Aktuálně: 4 978 inzerátů174 013 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Jak rozjíst psa,co nemá chut k jídlu a nemůže maso-nemocná

Fikovnice
Fikovnice (4280 příspěvků) 14.02.2024, 22:53:21 xxx.xxx.62.147
Dafi:

Fikovnice-ano děkuji


Dafi, tak jsem Vám to našla. Jmenuje se to Oralade GI Support, takže i je to vyloženě na GIT (gastrointestin. trakt). No a koukám, že dokonce je to jak pro kočky, tak pro psy. Jako ten jeden výrobek - že lze dát kočce i psovi. Fido to pil, ne nějak hltavě, ale ano.

Dafi, tady je bližší specifikace:

https://pethome.cz/cs/zatez-rekonvalescence-imunita/38921-oralade-gi-support-500ml-5060139550000.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA5rGuBhCnARIsAN11vgSM9xqVKQRMPG85uGZ3de1jqszZWDxHXOSoEuNNMo_kMyORAp7E3BEaAje-EALw_wcB

Omlouvám se, nedaří se mi zkrátit tu URL adresu.

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 15.02.2024, 09:08:02 xxx.xxx.130.20

No ty kraso, snad se z toho Dafinka vylize!

S diagnozou neporadim, nejsem vet a nejsem z toho moudra, ale s rozeziranim nezravcu mam jiste zlusenosti … tak jen sepisu co u nas fungovalo, probrat si co a  jak uz bude na panicce.

- Piskotova moucka - normalne nadrtit piskoty na prasek a posypat grancle. Pravda - Dudun se rychle naucil grancle jen ocumlat a flusnout zpatky.

- rozpustene maslo/sadlo a polit granule. Tez chvilku fungovalo. Ale netusim jak jaterkar, tam jsou tuky kontraindikovany ☹️

- rybicky z konzervy - rozpatlat, omatlat. Opet bych asi vzhledem k jatrum vybirala konzervu ve vlastni stave a ne v oleji.

- vyvar - stara dobra klasika, klidne i s mrkvickou a zeleninkou, ta se taky dobre patla.

- pribinacek/jogurt.

- pastika. U nas vedla Majka.

No a nebo bych presla na konzervy - vzit jednu od kazde znacky a vyzkouset co bude chutnat. Nasim psum obecne vcelku chuti RC a odmitaji Hills. Trovet byl shledan vyhovujici jaterni, ledvinar pohrdnul. Specific taky dela nejaky konzervy, ale ty jsme nezkouseli, tak nevim … 

Dafi
Dafi (74 příspěvků) 15.02.2024, 09:54:35 xxx.xxx.136.20

děkuji všem!

včera odpo jsem byla v práci-do noci-dělám na směny

takže jen zprostředkovaně,na jednu jsme eli na veterinu,

to už byla veselejší,taková i akčnější,tam dostala 2 injekce,od bolesti už ne,

i bylo vidět,že už jí ty záda bolí mín

dostala léky-vysvětleno dávkování,

rozbor moči se dělal včera,

odpo byla kousek na vycházce,chtěla jít+na zahradě,

v noci jsem ji pouštěla čůrat,a to letěla přes celej barák za přítelem do postele-den předtím se ploužila jak mátoha…

 dnes se šly venčit na dvůr o půl paté-bohužel jsem s nimi nešla,takže nevím,jestli kadila,ale nešla hned za vteřinu tak asi jo-to jí vždy chvilku trvá,

dala jsem jí léky na štítnou žlázu,

a spala,

ráno jsme šly na vycházku,kousek mezi pole za zahradu,

protože blb Žeryk to pojal tak,že jdem kousek,takže se nebude venčit a chce kolečko,kolečko,kolečko….

tak ten hledal několikrát kolečko,

a Dafi cvičila-v úvozovkách!!

 takže pozdrav-granulka,-pozdrav měla xx krát,kroky-2-granulka,no a když jsem viděla jak čučí,že Žeryk aportuje tak jsem jí nechala párkrát přinést plyšáčka-3kroky od ní,takže na vycházce se trochu najedla,pak ještě doma u česání,dostala léky a leží…

 Fíkovnice-děkuji-mrknu,objednám!

-polívky jsem kupovala včera ty kočičí na zalití,

uvařeno hovězí maso,že dostane pak pár kousků s rýží…

 o jídle jsem se s vetem bavila,nabízela jsem,že bych jí dávala filé,ale že ne,že tam je fosfor,

 tak hovězí snad bude dobrý,kuřecí nemůže,vepřový je prý tučný,

králíka jsem včera nesplašila…

když bude dobře snášet léky kontrola za týden

kdyby ne,tak by jezdila na injekce

 Léky má:

Letrox-50mg-1 čtvrtinu-od léta jsme konečně vychytaly dávkování-teda konečně-takhle to bere tak 1 a něco…2 krát denně

Enroxyl-2 večer

Synolux-menší plku ráno a večer

Entyzol-¼ 2 krát denně

 moc děkuju všem za návrhy a rady!

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 15.02.2024, 09:59:16 xxx.xxx.226.6

A ví se tedy co jí je?

s rýží…

jen podotknu- s tou rýží bych si dávala pozor, některým psům opravdu  nemusí dělat dobře, proto tady propabuju tu svou masakrální dietu brambory, mrkev, libové maso.

Dafi
Dafi (74 příspěvků) 15.02.2024, 11:08:48 xxx.xxx.136.20

prý infekce v ledvinách,že tomu nasvědčuje i ta moč

a včera byla lepší,

dnes taky,teplota žádná

akorát spaní je náročný🙂spí mě na rameni…

ale ona je děsnej tulínek tulenovitej…

 v práci se mě ptala vedoucí jak k tmu došla…

tak to nevím..

 já byla včera už i se sešitem na té eterině a stejně jsem se nezeptala na všechno….☹️

je toho ted moc..nejen Dafík…

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 15.02.2024, 11:19:29 xxx.xxx.130.20

A ledviny funguji normalne, nebo je tam i nejaky problem v nich?
A ma pripadne nejaky veci na ne? Pronefra, Ipakitine? Ja jsem ted desne chytra, apc jsme to studovala pro kamosku, ta ma ledvinarku … ale nevim jak je na tom Dafca.

Jinak obecne na ledviny vic priloh a min masa, pac fosfor a bilkoviny nejsou to co ledviny chteji. Brambory a bataty obecne psum chutnaji a jsou kupodivu i lip stravitelny nez ryze. A na jatra nevadej. 

Jinak netusim odkud jste, ale kralika mam doma v mrazaku, toz se muzu pripadne podelit, na zkousku zda bude vyhovovat. 

Vahine
Vahine (460 příspěvků) 15.02.2024, 11:26:08 xxx.xxx.35.247
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 15.02.2024, 11:19:29

Se usmívám a je mi hezky….dobří lidé ještě nevymřeli 🤗 o králíka byste se rozdělila….Arosku, Vám raší už andělská křídla, víte to jo 🤫 ale teď vážně… jste moc hodná, že Vás to jen napadlo a že byste to realizovala, tak to jste zlato!!! Je to tuze pěkné….🍀👏

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 15.02.2024, 11:31:50 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 15.02.2024, 11:24:57

A co jsou ty bubliny tam zmíněný?

Jo, taky mám potíže si pamatovat na co se chci zeptat a co si mám pamatovat po odchodu. Tohle je u veta vždycky potíž. 

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 15.02.2024, 12:08:53 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 15.02.2024, 11:26:08

Hele tak jako - do padesati kilaku mi prijde cesta jako nic, kdyz jedu vencit, takze jedu dvacet. Toz by mely obludy zmenu prostredi, vyhoda pro vsechny zustastnene. A vim jak nedobre se shani kralik, natoz domaci. A ja ho navic mela zadara 😀 

Jen teda Bucovice jsou ponekud z ruky 😀 
Ale pokud to pocka tak tyden, deset dni, pojedu do Bardejova a to uz neni zadna zajizdka 😀

Ale teda doufam, ze do te doby uz bude cubajz ok a kralik nebude treba ;)

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 15.02.2024, 12:59:00 xxx.xxx.27.99

Bubliny by mohli byť cysty na ľadvinách, takže ipaktine by som zatiaľ nevolila - myslím, že sa môže podávať max. pol roka. Super je práve pre nežravých psov Pronefra, príšerne to smrdí, ale zvieratám to vonia.  U ľadvín je problém s tou nežravosťou, to by som šla hneď to ľadvinovej diéty, aby sa spravilo. Granule nie sú žiadna hitparáda, ale konzervy má pekné voňavé (a s hovädzím) rocco a rinti, RC má práve aj drink pre ľadvinových psov. 

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 15.02.2024, 14:29:49 xxx.xxx.191.80

Jaterním zánětům, kolikám a infekcím houby rozumím, ale na piškotech rozmělněných ve vývaru jsem rozkrmila zatím všechno od slepice přes kotě po psy. 

Fikovnice
Fikovnice (4280 příspěvků) 15.02.2024, 17:03:36 xxx.xxx.60.89
Fikovnice:

Dafi, tak jsem Vám to našla. Jmenuje se to Oralade GI Support, takže i je to vyloženě na GIT (gastrointestin. trakt). No a koukám, že dokonce je to jak pro kočky, tak pro psy. Jako ten jeden výrobek - že lze dát kočce i psovi. Fido to pil, ne nějak hltavě, ale ano.

Dafi, tady je bližší specifikace:

https://pethome.cz/cs/zatez-rekonvalescence-imunita/38921-oralade-gi-support-500ml-5060139550000.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA5rGuBhCnARIsAN11vgSM9xqVKQRMPG85uGZ3de1jqszZWDxHXOSoEuNNMo_kMyORAp7E3BEaAje-EALw_wcB

Omlouvám se, nedaří se mi zkrátit tu URL adresu.


Ještě k tomuto: I když rady na netu mohou být nebezpečné (někdy), toto bych fakt Dafi doporučila. Jsou to ionty a je to prostě přípravek pro rehydrataci a vybalancování právě těch iontů. I když je pravda…že i na toto bych se aspoň telefonicky zeptala vetky. 

Mně to tehdy naše vetka doporučila, když jsem měla Fida úplně rozhozeného kvůli té jeho cukrovce. I když žral, tak hubnul…byl prostě v katabolismu.

Dafi
Dafi (74 příspěvků) 16.02.2024, 17:53:27 xxx.xxx.136.20

tak další hlášení

včera jsem měla odpo

psi byly sami asi 3 hodiny

doma pak poblitá postel,ale těžko říct od kterýho psa…

pak přijel přítel s rodičem,Dafi se byla venčit+na zahradě

dostala maso+zeleninu+rýži-to,když jsem byla v práci,

nejedla to..

jak jsem dojela dala jsem jí pár granulí zalitých tou kočičí polívkou,

a chtěla suchej rohlík,tak dostala suchej rohlí+léky,

šly čůrat před vrata a dom,neblinkala

dnes ráno nalačno lék na štítku,pak ještě hodku a půl chrněla,pak vycházka,kousek za zahradu,

cvičila jsem s ní,takže za cviky dostávala granule-sedni,pac,tap,pozdrav,čekej,podej plyšáčka….kroky-2 kroky…prostě pidi cviky,ale at může dostat odměnu..

už jsem z toho byla tak zblblá,že jsem řekla Žerykovi pozdrav!

ten štěkl-a pamlsek dostala Dafča co seděla potichu vedle🙂

to se vyčurala,ale nekadila…

doma dostala léky a spala,

já valila na rehabku a  a pdpo k dokrorovi,

doma byla s rodičem,nevenčila se

odpo jsem šla se psama rodičů a Žerykem,pak s ní,kousek před vrata,

pak kousek za bránu

štěkala na psa na vycházce,chtěla cvičit,dostala granulky+odpoledne půlku pribináčku,

ale nečurala,nekadila…

a to už bude skro 6..

a z vycházky ráno přila v půl deváté….☹️

pije,

a hladem taky není

ted večer dostane zase větší část léků

batáty koupený+mrkev,zítra se pojede pro domácího králíka…

 tak potřebuji aby se tačala venčit..

umí si pochopitelně říct,když chce jít ven….

  určitě objednám ty drinky,co tu jsou od Fíkovnice a děkuji za rady,nápady

děkuji moc!

Dafi
Dafi (74 příspěvků) 16.02.2024, 21:24:25 xxx.xxx.136.20

Fikovnice-ano,máte pravdu,já si to musím všechno už psát…

večer měla trochu granulí s polívkou tou kočičí,

trošku veky ze špetkou másla,léky,šla se vyvenčit-furt nekadila,napila se a spí..

i když-když viděla veku se slaninou u příítele tááák se hoodně tvářila,že slaninu by si dala,to hodně mávala ocáskem🙂

ale to teda má holčička smůlu…

ještě dotaz,snažím se at má trošku rozestupy mezi lékama,at jí to necpu během pěti minut,tak to dávám během hodiny…

Fikovnice
Fikovnice (4280 příspěvků) 17.02.2024, 14:22:21 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Dafi z 16.02.2024, 21:24:25

Jinak teď jsem tentýž ionťák doporučovala ve vlákně Třetí víčko.

Kocourek Čanky nějak dost onemocněl, hrozně průjmuje, zalézá za nábytek, prostě něco mu je…😢

Dafi
Dafi (74 příspěvků) 21.02.2024, 20:38:19 xxx.xxx.136.20

tak hlášení..

v sobotu ráno-venčení a pak cvičení doma na karimatce-sedni,packy,podávání brýlí,klíčů,mazi,pravá…ncpala se trochu granulek+léky a šla spát

odpo jsem ji dala jen čůrat a jela do BK k tatínkovi přes noc-autem k domu/bytu-pidi byt,žádný zvíře další,takže mě odpadlo zjištování-kde je Dafča?že musím s Žerykem,,že teda i vezmu psy rodičů když chcou jít taky,že se mám postarat a být i s našema 2 andulkama….

 prostě-pidi byt,Dafča,rodič a já-ideálka…

 odpo se šla projít kousek po městě,veečer 2 krát venčit-napodruhý kadila,ve středu a ted v sobotu,

měly jsme obě velkou radost🙂

k večeři měla chleba s máslem…

v noci jsme se tulily v postýlce a většinu noci jsme si vykládaly a ona na mě kulila oči a já jí špitala nesmysly🙂

 v neděli ráno vycházka kousek do města-bydlíme pár metrů od centra…

pocvičily jsme poslušnost za granulky,Dafi šla prohnat holuby a šlo se dom

dopo prochrněla s otevřenou hubou🙂v náruči u mě,na zádech,jen protahovala nožičky🙂

odpo jsem ji dala jen vyčurat a dopřála si velkou vycházku bez ni…

pak jsme jely dom

kde jsem šla s Žerykem a Vetty rodičů ven

pak jsem sebe,ji,Žeryka nakrmila buchtou-Žeryk teda ještě maso+granule..

no a pak jsem si dopřála rozloučení s anduláčkem….9,4měsíce…-chování v ruce,pospával,já mu vykládala,občas se rozhlížel,pak jsem ho dala do klece a za 2 minutjy už nebyl..☹️-jsem ráda,že jsme se spolu rozloučily,že na mě počkal….

      v pondělí krátký venčení u domu,cvičení doma,-odpo venčení jen minutku na dvoře a večer 10minut od domu-večeře-rohkík s máslem,vycházky 2 krát za den s Žerykem+psy rodičů podruhý-s tím,že podruhý chtěla jít se mnou…..a byla smutná že nejde..

venku už ukazovala lavičky,pařez na dvoře-za to chtěla pamlsek,v sobotu my nesla sama od sebe spadlý pásek do gatí…

v úterý-krátká vycházka+cvičení doma za granulky,

odpo si sama chodila 20minut po zahradě a těch 20minut pečlivě čmuchala,večer krátký venčení-k večeři trošla granulí,rohlík,máslo,

přes den pár piškotků..

dnes vycházka kratší,léky už ne,

odpo se vyvenčila,vykadila-zase po 3 dnech

a jely jsme na veterinu-tam jí vzal krev-všechny hodnoty se o hodně zplepšily a vše je skoro dobré,nebo dobré

CRP-má-15-měla by mít tak10…

jako na to,že bylo na mašině 70!!a podle něj ještě o hodně vyšší tak dobrý,

ale ještě se má trošku zmenšit,

takže zase do neděle léky,

s tím,že říkal,že největší nechutenství je po synoluxu,

a kdyby hooodně nechtěla jíst,tak ty léky můžem vynechat…ale jinak je máme do neděle,

pak už nic

a kontrola krve v březnu..

jinak je Dafi veselá,ted večer my zase nosila runíčky co stahuje s háčků,venku chtěla prohnat kočku co seděla na popelnici🙂

 doktor je spokojený

 mám dotaz-co kdybych vynechala ten synolux a dávala vše ostatní?

jinak odppo měla piškotky,

a zhubla 2 deka,a-což ničemu nevadí…nebyla hubenour🙂

se u ní většinu života snažím o hubnutí…

doktor je s výsledky spokojený!

děkuju za přečtení slohovky až sem,

a za případné rady

mohla to chytit od zvířete?

Dafi
Dafi (74 příspěvků) 22.02.2024, 20:15:28 xxx.xxx.136.20

děkuju za hlasy…🙂

dnes dostala granulky za cvičení,

léky ráno a večer,akorát fakt vynechám synolux..at jí není úplně blbě…

do neděle bude mít tohle…

večer měly s Žerykem topinky s topinkovače a tvaroh…,

 a nás dnes opustila skoro po 18 letech kočenka…

  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.