Aktuálně: 4 979 inzerátů173 945 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Chování při hárání

kometa
kometa (4173 příspěvků) 19.02.2024, 13:06:48 xxx.xxx.224.101
marcelaamax:

Ha, konečně jsem se taky přihlásila, když už jsem se registrovala 😂. 

No Joo, u nás je to poslední dobou pořád něco. A tohle, když fakt člověk neví, co se děje nebo neděje, to je vůbec nejhorší. 


Skvělé! Chyběla jste tady.

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 19.02.2024, 14:17:53 xxx.xxx.189.248
Zrzavci:

A jááá ti to myslela, mysleláá, že jste to Vy. Ani nevim proč, když jsem to četla,  viděla jsem přesně Vaši feňuli, jak sedí na zápraží a tváří se jako ta trubka. Ona bude velkohormón co? 

Jsem ráda, že Vás vidím! Co malá kynologická naděje, tam je šécko cajk? Už chodí se psy na cvičák? 🙂


No Joo, u dvounožce všechno v pořádku, a psům dává zabrat 😄

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.02.2024, 14:23:32 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele marcelaamax z 19.02.2024, 14:17:53

No bať, jen ať se chůvičky nenuděj. Ale napadlo mě u feňule, že prostě třeba je fakt velkohormon - jsem si vzpomněla na ten start po porodu, tak možná teď prostě s ní něco cloume? Nicméně jo, byla bych bedlivější než kdy jindy, oni mršky rády zatloukaj. To pro případ, že by se chystalo něco o čem tělo ví, ale doktor ještě nemá  šanci vědět. 

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 19.02.2024, 14:35:54 xxx.xxx.189.248
Zrzavci:

No bať, jen ať se chůvičky nenuděj. Ale napadlo mě u feňule, že prostě třeba je fakt velkohormon - jsem si vzpomněla na ten start po porodu, tak možná teď prostě s ní něco cloume? Nicméně jo, byla bych bedlivější než kdy jindy, oni mršky rády zatloukaj. To pro případ, že by se chystalo něco o čem tělo ví, ale doktor ještě nemá  šanci vědět. 


Jako Jo, ona je hormon. Mívá i falešky. Často problém se žlázkama, což může být taky hormonální.  

Ale tohle chování to proste není ona. Takhle se nechovala nikdy při hárání, ani při falešce. Spis mi ten stav připomínal chování před porodem.. hlavně ty noci. 

Co jsme přijeli z veteriny, tak porad chodila a nebo někde seděla a koukala. Vůbec si nelehla. Až teď si konečně lehla, a tvrdě usnula. Furt se na někoho lepí, což by u ní nebylo nic divneho, ale tentokrat se nelepí s úmyslem si na někoho lehnout, ale proste se nalepí a kouká. Jak kdyby chtěla něco říct, vy určitě chápete 😀

Anonymní (neregistrovaný) 19.02.2024, 14:47:58 xxx:xxx.29bb:5ec4

Třeba ti říká,ať ji okamžitě vezmeš za ženichem😂

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 19.02.2024, 14:50:01 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele marcelaamax z 19.02.2024, 14:35:54

Jojo, vím. vím. A taky bych byla nervní. Je možné, že je to prostě opravdu bouřlivý hárání a nebo třeba jak říkám, tělo už ví něco, co se ukáže potom? To nechci strašit, vůbec. vůbec. 

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 22.02.2024, 12:12:20 xxx.xxx.189.248

Tak se nám z toho vyklubala solidní gastritida. Jen mi je teda pořád divné, že to mělo takový pomalý nástup, protože většinou je to hned. Spis jsem to tipovala zase na slinivku, ale to se vyloučilo, delal se ještě RTG a tam se taky na nic nepřišlo. Nicméně včera jsme byly na kapačce, a fena je konečně v pohodě, spí, je veselá, tak doufám, ze už bude klid. 

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 22.02.2024, 12:24:21 xxx:xxx.b120:b6d6
marcelaamax:

Tak se nám z toho vyklubala solidní gastritida. Jen mi je teda pořád divné, že to mělo takový pomalý nástup, protože většinou je to hned. Spis jsem to tipovala zase na slinivku, ale to se vyloučilo, delal se ještě RTG a tam se taky na nic nepřišlo. Nicméně včera jsme byly na kapačce, a fena je konečně v pohodě, spí, je veselá, tak doufám, ze už bude klid. 


ufff - tak snad je záhada objasněna a hlavně vyřešena. Přeji klidné dny celé smečce

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 22.02.2024, 12:29:30 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele marcelaamax z 22.02.2024, 12:12:20

No potěš teda! Ale hlavně, že se přišlo na příčinu a feňuli se ulevilo. jak voni tohle dělají, že koukaj do blba a funěj, to je vždycky známka. Nikoliv tedy bohužel panku, ale že se něco děje. proooč proboha se s nima nedá mluvit! Tak to pěkně vyležte.

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 22.02.2024, 12:42:42 xxx.xxx.189.248

Jako v úterý večer začala zvracet jako šakal, a ten obsah vypadal fakt divně. Plus teda už přes den začala neskutečně prdět a byla hodně nervózní. Tak se večer píchla “první pomoc” aby se ji ulevilo, a ráno se jelo na veterinu, před odjezdem se přidal průjem, nežrala, takže ji muselo být fakt zle.

 Přidala jsem si k tomu ještě to, že celý ten týden byl extrémně hladová (víc než normálně), což mívala prave při tom zánětu slinivky, ale ta je tentokrat v pořádku. Sono, rtg v pořádku, znovu krev - a už tam byl zánět. 

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 22.02.2024, 12:59:57 xxx.xxx.189.248
Buggyra:

Přeji brzké uzdravení a též mám radost, že jste zavítala, i když teda vás donutily takové blbé okolnosti 🙂


Díky 😊 já jsem se registrovala už před nějakou dobou, a občas jsem nakoukla, nakonec to tu není tak špatný 😁

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 22.02.2024, 13:13:42 xxx.xxx.189.248
janaa:

Marcel,tak hlavně,že to není nic horšího. Rychlý uzdravení, taky  už jsme letos měly ve smečce zánět žaludku


Díky Jani 😊. Jo vet říkal, ze to teďka lítá. Jen to bylo fakt takový divný, ten pozvolný nástup. 

Plus teda jsme se shodli, ze ona to bude mít proste z části asi i trochu z hormonů. Protože ty akutní záněty slinivky mívala při falešce. No a teď při hárání tohle. 

L.S. (neregistrovaný) 22.02.2024, 14:01:57 xxx.xxx.68.89

Letos to řádí strašlivě, já už psa nemůžu 4 týdny dostat z opakovaných průjmů, vydržela jsem týden, když to začalo na Enterozoo gelu a Humicanu, ale když jsem se týden v kuse nevyspala (lítali jsme i v noci), nasadili jsme antibitoika. Na tejden. Koprologie vyšla čistá. Tejden po dobrání Entizolu jakš takš, i když ideální to nebylo…a je to tři dny zpět mi venku něco olízl a máme sračku zpět. Opět vodové průjmy a mě už z toho jebne. 😥 Při venčení jsme potkali souseda, který též sere (jeho pes). 

Letos je toho moc. 

janaa
janaa (382 příspěvků) 22.02.2024, 14:15:55 xxx:xxx.42ad:af3c
marcelaamax:

Díky Jani 😊. Jo vet říkal, ze to teďka lítá. Jen to bylo fakt takový divný, ten pozvolný nástup. 

Plus teda jsme se shodli, ze ona to bude mít proste z části asi i trochu z hormonů. Protože ty akutní záněty slinivky mívala při falešce. No a teď při hárání tohle. 


Cáca to měla z trávy s čerstvě pohnojený louky. Jen si zobla,než jsem je odeřvala,ale stačilo to. Jí to tedy neprošlo do střev,ale blila hrstě krve. Přitom když sežere mršinu,tak nic. Tohle byly echt sračky.

Jj,v tom hárání se to tělo často chová nestandardně nebo je ta imunita slabší. Dost možný,že kdyby nehárala,tak by to zvládla,takhle se to rozjelo pomalu

Lenocka
Lenocka (119 příspěvků) 24.02.2024, 20:53:03 xxx.xxx.44.42

Tak jste mi potvrdily to, co jsem si myslela. Moje fena během půl roku 2 gastritidy - jedna po hárání, druhá po sekci+kastraci. Nikdo mi nevěřil, že je to spojené právě s těmi hormonálními výkyvy, házeli to na BARF, že blbě krmím 🤦‍♀️

Ať je holka brzy fit! U nás téměř okamžité zlepšení po ATB injekcích + Degan + Famosan

marcelaamax
marcelaamax (27 příspěvků) 10.03.2024, 21:25:37 xxx.xxx.189.248

Nemáte jeste někdo nápad, z čeho může mít fena stále prdy? 😀 a případně tip, co by na to mohlo pomoci? Ideálně něco přírodního. 

Jinak má doháráno, vše se tak nějak vrátilo do normálu, ale stále prdí. Což teda začalo nejak během toho hárání, myslela jsem, ze je to k té gastritidě, ale evidentně nebylo. 

A to ještě dodám, ze je na veterinární dietě, protože  ve chvíli, kdy mě napadlo, ze to bude zase slinivka, jsem rovnou objednala velký pytel dietních granulí, no a už jsem jí na nich nechala, ze to dožere, a pak zase postupně přejdeme na maso. 

Na stejných granulích už byla v minulosti, když měla tu slinivku chycenou, a tenhle problém neměla vůbec, naopak to pomohlo. Navíc teď to začalo dřív, než ty granule měla. 

Lenocka
Lenocka (119 příspěvků) 10.03.2024, 22:01:17 xxx.xxx.44.42
Odpověď na příspěvek uživatele marcelaamax z 10.03.2024, 21:25:37

Mám (i ve spojitosti s tou gastritidou) velmi dobré zkušenosti s Dromy Gastro.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.