Aktuálně: 4 948 inzerátů174 078 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Parvoviroza

kometa
kometa (4186 příspěvků) 29.01.2024, 10:31:49 xxx.xxx.224.101
Mojmír:

Přečetl jsem si o problému a chci se zastat té chuděry, co naletěla. Víte co, vy se v branži pohybujete třeba roky, sledujete inzeráty, bavíte se s chovateli takže máte přehled ale kdo si chce najednou koupit štěně, doteď se nepohyboval v těchto kruzích tak jak to má zjistit? Ta paní nemá na čele napsáno že je množka, navíc se určitě umí po všech negativních zkušenostech k lidem zachovat přesně tak, aby prodala. 


Přečetl jsem si o problému a chci se zastat té chuděry, co naletěla.

Ale vždyť je to pořád dokola. Viz výše - než si nekdo koupí pračku nebo televizi - pátrá, zjišťuje, porovnává, ptá se. Ale u psa (kočky)… proč?☹️ Oni přece nepotřebují chodit na výstavy. A takoví podporují množitele. A pak tady chodí plakat.

Stačí se podívaz na zdejší inzerci, kolik je v ní bezPP jedinců. Protože když je poptávka, je i nabídka.

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 29.01.2024, 10:33:05 xxx.xxx.217.40
hmn:

nene, lepší je zaplatit více za PP a na těch  50 tisicích na veterině začínat…..

jako jistě chápu, jak je tato argumentace myšlena, navíc v tomto konkrétním případě, ale rovnice PP zvíře=zdravé zvíře, jak by z tohoto argumentu snad mělo vyplývat, neplatí. A takový argument nahrává spíše odpůrcům PP chovu a ne naopak.


Ano, pokud máte na mysli nemoci, které přijdou jaksi nečekaně nebo úrazy. To ale většinou parva není, tady tomu šli dost naproti. A kdo bude šetřit na pořízení štěněte, někdy ani na veterině za toho psa moc dát nechce, pokud jim teda nepřiroste k srdci. Stává se, že ho tam nechají nebo ho prsknou do útulku.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 29.01.2024, 11:42:28 xxx.xxx.3.42

“Ano, pokud máte na mysli nemoci, které přijdou jaksi nečekaně nebo úrazy.”

ani ne, mám na mysli zdravotní problémy (potencionálně) dědičné

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 29.01.2024, 12:15:09 xxx.xxx.15.85

Moje ex tchýně, vzdělaná, do důchodu přednášela na VŠ, vůbec nemá ponětí o PP bez PP. Když jsem se s ní bavila, že čekám na stěně, ale chci kluka, ale ti jsou jen 2, tak mi řekla, tak kup jinde, říkám, nene, trvalo mi dlouho vybrat dobrou chovku a spojení se mi moc líbí. Ona na to, tak si vem fenu, udělej štěňata a nech si kluka, kamarádka má stejný ho psa, tak ti to domluvim, takže asi tak

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 29.01.2024, 12:16:22 xxx.xxx.217.40
hmn:

“Ano, pokud máte na mysli nemoci, které přijdou jaksi nečekaně nebo úrazy.”

ani ne, mám na mysli zdravotní problémy (potencionálně) dědičné


Jo takhle, ale to se testuje (choroby očí, srdce a kůže) a pokud jsou rodiče negativní, tak je to v pohodě. I pokud je přenašeč a spáříte s čistým, tak je to taky v pořádku. Jiný je to samozřejmě u dysplazie nebo OCD, tam se může objevit špatný výsledek i po zdravých rodičích, ale to máte u bez PP taky a daleko horší. Zrovna nedávno jsem četla žádost o příspěvek na FB, kříženec labradora a čehosi ještě ani ne dvouletej a klouby naprosto v háji, na operaci nemají, předběžná cena cca 60 tisíc. Ono možná stačí i mrknout na Donio, na co všechno lidi žebrají. Já mám všechny psy pojištěný. Ale taky všichni mají RTG v pořádku, lokty 0, kyčle A, Julča B. Ale píšu jen o GR. Jak to mají ostatní plemena, co se u nich sleduje a nesleduje, to nevím. Arosek by mohla něco k tomu napsat, určitě má ze svých vrhů větší zkušenosti ohledně těch dědičných nemocí.

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 29.01.2024, 12:18:18 xxx.xxx.217.40
Rezzzy:

Moje ex tchýně, vzdělaná, do důchodu přednášela na VŠ, vůbec nemá ponětí o PP bez PP. Když jsem se s ní bavila, že čekám na stěně, ale chci kluka, ale ti jsou jen 2, tak mi řekla, tak kup jinde, říkám, nene, trvalo mi dlouho vybrat dobrou chovku a spojení se mi moc líbí. Ona na to, tak si vem fenu, udělej štěňata a nech si kluka, kamarádka má stejný ho psa, tak ti to domluvim, takže asi tak


To vůbec není o vzdělání. Kdo nikdy zvíře neměl a nezajímal se o to, tak samozřejmě neví. Ale zase pokud ho někdy chtít bude a informace si bude chtít zjistit, tak je najde. 

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 29.01.2024, 12:41:55 xxx.xxx.189.104

Ano…PP není žádnou zárukou, že budeme mít zdravého psa…PP je z mého pohledu pouze ulehčení toho, když si vybírám štěně, tak když má štěndo PP je pro mě snadnější najít informace o chovateli, chovce, odchovech…dle PP o předcích štěněte a nejen o nich, ale i rodičích, sourozencích…neříkám, že o každém jednotlivém psu, ale když jsem gůglila berňáky, tak jsem toho našla fakticky docela dost. Je možné se zeptat na fórech, na FB…a to teda beru jen, že člověk dřepí doma u PC…nejede se podívat nikam na výstavu. Návštěvy před odběrem jsou vítány…někde dokonce vyžadovány…já třeba tím, že Ginu i Matěje jsem odebírala “narychlo” a tudíž jsem si i na rychlo vyřizovala dovolenou a tak jsem před tím byla zapikaná v práci, ale z chovateli jsem několikrát mluvila telefonicky, hodně jsme si psali…

Když opravdu vezmu kupříkladu plemeno, které mám doma …BSP…plemeno obecně profláklé zdravotními problémy, krátkou dobou dožití (když vezmeme, že by standard měl být minimálně 10-11 let) a už jsem se setkala i s tím, že mi někdo řekne, že by berňáka s PP nekoupil, že jsou nemocní, že by raději koupil bez papírů. A teda přiznám se, že jsem se s tím nesetkala poprvé a ne jen u tohoto plemene…jakože PP psi jsou nemocní a psi bez PP jsou zdraví. Přijde mi, že tady máme dvě chovatelské skupiny…a chovatelská skupina bez PP klade omega důraz na zdraví psů…teda nevím, kde bere ten zdravím sršící chovný materiál, když štěňata jsou po rodičích s PP a tudíž od chovatelů těch “nemocných” psů.  Pořád převládá názor, že PP je dobrý max na to, když chci chodit na výstavy…jinak je to to samé, ale za podstatně příznivější cenu….tak to si myslím, že možná bude z dob, kdy se načerno prodávala “nadbytečná” štěňata…tam by se dalo říct, že to bylo to samé, neboť to byli sourozenci a jeden prostě papíry dostal a druhý ne a měl se nechat utratit, ale obě štěňata byla od stejných, uchovněných rodičů.….ale dnes, kdy PP dostávají všechna štěňata z vrhu… 

Nechci tady chov PP vynášet do oblak, neboť všichni víme, kam to v PP chovu některá plemena dopracovala…ale pořád je to o tom, že když se budu snažit a budu hledat informace, tak ta pravděpodobnost, že si vyberu štěně z chovu, kde se na to zdravíčko a povahu psa  eventuelně pracovní vlohy hledí, … že sice pes není šampion krásy multikulty celého vesmíru, ale zase je pracovně využíván….ta pravděpodobnost je podstatně větší, než u anonymního štěněte bez PP.

Jako myslím si o sobě, že v tomto bych se mohla pokládat za objektivní, neboť jsem měla psy bez PP, křížence F1 i psy s PP.  

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 29.01.2024, 13:39:19 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 29.01.2024, 12:41:55

“a už jsem se setkala i s tím, že mi někdo řekne, že by berňáka s PP nekoupil, že jsou nemocní, že by raději koupil bez papírů. A teda přiznám se, že jsem se s tím nesetkala poprvé a ne jen u tohoto plemene…jakože PP psi jsou nemocní a psi bez PP jsou zdraví.”

Tak jasně, že podle neznalé veřejnosti jsou psi s PP zdravotně “horší”…aby taky ne, když u bez PP psů to nikdo nesleduje ani nedohledá. Přitom je toto tvrzení holý nesmysl už jen z podstaty věci, že bez PP psy většinou nikdo zdravotně netestuje a nesleduje délku dožití. U kontrolovaného chovu si dohledáte spoustu informací o předcích a vrzích. 

Já bych do bez PP psa šla ve dvou případech. První je útulek a druhý by byl ten, že znám osobně majitele feny, fenu a vím v jakých podmínkách je chována -  a to v případě, že by se stala nehoda a štěňata by byla prodávána za náklady a měla alespoň základní veterinární péči.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 29.01.2024, 16:28:32 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 29.01.2024, 12:18:18

Já vím, že to není o vzdělání. Já jen , jak uvažuji i vzdělání lidé, králíky kupují ve zverimexu, vždy max 2-3 roky, prý je to normální. Její kamarádka mívá každý rok štěňata, prý má jednu fenu, já chovám Sibiřky a musím být v balíku a nevysvětlim, že to taky něco stojí a na co dělám testy, když to není povinné a na co hledám kocoury a jezdím za nima tak daleko, když můžu krýt furt jedním dokola. Jo, je to kytkoložka(nevím co přesně,jen vím, že je přes kytky, šlechtění, …)

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 29.01.2024, 16:36:20 xxx.xxx.217.40
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 29.01.2024, 16:28:32

Já jsem měla ve firmě kolegu, taky VŠ a taky mluvil podobně, občas teda vyloženě provokoval. Naštěstí odešel, jinak by mě možná někdy odsoudili za vraždu. 😀

zbynek
zbynek (918 příspěvků) autor webu
29.01.2024, 17:24:05 xxx.xxx.230.164

Zakladatelka mě požádala o smazání tohoto vlákna. Poprosil jsem ji, zda by nemohlo zůstat jako varování pro ostatní. Souhlasila, jen zmizelo jméno (přezdívka) zakladatelky, tak abyste se nelekli.

impact
impact (409 příspěvků) 29.01.2024, 18:11:49 xxx.xxx.58.131
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 29.01.2024, 12:41:55

Ano…PP není žádnou zárukou, že budeme mít zdravého psa…

Ruku na srdce.. Kolik z těch srdceryvných příběhů ala “koupili jsme si štěňátko a teď umírá na veterině na parvu” se za posledních pár let týkalo štěňat s PP? Já si vybavuju dva a to to ještě u jednoho úplně nesedělo časově, takže to nejspíš chytil až po odběru.

Orionka (neregistrovaný) 29.01.2024, 18:38:37 xxx.xxx.64.54

Psala jsem tu o známé, která se na otázku o PP zeptala “co to je?” Mimochodem, taky to byla Ing., ve svém oboru dost úspěšná. Jestli ono to nebude tak, že zažraní do svého oboru, ostatní berou hodně okrajově. Prostě nemají kapacitu. Pak by nebylo od věci, založit si poradní agenturu. Daňový poradce, finanční poradce…..přespsyporadce. Poslední, kdo obsáhl vědění lidstva, byl Komenský.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 29.01.2024, 19:25:13 xxx:xxx.ff0a:2eba
Orionka:

Psala jsem tu o známé, která se na otázku o PP zeptala “co to je?” Mimochodem, taky to byla Ing., ve svém oboru dost úspěšná. Jestli ono to nebude tak, že zažraní do svého oboru, ostatní berou hodně okrajově. Prostě nemají kapacitu. Pak by nebylo od věci, založit si poradní agenturu. Daňový poradce, finanční poradce…..přespsyporadce. Poslední, kdo obsáhl vědění lidstva, byl Komenský.


nic nepomůže… naše laborantka toužila po hnědém labradorovi. Už je to dost dlouho. Vždy byla psí, ale poprvé chtěla “plemeno”… I povyprávěla jsem o výhodách papírových psů. O relativní snadnosti uchovnění retrívrů, neb OVVRky nejsou nic těžkého, “jen” ověření vloh. Vyprávěla jí příběh úžasného labíka bez PP, který jako mladý rychle oslepl (mimochodem jeho báječná panička mu dělala vodiče po celý jeho dlouhý život a byli úžasně sehraná dvojka) a o výhodách zdravotních testů. Vyhledala s ní chovky, kde měli hnědá štěňata (a nebyla až tak drahá). Přivezla si štěně. Hnědé. Mělo malou hlavu, na psa byl drobný. Sama mi smutně říkala, že není moc hezký. Navíc postupně pajdal na všechny čtyři… Bylo mi jí líto - a až asi po čtyřech letech jsem se dozvěděla, že ty papíry pes nemá… Že si nakonec našla štěně o trošku levnější, nadbytečné, po papírových rodičích, a majitelé nechtěli dělat myslivecké zkoušky… Měla jsem ji zabít??  Pes se má báječně. Stál ji o tolik peněz víc, než kdyby nešetřila. Navíc naletěla na všechny báchorky, před kterými jsem ji varovala. 

A fakt si nemyslím, že bych byla blbý pedagog - ale tady jsem zcela selhala…

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 29.01.2024, 19:27:25 xxx.xxx.189.104

No já se setkala bohužel i se zavádějící informací v inzerátech…štěně s PP, ale PP neznamenalo průkaz původu, ale pet pas. Myslím, že už se to i zmiňovalo na fauně. A zároveň jsem se setkala i s tím, že lidi sice ví, že existují štěňata s PP, ale prakticky netuší, co ta zkratka PP znamená…prostě štěně s papírama…a bohužel ten pet pas je taky defakto papír…hele jako nevím, jak tohle vysvětlují prodejci takových štěňat pokud se kupující zeptá…ale už jsem narazila na paní, která byla opravdu přesvědčená, že má psa s “papírama” a měla bezpapíráka s pet pasem… 

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 29.01.2024, 19:33:15 xxx:xxx.ff0a:2eba

a navíc ne každý průkaz původu je FCI… A to už je zase jiná liga… Tak rodiče holčičce koupili drahého špice, protože chtěla chodit na výstavy. A až při povídání na veterině mezi řečí zjistili, že s tímhle štěnětem na většinu výstav nemůžou… Obratem ho prodali dál. Fenečka skončila u lidí, kde jim původ nevadí.

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 29.01.2024, 21:02:06 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 29.01.2024, 19:25:13

Takže klasický případ, kdy chtěla ušetřit, tak koupila bezpapíráka, a nakonec za něj kvůli zdravotním problémům zaplatila víc? Já toho třeba na FB vidím hodně. Dřív teda, teď už ty skupiny moc nesleduju, prootže mám pocit, že je to marnost nad marnost. A když vidím, co si lidi koupí jako GR a co z toho potom vyroste….škoda mluvit.

Anonymní (neregistrovaný) 30.01.2024, 20:08:11 xxx.xxx.8.174
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 27.01.2024, 17:42:30

Dnes jsme si přivezli také zlatého retrívra , tedy dva brali jsme i pro kamarádku. Celou cestu 200 km oba spali. Oba dva jsou jak zfetovaný.  Jsou dost podvyživený. Moc se nepohybují a spí zítra jdeme na veterinu. Vypadalo to tak věrohodně , smlouva čip, očkování vše jak má být. Uvidíme, ale máme o ně strach.

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 30.01.2024, 20:48:55 xxx.xxx.162.253
Anonymní:

Dnes jsme si přivezli také zlatého retrívra , tedy dva brali jsme i pro kamarádku. Celou cestu 200 km oba spali. Oba dva jsou jak zfetovaný.  Jsou dost podvyživený. Moc se nepohybují a spí zítra jdeme na veterinu. Vypadalo to tak věrohodně , smlouva čip, očkování vše jak má být. Uvidíme, ale máme o ně strach.


Z které CHS? A PP máte nebo pošlou?

Certice
Certice (1 příspěvků) 30.01.2024, 21:23:22 xxx.xxx.230.78
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 27.01.2024, 17:18:06

Ano , informovali mě a ihned jsem nabídla ,že kupní smlouvu zruším v plném rozsahu , vrátím celou kupní cenu ,uhradim si léčbu na klinice a pejska si vezmu zpět nebo uhradim léčbu pejska a smlouva zůstane v platnosti .

Paní nebyla ani tak slušná ,aby odpověděla nebo zvedla telefon .

Domnívám se ,že je úplně normální ,abych byla informována a byly mi doloženy lékařské zprávy+ faktury o proplacení léčby.ja reagovala pokaždé.

Štěně bylo prodané s řádnou kupní smlouvou, lékařskou zprávou v jakém zdravotním stavu štěňátko je ,chovatelským balíčkem do začátku.ockovane,pravidelně odcervovane samozřejmě cipované .

Přikládám skreeny komunikace + test štěňátka ,které jsem měla ještě doma .

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.