Aktuálně: 4 885 inzerátů174 906 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Štěně 4,5 měsíce

Orionka (neregistrovaný) 16.01.2024, 10:10:04 xxx.xxx.145.250
Sarah01:

No, právě proto, že jsem, tak mně to připadá jako úplný nesmysl, a v životě jsem o tom ani neslyšela. 


Hovawart byl taky jeden z mých snů. Zaměřila jsem se na ně na výstavách a právě u těch plavých mě překvapilo rozpětí velikostí. Někteří vlastně jako mohutnější goldeni, jiní velikosti bernardýna. Nemohlo tohle vést k pověsti o křížení?

Sarah01
Sarah01 (1578 příspěvků) 16.01.2024, 10:31:15 xxx.xxx.11.197
Orionka:

Hovawart byl taky jeden z mých snů. Zaměřila jsem se na ně na výstavách a právě u těch plavých mě překvapilo rozpětí velikostí. Někteří vlastně jako mohutnější goldeni, jiní velikosti bernardýna. Nemohlo tohle vést k pověsti o křížení?


To vůbec netuším, ale vzhledem k současnému zbarvení většiny GR bych třeba já, kdyby mě vůbec nějaké křížení napadlo, jakože se mi to jeví jako úplný nesmysl, zvažovala úplně jiný plemeno. I když vzhledově se někteří plaví hovawarti můžou těm zlatým goldenům podobat. Podle mě ale mají odlišnou stavbu těla. Na křížencích bez PP to většinou poznám už na hlavě, mají jinak posazené uši a lebka není nahoře tak široká. Rozdíl je napohled i ve velikosti hrudníku a délce a tvaru ocasu. Přikládám fotky mého psa v postoji, ten rozdíl je vidět na první pohled. A většina GR je dnes zbarvená tak, jak můj pes.

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.