Aktuálně: 4 978 inzerátů173 966 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Jak rozjíst psa,co nemá chut k jídlu a nemůže maso-nemocná

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 14.02.2024, 08:55:45 xxx.xxx.226.6

Já se zeptám po Geňovsku - když nevim….🙂 Ledvináři - játraři- nedalo by se použít mé oblíbené masakrální menu? Neboli rozvařím brambory, mrkev a trošku kuřecího prsa v malém množství vody, úplně do měkka, rozmasakruju tyčákem a servíruju vlažné po troškách? Podle mě jo a podle vás? Dávám to jak při nemoci, tak po operacích. Je to jednoduché na trávení, chutné a psi se po tom můžou utlouct. Jinak tedy za mne - bych šla s feňulí k dobrému internistovi.

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 14.02.2024, 08:58:09 xxx.xxx.131.14

Úplne akútne, pokiaľ je to bezpečné, sa dá rozožrať aj na troche kočičího žrádla, väčšinou je oveľa voňavejšie, než to psie. Royal Canine predáva drinky, ale je možné, že som ich v cz eshopoch nevidela. 

Každopádne, asi by som šla niekam, kde spravia dôkladnejšiu diagnostiku. 

 

Dafi
Dafi (74 příspěvků) 14.02.2024, 09:21:30 xxx.xxx.136.20

Impact-konzervy jsme nezkoušely

-dnes v noci si vzala pár granulek,pila,šla čurat

na vycházku se těšila,doma nosila několikrát aport-kousek svetru-zza to dostala pamlsky,vzala si pár granulí,venku se vyčurala,ukazovala furt pařez,že chce piškotky..

přes zahradu jsem ju nesla-máme fakt velkou a chtěla jsem aby se prošla trošku venku a vykadila-od kastrace má problémy s kaděním,dlouho jí to trvá,

takže mezi polama se vykadila-já jásavě skákala a řvala-H…,my máme h…,my máme h…a smála se a skákala,tak měla radost ona i Žeryk,cestou dom dostala pár piškotků,

dala jsem ji dom,že stačilo,venku zima,

tak chtěla jít zase ven,

tak jsem ji zas přenesla přes zahradu,vzala i Betty s Žerykem,nacpala si kapsu granulama a za povel pozdrav!!-cpala granulkama,ušly jsme pár metrů a šly jsme zase dom,

ostříhat srst mezi polštářkama tlapek at jí to neklouže a spí,

myslím,že je trochu najezená…..,

Vahine-děkuji🙂

Dafi
Dafi (74 příspěvků) 14.02.2024, 09:33:16 xxx.xxx.136.20

od léta bere léky na játra a štítnou žlázu,

po kuřecím mega zle,

po mase je jí blbě tak že celou noc chodí+dopoledne a blije..,takže maso nedáváme,jen ždibíček ke granulím

půl roku v 5 letech měla vegetariánskou stravu schválenou vetem-vařená zelenina,luštěniny,rýže,a tofu-to jedla,byly v pohodě

občs jsem jí k tomu dávala filé/aljašskou tresku-taky jedla-a v pohodě,

pak jsme přešly na ty jaterní granule..

po vajíčku-kousku vařenýho,mě celou noc chodil-sedla,lehla chodila,sedla,lehla,chodila,sedla,lehla,chodila..tak jsme ráno skončily na veterině..

vajíčko néé

dávám jí ty granule,jabko,banán,jogurt,rybí pamlsky,piškotky,kousek sýra,ždibec salámu-občas trochu buchty..tohle jí dávám tak nějak průběžně,-ne všechno za den…

 -k psaní-mám blbý vyjadřovací schopnosti-bud píšu moc stručně,nebo moc rozvláčně-tak i mluvím,nedělám to chválně,prostě to tak mám-slohovkuju,trvá mě než něco vysvětlím,zvlášt,když mám nervy v kyblu..

v té ordinaci jsem sebou v pondělí už málem sekla…ale to je jiný příběh…

Verun
Verun (718 příspěvků) 14.02.2024, 09:47:15 xxx.xxx.220.12

Kolegyně měla taky nežracího nemocného  psa a mohla mu dát cokoliv, jen aby se rozjedl. Párek(dětská varianta by měla být némě slaná…třeba kočičí Gourmet zkusit a někdy i na sílu to psovi prostě máznout do huby-nějaké paté) 

Pro zadavatelku: neměli jste zabijačku nebo něco, při čem by se pes přežral? Edit: koukám a čtu , že máte dietáře , tak asi ne…slinivka vyloučena? 

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 14.02.2024, 09:49:55 xxx.xxx.62.147
kometa:

Už jsem psala - mám kocoura třetím rokem na ledvinové dietě. Ale když má nežravé období, tak servíruji cokoliv- klidně i nezdravou kořeněnou tlačenku. Hlavně, aby něco pozřel. A u jater bych se libového masa vůbec nebála.


Já vím. Vy máte štěstí a přeji Vám to, že se kocour tak dlouho drží. U nás šlo CRI celkem hodně rychle.😢

Já zas asi stokrát psala, že jsem doslova umírajícího Fida rozjedla na syrovém filetu z tresky. Zkoušeli jsme tehdy všechno, úplně všechno, vzpomínám na pokusy s roštěnou, pečeným kuřetem…a zabrala až tady ta treska - celá (ne filé).

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 14.02.2024, 09:52:27 xxx.xxx.62.147
Arbora:

Úplne akútne, pokiaľ je to bezpečné, sa dá rozožrať aj na troche kočičího žrádla, väčšinou je oveľa voňavejšie, než to psie. Royal Canine predáva drinky, ale je možné, že som ich v cz eshopoch nevidela. 

Každopádne, asi by som šla niekam, kde spravia dôkladnejšiu diagnostiku. 

 


Jj, prodávají se tzv. polévky - kočičí. A pro Fida jsem měla též iontový nápoj, který ale chutnal jako masový vývar. Kdyby měla Dafi zájem, zkusím kouknout jaké značky jsem ten ionťák měla. Už je dávno zkonzumovaný, tak bych musela pohledat…asi v mailu.

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 14.02.2024, 09:54:59 xxx.xxx.131.14
Dafi:

Verun,ne,ne-zabijačku ne-ze zabijačky bych jí nedala ni tu špejli-natož něco jinýho🙂

Zrzavci-zkusím rybu…


Pokiaľ je naozaj problém akékoľvek mäso - a myslím tým ozaj čisté mäso, nie granule, skúsila by som granule s hmyzím proteínom. 

impact
impact (406 příspěvků) 14.02.2024, 12:01:05 xxx.xxx.24.208

Já kupovala konzervy na vetvlcek.cz - má tam dost druhů. Jinak hepatic konzerv je fakt překvapivě v dnešní době už docela dost a podle mého názoru vypadaly aj chutně. Oplatilo se mi i kousek konzervy ohřát, aby se rozvoněla.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ph (neregistrovaný) 14.02.2024, 22:05:26 xxx.xxx.95.52

Pochopila jsem dobre, ze to je pacient, co ma dlouhodobe problem s jatry a ted se pridala infekce a mozna i ledviny?   Ledvinovych hodnot jsem teda moc nenasla, jen popis.

neni to spis nez jen na domaci na rozkrmovani - adept na kapacku? 

Ph (neregistrovaný) 14.02.2024, 22:14:35 xxx.xxx.95.52

nutri drinky pro psy existuji, i pro jaterní dietu. Obcas se i lidske doporucuji -ale to je na diskuzi s vetem u nemocneho psa. ne na pokusy. 

Spis ta diagnoza je ted dulezita. Nemoce ledvin jsou proste spojene s nechutenstvim. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 14.02.2024, 22:16:39 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 14.02.2024, 22:05:26

Naprostý souhlas, ale vet prý neudělal ani rozbor moči.

Tohle je těžký, když člověk věří, důvěřuje vetovi. Já, coby zkušená lajka, vidím věci, který nejdou v souladu s léčením feny, se stanovením “diagnozy” (bubliny kolem ledviny) i jen dle popisu paničky, ale kurňa, to by měl vet dělat, když si neví rady, poslat případ dál, poradit se s kolegy. Nechci, aby to znělo jako nadávání na veterináře, ale větší klinika nebo porada někde jinde by byla víc než na místě. 
Nic, pokračuju v držení palců pro Dafču.❤️

N (neregistrovaný) 14.02.2024, 22:17:59 xxx.xxx.242.38

Když moje čubina po mrtvici nechtěla nic jíst, tak jsem využíval kocoura. Teda ne že by ho žrala, ale fungoval jako startér přirozené “lakotnosti”. 🙂 Ty to nechceš? Já bych si tedy vzal. Jinak samozřejmě bych se o tom co mám krmit poradil s veterinářem při tomto konkrétním onemocnění. 

Ph (neregistrovaný) 14.02.2024, 22:42:53 xxx.xxx.95.52

se stanovením “diagnozy” (bubliny kolem ledviny)

njn. je to tezke. vet ma mit znalosti a majitel chce tomu zvireti hlavne pomoci - a je to pak jak mezi mlynskymi kameny ☹️

chtela jsem hlavne napsat, ze se clovek muze i na hlavu stavet a psa nerozkrmi, neb nechutenstvi ma svuj duvod a ten je treba zjistit -tj. diagnoza a anebo psa podporit - kapacka


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.