Aktuálně: 4 678 inzerátů177 391 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Neonikotinoidy

Neon (neregistrovaný) 15.01.2024, 08:55:22 xxx.xxx.114.45

Díky Tome, je vidět že anonym vůbec nezná politiku a dění kolem. České zemědělství se hrne do záhuby, nechci v tomto tématu  do toho víc zabředávat. No co to bude znamenat pro včelaře se přesně neví ale možná to nebude špatné.Sice určitě přijde omezení plochy řepky ale bude víc úhorů, možná medonosných směsí, trav atd.,takže včelařství na tom snad bité nebude.

bohemia.gall (neregistrovaný) 15.01.2024, 09:48:08 xxx.xxx.22.155
Odpověď na příspěvek uživatele Neon z 15.01.2024, 08:55:22

Myslet si, že to co se děje bude dobré pro včelaře je velmi naivní. Likvidací zemědělství bude akorát hlad, lidi budou rádi žrát brouky, med si pak můžete namazat akorát na boty. Med bude až to poslední za co kdo zaplatí. Teď se hraje o mnohem vic než o neonilotinoidy. Cely svět to vi, Češi si stále myslí, že zrovna je to mine…

https://youtu.be/qMxjMelVY48?feature=shared

drvodelkafialova
drvodelkafialova (637 příspěvků) 15.01.2024, 13:27:12 xxx:xxx.f24:15de

To je dost síla. Fakt je, že jsem ještě svému muži říkala, že je divné, že v Německu blokují zemědělci cesty a naše média se o tom letmo zmíní, jako že vlastně nic.

No jo no, co s tím naděláme. Prostě se člověk musí o to víc snažit, aby aspoň místo kde žije bylo co možná nejhezčí.

Tom50
Tom50 (433 příspěvků) 15.01.2024, 13:41:17 xxx.xxx.139.252
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 15.01.2024, 13:27:12

Mám strach, že je to vážnější a že bohemia gall (rád přehání, je takový) má tentokrát hodně krutou pravdu. Asi to nebude hned tak hrozné, ale bral bych to velmi vážně. Něco se děje. Já chci dlouhodobě změnu. Jenže dobrovolně a klidně (mírově) se nikdy majitelé zeměkoule nevzdají a tak mi něco říká, jen abych ještě nevzpomínal na zlatý liberály. Ti jen melou krav.ny a krom nesmyslů a nasí.ání jsou více méně neškodní. A nebo ta jejich zhouba neškodí hned a většinou se lidi za 5 minut 12 ubrání největším nesmyslům z jejich dílny. Zatím, chce si mi dodat.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (637 příspěvků) 15.01.2024, 13:55:23 xxx:xxx.f24:15de

Myslím a musím říct bohužel, tady nepřehání. Jenže třeba za sebe musím říct, že cestu ven nevidím. 

Shora od politiků, tedy určitě ne. Co ale můžu a může to udělat každý, je začít u sebe. Nespoléhat na politiky, že něco změní, nestane se to. Nelíbí se mi prodej půdy do zahraničí, souhlasím, sama s mužem máme pár hektarů a stále dostáváme nabídky na prodej. Nesouhlasím, neprodám. Sice z toho nic moc nemáme, jen trochu práce navíc, ale aspoň mám kam sázet stromky a kde krmit ptáky a mít včely.

Mohly bychom prodat a jet třeba na pár dovolených, taky bychom na ně měli čas😏, ale je to přesně to, co můžu.

bohemia.gall (neregistrovaný) 15.01.2024, 15:27:08 xxx.xxx.22.155
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 15.01.2024, 13:55:23

Ano, začít u sebe je naprosty zaklad a vlastně samozremost. Tim to ale končit nemůže. Kvůli tomu jsme kde jsme. Tohle těm co vládnou přesně vyhovuje. 

Jsou věci které nás přesahují, tim že je vytesnime nezmizí. Naopak, nabobtnají vždy v náš neprospěch. 

Nebudu ale vykecavat zbytečně. Situace je taková, že buď padne znovu “berlínská zeď” a s ní nová totalita Bruselu, nebo budeme vtaženi do další války která ma zakrýt všechen ten neomarxisticky liberální bordel . Jaký, jistě vsichni víte…

Kranak (neregistrovaný) 15.01.2024, 15:42:56 xxx.xxx.152.41
bohemia.gall:

Ano, začít u sebe je naprosty zaklad a vlastně samozremost. Tim to ale končit nemůže. Kvůli tomu jsme kde jsme. Tohle těm co vládnou přesně vyhovuje. 

Jsou věci které nás přesahují, tim že je vytesnime nezmizí. Naopak, nabobtnají vždy v náš neprospěch. 

Nebudu ale vykecavat zbytečně. Situace je taková, že buď padne znovu “berlínská zeď” a s ní nová totalita Bruselu, nebo budeme vtaženi do další války která ma zakrýt všechen ten neomarxisticky liberální bordel . Jaký, jistě vsichni víte…


Pod to se podepisuji. Babiš nás povede. Věřte nebo ne.

Tom50
Tom50 (433 příspěvků) 15.01.2024, 15:44:56 xxx.xxx.139.252

No, konečně, že ještě někdo pojmenuje příčinu = liberalizmus. Děkuju vám, máte pravdu. 

Snažím se upozorňmovat roky, vždy mě jen okřikovali a chtěli strkat hlavy do písku. Lidi chtějí jen hezké zprávy, věčně být happy. A i když uznají, sami nic neudělají a čekají, že to někdo udělá za ně a oni se vychcaně přidají až když bude jasné, že nic nehrozí.

Takoví lidé jsou a nikdy jiní nebyli a ze své lidské podstaty být ani nemohou. A i kdyby chtěli, rodina, ohledy a jejich nejbližší okolí je nenechá udělat cokoli. Mocní se toho, jak píšete BG, naučili mistrně využívat (zneužívat). Ale zkusme mít naději.

A vy drvodělko, před vámi hluboce smekám.

bohemia.gall (neregistrovaný) 15.01.2024, 16:22:32 xxx.xxx.22.155

Obávám se že pro případ války v Evropě, czexit neni řešení. Nikdy neni jenom jediná cesta, cest může byt několik. 

V Německu spouští masirku o tom že nejpozději do r 25 Rusko napadne Německo přez Polsko a Litvu a maji vypracovaný strategický plán obrany. Samozřejmě kdo? Stávající vláda libtardů, která nas dovedla az sem a ted nás zachrání. Potřebují ale jenom jedno….zůstat u vlády. Nas…at, soudruzi. Levice a jejich zdejší přisluhovači musí pryč, to je cesta…

Furadan (neregistrovaný) 07.02.2024, 08:53:32 xxx.xxx.67.162

Je tady ještě nějaký pamětník dob kolem roku 2005 kdy se ještě používala látka karbofuran v přípravdu Furadan? To by mě zajímalo jak to působilo na včely protože ty dnešní látky jsou proti tomuto čajíčky.

Tom50
Tom50 (433 příspěvků) 07.02.2024, 15:01:32 xxx.xxx.139.252

Já si těžko umím představit něco, co je 7 TISÍC KRÁT jedovatější než DDT a tak jedovaté jsou některé neonikotinoidy.

Jestli o té látce píšete jako ještě horší než jsou nejhorší známé neonikotinoidy, sdělte jako co je to jedovaté? Jak se to projevuje, jak na hmyzu, potažmo včelách, případně jak na jiných živých organismech a jak dlouho to na poli (v půdě) přetrvává?

Tak jsem si to nastudoval na Wiki. Je to proti neonikotinoidům čajíček a relativně hned se rozpadá, jde o hodiny a dny. Podle mého to nemá na včely a hmyz nijak negativní vliv a navíc se to už nepoužívá.

bohemia.gall (neregistrovaný) 07.02.2024, 16:06:16 xxx.xxx.25.141

Je to tak, vůbec nejde o jedovatost v době aplikace. To zabije případné včely na místě a do úlu tak nic nedonesou. Jde o svinstva která se ukládají v produktech ze kterých včelstva žijí a donáší je proto do úlu. Tam teprve dochází ke kontaminaci ostatních včely a samozřejmě i jejich produktů. Že to ma dopad i na člověka je snad každému jasné 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.