Aktuálně: 4 985 inzerátů174 048 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Nezodpovědní majitelé bojových plemen

Anonymní (neregistrovaný) 15.02.2024, 21:43:53 xxx.xxx.238.226
megi-the-pes:

Bojový pes nenapadá lidi. 
Nebojoval s lidmi, ale se psy (býky a krysami a bla bla). Jak by člověk oddělil dva zakousnuté psy? By toho člověka asi snědli a dnes bychom žádné bojové psy neměli, žé?

American bully není bojový pes. Je to kříženec něčeho bojového a něčeho tlustého.
Nikdy nevíte, co od křížence můžete čekat. 

Co má rotvič s bojovým společného? 
Jako že pokousal běžce, tak je zakážeme? Ty běžce? 

U nás běhá pár lidí, je to zajímavé, jak vidí psa, nás, tak okamžitě přejdou do kroku.
Mám bojové plemeno, k jedné běžkyni se vždy přidá, paní se směje a pés taky,
takže co teď. 

Jsem pro papíry na psa. 
My např. umíme strašně pěkně chodit u nohy, hrát mrtvolku, pac, druhou pac, obě, sedni lehni z běhu, počkééééj u srny,…
a když potkáme nepřítele, tak mám vodítko. 
To je vám věc…


Soused má vlčáka, a ten kdyby se utrhl ze řetězu, tak zabíjí na potkání. A bojový není.🙂

0 hlasů
Stop fight (neregistrovaný) 15.02.2024, 22:25:06 xxx.xxx.183.144

Lidi nedivejte se na to očima majitele psa ale očima těch objetí. Starší paní bránila svého malého pejska vlastním tělem, marně. A co se stane? Maximálně padne pokuta a jede se dál dokud nebude napadeno dítě nebo senior. Přece je všem jasný co je bojové plemeno. Pro začátek by stačilo vybrat 5 nejhorších a začít s nimi. Kdo je poridi musí je neprodleně nahlásit naŽP nebo veterinu. Zaplatí poplatek a bude evidován, kdykoliv pak může být zkontrolovan jestli je o psa řádně postaráno. Možná by u těch plemen měl výt vyžadován i výcvik. Tohle není sranda. Útoky přibývají.

0 hlasů
megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 15.02.2024, 22:29:15 xxx.xxx.124.6

Mám chov zvířat, ten papír taky není zdarma, poplatek za psa platím, daně platím, pytlíky si kupuju za svý, v civilizaci vždy psa na vodítku, v dopravě košík (a jiní psi ve vlaku nic), pokud potkáme u lesa člověka, psa si chytím, aby se člověk nebál. A kontroluje mě na každém kroku každej trotl. 
Nezlobte se, ale já a můj pes nemůžeme za to, že přestupkové komise jsou podplacené a soudci dtto.
Jděte demonstrovat. Ať padají pořádné tresty.
Já to za nikoho vyžírat nebudu. 

9 hlasů
N (neregistrovaný) 15.02.2024, 22:38:07 xxx.xxx.242.38

Takhle bychom jednou zakázali sami sebe..🙂 Jednou se na cestu rozumu určitě vrátíme.

0 hlasů
balu
balu (1532 příspěvků) 15.02.2024, 22:47:21 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Stop fight z 15.02.2024, 22:25:06

Ujasněte si - objetí nebo obětí?

Píšete, že je všem jasné, co je bojové plemeno. Která plemena to tedy jsou? A kterých pět je nejhorších?

8 hlasů
Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 16.02.2024, 00:14:11 xxx.xxx.29.244
Stop fight:

Může mi někdo vysvětlit proč chovají ty největší psy lidi kteří jsou snad nesvéprávní? Poslední dobou se množí dost kruté případy. To to ani nějak zvlášt nesleduju a řve to ze všech stran, u sousedů pokousali 39 letého muže při sportování, ten zemřel. A u nás ve městě předevčírem paní venčila svého pejska a toho ji zabil před jejíma očima další velký pes. V Karlových Varech zakousli také fenku a poté napadli i muže. Toto všechno je za 14 dnů a určitě to není všechno.V Británii už zakázaly chov plemene American Bully XL.

A majitelé bojových plemen se tváří jako by se jich to netýkalo. A je jedno jestli to je nevhodnou výchovu nebo vlohy některých plemen. Je potřeba s tímto něco dělat. Každé rizikové plemeno by mělo být evidováno a možnost koupě mít jenom člověk co předtím choval jiné psy a získal zkušenosti protože mi příjde že v 80% si rotvíky a jim podobné pořizují ti nejvypláchlejší lidi bez mozku co se jim nevěnují ani nemají podmínky.


předem se omlouvám za román, ale někde se z toho holt vypsat musím…. číst to samo domo nemusíte…
Nemám, nikdy jsem neměla a ani nikdy nebudu mít psa typu bull. Jó pokud se bavíme o bojovém plemeni, tak to je jiná… bojovou čubu jsem měla kříženku BSP a bernardýna a i kavkazačka vyrostla v bojové plémě a na rozdíl od bull plemen, která jsou označována jako bojová, ale povětšinou nemají problém s lidmi, ale se psy, tak moje čubiny měly/mají problém se všemi, svět vidí černobíle… moji lidi můžou všechno, cizí nic. Obě psice přes 70 cenťáků v kohoutku a skorem 60 kilíček živé velmi radikální a odhodlané váhy, která přejde do bojového módu okamžitě, když někdo naruší jejich teritorium ( teritoriem se stává i místo pod stromem, kam si sednu a odložím si batoh) no a která přejde do bojového módu bez varování teď hned, jakmile něco vyhodnotí jako nebezpečí pro paničku… což může být bohužel i sebevražedný jókšír. …
Jsem ráda, když mám vedle sebe “bojového” psa, o kterém vím, že mě nedá a že k tomu má nejen fyzické, ale i psychické předpoklady. Když se mě někdo zeptá, jestli se nebojím chodit za šera a nebo za tmy opuštěným místy, že mě někdo přepadne, tak jsem odpovídala, že bojím, protože nevím, co bych udělala s mrtvolou útočníka … teda on by ho pes asi úplně nezabil, ale než mít popotahovačky, tak bych ho musela dorazit…ale teď vážně…jsem člověk, který se za sebe neumí prát, jsem přesně ten člověk, o kterém by se dalo říct, že jsem tak hodná, až jsem blbá a moc slušná a mám pocit, že toho lidi zneužívají, velkým radikálním a nebezpečným psem si nekompenzuji nějaký svůj mindrák, ale za prvé se doma a samozřejmě i venku, pokud mám psa sebou, cítím v naprostém bezpečí a i když je to čistě subjektivní pocit, neboť každý pes je zlikvidovatelný, tak je to super pocit. A za druhé další velký a ten hlavní benefit pro mě je, že když vím, že se můj pes vždycky postaví za mě s heslem.. nepřítele se nebojíme, na přesilu nehleďme… tak se za sebe umím prát i já sama a nejen za sebe, ale i za ostatní. 
Nechci tady zlehčovat nebezpečí, které představují bull plemena, o kterých je tady řeč. Člověk by si měl být vždy vědom toho, pokud je majitelem krvelačné bestie a samozřejmě mít psa zabezpečeného tak, aby bylo okolí v bezpečí… bohužel je pravda, že jsme prostě lidi a tak se nějaké procento debulů najde všude i mezi pejskaři, jsem ale přesvědčená, že těch je menšina… bohužel o téhle menšině je nejvíc slyšet, je nejvíc vidět. Lidi chtějí číst zprávy o tom, jak krvežíznivý pes zaútočil na rodinku.. tátovi urval nohu, mámě ruku, dítěti ukousl palici a sežral jejich dvě čivavy, aby mohli diskutovat o zákazu toho či onoho psa a třeba potom i všech psů “lidi v noci vystřelí pesany na Mars”….nikoho nezajímá, že nějaký piťák šel spořádaně s páníčkem na procházku, pak se vrátili domů a cestou se jim nic zvláštního nestalo. Bohužel ta menšina kazí pověst té slušné a zodpovědné .

Nechci, aby mi někdo zakázal mít nebezpečného psa, protože žiju v nebezpečném světě… ve světě, který se z mého pohledu zbláznil a řítí se někam do zadele a ten pes je pro mě v tomto světě jistota, pevný bod, o který se mohu opřít. Nechci skládat nějakou zkoušku, že svýho psa ovládám… mladou, hodnou, andělskou, umíněnou a trucovitou  pyrenejku Ginu by mi určitě odebrali….nechci, aby na slušné pejskaře navalili další povinnosti. Chci, aby byli podstatně přísněji trestání ignoranti a aby to byly pálky, aby jim psi byli odebráni, aby platili jak mourovatí, případně, aby je zavřeli až zčernají, ale v našem státě by snad pes musel roztrhat celou mateřskou školku i s paní učitelkou a to ta školka by musela být provozována pro děti poslanců, soudců a ministrů… pak snad, možná.

Prosím, zkuste pochopit, že pro některé lidi není pes jako pes, že někteří lidé potřebují mít psa Baskervillského, ne proto, aby s ním machrovali, ohrožovali, strašili, ale prostě proto, že je takový pes v dnešním světě udržuje v psychické pohodě, aby je život nepřeválcoval.

7 hlasů
mastnacek
mastnacek (523 příspěvků) 16.02.2024, 06:27:58 xxx.xxx.80.12
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 16.02.2024, 00:14:11

Takze kdyz vasi psi nekoho napadnou at uz cloveka nebo psa, tak jim v tom nejste schopna zabranit?! Pastevecky plemena bych zrusil mezi prvnima.

0 hlasů
Mi
Mi (171 příspěvků) 16.02.2024, 06:34:18 xxx:xxx.2189:8725

Člověk se údajně neubrání ani středně velkému psu. Co se týká malých psů, ty může napadnout kterékoliv větší psisko ani to nemusí být žádné bojové plemeno.Ač jednoho “bojovníka” mám v rodině syna,přesto je nemusím, pro tu jejich nesnášenlivost k jiným psům. Tohle ale mají v sobě i lovečtí teriéři a další plemena. Problém je,když se z nich stanou módní plemena a pořídí si je kdejaký magor aniž se zajímá co to obnáší.

1 hlas
kometa
kometa (4181 příspěvků) 16.02.2024, 07:03:11 xxx.xxx.224.101
Doron:

Tak některá plemena byla přece skutečně vyšlechtěna k psím zápasům .

Těm já říkám bojová plemena .


Viz výše.

Původně byla vyšlechtěna k boji s býky nebo divokými prasaty. Pak se z toho staly psí zápasy. Ale NIKDY neútočila na člověka. To by ani nebylo žádoucí - před zápasem myje psa majitel toho druhého, aby byla jistota, že není “napuštěný” nějakým anestetikem, které by toho soupeře znevýhodnilo.

Tím psí zápasy vůbec neobhajuji, aby nedošlo k nedorozumění. Jenom jsem chtěla zdůraznit požadavek neagresivity vůči člověku. Stejně jako u saňových psů.

2 hlasy
drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 16.02.2024, 07:24:45 xxx.xxx.16.80

Jak chcete rušit plemena? Pokud nemá průkaz původu, je to prostě kříženec neznámého původu. A když budu chtít, klidně se domluvíme s nějakým známým, třeba s polska a dá mi potvrzení, že to je potomek jeho feny labradora s  dejme tomu dogou. A je to.  Souhlasím s vysokými tresty konkrétním majitelům a klidně i nějakou formou testů pro majitele jakéhokoliv psa, včetně malých plemen, jako podmínky pro držení a chov psa. Ono by to prospělo i těm zvířatům, kdyby jejich majitelé měli aspoň základní znalosti.

5 hlasů
Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 16.02.2024, 07:25:35 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Stop fight z 15.02.2024, 22:25:06

“Pro začátek by stačilo vybrat 5 nejhorších a začít s nimi.”
 

To je nesmysl, dovolím si tvrdit, že valná většina těchto psů nebude patřit k žádnému plemeni - nemá PP…jsou to kříženci z množek, kde se nedbá na povahu, zdraví, ani výběr vhodných majitelů.

Jasně, že psů je moc, když si můžete jít koupit psa stejně jednoduše, jako rohlík do krámu. 

Zakážeme bull psy a jejich křížence a idioti si začnou pořizovat jiné velké psy a udělají z nich agresory tak jako tak.

8 hlasů
mastnacek
mastnacek (523 příspěvků) 16.02.2024, 07:32:17 xxx.xxx.225.131

Opravdu staci zapojit mozek. Casto vidam nejak naruseny jedince, ktery ochranuje SAO, pitbull, vyhublej nemeckej ovcak a podobny cokli. Proc? At se jdou radsi lecit, kdyz maji pocit, ze je svet chce zabit. Casto to jsou rachytici potetovany ponausnicovany, ktery se sotva drzi na nohou. Jak asi udrzi psa, kterej vazi 2x co oni? Nahubky po meste? Neexistuje. Chodi okolo skolni jidelny, strilel bych, nebo aspon poradne rozbit drzku takovym idiotum. Okolo nich chodi deti, ktery tomu cokloj nevidi ani do oci. Tak kde to jsme? Tihle cokli byli vyslechteny pro nejakej ucel, kterej uz davno neplni.

0 hlasů
drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 16.02.2024, 07:35:57 xxx.xxx.16.80
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacek z 16.02.2024, 07:32:17

Ano a to jsou přesně lidé, kteří si ze zákazu nebudou nic dělat. A přesně ti, které postihne pouze přísný adresný trest. 

5 hlasů
mastnacek
mastnacek (523 příspěvků) 16.02.2024, 07:43:37 xxx.xxx.225.131
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 16.02.2024, 07:35:57

A nebo dostane od souseda po tlame. Mymu sousedoj utikala SAO fena az k nam na dvur. Ne nemam nedobytnej hrad a nechci ho stavet, protoze deti rostou a chteji do sveta. Svet neoplotim ohradnikem. Dal jsem mu drzkovou a vyhruzku, ze mu priste prohodim psa vidlema nebo ho proste srazim autem az se bude loudat po ceste. Utikal dal. Soused uz dva roky sedi za neco jinyho a preju mu to. Je to volnomyslenkarskej kreten, zahledenej jenom do sebe.  K nestesti staci vterina.

0 hlasů
impact
impact (409 příspěvků) 16.02.2024, 08:01:04 xxx.xxx.59.188
Odpověď na příspěvek uživatele Stop fight z 15.02.2024, 22:25:06

Zaplatí poplatek a bude evidován, kdykoliv pak může být zkontrolovan jestli je o psa řádně postaráno. 

😂😂😂😂😂

2 hlasy
balu
balu (1532 příspěvků) 16.02.2024, 08:03:25 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacek z 16.02.2024, 07:32:17

Vy jste tady docela prudil s vlky, že? A vy byste zakázal pastevecká plemena? Když právě pastevci mohou ovce před vlky ochránit? Není to postavené na hlavu? Odpovím si sama - je! ČSOP Libosváry to funguje a věřím, že i jiným. 

9 hlasů
kometa
kometa (4181 příspěvků) 16.02.2024, 08:14:15 xxx.xxx.224.101
mastnacek:

Takze kdyz vasi psi nekoho napadnou at uz cloveka nebo psa, tak jim v tom nejste schopna zabranit?! Pastevecky plemena bych zrusil mezi prvnima.


Nic jste nepochopil.

 Tahle plemena brání, neútočí na psy nebo na lidi na potkání. Je to stejné, jako kdybych na útočníka (jedno, jestli lidského nebo zvířecího) použila pepřák, paralyzér nebo střelnou zbraň. Pokud bych se cítila ohrožená.

1 hlas

Toto téma je uzamčené.