslouchá v obýváku, ale venku ne. Když budu takovýhle majitel psa - jak mi ten kurz může pomoct? když s tím psem cvičím v tom obýváku ? ”

- nedocvičenost v tom OP
- nerespektování postupného ztěžování kritérií
kurz mě má (jak se domnívám) naučit, jak psa cvičit

“Nebo si teda nedovedu představit, jak jdu se psem, potkáváme jinýho psa, můj začne jančit, bláznit, nebo vyjíždět, to je jedno, co předvede a já jako nás natočím u toho? a pak to pošlu ke zkouknutí lektorovi? To za á nenatočím, protože pes se mnou smýká, pak taky nenatočím svou reakci……”

tohle ale není trénink, ale život
trénink začíná v tom obýváku…..


Presne tak! Rekla bych jen:

“Tezko na cvicisti, lehce na bojisti”

Proc s Hachim saskuju, aby byl schopny me vnimat, i kdyz ma vedle sebe hozeneho peska nebo micek? Protoze je to pruprava k tomu, aby me vnimal, az misto toho micku bude treba rvouci pes, kocka, zajic, .. 

Clovek preci nemuze preskocit od nuly na stovku, musi se k te stovce pomalu propracovat, protoze je rozdil, jestli vyslapnu jeden schod, nebo se budu snazit preskocit z prvniho na sty. To proste fyzicky neni mozne. Proto naroky a obtiznost zvysujeme postupne. 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.01.2024, 12:36:25 xxx.xxx.226.6

Uplne staci poridit si hrudni pas

a jak mě ten trenér uvidí? Jak uvidí jak reaguju?

. Staci problem popsat, ale kolikrat asi neni nutne ani to.

já se trochu bojím zeptat, aby to nevyznělo blbě, snad to tak Pumo nevezmete, to bych nerada - jen to potřebuju vědět - máte tedy po těch kurzech to problémové chování vyřešeno? Pomohl ten kurz k tomu, že jste za vodou?

a o pozitivce nemela valne mineni.

a to já jo 🙂 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.01.2024, 12:37:16 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 05.01.2024, 12:36:14

Proto naroky a obtiznost zvysujeme postupne.

no to ano, to je základní stavební kámen.

“Tezko na cvicisti, lehce na bojisti”

no to tady podle mě úplně neplatí. Tady platí přesně na cvičišti - lehčeji na bojišti, ale lehce rozhodně ne, protože reál není obývák

assil
assil (1509 příspěvků) 05.01.2024, 12:42:32 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 12:37:16

Máš spoustu lidí, kteří neznají ani takové základy, že když chceš psa něco naučit,, používají se odměny, pro takové je online kurz taky úplně dostačující, fakt je nikdo nemusí vidět, stačí když se naučí ten princip.

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 05.01.2024, 12:42:35 xxx:xxx.4aa2:9348
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 12:36:25

Ano, po trech letech placani se v bludnem kruhu se konecne posouvame a z Hachiho se stava docela normalni pes. I nervicky ma podstatne mene, protoze jsem se naucila pracovat s jeho stresem. Ale samozrejme to neni o tom jednom kurzu, ale o neustale a nikdy nekoncici praci a o hlubsim pochopeni, co je opravdovou pricinou a ne jen jejim dusledkem 🙂

Treba se k tomu vyjadri Inspektorka, ktera Hachiho pravidelne vida od jeho dvou let 🙂 Ale i Eva Stemberova Hachiho silene chvali a rika, ze jsme se neuveritelne posunuli dopredu. 

Kilian
Kilian (968 příspěvků) 05.01.2024, 12:45:41 xxx:xxx.d07c:a0ca
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.01.2024, 12:04:51

……protože chci na vyšš zkoušky podle našeho zkušebáku ZZO2 a 3 našla jsem si trenéra, který mně vezme z gruntu do ruky a ktereho nad sebou budu mit jak bič….našla jsem a on mně kupodivu nalákal na klikr, což se zatím nikomu nepodařilo….je pravda, že individuálním hodinám se oro mně nic nevyrovná, zejména pak když trenér sám závodí a zkouškuje….podle videí se se psem ho učím různé blbosti a je fajn, že je jich na danou blbost tolik, že je možnost si vybrat, jaký způsob učení psovi sedne nejlépe….vidět se natočená jak pracuje se psem je take velký přínos a posune to člověka dal, když je pak možnost  to s trenérem probrat…no pravdou je,že já se vidět na videu jak cvičím se psem a jdu po place, tak už na vodítko a psa v životě nesáhnu….  

megi-the-pes
megi-the-pes (2218 příspěvků) 05.01.2024, 12:51:23 xxx.xxx.124.17

No tak, Zrzavci. 🙂 My jsme o tom nějaké povědomí měli, Puma ne, tak je ráda, že se to naučila, že to našla… a už jim to s Hachim klape. 
Ona je o takové cvičáky asi fakt nouze, tak se to hodně jede takto po netu, no.

Lidi  se mě ptali, proč malinkého (chudák štěňátko) psa učím pustit, nebrat si vše, co leží na zemi, naučit se sednout, když vidí jiného psa, nalepit se ke mně… já to považovala za normální základní výchovu (potkání jiných psů jen u Megy, jasně) a vypadala jak debull. Pes dnes musí fungovat ve světě přepsovaném. Musí umět sednout, i kdyby šlehačkové dorty z nebe padaly. 
Jenže kdyby to bylo normální, tak není tolik těch psích psychologů a daruji z důvodu alergie.

Někteří lidé mají prvního psa, někteří desátého, ale prvního sami za sebe, někteří se rozhodli, že to odteď zkusí jinak… bohudíky, že objevili něco jiného než jen “cukr a bič”, ať je to online, to je fuk. 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.01.2024, 12:53:00 xxx.xxx.226.6
assil:

Máš spoustu lidí, kteří neznají ani takové základy, že když chceš psa něco naučit,, používají se odměny, pro takové je online kurz taky úplně dostačující, fakt je nikdo nemusí vidět, stačí když se naučí ten princip.


No tak tady se budu tvrdě přít. Právě takový člověk psa po intronétu nikdy nevychová.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.01.2024, 12:57:09 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 05.01.2024, 12:42:35

Díky moc Pumo. 

A myslíte si, že kdybyste to jela nejen takhle online, ale v tom mým reálu,  kde je zkušené oko, nebylo by to rychleji? Já totiž pořád věřím, že vidět tu situaci celkem, komplexně je něco jiného, než prostý popis psovoda a nahrání jen určité výseče. Trenér totiž nevidí toho člověka, co to točí. když nic jinýho. Vidí psa shora, nevidí ho celého, jak se dívá, kdy začal reagovat, jestli toho na něj už není moc… a tak prostě.

megi-the-pes
megi-the-pes (2218 příspěvků) 05.01.2024, 12:58:28 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 12:53:00

Počítám, že lektor mi základní pojmy vysvětlí a ukáže mi, kdy mám co říct a kdy podat ten pamlsek/míček. 
Co jsem koukala na krátká videa toho Šusty, ty jejich kurzy, tak tam ten základ je a pochopila jsem to já - absolutní neodborník. 
Mělo by to tak být, když chci teda kurz základu, nějaké klidné soužití se psem ve městě a na vsi… stejně jak učit prvňáka písmenko M jako motýle, A jako Asta… a dohromady to je Ema mele mísu. 

keriton
keriton (477 příspěvků) 05.01.2024, 13:03:42 xxx.xxx.80.121

Tak třeba pro mě největší objev, když jsem začla cvičit podle online kurzů a výzev KD, byl: “Jejda, takže on ten pes jako vážně potřebuje dva tři dny na to, aby si tu novinku přechroustal a zpracoval v hlavě, a za ty tři dny to najednou chápe daleko lépe!” 

A to už jsem předtím psa měla, ledacos jsme se spolu naučili, navštívila jsem spousty cvičáků a akcí, trenérů…. Ale až tady mi konečně poctivým následováním postupů docvaklo, že prostě na to zvíře moc spěchám, a že nemůžu ani po chytrým jedinci chtít, aby tu novou věc uměl hned zítra, i když ji evidentně již začíná chápat. Jsem trochu natrvdlá, no.

Vlastně i kurz ošetřování se souhlasem byl hooodně o tom, že 1. naučit psa dobrovolnou fixiaci, ale především 2. naučit se, jak psa naučit, že mu budu dělat nějakou (libovolnou) konkrétní věc.

Jinak když budu mít se psem jakejkoliv problém v chování, kterej budu chtít co nejdřív vyřešit, a nebudu se moct dostat dostatečně brzo k trenérce, prostě to nějak vymyslím, aby se udělalo aspoň video (seženu si pomocníka, figuranta, atd) a zeptám se na dálku. Dobrej trenér už snad umí posoudit, jestli mu takový video stačí anebo jestli potřebuje lepší, komplexnější video. 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.01.2024, 13:08:11 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 05.01.2024, 12:51:23

No tak, Zrzavci. 🙂 My jsme o tom nějaké povědomí měli, Puma ne, tak je ráda, že se to naučila, že to našla… a už jim to s Hachim klape.

žiš tak o tom žádná. Já ani nekritizuju, ani jako nic. Jen jsem přesvědčená, že spešl  v tomhle případku, kdy pes problém má, tak prostě je hodně důležitý ten cvičák a dobrý lektor- protože tam si na rozdíl od běžného života můžu tu situaci nasimulovat, můžu ji mít mnohem víc pod kontrolou. Právě pro tohle jsem se kdysi po napadení vrátila se psem na cvičák, protože jsem si mohla jít dál, blíž, úplně stranou, ostatní byli spolupracující, pes mohl být mnohem víc v klidu,  v přímým přenosu viděl mě , psa, ostatní psy- člověk, který ví víc než já… a můžeme postupovat rychleji.

Prostě mě přijde, že se to obecně hodně přesunulo do virtuálna a to není dobře. Kurz který tvrdí, že lze psa vychovat po internetu pro mne nebude dobrý kurz. Pokud ten kurz nabízí základy výchovy, tak pak mu uvěřím. Stejně jako kurzu pochopení psa, zlepšení vztahu, různých her, stříhání drápů a tak.  

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 05.01.2024, 13:39:09 xxx:xxx.c13c:759d
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 12:57:09

Na cvicak a vycviky s Hachim chodim od jeho dvou mesicu 😀 A dvakrat tydne maka pod trenerem + jednou tydne socializacka pod trenerem ze cvicaku, jak uz jsem tu psala 😀 Plus jezdime nekolikrat rocne na prodlouzene vikendy a tabory s Evou Stemberovou 😀Plus jezdime uz tri roky na tyden za Inspektorkou. Prijde vam, ze je to malo? 😀 Plus jsem zapomnela zminit absolvovane kurzy Franty Susty, ktere byly absolutnim zklamanim (nejen pro me), kde mi nebyl schopny ani poradit, jak Hachimu pozitivkou domluvit, aby na kurzu hystericky nestekal po okoli. A dalsi a dalsi a dalsi (Veronika Borilova, Dog Planet, ..). 

Eva nam tedy pomohla dost na zacatku, ale pak to uz nemelo zadny progress. A pak na jednom z prodlouzenych vikendu mluvila Eva prave o kurzech KD, a ze to je jediny online kurz, ktery muze ona sama doporucit, protoze zna Absolute Dogs. Hned jsme se tam prihlasili a od te doby se neustale posunujeme dal a dal. A byli jsme s Hachim u KD i osobne :) 

Takze asi tak :)

assil
assil (1509 příspěvků) 05.01.2024, 13:52:24 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 12:53:00

Ale ano, ten člověk se tam naučí používat odměny a už to mu hodně pomůže, dozví se tam, že řvát na psa povely, které ten pes neumí, je k ničemu a podobný věci, který nám přijdou jako samozřejmý, ale spousta lidí to neví.

Ježíš kolikrát já už to zažila ten údiv když řeknu Když na to štěně zavoláte a přijde, dejte mu nějakou ňamku a ten údiv jak s pár piškotama dokážu za 5 minut naučit psa sednout na povel.

Takovýhle lidi nikdy na cvičák nikam nepojedou, ale online kurz by dát mohli, rozhodně dneska spíš než číst knížku, navíc video je podle mě vždycky lepší než knížka pro takovýhle neznalce.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.01.2024, 14:05:53 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 05.01.2024, 13:39:09

Prijde vam, ze je to malo

 to mi nepřijde málo. Nabyla jsem jen dojmu,že to jedete hlavně online - tak to pro mne vyznělo. Ale i kdybyste to tak měla, je mi po tom kulový, já jsem se jen ptala  v rámci té diskuze. Neberte to, prosím, že to myslím nějak jako 🙂. Ostatně ať si to každý dělá jak chce, můj názor jeho kroky stejně neovlivní. 

Já prostě jen podotýkám, že z mého pohledu Kurzy tvrdící, že dokáží u začátečníka vychovat psa online, nemůžou být pravdivé - a že takových je.  Pokud tedy nemám psa od štěněte profesora a sám nejsem bohem nadaný kynolog. Jistě taková kombinace je, to nepopírám. 

Stejně jako při řešení problémů prostě potřebuju ten reál a aby mě někdo viděl, kurz pomůže, to bez debaty, ale sám o sobě těžko problém vyřeší - když se do něj člověk dostal, dostal se tam proto, že mu něco uniká, nezvládá a to chce aby ho viděl někdo naživo, ne přes kameru. Však sama jste to nejdřív řešila v reálu a kamera přišla až posléze.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.01.2024, 14:07:45 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 05.01.2024, 13:52:24

No takových, ale nebude mnoho, taky jsem viděla ty údivy, kdysi na sídlišti, když se mě ptali a já vysvětlovala a pak to stejně jeli dál a dál……….. a dál, tak jak doposud.

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 05.01.2024, 14:12:27 xxx:xxx.c13c:759d
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 14:05:53

Jenze jsme u toho, co jsem psala ve svem uplne prvnim prispevku. Jsou online kurzy, ktere jsou akorat tak zlodejina a podvod na lidi (a ty prave slibuji hory doly), a kurzy, ktere za to proste opravdu stoji, i kdyz jsou “jen” online (KD na svych webovkach zadne plane sliby nedava). 

Z webu KD: 

Díky jednotlivým hrám ze systému Koncepty hrou rozvinete osobnost svého psa tak, aby byl schopný lépe a pohodověji fungovat v našem společném světě. Tyto krátké a zábavné hry podpoří a upevní váš vzájemný vztah a zároveň se Váš pes naučí řadu důležitích dovedností: vnímat ve stavu vysoké excitace, odfixovat (odpoutat) se od nečeho, co ho zaujalo, a uklidnit se (střídat klid a aktivitu dle aktuální situace)
..

Možná se ptáte...opravdu Vám všechny tyhle problémy za 21 dní vyřeším? 

Upřímně, s největší pravděpodobností ne. 

Ale co Vám mohu slíbit - VŠICHNI uvidíte za 21 dní zlepšení!

A je jedno, kde se na své cestě momentálně nacházíte. Každý pes se začne transformovat. A pak už to záleží jen na vás - návody vám zůstanou a bude potřeba vytrvat. 

Ale to není problém. Hry jsou návykové. Pro vás i vašeho psa to bude posvátných 5-10 minut denně o které nebudete chtít přijít. 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.01.2024, 14:30:14 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 05.01.2024, 14:12:27

asi se míjíme, nebo já to neumím vysvětlit, jak to myslím. 

..opravdu Vám všechny tyhle problémy za 21 dní vyřeším? Upřímně, s největší pravděpodobností ne.

tohle je to o čem mluvím. 

Kurz je třeba možná i základ -úplný základ (piškoty, postupné kroky atd)  a posléze  zase nadstavba, ale samotnou kvalitní výchovu a řešení reálných problémů čistě pro začátečníka dle mého prostě uspokojivě po netu vyřešit nejde. 

balu
balu (1547 příspěvků) 05.01.2024, 14:36:05 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 05.01.2024, 13:39:09

Ptáte se, jestli je to málo… Pro mě je to moc, šíleně moc. Něco jako když mají děti každý den nějaký kroužek a nemůžou si jen tak prostě hrát, blbnout. Každou chvilku mají organizovanou. Máte NO, plemeno, které se snadno cvičí, tohle s ním provádíte roky… Kolik máte zkoušek?  To už za tu dobu musíte mít snad všechny, které jsou možné…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.