Aktuálně: 4 978 inzerátů173 987 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Chování při hárání

(neregistrovaný) 18.02.2024, 22:25:57 xxx.xxx.189.248

Dobrý večer, 

jdu s dotazem ohledně chování feny v době hárání, které je najednou jiné (chování), než všechny ostatní hárání. Že byla fena v době hárání jak “boží umučení” byla taková klasika.  Vždycky doma spis polehávala, byla klidná. Že byla ostřejší na cizí psy, to bylo taky normální. Ale nebylo to nic hrozneho, venku fungovala normálně, cvičila, makala. 

No a aktuální hárání je všechno jinak, feně je 5,5 roku. První den krvácení byl katastrofa, hlavně teda noc. Fena celou noc nespala, pochodovala, funěla. Vyloženě nevěděla, co se sebou. Pořád behala ke dveřím a chtěla ven. Venku si sedla na gauc a koukala jak trubka. Když jsme prisli domu, tak si lehla max na 10 minut a zase se to všechno opakovalo.

 Aktuálně je to týden hárání, a já už jsem z toho na nervy. Fena je prostě neklidná, nejhorší je to vždycky k večeru, funi, pochoduje, a snaží se nám vlezt až na hlavu; a to doslova. Nebo naopak leze někam na úplně nesmyslná místa, kde proste sedí, a s prominutím blbě čumí. Prokládá to funěním. Chvilku neposedí. Jak se hneme, tak hned vystřelí a běží za námi. Chce hodně ven, ale většinou se ani nevyčůrá.  Na prochazkach se vyloženě plouží u moji nohy, neodbíhá. Snažím se ji utahat, ale nějak ji nebaví ani to cvičení, a vlastně asi vůbec nic. 

Vím, ze se feny při hárání chovají jinak, různě, a je to normální. Jen mě trochu zarazilo, ze se všechna předešlá harani chovala stejně, a teď tohle. Celkově je už týden v takové nepohodě, já z toho mám nervy 😀. Mate někdo zkušenost, ze se během let feny takhle zmenilo její chování při harani? Nebo za tím mám hledat nějaký zdravotní problém? Teplotu nemá, žere normálně s chutí - Jo to je vlastně asi jediné, co ji porad baví, žrádlo. Krvácení je normální.  Co mě ještě znepokojuje je to, že chodí v noci pít, ale myslím si, ze je to jen proto, ze už neví, co by. 

Ph (neregistrovaný) 19.02.2024, 07:22:12 xxx.xxx.40.81

Zvysene piti u feny ? Veterina. Bez legrace

(neregistrovaný) 19.02.2024, 09:10:15 xxx.xxx.189.248

To pití není nějaký extrém. Ale jak v noci nespí, tak si lokne. Každopádně jedeme na veterinu… 

Zrzavci - a ta pyometra byla jakoze klasicky až pak po hárání? Nebo vyloženě při harani? Nebo zjistilo se už něco při harani?

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.02.2024, 09:17:44 xxx.xxx.226.6

Pyometra byla po hárání. Ale poměrně brzo. A při tom hárání se  mimo jiné děsně počůrala, jako že děsně, takže Vet - dostala ATb, že zánět- nastydnutí. I jsem si tehdy říkala, tak fajn, po tomhle hárání nemusím být v nervu, má teď ATB na zánět, takže by se nemuselo následně nic stát, protože kdby se něco chystalo, tak to teď ATb seberou………no a prdho. Měla ji tam. Držím palce, pak řekněte. Každopádně asi úplně na pohodu to nemá. I kdyby to bylo jen jak u nás ženský, že to někdy prostě blbý je, tak budete mít klid.

(neregistrovaný) 19.02.2024, 09:22:49 xxx.xxx.189.248

No na pohodu to určitě nemá, to vůbec. Naopak je ve velké nepohodě. Což nikdy nebyla. Tak uvidíme 😕

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.02.2024, 09:26:06 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele z 19.02.2024, 09:22:49

Tak držím! I kdyby doktor nic nenašel, tak bych následně byla za ostřížovou a furt jí sledovala. Předpokládám, že bude asi krev, výtěr a sono? 

(neregistrovaný) 19.02.2024, 11:10:20 xxx.xxx.17.27

Tak veterina za námi, sono v pořádku, krve v pořádku. Nic neshledáno 🤷‍♀️. 

Dostala teda nějaké prášky na podporu krvetvorby, ze některým fenám může být při harani blbě z tohohle důvodu. 

kometa
kometa (4176 příspěvků) 19.02.2024, 11:44:50 xxx.xxx.224.101
:

Tak veterina za námi, sono v pořádku, krve v pořádku. Nic neshledáno 🤷‍♀️. 

Dostala teda nějaké prášky na podporu krvetvorby, ze některým fenám může být při harani blbě z tohohle důvodu. 


Jsem šťoura - ale jaké prášky? A proč, když byl KO v pořádku? Mně teda ty vámi popisované příznaky na nějakou anémii moc nesedí.

Takže ani vaječníkové cysty nezjištěny? To je dobře.

Viz Zrzavci - zůstala bych ostřížovou.

lesnizinka
lesnizinka (1541 příspěvků) 19.02.2024, 12:00:38 xxx.xxx.94.5

Feny jsem nikdy neměla, ale hodně, hodně se na psech o tomhle napsalo. Souhlasím s holkama, bedlivě sledovat, protože to bývá rychlovka a většinou nad ránem. 

(neregistrovaný) 19.02.2024, 12:01:44 xxx.xxx.189.248
kometa:

Jsem šťoura - ale jaké prášky? A proč, když byl KO v pořádku? Mně teda ty vámi popisované příznaky na nějakou anémii moc nesedí.

Takže ani vaječníkové cysty nezjištěny? To je dobře.

Viz Zrzavci - zůstala bych ostřížovou.


Prášky Hemovet. Že prý to některým fenám při hárání pomáhá. 

Ne, ani cysty. Sono ok. 

No ve střehu budu stále 🫣

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 19.02.2024, 12:14:18 xxx.xxx.189.248
Zrzavci:

Je to peklo s těma babama, co? 🙂 


Ha, konečně jsem se taky přihlásila, když už jsem se registrovala 😂. 

No Joo, u nás je to poslední dobou pořád něco. A tohle, když fakt člověk neví, co se děje nebo neděje, to je vůbec nejhorší. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.02.2024, 13:02:34 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele marcelaamax z 19.02.2024, 12:14:18

A jááá ti to myslela, mysleláá, že jste to Vy. Ani nevim proč, když jsem to četla,  viděla jsem přesně Vaši feňuli, jak sedí na zápraží a tváří se jako ta trubka. Ona bude velkohormón co? 

Jsem ráda, že Vás vidím! Co malá kynologická naděje, tam je šécko cajk? Už chodí se psy na cvičák? 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.