Aktuálně: 4 809 inzerátů175 808 diskuzních příspěvků17 770 uživatelů

Okrasné kachničky

kometa
kometa (4297 příspěvků) 11.02.2024, 08:57:20 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 11.02.2024, 08:46:46

Máte pravdu jenom částečně.

Kocouři se kastrují nejen kvůli smradu, ale ti venkovní se méně toulají a perou a proto se dožívají vyššího věku. Protože odpadá riziko infekce, zakousnutí psem, přejetí autem, zastřelení myslivcem (nedej bože chycení do želez).

Nekastrovaná kočka zvládne teoreticky 15 koťat ročně a ta můžou (v případě samičího pohlaví) už v půl roce zabřeznout a geometrickou řadou nám to roste. A protože si musí hledat nová teritoria, tak viz výše. Vím, že se trapně opakuji, ale mě je těch hubených, zablešených a usoplených koťat prostě líto. Mají krátký a neradostný život.

A krávy se odrohují hlavně proto, aby neohrožovaly sebe a vešly se do dojírny. Masných plemen se to netýká.

ančovička
ančovička (862 příspěvků) 11.02.2024, 09:05:10 xxx.xxx.243.249

Vím.pišu to obrazně.. nevidím žádný rozdil v tom,jestli usřihnu křidélko kachnicče nebo vykastruji kocoura..obojí je bez souhlasu dotyčného a pro jeho dobro.. nebo člověka 🤔

lesnizinka
lesnizinka (1571 příspěvků) 11.02.2024, 10:32:33 xxx.xxx.83.185
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 11.02.2024, 09:05:10

Nikdy bych to nesrovnávala(viz. Sharingan) a neudělala. Ale když to vezmu zase z vašeho pohledu, i vy máte svým způsobem pravdu. V konečném důsledku je to zmrzačení zvířete  kvůli člověku. Nebo pro jeho dobro, ale z pohledu člověka. Ach jo🙄 Nemůžu na to moc myslet, vrací se mi snídaně. I z kastrace svých koček jsem byla špatná,  ale nebylo na výběr. Krom toho, že měli kastraci ve smlouvě, jak jsem psala, jsou venkovní. 

sharingan
sharingan (106 příspěvků) 11.02.2024, 10:54:59 xxx.xxx.137.199
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 11.02.2024, 08:46:46

Souhlas. Avšak v chovech pracovních či užitkových hospodářských zvířat jsou podobné zákroky “ospravedlnitelné”. Uvozovky užívám záměrně. Úpravy dle našich požadavků pro splnění více či méně reálně objektivních potřeb společnosti. V chovech čistě okrasných zájmových (chovám to jen proto, že se mi na to hezky kouká) však podle mě nelze ani při nejlepší vůli již uplatnit ani tuto optiku. 

kometa
kometa (4297 příspěvků) 11.02.2024, 11:19:46 xxx.xxx.147.163
ančovička:

Vím.pišu to obrazně.. nevidím žádný rozdil v tom,jestli usřihnu křidélko kachnicče nebo vykastruji kocoura..obojí je bez souhlasu dotyčného a pro jeho dobro.. nebo člověka 🤔


Jenže tady je to i pro jeho dobro.😉

Stejně tak se běžně kastrují hřebci, bez jejich souhlasu. A taky jim to přináší výhody.

kometa
kometa (4297 příspěvků) 11.02.2024, 11:23:10 xxx.xxx.147.163
sharingan:

Souhlas. Avšak v chovech pracovních či užitkových hospodářských zvířat jsou podobné zákroky “ospravedlnitelné”. Uvozovky užívám záměrně. Úpravy dle našich požadavků pro splnění více či méně reálně objektivních potřeb společnosti. V chovech čistě okrasných zájmových (chovám to jen proto, že se mi na to hezky kouká) však podle mě nelze ani při nejlepší vůli již uplatnit ani tuto optiku. 


(chovám to jen proto, že se mi na to hezky kouká) 

Jenže u těch čistě domácích koček, které mám když už ne pro okrasu, tak pro potěchu, je to i závažný zdravotní problém. To je to, na co jsem narážela. Že z mého pohledu nelze srovnávat křídlování a kastraci.

Ladd
Ladd (61 příspěvků) 11.02.2024, 11:49:40 xxx:xxx.c341:af02

I když nám připadá křídlování u jednodenních mláďat jako nepatrný zásah, z jejich pohledu to tak nejspíš není; netuším jak je rozvinutá nervová soustava. Zvážil bych tedy zda kupírovat nebo kazdoročně přistřihovat letky a třeba riskovat únik nepůvodních invazivních druhů do přírody. Záleží pak na pohledu každého z nás. 
Z pohledu kachniček (nebo i jiného ptáka) bude podle ně určitě lepší trávit čas na volno na zahradě i s ostříhaným/kupírovaným křídlem, než být zavřený ve voliéře.

Osobně jsem tedy spíše pro kupírování u veterináře. Přijde mi více plusů pro mne i pro zvíře. 

Anonymní (neregistrovaný) 12.02.2024, 14:55:34 xxx.xxx.3.29
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 11.02.2024, 23:58:59

Škoda že není na viedu vidět z jaké skáčou výšky protože káčata klidně vyskočí i z 10 m přímo na tvrdou zem a díky chrupavčitým kostem se jim nic nestane a odráží se od země jako hopíci.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.