Aktuálně: 4 885 inzerátů174 934 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Felsuma a biotypové terárium

Lenanov (neregistrovaný) 05.02.2024, 18:08:54 xxx.xxx.224.79

Dobrý den, plánuji pořízení páru felsum a chtěla bych se zeptat, zda je vhodné zařídit terárium podle biotopu ze kterého daný druh bude pocházet? Některé pocházejí z bambusových lesů a jiné z deštných pralesů, proč se ale všechny chovají ve střídmě zařízeních teráriích většinou jen se substrátem, bambusem a několika málo rostlinami? 

Můj plán je, že terárium (50x30x90) plně vybavím korkovými trubicemi, větvemi, kameny a všude kam to půjde chci nacpat rostliny různé popínavé, kapradiny, tilansie, bromélie, orchideje, nějakou Aglaonemu apod. Mimo to bych tam chtěla i uklízecí četu isopodů. Prostě typově do toho deštného pralesa. A podle toho budu vybírat i vhodný druh felsumy. 

Moje otázka zní, zda je to dobrý nápad či nikoliv a proč?

Nevada (neregistrovaný) 05.02.2024, 18:14:31 xxx.xxx.124.20

Biotopové terárium, to bude pěkně strávených večerů. 🙂

Skeeve
Skeeve (121 příspěvků) 05.02.2024, 19:04:48 xxx.xxx.42.75

Řídký trus, podobný ptačímu? Nemožnost kontroly, aspoň vizuální? Cvrčci či jiný hmyz pokojně konzumující vzácné rostliny? A.. v   neposlední řadě - kolik informací o horských lesích Madagaskaru či jiném přirozeném prostředí výskytu felzum máte k dispozici? Nebo zhmotníte svou naivní představu a budete tomu říkat biotop? 

Lenanov (neregistrovaný) 05.02.2024, 19:48:28 xxx.xxx.224.79
Odpověď na příspěvek uživatele Skeeve z 05.02.2024, 19:04:48

S tím biotopem to není tak horké, špatně jsem zvolila slova.  Už jen sehnat nějaké rostliny původem z Madagaskaru a ještě vhodné do terárií by bylo obtížné. Myslela jsem terárium typově deštného pralesa.

Je to hlavně otázka, jestli ANO/NE a proč.  

Cvrčci by nebyli problém - hlubší miska je nejjednodušší řešení. Navíc cvrček není jediný krmný hmyz.

Trus by mohl být problém asi jen vizuální - tam kde by vidět byl, znamená, že půjde umýt (z listů a skla)  a kde vidět nebude se postarají isopody.

Vizuální kontrola už je dobrý argument - proč NE. Ale k misce s potravou přijít musejí.

Jinak informace se najít dají. Když ne v obyčejných článcích, ve výzkumných cizojazyčných ano. V tom bych neviděla problém.

Opravdu mě zajímá, jestli jednoduché čištění, odebírání vajíček a neustálá viditelnost felsum je jediný důvod, proč se v zarostlých teráriích nechová.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.