Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Ploskolebec americký

Tom (neregistrovaný) 09.02.2024, 13:36:03 xxx.xxx.74.204

ahoj přátelé, zajímalo by mě jestli je na chov ploskolebce potřeba povolení a jestli to úřady povolí všem nebo dělají drahoty?

Anonymní (neregistrovaný) 10.05.2024, 11:34:05 xxx.xxx.143.55

ahoj vyměšuje ploskolebec americký při výstražném pohybování ocásku také zapáchající sekret ??? Díky, Ráchel. 

trojAAAcko
trojAAAcko (60 příspěvků) 10.05.2024, 20:40:15 xxx.xxx.110.193

Na stránkách SVS (Státní veterinární správa) je seznam DZVZP (druhy zvířat vyžadující zvláštní péči).

https://www.svscr.cz/zdravi-zvirat/chov-zvirat-vyzadujicich-zvlastni-peci/

Na jednom řádku je “Třída: Plazi (Reptilia) – všechny jedovaté druhy”. Takže na všechny jedovaté hady je potřeba mít povolení. 

Vzhledem k tomu, že Ploskolebci jsou zástupci jedovatých hadů tak je nutné mít povolení, které Vám dá SVS nebo spíše KVS (Krajská veterinární správa) až po kontrole Vašeho chovu u Vás doma. S tím, že při prvním žádosti je nutné mít chov připravený a až po schválení povolení si můžete jedince pořídit.

Podle dotazu usuzuji, že asi nemáte žádné zkušenosti s chovem jedovatých hadů. Proto bych osobně doporučil jiné nenáročné a hlavně klidné druhy jedovatých do začátku. Po nedávném ušktnutí bych nerad slyšel za půl roku o dalším případu. 

S Ploskolebci osobní zkušenosti nemám, takže Vám úplně podrobnosti neřeknu, ale jsem si jistý, že na začátek se najdou vhodnější druhy. Hlavně není to “hračka” jako Užovka Červená a je potřeba si uvědomit, že to chce respekt k danému zvířeti a hlavně rozum. Proto bych doporučil mít nějakou základní znalost a teorii ať už třeba z internetu nebo nejlépe s konzultací s nějakým chovatelem. Pokud preferujete knižní formu tak mi jednou byla doporučena kniha “Jedovatí hadi v přírodě a teráriích” od Davida Hegnera, která určitě stojí za to. 

Obrázek
Hudec (neregistrovaný) 04.07.2024, 06:23:13 xxx.xxx.37.192
Anonymní:

ahoj vyměšuje ploskolebec americký při výstražném pohybování ocásku také zapáchající sekret ??? Díky, Ráchel. 


Ano a je to opravdu docela zápach, vždy když jsem byl jako malej kluk v zoo, tak mi něco takového hodně vadilo. Ale při výstražném pohybování ocásku ani ne, ale při uchopení do ruky je konec.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.