Aktuálně: 4 898 inzerátů174 646 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Psí škola online

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 05.01.2024, 14:45:00 xxx:xxx.c13c:759d
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 14:30:14

Mijime, protoze dle meho neumis uchopit to, ze jde o koncept, jak psa vychovavat a tvarovat, nikoli o tom, jak ho mas pod piskotama naucit sedni :) 

A presne naopak. Tohle je absolutne vhodne i pro uplneho zacatecnika, ktery se alespon od prvni chvile nauci, jak k vychove psa pristupovat spravne a nenasekat zbytecne zacatecnicke chyby. 

Chapu, ze neumis uchopit to, ze to jde i online, ale podle meho je to proto, ze si neumis predstavit, jak se s koncepty pracuje a co prinasi. Coz se ti snazim vysvetlit celou dobu. 

Takze ano, za me se i uplny zacatecnik muze podle SPRAVNEHO online kurzu naucit, jak si ze psa vychovat pohodoveho partaka pro zivot. Staci se naucit zakladni principy a ridit se jimi. 

A ne, zakladni princip neni, ze pes je nepricetny na voditku, tak ho mas nacpat piskotama nebo ho odtahnout pryc. Ale nejprve pochopit, PROC je nepricetny (a ne, odpoved neni, protoze je tam jiny pes), a nasledne se naucit, jak sveho psa v takove chvili co nejlepe podporit, aby se citil lepe (bezpecneji, mene vystresovane atd.) a priste nespadnul do takoveho stresu, aby reagoval opet stejne, ale abyste se nejakym zpusobem posunuli dopredu a problem skutecne vyresili. 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.01.2024, 15:04:16 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele PumaCZ z 05.01.2024, 14:45:00

Mijime, protoze dle meho neumis uchopit to, ze jde o koncept, jak psa vychovavat a tvarovat, nikoli o tom, jak ho mas pod piskotama naucit sedni :)

Aha. 🙂 No, myslela jsem, že napoví to , že zdůraznila co píše sama autorka kurzu a to, že i sama chodíte i nadále se psem na cvičák, takže sama nejedete čistě jen kurz, že z toho vzejde pochopení toho, co píšu ale to je jedno, prostě to vemme tak, jsou lidé, kteří kurzy milují a jiní, kteří mají radši praxi. Tak to na světě je, že každý to vidí jinak . 

megi-the-pes
megi-the-pes (2220 příspěvků) 05.01.2024, 15:18:16 xxx.xxx.124.17

“A ne, zakladni princip neni, ze pes je nepricetny na voditku, tak ho mas nacpat piskotama nebo ho odtahnout pryc. Ale nejprve pochopit, PROC je nepricetny (a ne, odpoved neni, protoze je tam jiny pes), a nasledne se naucit, jak sveho psa v takove chvili co nejlepe podporit, aby se citil lepe (bezpecneji, mene vystresovane atd.) a priste nespadnul do takoveho stresu, aby reagoval opet stejne, ale abyste se nejakym zpusobem posunuli dopredu a problem skutecne vyresili.”

Tohle ale přece není o online kurzu x pozemním kurzu.
To je základní věc - zjistím, co je to za psa, a naučím psa, co má dělat, ne to, co dělat nemá.
Protože to je pro všecky zúčastněné příjemnější, zábavnější, klidnější, fér a taky to má dlouhou trvanlivost. 

Vidím to asi tak, že dobrý cvičák je daleko, tak se to učí online.

I když… teď jsem teda hodně zvědavá, co je za tím “a ne, odpoved neni, protoze je tam jiny pes”.

Musím si kvůli tomu koupit kurz, nebo mi to chce někdo prozradit?

Doron
Doron (1818 příspěvků) 06.01.2024, 01:01:40 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 12:57:09

Mně přijde, že ty on line kurzy můžou bejt dobrý v tom, že člověk se učí napodobováním , tak jak je nám primátům vlastní. 😊

A můžou být užitečný pro takový naučení základů u “ normálního” pejska . Prostě naučí principy učení . Proč ne . 

Podle mě je rozdíl asi takový, jako při on line  výuce ( jako při  kovidu) a prezenční výuce dětí .

Některé děti i při on line výuce prosperují , jiné jsou úplně v  pr..li .

xz (neregistrovaný) 06.01.2024, 09:09:51 xxx:xxx.c892:7225

Tiez si neviem predstavit uplne vychovat psa len online kurzy. Naucit ako pracovat so psom to ano, ale ked clovek robi nieco zle, niekedy su to detaily, alebo to vidno len za urcitej situacie, hlavne pri problemovych psoch. Mam  rodinneho clena, kt. robi so psom veci, ked si ani neuvedomuje, ze nevedome podporuje neziaduce spravanie. 

Ph (neregistrovaný) 06.01.2024, 10:38:15 xxx.xxx.88.174

Mně přijde, že ty on line kurzy můžou bejt dobrý v tom, že člověk se učí napodobováním , tak jak je nám primátům vlastní.

K tomuto - je jen promile lidi, co neco vidi a maji natolik velky a vrozeny cit (dar) pro zvire -ze jim to napodobovani pujde a bude jim to fungovat. Pro nas ostatni smrtelniky je lepsi pochopit princip nez neco jen napodobovat 😀

Pochopeni a znalost je pak nejlepsi obrana na to, aby lidi rozeznali byznys plan od dobre, funkcni rady. On-line i na zivo 🙂

Sardullah
Sardullah (979 příspěvků) 06.01.2024, 20:40:10 xxx.xxx.221.216

Holky já nevim.   jak se to dělalo dřív, ne všicí lidi chodili se psem na cvičák a ti co nechodili a psa si vychovávali samo domo. Buď si pořídili nějakou literaturu a co si budem, tskové rozhodně nebyly v knihkupectví plné regály nebo se řidili radami lidí co už psa měli a co si budem ty rady nebyly vždycky ideální. Tak to teda za mě je nějaký on-line kurz a nebo videa super. Je to prostě nějaký nástin toho, jak psa to a ono naučit a než aby se v tom ty lidi plácali sami… myslím, že by stejně na cvičák nechodili, tak tohle je teda za mě lepčí.

Zase mi pomalu přijde, že tady píšeme, že pokud člověk nechodí na cvičák, nechodí do psí školičky, tak není schopen vychovat psa, není schopen naučit nějakou provozní poslušnost… ale tak to přeci není. A to, že jsou mezi námi pejskaři lidi, co mají nevychovanýho spratka a ještě jsou to ignoranti, kteří toho spratka ani nemají na vodítku, tak to je věc druhá, takoví by stejně na cvičák nechodili. A že těch nevychovanců je tolik, tak prostě psů celkově je moc moc moc a psa si pořídí každej a pak to takhle vypadá. 

Kar (neregistrovaný) 07.01.2024, 15:41:03 xxx.xxx.48.26

Můj názor - tahání peněz z lidí a fungovat to bude na 1 psa z 10.

eena
eena (176 příspěvků) 08.01.2024, 10:55:28 xxx.xxx.231.241

Keď dnes je moderné byť on-line … Princípy - je asi fajn, keď si to aspoň trochu uvedomelý majiteľ  chce “naštudovať” - vtedy to môže trochu pomôcť. Aj keď sa má narodiť dieťa, tak si mamičky študujú kadečo. Lenže reálne situácia je reálna situácia a na každého môže platiť niečo iné. A tu sa dostávame k tomu, že je ozaj nutné mať istú dávku empatie a akejsi intuície. Lebo skoro všetko musíme nakoniec riešiť tu a teraz (často to príde ako blesk z jasného neba). Minule ma  pri kamoške s malým psom až prefackalo - krpec sa akosi nevedel zmestiť do kože na vodítku ťahal, brechal, vyrážal po všetkom - a ona nič ešte sa tomu smiala (pozri ho krpca ako chce vystrašiť toho vlčiaka!) Vravím jej - veď ho umravni - daj povel a ona na to - ale veď teraz necvičíme! Skoro mi oči vypadli - to ako fakt si myslí, že pes má poslúchať iba keď cvičí?! Tak ak niekto bude pristupovať k výchove takto čo z toho bude - potom je jedno, či to študuje on-line alebo chodí na cvičák. Ak nebude dôsledný v naučenom vždy a všade, tak je  to nanič. Minule sa ma skoro zať pýtal, že ako je možné, že ich ADHD psica u nás ani len neskúsi ísť na gauč a u nich ho skoro nepustí si sadnúť. Tak mu vravím lebo som jej to nikdy nedovolila - a keď som ju vyhodila 50- ty krát - pochopila, že u nás sa proste na gauč nechodí. Úplne spokojne si ľahne dole alebo pod stôl alebo ide na miesto - proste to už ani neskúša. A to som ju mala na dvojtýždňové stráženie ešte ako šteňa. 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 08.01.2024, 11:44:21 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 06.01.2024, 20:40:10

No já si pamatuju, jak jsem samo domo vychovávala svýho psa. A to bych teda nechtěla už 😀 😀

On line si ten člověk rozhodně bude mnohem hůř nacvičovat poslušnost a vmínání psa mezi ostatními psy.  Když nic jiného.  prostředí cvičáku je kontrolované, prostředí cvičáku umožní si situaci nasimulovat a jiné a jiné. To počítačové prostředí nedovolí. A venku to taky tak člověk pod kontrolou nemá, aby měl k dispozici třeba pět psů, kteří jedou to, co se dohodne, jsou pod kontrolou svých majitelů……… a jiné a jiné. A ve školičce si ščenátka můžou v pauzách hrát spolu. je to zase organizovaná grupa většího počtu pejsků, která může nahradit to, o co štěně přechodem do nového domova přišlo - o bandu sourozenců.

Pro mě online fajn, jako doplnění, inspirace - však ji taky tahám, to ne, že ne. ale reál to prostě, myslím si,  nenahradí. 

Anonymní (neregistrovaný) 08.01.2024, 12:42:42 xxx:xxx.2d1:29

Realne si clovek psa vychova, len sam, ked sa mu venuje na prechadzkach v roznych prostrediach. Vo vacsich mestach su miesta, kde sa psi stretavaju, hraju, da sa pri tom naucit privolanie aj od hry s inymi psami, pes sa socializuje s inymi psami aj ludmi a pri tom sa da krasne cvicit. Mozno v mensich mestach su takym miestom cvicaky, ale dnes uz skor zazivam, ze trenuje jeden pes s trenerom. Tam sa mozno nauci, ako psa naucit cviky, povely, nejaku metodiku toho ucenia, ale podla mna normalneho, socializovaneho psa, posluchajuceho v kazdom prostredi si jednoducho musi urobit kazdy sam. A online kurzy a treneri su len inspiraciou, pripadne, ked sa clovek venuje so psom nejakemu sportu a trenuje konkretny cvik, situaciu na parkure, ci cvicaku, tam sa to da vyuzit, len to nie je bezny zivot.

assil
assil (1509 příspěvků) 08.01.2024, 12:55:01 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 08.01.2024, 11:44:21

Jenže je dost lidí, kteří psa nevychovají ani na reál cvičáku. Jeden příklad mám hned u nás, NO na cvičáku celej život, má zkoušky, ale v běžným provozu neumí ani chodit na vodítku, panička za ním vlaje a všem se obloukem vyhejbá.

Mě to přijde prašť jako uhoď, jako všechno je to o lidech, někomu stačí online kurz a někomu nestačí ani ten cvičák.

My chodili chvíli na cvičák a bylo to úplně k ničemu, blbej cvičák no, ale tipuju, že takovejch je většina a těch dobrejch bude jen pár ve větších městech.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 08.01.2024, 13:05:11 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 08.01.2024, 12:55:01

Jenže je dost lidí, kteří psa nevychovají ani na reál cvičáku

jistě, ale pak ani on line- o těch nemá cenu se v téhle souvislosti bavit. 

Když tedy vezmu ideálního jedince - člověka a psa a ideálního trenéra, tak prostě víc práce v začátcích dokážou v reálu. Až když je ta dvojice psovod+pes - , vystačí si - ostatně, jak posala Ph - on line. I Puma , která už se megí neozvala, chodila nejdřív na cvičák a trénuje i dnes v reálu a plus k tomu tu online verzi.

blbej cvičák no,

No jo, to člověk musí trošk pohledat prostě. A i kdyby ne, tak když si pojedu svoje - jako to dělávám já  viz třeba Tali, kdy jsem s ostatními musela fungovat mimo rámec cvičení, pokud jsem nechtěla sobecky jet na sebe, protože oni by byli jejím projevem znevýhodnění - tak prostě tam mám výhodu kontrolovaného prostoru, kontrolovaného pohybu ostatních psů. A toho využiju. A to mi online výuka prostě nedá. Nedá.

Já prostě sama za sebe, dokud cvičáky nezruší, ráda pro start do soužití s novým psem, kde to budu potřebovat, jako s Tali (obě Bubiny, které přišly z útulku jako důchodkyně jsem si opracovala k obrazu svému sama)  využiju jejich možnosti. Stejně tak štěně - půjde do školky mezi ostatní štěkanátky, když pro nic jiného, tak pro tu možnost, mít vrstevníky. Co tak vím, i v našem malém městečku je cvičák se zaměřením na poslušnost, agi, školička a myslím, že i něco dalšího. 

eena
eena (176 příspěvků) 08.01.2024, 13:05:57 xxx.xxx.231.241
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 08.01.2024, 12:55:01

Tak ten spomínaný NO asi tiež poslúchať musel len, keď sa cvičilo 😀. Tak asi takých podobných tej mojej kamoške bude viac - len ja som to doteraz asi chápala zle a chúďatá moje psiská - poslúchanie vyžadujem stále - ak už niečo poviem tak to platí aj doma v kuchyni, aj vonku na poli, aj pri obchode v dedine … A ono to platí aj ráno, aj večer, aj v noci - hocikedy. No, ale aj keď som stará a nemoderná, budem si to takto robiť aj naďalej 😊. Je ale aj prvda, že som sa vybodla na učenie mojej madam na priradzovanie k nohe prisunutím - ona sa priradzuje obehnutím - mne je to jedno hlavne, že k tej nohe príde. Na cvičáku ma za to ale chvíľu buzerovali - som im nakoniec vysvetlila, že nám to takto vyhovuje - dáma si to vymyslela takto viac menej sama (asi vzhľadom na veľkosť jej to je pohodlnejšie) a akosi je pravda, že mne sa to ani nepodarilo jej vysvetliť, že to má robiť inak ☺

Ph (neregistrovaný) 08.01.2024, 13:11:37 xxx.xxx.88.218

Za me -nemam problem s online vzdelavanim.  Je to info jako kazde jine. Jestli to staci nebo ne ? To uz je na kazdem jedinci, kolik z toho vycte a jak uspesne a jestli vubec to pak aplikuje v praxi.

Problem mam obecne s tim, ze lidi neumi tridit informace. Na tom netu - mnohem vice nez v realu - lidi snadnou spadnou do iluzi a slibu. Vsak pulminutova videa uz vycvicenych psu jsou tak libiva a chytlava 😀

Ale kdyz pak vidite dvojici nazivo ( kdyz uz to nedokazou lidi precist “mezi radky”, co za tim videem je opravdu) - casto byste jeji rady na on-line kurzu opravdu nesledovali tak dychtive …Nazivo to poznani prijde o dost rychleji. 

Dalsi riziko netu - lidem je obcas vnucovana urcita metoda jako jedina mozna, jedina spravna. A v tom virtualnim prostoru se te vire velmi dari. Jak jsou lidi odstrizeni od reality, vypnou prijem jinych informaci i zdravy rozum - obcas to sklouzne az do sekty. 

A pak napr. vidite na videich jen naprosto buzerovaneho psa, co zije jen proto, aby mu nekdo mohl davkovat zradlo, diktovat kazdy krok - a honil si tak svoje ego, ze vladne aspon tomu nebohemu zvireti, kdyz jinde v zivote mu to nevyslo…. A i tihle prisahaji, ze jim to ohromne pomohlo.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 08.01.2024, 13:16:34 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 08.01.2024, 13:11:37

Problem mam obecne s tim, ze lidi neumi tridit informace. Na tom netu - mnohem vice nez v realu - lidi snadnou spadnou do iluzi a slibu.

obcas to sklouzne az do sekty.

jo! a tenhle aspekt je hodně velká pravda.

keriton
keriton (477 příspěvků) 08.01.2024, 14:01:48 xxx.xxx.80.121

Když se ještě přidám, i když už jsem nechtěla… tak jsou i lidi, který na cvičák nebo k trenérovi z různých více či méně pochopitelných či  objektivních důvodů nepůjdou (a klidně může být další diskuze o tom, jestli takoví mají mít psa). Anebo to zkusili a pořád ještě jsou dost rozumní na to, že poznali, že to na tom cvičáku bylo fakt na nic, a další zkoušet raději nechtějí. Takže dál válčí sami.

Pokud pro takové bude existovat dobrej online kurz, kterej neublíží, ale pomůže, navede, inspiruje, tak je to přece super, ne? Že bude spousta kurzů jen tahání peněz, no to je stejné jak se spoustou cvičáků a trenérů… Byl tu dotázán jeden kurz a jmenován druhý. Myslím, že bude super, když sem občas přijde někdo, kdo něco vyzkoušel, a řekne “ten a ten kurz byl na nic” nebo “tohle nám pomohlo v tom a tom”.

Příspěvky typu “neumím si to představit” a “podle mě to nemůže fungovat” mi v tom kontextu připadají v tom lepším případě jako úsměvné spekulace 🙂 

assil
assil (1509 příspěvků) 08.01.2024, 14:06:12 xxx.xxx.121.3

Online kurzy jsou dneska na všechno včetně manuálních prací a taky to podle nich jde, myslím, že psi nejsou žádná výjimka. Kdo chce, určitě si z toho něco odnese a stejně jako u reál cvičáku holt musí vyvinout trochu snahu najít to lepší.

Sarah01
Sarah01 (1547 příspěvků) 08.01.2024, 17:32:38 xxx.xxx.217.40

Příspěvky typu “neumím si to představit” a “podle mě to nemůže fungovat” mi v tom kontextu připadají v tom lepším případě jako úsměvné spekulace 🙂

Mně to třeba jenom nevyhovuje.

Jinak tady má zrovna paní vypsaný nový online kurz Poslušný pes se slevou 60% https://psitrener.cz/poslusny-pes-akce/?fbclid=IwAR32ETOnIK02CGaAr3bkcR5QbEVeHkphWHBP1ckTz9ph7wVPm_Bq0VNoHnk

Doron
Doron (1818 příspěvků) 08.01.2024, 20:07:58 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 08.01.2024, 17:32:38

To vypadá dobře a je to skoro zadarmo !

Já si snad pro zajímavost koupím a pak vám budu referovat 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.