Aktuálně: 4 985 inzerátů174 059 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Parvoviroza

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 29.02.2024, 09:39:49 xxx:xxx.558e:e715
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 28.02.2024, 16:38:58

Kdyz na to kouknu timhle uhlem pohledu, tak mozna jeste zvazim sve kategoricke ne 😀

kometa
kometa (4181 příspěvků) 29.02.2024, 09:49:45 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 29.02.2024, 09:39:49

Tak nějak.

Kamarádka se mj. živí trénováním koní a lidí. A u nového klienta začíná cenou. Je to praktické.

Anonymní (neregistrovaný) 29.02.2024, 12:06:06 xxx.xxx.8.174
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 27.01.2024, 17:42:30

S Beatou Pavlátovou máme také zkušenost. Pejsek průjem, krev. Nebyla to parvoviroza, ale má Giardie a další parazity na které běžné odčervení nestačí. Tak zvaná chovatelka pouze vyhrožuje.  Jak jsme zjistili množí psi různých plemen. Inzeráty má stále. Na psech jí evidentně nezáleží, hlavně že má zisk. 

Komentáře typu nekupujte psa bez PP jsou zbytečné, jde tu jen o psi.

Anonymní (neregistrovaný) 29.02.2024, 12:12:42 xxx.xxx.8.174
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 27.01.2024, 19:58:20

Kdyby jste si o ní vše zjistil, tak má chovatelskou stanici . Nenapadne vás , že takhle zachází se štěňaty. 

A i u PP se stane , že nemáte ohlášený vrh a pak jsou štěňata bez PP.

assil
assil (1491 příspěvků) 29.02.2024, 12:23:08 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 29.02.2024, 12:12:42

Koupili jste psa u množky, a je jedno jestli s PP nebo bez, a teď se divíte. A ty komentáře jsou na místě, kdyby tam lidi jako vy nekupovali, neměli by množky důvod množit a spousta psů by si tak ušetřila trápení.

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 29.02.2024, 12:23:23 xxx:xxx.7c96:6b3b
Anonymní:

Kdyby jste si o ní vše zjistil, tak má chovatelskou stanici . Nenapadne vás , že takhle zachází se štěňaty. 

A i u PP se stane , že nemáte ohlášený vrh a pak jsou štěňata bez PP.


Pokud se u PP chovatele stane nechtene kryti, vetsinou (a to opravdu valnou vetsinou) to klub resi dodatecnym vydanim krycich listu a uznanim vrhu. Jasne - chovatel musi dolozit parentitu a pripadne zaplatit nejakou tu pokutu. Ale vrh PP na 99% dostane, protoze kluby z principu podporuji cistokrevny chov a ne mnozeni bez PP. 

Pokud nekdo nevyridi papiry umyslne a vlastne je ani vyridit nechce a chova planovane bez PP, byva casto z prislusneho chovatelskeho klubu odejit. 

Pak jsou experti kteri flakaji jeden vrh na fene s PP a druhy bez a hezky to stridaji. Nebo vemou steneta od feny ktera zrovna musi “stat” a hodi je pod fenu ktera ma stenata planovane. Jenze na tyhle praktiky se vetsinou drive nebo pozdeji prijde, klub naridi testy a chovatel opet byva potrestan nebo odejit z klubu. 

Jo, ne vzdy to tak je. Ale dohledatelnost informaci u choavtele s PP proste je raodve jinde nez u bezpaposu. A kde chovatel info nema nebo zatajuje, tam logicky nekoupim. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 29.02.2024, 12:50:07 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 29.02.2024, 12:06:06

A kdepak jste tu chov. stanici našli? Jediný, kdo tam má chovku, je Pavlátová Ivana, a jedná se o německé dogy před 22 lety.
To byly 2 vteřiny na gůglu… další vteřinu trvalo otevřít odkaz z roku 2018. Takže jste nakoupili teď. Jéj.  https://www.facebook.com/Mnozirnymnoziteleverejne/posts/1839089453051030/
Že Vy jste prostě rozumu mdlého; úplně blbej?

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 29.02.2024, 12:56:54 xxx.xxx.11.197
megi-the-pes:

A kdepak jste tu chov. stanici našli? Jediný, kdo tam má chovku, je Pavlátová Ivana, a jedná se o německé dogy před 22 lety.
To byly 2 vteřiny na gůglu… další vteřinu trvalo otevřít odkaz z roku 2018. Takže jste nakoupili teď. Jéj.  https://www.facebook.com/Mnozirnymnoziteleverejne/posts/1839089453051030/
Že Vy jste prostě rozumu mdlého; úplně blbej?


No, ale četla jste to vejš, jde o “psi” přece. 

Já už to ani nemůžu komentovat toto 🙄

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 29.02.2024, 13:22:50 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 29.02.2024, 12:56:54

😄 dyž já to nechápu, tu větu. Jde o psi? Jako že koupím něco podobného psu, aby mi to umřelo za tři dny? 
Ahá, ona je to soutěž. 😄

Anonymní (neregistrovaný) 01.03.2024, 15:30:40 xxx.xxx.8.174
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 29.02.2024, 12:50:07

http://www.celysvet.cz/chovatelska-stanice-nemecka-doga-espir---dog.php

Řeknu to takhle… upřímně jsem příspěvek napsala jen, abych mohla upozornit někoho dalšího. Nikdo po vás, milí lidé, nechce nějakou lítost…nakonec toto nepíšu ani pro vás, ale pro ty, co hledají pejska, kterému by chtěli dát lásku, kterou si zaslouží každý pejsek, ať už s PP nebo bez.

 Inzerát na zlatého retrívra našla moje dcera a i přes hledání informací, které nebylo nejjednodušší najít, jelikož u inzerátu nebylo jméno(což ano, uznávám bylo podezřelé), prostě udělala chybu a důvěřovala nesprávnému člověku. Ale víte co? Koho to zajímá? Pejska milujeme a víme, že mu dokážeme dát to, co si zaslouží, jelikož to z čeho přišel očividně nebylo úplně ideální. Konečně je o něj postaráno a to si myslím, že je to, na čem záleží...na těch psech. Samozřejmě, že kdybychom hned od začátku s dcerou věděly, že jde o pravděpodobnou množírnu, nepodporovaly bychom to. Ale jednoduše se ta “chyba” stala a pejska jsme si vzaly i tak. A CO JAKO? 

Trochu zapomínáte na to, kdo je tady ten “nepřítel”. Ano, je problém, když se tito lidé podporují, ale je rozdíl v tom, když víte, že se jedná o množírnu a stejně se  rozhodnete do toho jít. My jsme to jednoduše, i když možná z vlastní blbosti, nevěděly. Nakonec to ale jako chybu nebereme, jelikož to, že náš pejsek není papírový neznamená, že si nezaslouží žít dobrý život. 

Abych to shrnula… Moje upozornění je pouze a jen pro lidi, kteří přemýšlí nad pejskem a narazí na inzerát od Beáty… Ostatním, kteří tady kritizují lidi, co už naletěli, gratuluji, že si očividně žijí tak neomylný život.🙂 Je otázka, jestli lidé, jako Beáta nepokračují v tom, co dělají kvůli tomu, že když někdo naletí a začne o tom mluvit a snaží se na to upozornit, ostatní jsou hrozně rychlí v tom, hodit na oběť nějakou “smysluplnou” kritiku.  

Tady moje zpráva končí, nyní se jdu věnovat svému NEPAPÍROVÉMU, ale MILOVANÉMU psu a přeji krásný zbytek dne 🙂

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 01.03.2024, 15:51:57 xxx.xxx.137.233

Jenomže ten nepapírový, ale milovaný pes má matku a sourozence, kteří v tom hnoji žijí dost možná doteď, pokud bez veterinární péče nepošli. 
Je dobře, že sdílíte špatné zkušenosti, ale uznejte - našla jste si chovnou stanici dog a není Vám divné, že kupujete retrívra? Webová stránka nefunguje, hodnocení je 22 bodů ze 100… Jako fakt nemusíte být geniální nebo se nějak extra vyznat v chovu psů, abyste poznala, že to není OK. 
A potíž s Vaším sdílením špatné zkušenosti je v tom, že je najdou lidi jako Vy - lidi, kteří se nezajímali včas a řeší to štěně, až už je mají doma. Lidem, kterým to bylo prostě jedno, jinak by si to štěně nemohli pořídit. A to je prostě pozdě. 
Je dobře, že se o pořízené štěně staráte, na druhou stranu těžko za to zasloužíte ovace, to prostě majitelé psů dělají. To je samozřejmost. Jen by bylo fajn, kdybyste se starala i před pořízením. Protože to, že jste si toho psa koupila, není bez následků. 

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 01.03.2024, 16:00:30 xxx.xxx.162.253

Tak se ještě poplacejte po ramenou, jaká jste hrdinka, že jste zachránila jedno štěně, zatímco ta další a hlavně jejich matky budou trpět dál. Ale to vás asi nezajímá. 

Ne, nejsem neomylná, ale než jsem si kupovala štěně, tak jsem si vždycky zjišťovala informace už předem, abych věděla, do čeho jdu. A rozhodně jsem si nečetla takové výlevy, jaké tady píšete vy, ale opravdu relevantní informace, dnes je toho napříč internetem dost, stačí použít strejdu Googla, víte? https://1url.cz/7ubsY 

Beatě a jí podobným obchod jen pokvete, pokud tady budou tak hloupí lidi, jako jste vy. A ještě budete svádět svoji chybu na jiné. 🤦

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 01.03.2024, 16:06:55 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 01.03.2024, 15:30:40

Takže jste výběru živého tvora, který s vámi bude 15 let, věnovali jednu vteřinu, za kterou jste našli JEN odkaz na chovku na německé dogy.
A šli jste si tam koupit zlatého retrívra. Žádná Ivana, která kdysi dávno chovala dogy, tam nebydlí a nikdo ji sto let neviděl, ani Vy jako kupující psa, ale to neva.
Takhle si kupujete telefon, ledničku? Ne, i tomu blbému telefonu věnujete víc času než výběru živého tvora. 
Ano, každý pes si zaslouží… hodného páníčka.
Vy nejste hodni. Neumíte koupit psa. Jste prostě bezohlední. 
Jeho maminka si nezaslouží slušné zacházení?
Každý, kdo jde okolo té zahrady, kde bydlí tahle množka, a koupí si tam psa, je debull. Ale oni tam všici nepřijdou, že jo, nechají si dovézt na benzinku…
Zajímavé je, že nikdy nepřijde takový kupec a neřekne - je mi to líto, byl jsem vůl, příště jinak a budu teď rok pomáhat útulku.
Kde zbytek vrhů skončí, protože kupujícím se ukazuje jen zlomek narozených, jen to, co je aspoň trochu retrívrovi podobné.
Ne, vždy je to tak, že kupující se lituje a jako rukojmí si bere toho psa, jehož matka tam chcípla vyčerpáním. Jsem chudáček, co neumí koupit psa, litujte mě.

Podílíte se na týrání zvířat. 
Čau

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 01.03.2024, 16:10:11 xxx:xxx.a94a:a2d
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 01.03.2024, 15:30:40

Vite co? Super ze se ma vas pes dobre.

A vite co? Fakt ne super ze se ma spatne jeho mama. 

A jeste jenou vite co? Sama jste naznala ze inzerat nebyl koser a presto jste udajne nepoznala ze jde o mnozirnu? Jako to mate IQ 45, nebo vam to musi nekdo napsat na branu jako vstupni heslo?

Rad jak ne/kupovat stene je na netu bambilion, psat ocividne umite, tak jeste zapracujte na tom cteni. 

A jen tak pro poradek - prave mi u nohou chrape bezpapos. Uz kolikatej. Milovanej a opecovavanej jako vsichni u nas. Jen nebyl porizen za penize jako stenatko, alebrz vzat z utulku jako senior. 

To jen tak aby jste nahodou nepukla pychou jak jste skvela a uzasna.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 01.03.2024, 16:13:33 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

http://www.celysvet.cz/chovatelska-stanice-nemecka-doga-espir---dog.php

Řeknu to takhle… upřímně jsem příspěvek napsala jen, abych mohla upozornit někoho dalšího. Nikdo po vás, milí lidé, nechce nějakou lítost…nakonec toto nepíšu ani pro vás, ale pro ty, co hledají pejska, kterému by chtěli dát lásku, kterou si zaslouží každý pejsek, ať už s PP nebo bez.

 Inzerát na zlatého retrívra našla moje dcera a i přes hledání informací, které nebylo nejjednodušší najít, jelikož u inzerátu nebylo jméno(což ano, uznávám bylo podezřelé), prostě udělala chybu a důvěřovala nesprávnému člověku. Ale víte co? Koho to zajímá? Pejska milujeme a víme, že mu dokážeme dát to, co si zaslouží, jelikož to z čeho přišel očividně nebylo úplně ideální. Konečně je o něj postaráno a to si myslím, že je to, na čem záleží...na těch psech. Samozřejmě, že kdybychom hned od začátku s dcerou věděly, že jde o pravděpodobnou množírnu, nepodporovaly bychom to. Ale jednoduše se ta “chyba” stala a pejska jsme si vzaly i tak. A CO JAKO? 

Trochu zapomínáte na to, kdo je tady ten “nepřítel”. Ano, je problém, když se tito lidé podporují, ale je rozdíl v tom, když víte, že se jedná o množírnu a stejně se  rozhodnete do toho jít. My jsme to jednoduše, i když možná z vlastní blbosti, nevěděly. Nakonec to ale jako chybu nebereme, jelikož to, že náš pejsek není papírový neznamená, že si nezaslouží žít dobrý život. 

Abych to shrnula… Moje upozornění je pouze a jen pro lidi, kteří přemýšlí nad pejskem a narazí na inzerát od Beáty… Ostatním, kteří tady kritizují lidi, co už naletěli, gratuluji, že si očividně žijí tak neomylný život.🙂 Je otázka, jestli lidé, jako Beáta nepokračují v tom, co dělají kvůli tomu, že když někdo naletí a začne o tom mluvit a snaží se na to upozornit, ostatní jsou hrozně rychlí v tom, hodit na oběť nějakou “smysluplnou” kritiku.  

Tady moje zpráva končí, nyní se jdu věnovat svému NEPAPÍROVÉMU, ale MILOVANÉMU psu a přeji krásný zbytek dne 🙂


Moje upozornění je pouze a jen pro lidi, kteří přemýšlí nad pejskem

Jenže tady takoví lidi nechodí. Objeví se až poté, co nalítli. Jako vy.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 01.03.2024, 16:19:29 xxx.xxx.124.6

Nemohl by to někdo říct ve zprávách v osm? Nebo v kolik jsou. Prostě každý den by byla první zpráva “jak koupit štěně”. 
Nebo to přednášet na základních školách.
Stejně, jak nám povídali o AIDS, drogách a tak. Nebo jak říkají - neklikejte na odkazy v mailu. 
Pochopila bych ty prázdné hlavy kupců před 30 lety, ale teď?
 

Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 01.03.2024, 16:22:29 xxx.xxx.162.253
megi-the-pes:

Nemohl by to někdo říct ve zprávách v osm? Nebo v kolik jsou. Prostě každý den by byla první zpráva “jak koupit štěně”. 
Nebo to přednášet na základních školách.
Stejně, jak nám povídali o AIDS, drogách a tak. Nebo jak říkají - neklikejte na odkazy v mailu. 
Pochopila bych ty prázdné hlavy kupců před 30 lety, ale teď?
 

Obrázek

To by bylo naprosto bez účinku. Vždyť denně píšou, kolik lidí zase nalitlo a vložili statisíce do bitcoinmatu nebo někam poslali. Přitom se o tom píše a mluví furt. Lidi už asi neumějí používat mozek nebo co.

Kilian
Kilian (953 příspěvků) 01.03.2024, 16:55:36 xxx:xxx.f7cb:4d18
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.03.2024, 16:19:29

….ale vždyť je to tam každou chvilku….ale he to marný, je to marný, je to marný…

Kilian
Kilian (953 příspěvků) 01.03.2024, 17:04:05 xxx:xxx.f7cb:4d18
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 01.03.2024, 15:30:40

..tak hlavně mi zde chybí soucit s matkou vašeho opečovávaného štěněte,která slouží jako mašina na výrobu štěňat pro  bezmozky ….píši záměrně jako mašina na výrobu, protože tak se k ní všichni chovají… vyrábí štěňata a když se rozbije anebo doslouží šup s ní pryč ….navíc  pracuje a žije v odborných podmínkách, protože je brána pouze jako stroj….

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 02.03.2024, 09:43:15 xxx.xxx.29.244

Mě fascinuje jedna věc… kupuju štěně a teď ani nechci nějak kategorizovat jestli s PP nebo bez. Řekněme, že jde čistě o to nepodporovat hnusné množky a nebudeme teď řešit lidi, co odchovají jeden vymazlenej vrh opravdu čistokrevných štěňat, protože každá fena by měla mít alespoň jednou štěnďata…to si myslím, že tady bude vždy.

Takže nebuďme v tuto chvíli nějací radikální PP fanatici… a řekněme si, že před koupí štěněte jde o to najít co nejvíce informací a slušný chovatel s P P i slušný odchovatel bez PP se snaží budoucí majitele svých štěňátek pečlivě vybrat a návštěva před odběrem štěňátka je vítána, někdy dokonce vyžadována a hódně si povídáme a hódně jsme v kontaktu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.