Aktuálně: 4 885 inzerátů174 890 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Štěně 4,5 měsíce

Quash
Quash (273 příspěvků) 15.01.2024, 09:52:43 xxx.xxx.33.234

 S plemenem bych  agresivní nebo neagresivní kousání takhle malého štěněte nespojovala.  Nehledě na to, že to nijak problém neřeší.

Janazevsi
Janazevsi (65 příspěvků) 15.01.2024, 10:01:09 xxx.xxx.164.121
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 15.01.2024, 08:22:48

Viděla, s hovíky měla i tu čest pár vlastnit. Ale ačkoli se jedná o temperamentní štěňata, nevím o tom, že by byla agresívnější než jiná. Proto mi to pobavilo.

hmn
hmn (1040 příspěvků) 15.01.2024, 10:08:18 xxx.xxx.3.42
Quash:

 S plemenem bych  agresivní nebo neagresivní kousání takhle malého štěněte nespojovala.  Nehledě na to, že to nijak problém neřeší.


no já větu “spíš než o křížence půjde o hovíka”, v souvislosti s tématem o agresivitě, jako spojení agresivity s plemenem chápu.

(a také mohu sloužit konkrétním příkladem HW, u kterého to štěněcí kousání sice bylo štěněcí, ale zároveň tam ta agresivita byla a pořád tam je a je to o jeho povaze, nervové soustavě)

ale ono to zadavatelku patrně stejně už nezajímá…..

Sarah01
Sarah01 (1576 příspěvků) 15.01.2024, 10:18:34 xxx.xxx.217.40
Janazevsi:

Viděla, s hovíky měla i tu čest pár vlastnit. Ale ačkoli se jedná o temperamentní štěňata, nevím o tom, že by byla agresívnější než jiná. Proto mi to pobavilo.


Tak pokud to není PP štěně, může tam být cokoliv a pes jako GR jen vypadat. Ale to my nevíme, to zadavatelka nenapsala.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 15.01.2024, 19:08:19 xxx:xxx.f24:15de

Tak jednu dobu jsem slýchala že někteří chovatele prostě prodávali křížence světlých hovawardů s zlaťáky, psi pak neměli typickou povahu, byli ostřejší. Vzhledem k tomu, že zadavatelka už retrívra měla a ví jak se štěňata chovala, možná má doma prostě křížence, nemusí to být samozřejmě zrovna tohle křížení, šel by třeba čuvač apod a takové štěně je prostě při hře o něco razantnější, než byla zvyklá. Naši mladí Teď mají mladého čuvače a tenhle andílek je pořádná piraňa. Nic víc za tím nehledejte, je mi to vlastně dost jedno. Prostě je to divoké štěně a musí ho vychovat ať už je to cokoli.

Janazevsi
Janazevsi (65 příspěvků) 15.01.2024, 21:35:53 xxx.xxx.164.121
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 15.01.2024, 19:08:19

Ano,to se dělá doteď. Ale ačkoli jsou hovíci temperamentní a patří k těm typu piraňa, znám horší. A že koušou z agresivním podtónem? To je o jedinci, nás takhle napadal náš střední knírač.

Sardullah
Sardullah (986 příspěvků) 15.01.2024, 22:01:26 xxx.xxx.221.216

Tak nevím, ale prostě i štěňata z jednoho vrhu můžou být rozdílná… si to alespoň myslím.. a moje chabé znalosti z pár případů mě v tom jenom utvrzují,,  jedno štěně piraňa, druhé nekousající troubelínek, třetí středního temperamentu kousá přiměřeně očekávání.

Já vím, že se mnou mnozí nebudou souhlasit a nemám tolik zkušeností,  neb jsem vychovala pouze 7 štěňat a ani nechci tvrdit, že by na štěně neměl člověk výchovně působit, ale fakty mi přijde, že všechna moje kousací štěňata… v mém případě kupodivu jen holky, moji kluci byli nekousací, z toho po přezubení vyrostla. A za sebe musím říct, že dokážu pochopit, že malé štěně kousá… když vidím, jak se mezi sebou mordují psí mimina a najednou je štěně samo bez sourozenců, tak v tom pokračuje v lidské smečce, dokážu pochopit, že přezubující štěně má potřebu kousání ještě větší, ale jakmile přezubí, tak sranda končí a kousání netoleruju… ono už to pak jde, štěndo už je větší a je s ním už rozumná řeč.

A jeden takový můj malý typ, co jsem provozovala s kousací pyrenejkou, když byla štěndo..  udělala jsem si na předloktí improvizovanej rukáv z osušky, aby mě to nebolelo a Gina kousala na povel a na povel pouštěla, musela si sednout a čekat zase na povel ke kousání. Myslím, že jsme tím zabily dvě mouchy jednou ranou, že se štěndo mohlo bojovně, kousavě vyřádit, ale zároveň jsem to já řídila a čubina nejenže musela poslechnout, ale zároveň musela prokázat notnou dávku sebeovládání, když musela v klidu v sedět a čekat na další povel ke kousání. Mrzí mě, že mě to nenapadlo u předchozí feny… samotnou by mě zpětně zajímalo, jestli by to u Sáry fungovalo taky.

Obecně se mi chce říct, že u štěněte, které ještě nemá přezubeno, bych z toho prostě nedělala kovbojku.

Chce se mi říct.. vaše štěndo kouše, vrčí, štěká..   o tak gratuluju máte normální, zdravé štěňátko.  Moje ovčanda jako štěndo chytila parvovirózu,  měli jsme to štěstí, že přežila a bylo to hrozný, člověk je úplně bezmocné, jen se modlí. A za  mě je varianta, že  mám doma “agresivního” a tady bych teda zdůraznila ty uvozovky, kousajícího ďábla ta podstatně lepší. A věřím tomu, že každý, kdo to zažil, že měl nemocné štěňátko  s dal nevím co, kdyby měl raději okousané ruce, roztrhaně boty, vybouchlé polštáře,  ež tvorečka, který je vážné  nemocný.

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 16.01.2024, 01:58:03 xxx.xxx.62.130
Bodlinka:

případně pomáhají i brutálnější metody, jako třeba když má štěně v kousacím období tetanus a ochrnutou hubu a když už může zase kousat, už je hodné. ale není to pro každého.


Tomuto zas nerozumím já.😲

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 16.01.2024, 06:48:09 xxx:xxx.ff0a:2eba
Fikovnice:

Tomuto zas nerozumím já.😲


Nora prodělala v onom kousacím věku tetanus - a kdyby Bodlinka nerozeznala příznaky hodně brzy (měla Nora kliku ), a nenasadila se ihned léčba… tak byla bez štěníka… Takže pokus o vtip, vycházející z kruté zkušenosti 

Vahine
Vahine (469 příspěvků) 16.01.2024, 07:09:20 xxx.xxx.179.11
Xerxova:

Nora prodělala v onom kousacím věku tetanus - a kdyby Bodlinka nerozeznala příznaky hodně brzy (měla Nora kliku ), a nenasadila se ihned léčba… tak byla bez štěníka… Takže pokus o vtip, vycházející z kruté zkušenosti 


Nora Bodlinky měla i tetanus? Fakt? No chuděrka! Pamatuju matně z IF, že měla torzi žaludku a Bodlinka ji zachránila. Obě jsou na metál teda. 👍🍀

Je to tak, že tam hraje velkou roli zřejmě i věk a nejen rychlost zásahu, viďte…Vy jste jednala bleskově, ale prostě to někdy holt už nejde… 😳 tuhle jste dala foto Nighta a já úplně zjihla 😍

Sarah01
Sarah01 (1576 příspěvků) 16.01.2024, 07:42:10 xxx.xxx.11.197
Janazevsi:

Ano,to se dělá doteď. Ale ačkoli jsou hovíci temperamentní a patří k těm typu piraňa, znám horší. A že koušou z agresivním podtónem? To je o jedinci, nás takhle napadal náš střední knírač.


To křížení se děje v PP chovu? 😲 To snad ne.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 16.01.2024, 08:53:33 xxx.xxx.171.177

Prý v i chovu s pp. Ti psi byli agresivní i ve výstavním kruhu, ale jak říkám, pouze jsem to slyšela a tohle plemeno nechovám, v té době  to pro mě byla sice zajímavá, ale nijak podstatná informace. Jsou tady chovatelé zlaťáků, tak můžou uvétst na správnou míru.

Anonymní (neregistrovaný) 16.01.2024, 09:49:28 xxx.xxx.145.250
Sarah01:

Moje nejstarší fena byla úplně stejná, vidím to, jako tenkrát před skoro 7 lety. 😊 Rozkousane boty, ruce do krve, taky to byla naše první piraňa. Učili jsme se doma všichni. Jojo, uteklo to, bych to normálně vrátila. Teď je to moje Julinka zlatá a nejhodnější, ale fakt se děsím toho, já strašně to utíká.

Obrázek

Není to ta Julinka zlatá, která tu nedávno byla za bahnité strašidýlko? Jestli jsem to popletla, tak se Julince omlouvám 😉😇

Sarah01
Sarah01 (1576 příspěvků) 16.01.2024, 09:51:00 xxx.xxx.11.197
drvodelkafialova:

Prý v i chovu s pp. Ti psi byli agresivní i ve výstavním kruhu, ale jak říkám, pouze jsem to slyšela a tohle plemeno nechovám, v té době  to pro mě byla sice zajímavá, ale nijak podstatná informace. Jsou tady chovatelé zlaťáků, tak můžou uvétst na správnou míru.


No, právě proto, že jsem, tak mně to připadá jako úplný nesmysl, a v životě jsem o tom ani neslyšela. 

Sarah01
Sarah01 (1576 příspěvků) 16.01.2024, 09:52:55 xxx.xxx.11.197
Anonymní:

Není to ta Julinka zlatá, která tu nedávno byla za bahnité strašidýlko? Jestli jsem to popletla, tak se Julince omlouvám 😉😇


Ano, je to ona, jasná Julča. 😄 Ještě jsou na srsti vidět zbytky bláta. To bylo sice jinde, ale kaluž si taky našla.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.