Aktuálně: 4 985 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Pagekon řasnatý - krmení

Anonymní (neregistrovaný) 03.02.2024, 00:06:02 xxx.xxx.195.65

Dobrý den, 

přemýšlím o pořízení pagekona řasnatého, na internetu jsem se dočetla že jde pagekony krmit pouze s kašemi (rhaco, dr. rhaco, gecko nutrition). Napadlo mě, že bych pagekona krmila většinu času těmito kašemi a třeba 2-3 (podle možnosti nákupu) do měsíce koupila pár cvrčků, které bych mu hned dala (nerada bych totiž, aby mi cvrčci utekli v bytě). Chtěla bych se zeptat zda je to možné, pokud s tím někdo máte zkušenosti a jestli by takhle tomu pagekonovi něco nechybělo.  

Další dotaz je jak často pagekona krmit, četla jsem 2-3 týdně. 

A poslední dotaz je jak dlouho vydrží v pohodě pagekon bez jídla, v případě dovolené (měl by zajištěnou vlhkost a kapky vody pomocí nějakého “dešťovače”). Samozřejmě chápu, že je to zvíře a musí se o něho starat, a pokud bych byla někde dýl tak se snažila zajistit někoho, kdo by ke mě do bytu chodil. Ještě mě napadlo, zda je možné k někomu  na dobu dovolené převést k někomu v plastovém boxu s větvemi a úkrytem (ve kterém ho doporučují chovatelé mít než si zvykne - alespoň tak to bylo u kamarádky, která si ho pořizovala minulý týden)

Děkuji za odpověď

Anonymní (neregistrovaný) 19.02.2024, 15:14:06 xxx.xxx.78.177

Je možné krmit pagekony řasnaté dětskými přesnídávkami? Pokud ano jakou příchutí a v jakém množství?

Anonymní (neregistrovaný) 19.02.2024, 17:41:55 xxx.xxx.193.76
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 19.02.2024, 15:14:06

Pagekona mám už 7 let, tak snad můžu trochu poradit. Kromě koupených směsí můžete krmit sem tam i přesnídávkou, nejlépe bez cukru a za mě vede banánová. Cokoli s příchutí banánu milují. Můžete dávat i rozmačkaný banán - hodně zralý, rozmačkat na kaši. Do přesnídávky, banánu i na cvrčky je třeba počítat s vitamíny, které pagekon potřebuje. Koupené kaše potřebné vitamíny obsahují. Nejlépe je to střídat. Nejvíc dávám ale cvrčky. To je základ. Obalit ve vitamínech. Velikost cvrčků dle velikosti pagekona. Jen pár cvrčků vám nikdo neprodá, prodávají se v krabičkách, kde je cca 30-50 cvrčků, záleží jestli je to ve zverimexu nebo na burze apod.  Pokud se domluvíte, můžete si vždycky pár cvrčků vzít od kamarádky a nekupovat je ve velkém, potom by to mělo fungovat.

Teoreticky by na kaších měl v pohodě přežít. Většinou se všichni shodují, že cvrčky je potřeba hlavně taky jako vyžití pagekona - aby lovil. Kvůli psychice. Já dávám připravené kaše spíš v létě, když se o pagekona starají rodiče. Je to pro ně jednoduší, než se starat i o cvrčky. Dávkování kaší je dle velikosti pagekona. Pokud budete pořizovat prcka, stačí mu maličko. Náš Indy si vystačil s plným víčkem od pet lahve. Jak roste, tak se dávky zvětšují. Krmím obden. 

Pokud si pořídíte cvrčky - musíte je pravidelně krmit (ovesné vločky, zelenina, ovoce, kočičí granule). Čím líp krmíte cvrčky, tím líp krmíte pagekona.  Nejlépe je dát do hluboké krabice, odkud neutečou - a jakákoli manipulace s cvrčky probíhá ve vaně, aby nezdrhli. Mám i zkušenost s uprchlíky, to v pohodě vyřešila past na cvrčky.

O dovolené, pokud je vyřešena voda - ta musí být neustále, tak lze vyřešit krmení pagekona právě přes cvrčky. Pár jich hodit do terárka a on si je uloví.  V terárku musí být i něco k jídlu pro ty cvrčky (třeba kus jablíčka, okurky), aby nechcípli.

Určitě taky můžete pagekona někomu, kdo se bude o pagekona starat, převézt. Záleží ale na velikosti ubikace, aby měl pagekon dost místa a taky na cirkulaci vzduchu, aby to větralo. Samozřejmě se musí umět o pagekona postarat - dát mu čistou vodu, rosit a udělat mu kašičku. Taky je třeba hlídat v létě teplotu (max. asi 28°C), aby nebyl na přímém pařáku apod.

Anonymní (neregistrovaný) 20.02.2024, 08:43:46 xxx.xxx.78.177

Tak to je super díky, přesnídávka to bude dobry zpestření a ještě se zeptám, jak vypadá past na cvrčky co zdrhli?

Barka (neregistrovaný) 02.03.2024, 21:10:52 xxx:xxx.6862:1417

Dobrý den, 

ráda bych se zeptala jak často krmit 22g pagekona. Občas jsem se dočetla, že ob den, jindy psali, že denně. Ráda bych proto znala váš názor.

Děkuji 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.