Aktuálně: 4 765 inzerátů176 587 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů

Parvoviroza

Sarah01
Sarah01 (1653 příspěvků) 02.02.2024, 20:20:29 xxx.xxx.162.253
Plaka:

 “Navíc víte jak to je, ti černí jsou všichni stejní.” 
Nejsou. Ne všichni “černí” množí psy, přeprodávají psy, žerou psy.  Pardon, nedalo mi to.

Jinak lidi, kteří si pořídí psa výše uvedeným způsobem, nechápu a nerozumím jim. 


Je to myšleno tak, jak zmiňuje Espiro. Všichni, kdo byli napáleni, tvrdili, že to byli Romové, kdo jim štěně prodal. A vizáží jim připadají všichni stejní. Mně třeba taky, když je tady ve městě potkávám. 

Sardullah
Sardullah (1012 příspěvků) 07.02.2024, 12:24:40 xxx.xxx.189.104
Zrzavci:

Je mi líto štěněte. Toho zabedněnce, co chtěl na něm ušetřit nikoliv.


No a chudák to děcko…to musí bejt zážiteček, když místo toho, aby dítě furt ječelo, že ho štěndo honí a kousá, tak má nemocnýho štěníka, který umře. Fakt super…doufám, že se snad pán dostatečně poučil…

Bože prosím, ať čtou podobné diskuze lidi, co se teprve chystají si štěňátko pořídit. 

Zrzavci
Zrzavci (2902 příspěvků) 07.02.2024, 12:27:19 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 07.02.2024, 12:24:40

Bože prosím, ať čtou podobné diskuze lidi, co se teprve chystají si štěňátko pořídit.

to jedině, že by to otiskoval furt dokola Blesk, kterej čte polovina takovýchle jedinců, páč ti sem do podobný diskuze přijdou až v momentě, kdy mají štěně na umření. 

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 07.02.2024, 14:46:10 xxx.xxx.130.20

Ja uz jsme se vyjadrovala k podobnym tematum tolikrat a vsude, ze uz to snad ani neni mozny. A i kdyz je osveta vsude a lehce dostupna, ocividne porad malo ☹️

Tak jen k tomu ze PP neni zdravejsi nez bez PP a podobne …

V mem zivote celkem zatim 16 psu. Plemena GR, KKCHS a jeden LR.

GR s PP - 8x. Z toho dva blbe kycle, zbytek bez problemu. Lokty ok, ramena ok vsichni. 
GR bez PP - 5x. Z toho 4x v hajzlu kycle, 4x v hajzlu lokty. 

KKCHS - 2x s PP. Jeden zdravej, druhej v peti letech selest st.1. Oba patelly ok, jeden trpi na oci, ale je to pourazovy stav.

LR - 1x bez PP. Co mohl mit na tele za klouby spatne, to mel a dvakrat. 

Toliko k onomu proklamovanemu zdravi papiraku. Uz jen z logiky veci - bezpaposi se jaksi narodili z paposu, ktery meli nejakou vadu. Takze minimalne tu vadu si po rodicich nesou dal a … a dal to nema cenu kometovat. Kdo nechce pochopit, nepochopi. 

Tez jsem ted nedavno resila pripad megazabednenosti. Rodina prisla o psa GR, meli papiraka, pred tim bezpapiraka, sami poznali rozdil nejen ve zdravi, ale i v pristupu chovatele. Pes zemrel vekem. Chteli noveho, psali mi, ja stenata nemam a jen tak mit nebudu … inu nasla jsem jim zdrave a rozumne vrhy, chovky kde sleduji zdravi, maji dobry pristup, perfektni chovatelsky servis … pani podekovala a za dva tydny mi poslala fotku “takygoldena”.  A pry pokud by se neco posr… tak jestli si ho vemu k sobe!

Lidi chcou vsechno hned, naservirovany az pod rypak. 
Hledat si sam informace? Bleeee.
Cekat na neco? Bleeee.
 

Ale pak fnukat na netu jak je svet zlej a nespravedlivej, to jim jde dobre ☹️

Ve vsech tehle pribezich je mi lito jen tech psu. Stenat i jejich rodicu ☹️

Sarah01
Sarah01 (1653 příspěvků) 07.02.2024, 16:28:45 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 07.02.2024, 14:46:10

No, tak co na to říct…..normálně ze mě vyletělo prosté “kráva”. A doufám, žes jí řekla, že si toho psa pořídila ze své vůle, převzala za něj zodpovědnost, tak se o něj bude starat v dobrém i ve zlém. Fuj, baba. V poslední době mě šíleně točí, jak jsou lidi nezodpovědní a ve všem se spolíhají na stát a na jiný lidi, případně na ně svádějí zodpovědnost za svoje problémy.

Fikovnice
Fikovnice (4467 příspěvků) 07.02.2024, 16:32:30 xxx.xxx.63.55
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 07.02.2024, 14:46:10

Panebože, proč byste si psa měla brát Vy???

Čím dál víc mám pocit, že lidem nějak hromadně začalo harašit a jak jsem kdesi četla, mozek mají hladký jako kuřecí prso!

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 08.02.2024, 08:52:09 xxx.xxx.130.20

Sarah - rekla. Jen ne takhle slusne jako ty 😀

Fikovnice - tak to ja netusim. Ona asi pani naznala ze se jako zname (coz teda zname, ale zadna suprtrupr kamoska to fakt neni) a ze kdyz to s tema psama umim a obcas si beru na vycvik/vychovu a hlavne si beru ty chudaky nemocny na doziti … no, asi bude zklamana 😀

Megi - taky napad. Zkusim ji to nadhodit jestli se ozve 😀

Jinak jen abych nebyla za tu co haji PP vzdy a vsude - tak hned po ranu me nasr… situace. 
Znamy chovatel, PR az na pudu, web navonenej, samy kudrlinky a duhovy jednorozci. Fene bude v dubnu 8 let, kolikatej vrh ceka se nikde nikdo nedovi, ale odhadem patej, sestej. Mozna i sedmej.

Je mi na bliti. Myslim ze zakony tyhle zeme by se mely zmenit a to hodne rychle.

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 08.02.2024, 09:50:09 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 08.02.2024, 09:37:17

Vetsine normalnich lidi to neprijde normalni. 
No a pak jsou tu ti, co se tim zivej … 

Me prijdou ok dva vrhy na fenu. Treti maximalne pokud treba mela jedinacka, nebo je fena fakt megadobra … 

Ted jsme se treba od jedne funkcionarky klubu dozvedela, ze nejsme zajmovy spolek, pac preci vydelavame na chovu a prodeji, tak musime byt komercni. 

No comment.

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 08.02.2024, 10:22:10 xxx.xxx.15.85

Já mám kočky, Carevna měla 2 vrhy, teď plánuju 3 a pak kastrace, je to úžasná matka, skvělá povaha, skvělá krev, která se u nás jen tak nevidí a dlouho vidět nebude,dovoz z Ruska.

Množky byly jsou a budou, bohužel. Když jsem hledala psa, narazila jsem na jednu knížku s PP u kolií, brr. Ani kockari se tomu nevyhnou. Na prd je, že i TV leje lidem do hlav je sprsknout 2 zvířata je v pořádku a je to přeci super mít  koťátka, štěňátka, je to ve filmech, seriálech, teď jsem někde četla (neviděla jsme ten díl) že v Kočka není pes se to taky mlčky schvaluje, tak sakra, kde to sme? Mraky lidi před pořízením zvířete nepřemýšlí, chtějí to a to a nejlépe teď hned, mrknout na bazoš a jedou, to ženě množkám vodu na mlejn, vysvětlí jim, jak jsou zvířata bez PP super, nejsou preslechteni, nebo mají v rukávu 1000+1 pohádek, proč nejsou PP. Pak je skupina, co chce s PP, ale nekouká na testy, na podmínky chodu a slepé věřit, že když á  zvíře PP je vše v pořádku,pak se diví a hází špínu na všechny chovatele, protože to jejich zvíře s PP mělo kde co.

Já dělám různé testy jak na virová onemocnění, sono srdce, ledvin, kompletní koprologi před krytím, chci to i od kocoura, pak před odchodem koťat dělám několikrát koprolku jim, ať vím, že jsou čistá, nemají giardie, …

Orionka (neregistrovaný) 08.02.2024, 10:37:28 xxx.xxx.128.7

Sousedi, žádní “venkovští balíci v rozpadlé chalupě, vysokoš. vzdělaní, paní lékařka, nový domeček. S nimi se přistěhovaly dvě kočky. Po dvou letech bydlí u jiných sousedů pod kůlnou a dceruška dostala nové koťátko : ”tamty zdivočely a vůbec si nehrajou". Koťátko už nevídám, asi už taky zdivočelo.

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 08.02.2024, 10:58:34 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 08.02.2024, 10:37:28

Takhle nejak jsme postupne prisli ke kockam taky …

Nany se proste najednou objevil. 

Amalku prinesla “teta” ze je nejaka marna a ze vsude jinde asi chcipne, jen my to zvladnem vypiplat. Zvladli. 

Za odmenu nam porodila 4 kotata. Holky nasly domov, kluci zustali, takze vitejte Drakulo a Valecku. 

Pak si sousedi poridili dve kotata - sourozence, holku a kluka. Pry detem za vysvedceni. Ono tech zviratek poridili postupne vic, vsechno detem za neco. Postupne vsechny umrely nebo byly odejity (dva psi, fretka, andulka). Kocky mely rozum, odesly samy. Takze Puntik a Carka. 

No a posledni kote se asi nekomu nehodilo, tak tomu zlamal nohy a hura frknout do lesa. Nastesti psi maji aport a mekkou mordu a vic citu a empatie nez vetsina lidske populace. Takze Cestmir (postrach ordinaci).

Otazka PROC SI KUR..VA LIDI PORIZUJI ZVIRATA, KDYZ NEJSOU OCHOTNI SE O NE STARAT je stejne bezpredmetna, jako ta, proc si pred koupi o zvireti a chovateli neco nezjisti. Clovek pomalu ztraci viru v inteligenci lidstva. 

No, spis pomerne rychle … 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.