Aktuálně: 4 978 inzerátů173 948 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Jak rozjíst psa,co nemá chut k jídlu a nemůže maso-nemocná

Dafi (neregistrovaný) 13.02.2024, 21:56:47 xxx.xxx.136.20

psala jsem v tématu-o venčení,

že je Dafča marod,no a potřebuji ji rozjíst,aby mohla začít brát léky,dnes jsme s ní byly na veterině,vyfásla 3 injekce,s tím,že asi 2 dny nekadila,je slabá,ale nehubne,

včera jedla trochu rýže s mrkví

piškoty žere i na veterině,ráno/dopo ,ěla trochu jogurtu s vločkama,má granule na játra,po mase jew jí blbě,celou noc chodí +dopo a zvrací…

takže maso jsme vždy dávaly do granulí tak 3 ždibíčky a ne kuře,pamlsky,rybí,hovězí,sýr,kousek buřtíku

vet. nám řekl,at jí posypem granule strouhaným sýrem-troškou+troškou salámu-jako pidi troškou….

 od veteriny spala,přijely jsme ve 3-večer tak před osmou jsem jí dala prášek na šítnou žlázu,-pidi čtvrtinu ,pak ty granule-snědla trošku,rýpala se v tom,

tak jsem jí to zaila horkou vodou,šla s ní na dvůr-venčit se nechtěla,že jde dom,tak jsem ji vzala s Žerykem před vrata,tak se vyčurala,trochu prošla,nekadila,vzala si doma pár granulí,

pak jsem vytáhla čmuchací koberečk,obdílník s těma cuckama na mop-používám ho jako hlavolam,pak předložku do koupelny-taky jako hlavolam a granulky v utěrce,tak jsem jí všude dala trošku granulek,tak z toho koberečku něco snědla i hledala,pak i trošku z dalších,já ju u toho chválila za každou snězenou granulku

 Dafi-dřív by to sežrala za vteřinu,a čučela by kde co je…ted mor…radší pudu přehazovat uhlí….

  potřebuju aby se víc rzjedla..

je to malý knírač,5,9 kilo,8 let,2 měsíce

Lenocka
Lenocka (119 příspěvků) 13.02.2024, 22:25:53 xxx.xxx.43.81

Když jsem měla fenu po císaři a navrch s gastritidou, byla jsem úplně zoufalá, že nežere. Ani gastro konzervu od Hillsu, co jindy fungovala, nechtěla. Pak vesnický vet poradil vajíčko a to konečně zabralo! Jednou omeletka, podruhé syrové s trochou Gastra od Dromy, potřetí na hniličku a rozmatlané. Jak já jásala!

Vahine
Vahine (457 příspěvků) 13.02.2024, 22:49:36 xxx.xxx.179.11

Rýži zkuste taky jasmínovou, tu náš předchozí nežravka, když byl marod trochu žral, voní jinak. A vet konzervu s jaterní dietou na ty granulky vovonět, to by Dafinka nechtěla? S těma čmuchacíma koberečkama to byl dobrý nápad, u nás to taky zabere, když běloušovi nechutná. 

Jinak nevím, kouknu, jestli nemám uloženo něco chytrého ohledně diety a když tak to sem hodím…držím Dafince moc palce, ať se rozpapká, aby mohla léky🍀….něco nového, o co se teda jedná? Co názor ještě jiného veterináře? MOC na Vás myslím, dneska xkrát denně a jsem ráda, že jste založila téma…

orionka-2
orionka-2 (468 příspěvků) 13.02.2024, 22:50:05 xxx.xxx.64.54

Když ona ta jaterní dieta by asi měla být co nejmíň bílkovin. Jestli si to dobře pamatuju.

Ovonět vývarem ? Neškodné koření? Naše feňule milovala perník, takže anýz, skořice….možná kmín ? Ale to snad po konzultaci s vetem, aby jí to spíš neuškodilo.

Já vím, že máte radost, když něco sní, ale možná bych nechválila. Jedině, když si kousek najde,  je to možná blbé, ale chválit za výkon…..jídlo je přece radost.

Dafi je moje favoritka - moc držím palce - bude to dobré !

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 13.02.2024, 22:59:54 xxx:xxx.1987:cd34

Na přání paničky sem kopíruji věci, ať je to pěkně shrnutý:

Dafi: tak jsme jeli na veterinu.. ráno 2 krát štěkla na přítele,když deojel-vzal si volno z práce,vyčurala se,já jí oholila zadek a fousy zkrátila,přertím vyvenčit Žeryka-to s náma vůůbec jít nechtěla-né,že bych jí chtěla vzít,ale bylo jí to fuk,v půl 3 ráno pila.. dojeli jsme tam,teplotu už neměla,poslechově dobrý, vzal jí krev-asi 5 špatných hodnot+vysoký CRP70,ale může být i vyší,takže RTG,u jedné ledviny jakýsi bubliny,nádor to není,ani selhávání ledvin,spíš infekce, tak dostala 3 injekce, entryzol má dostat večer+léky na štítku,zítra na injekcii a když nebude žrát tak ještě ve čtvrtek a v e středu,když bude žrát tak léky, nesmí se jí rozdrbat klesnout hodonoty u jater… když jsme přijely dom,vzala si pár piškotů,maso nemůže xxx let na játra má jaterní dietu,po mase je jí strašně zle-prochodí noc a půl dne bez přestání…, děkuju všem za držení palců!!!!

CRP-70 CI-PS-100 BUN-PS-4,3 IP-PS-1,69 ALP-PS-5,72 ALB-PS-22 WBC-37,2 HGB-11,5 HCT-28,6 RBC-5,05 MCHC-40,3 PLT1-108 viděl nějaký bubliny na RTG a pak dělal ultrazvuk Edit - blbě se to kopíruje, je to příspěvek z téma Venčení v 15.02 z 12.2.
 

Můj podotek: fenka měla před cca 3 týdny 40 horečku, pak repete a dostala atb na blint bez vyšetření. Situace popisovaná výše je akutka o víkendu. Co fence je, se vlastně neví? Odkázala jsem Dafi paničku na nějakou kliniku, ať se vše řádně vyšetří, udělá se diagnoza, ať se psice s nějakýma bublinama u ledviny nemusí rozjídat na slaných věcech. Nebo může, když to bude vzhledem k diagnoze už šumák.

Vahine
Vahine (457 příspěvků) 13.02.2024, 23:04:06 xxx.xxx.50.219

https://www.chlupaci.cz/pamlsky-pro-psy/?pv62=125%2C122

Tohle jsou pamlsky pro jaterní a ledvinovou dietu. Můžete je zkusit upéct podle nich sama…chvilku by to trvalo než by poštou přišly a Vy potřebujete řešení hned, to je jasný

Co lichořeřišnice pro psy? Konzervantem je glycerin…zeptejte se vet radši  https://www.krmimkvalitne.cz/salvia-paradise-lichorerisnice-pro-psy-a-kocky-tinktura_z195/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAw6yuBhDrARIsACf94RViHSj5TqStvPiZFpAdIGdYll3QwOhqZ3oKO2J1ehsyXaiQuxIN5AcaAm6bEALw_wcB#6870

Obrázek
Plaka
Plaka (399 příspěvků) 13.02.2024, 23:17:03 xxx:xxx.1987:cd34

Já fenu po uzavřený pyometře po operaci, která proběhla skorem pět minut po dvanáctý, ne za pět dvanáct (a fena na sobě nenechala nic znát, dokud neměla téměř sepsi), rozežírala medium panenkou na olive oil. Vořecha po akutní slinivce vláknama kuřecích prsou, low fat konzervou a za povel, za odměnu, takže velká pochvala za nápad s koberečkem a čmucháním. 
Držím palce Dafče a paničce, nějak jí blbne registrace, snad se to zítra podaří. Aby mohla číst případné zprávy od zdejších moudrých vetek zde či v SZ. Klidnou noc, Dafinko.❤️ 

impact
impact (406 příspěvků) 14.02.2024, 05:59:52 xxx.xxx.24.208
Dafi:

maso nemůže,je jí po něm blbě

infekce ledviny….

 děkuju za rady a držení palců!!


Na jaterní dietu existuje i dost konzerv. Nezkoušeli jste?

Vahine
Vahine (457 příspěvků) 14.02.2024, 08:01:47 xxx.xxx.50.219

Dafi, co nutridrink pro psy? Ovšem je za předpokladu, že se vyrábí i dietní na játra a ledviny…to netuším, to by věděla možná impakt či bodlinka nebo kometa a fíkovnice nebo samo určitě Váš veterinář. Každopádně cokoli navíc po dohodě s veterinářem, aby to pomáhalo a ne naopak. Pevně doufám, že se Dafi brzy zlepší 🙏

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 14.02.2024, 08:03:56 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 14.02.2024, 08:01:47

Vahine, srdečně zdravím.

Stran humánních Nutridrinků nevím o tom, že by se vyráběl nějaký hepatální…😔

janaa
janaa (382 příspěvků) 14.02.2024, 08:04:14 xxx:xxx.b18:907b
impact:

Na jaterní dietu existuje i dost konzerv. Nezkoušeli jste?


Přesně,první,co mě napadlo.

Ad čuchací kobereček - je unavená z nemoci, je jasný,že tohle jí teď nezajímá

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 14.02.2024, 08:07:20 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 14.02.2024, 08:04:14

Já se trochu bojím, že tady ty “orgánové” diety mnohdy zvířata nechtějí. Mám špatnou zkušenost třeba s ledvinářskými kapsičkami a konzervami pro kočky. 

efe
efe (1052 příspěvků) 14.02.2024, 08:12:44 xxx.xxx.199.5

Moje čuba teda měla jaterní dietu asi pět let a maso mohla - netučné a lehce stravitelné. Plus nenadýmavá zelenina. 

V tomhle případě bych rozhodně granule zalévala voňavým vývarem. 

janaa
janaa (382 příspěvků) 14.02.2024, 08:35:42 xxx:xxx.1bda:44b1

Na jaterce by mohla vajíčka, cottage,tvaroh, přírodní sýry….a netučné maso určitě,ale pokud jí obecně nedělá dobře,tak je jasné,že ho dávat nebude.

Jinak se omlouvám,ale text je formulovaný a psaný tak,že si ho musím přečíst desetkrát a stejně chápu polovinu. Aktuální je zánět v těle, chronicky jaterní nedostatečnost?

kometa
kometa (4173 příspěvků) 14.02.2024, 08:41:50 xxx.xxx.224.101
Fikovnice:

Já se trochu bojím, že tady ty “orgánové” diety mnohdy zvířata nechtějí. Mám špatnou zkušenost třeba s ledvinářskými kapsičkami a konzervami pro kočky. 


Už jsem psala - mám kocoura třetím rokem na ledvinové dietě. Ale když má nežravé období, tak servíruji cokoliv- klidně i nezdravou kořeněnou tlačenku. Hlavně, aby něco pozřel. A u jater bych se libového masa vůbec nebála.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.