Aktuálně: 1 891 inzerátů281 992 diskuzních příspěvků20 126 uživatelů

Naši adopťáci

Zrzavci
Zrzavci 19.05.2026, 13:30:40 xxx:xxx.dc45:27ba
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 19.05.2026, 12:42:54

No vidite!

Vasil by mohl naplánovat vznik nového záhona a Éliška by to mohla realizvoat, zasázet a tak. Vydržte, vokážu vám, jak se snažej vohaři 😀

edit - ale …jsem na tohle pyšná. Vymyšleno vlastní hlavou. Druhá půle z mého návrhu nadšena a hned - mimo jiné pracovní aktivity to okamžitě uvedl v život. Bude to stát teda majlant to vosázet, ale ….. bude to krásnej ingliškej záhon. Útulný, něžný a roztomilý to bude.

Obrázek
efe
efe 19.05.2026, 13:54:15 xxx.xxx.64.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.05.2026, 13:30:40

Máte to krásný, ale…. jste mejdlo… Já dělala 11 záhonů o velikosti 1,25 x 1,25 x 0,3 m každý… a stálo to majlant, to máte pravdu, ale hlavně kolik to sežralo hlíny atd.!!!

Zrzavci
Zrzavci 19.05.2026, 14:05:13 xxx:xxx.dc45:27ba
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 19.05.2026, 13:54:15

Vám dám mejdloo! Tohle je jeden jedinej. Z mnoha. Zároveň třeba šest vyvýšencůch - metr na metr na vosumdesát. Dolů polena, klacky, drny, hnusná hlína, bobky koňský, hezká hlína. Hlíny máme naštěstí dostatek - kopala se zásobárna na dešťovku, dělaly a dělají se terénní úpravy furt, takže ta svrchní se sundá, dá do deponie a pak je kde brát. 

efe
efe 19.05.2026, 14:16:46 xxx.xxx.64.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.05.2026, 14:05:13

Mám stejný zdroj materiálu - dělali jsme novou příjezdovku - tu celou, od brány až k nám dopředu, esli si vybavíte. Je to asi 300 m2, takže hlíny dostatek 😀 No, mám to zdárně za sebou a teď už si jen chodím povídat s kytičkama a ovocem a zeleninkou 🥰 Se říká, že ženský v pokročilejším věku se maj dát na silovej trénink, tak jsem to pojala zodpovědně a vy též!!!

Fatia
Fatia 19.05.2026, 14:18:52 xxx.xxx.205.210

Taky mám novýho zahůna. Celý bude modrobílý, tak jsem na to zvědavá 😁 a nového obyvatele zahrady, potkala jsem ho tu poprvé 

Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci 19.05.2026, 14:54:25 xxx:xxx.dc45:27ba
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 19.05.2026, 14:18:52

Jeee - to bude mít pan bubeník, kde plejt! Já bych Ti zavolala, že beru ty popelnice, ale s nikym nemluvim tetkon.  😀 😀 a asi dlouho ešče nebudu. Zapomněla jsem Ti dát vědět, když sem ešče mluvit mohla. 

Hele - myslím, že Boubeles má jemnější tu srst než knírači, taky myslím, že to na trimování není, ale - nejsem trimovací specialista. Přijde mi, že má stejnou srst jako měl můj Murphy, toho bral Brtnik prostě růčo nůžkama. Možná začít na tom? Ale je to hrozný časově teda. Dycky z něj vystříhal druhýho psa.  Murphy byl pak plyšovej a místo ocásku měl kosmetickej štětec. 

Sarah01
Sarah01 19.05.2026, 17:29:23 xxx.xxx.162.253

Kde všici berete hlínu? Do záhonu jsem koupila substrát, ale je to drahý, na psí díry se mně to kupovat nechce. 

Obrázek
Varaxi
Varaxi 19.05.2026, 18:25:55 xxx.xxx.129.250
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 19.05.2026, 17:29:23

Pokud sháníte větší množství, zkuste poptat v nejbližší kompostárně. Úplně zadarmo to není, ale bývá levnější než zahradnictví.

No a nebo se zeptejte na obecním úřadě, jestli nevědí, kde kdo staví nebo provádí terénní úpravy, jestli nemá někdo výkopovou zeminu. Pro stavitele to je odpad, bude rád, když se jí zbaví. Akorát ta nebývá kvalitní, což na druhou stranu na trávník vadit nemusí. 

efe
efe 20.05.2026, 20:07:44 xxx.xxx.64.15

Dnes dorazila nová pyžamka, sedí parádně a nemají zip na zádech 👍🏻

Obrázek
Sardullah
Sardullah 20.05.2026, 20:14:34 xxx.xxx.221.235
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 20.05.2026, 20:07:44

dorazila nová pyžamka….a montérky doufám taky…🙃

efe
efe 20.05.2026, 20:21:43 xxx.xxx.64.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 20.05.2026, 20:14:34

My už máme všecko hotový 😉😀

efe
efe 20.05.2026, 20:36:45 xxx.xxx.64.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 20.05.2026, 20:35:15

No vida!! Takže 4x prosím 😀😀😀

Trickyvoo
Trickyvoo 21.05.2026, 01:15:12 xxx.xxx.62.63

Mě to čeká zítra. Dneska jsem plela. První den se cítím skoro zdravé a zítra musím zasadit haldy kytek. Některé čekají teprve den, ale mám tu kousky, co na to čekají už málem měsíc. Dneska to bylo na zahrádce peklo, najednou stranu šlo krásně všechno pěkně z hlíny ven. Jenže zrovna kvete sousedovi obr šeřík a asi jsem na něj alergická, tekly mi slzy, tak jsem chvíli rvala plevel, chvíli zírala slzy a smrkala…zítra budu sázet a brečet 😂. 

Jo nemáte nápad, co s haldou hlíny plné kamení? Manžel dělal nějaký výkopy a teď to furt nešťastně přehazuje různé po zahradě a prý mám vyhlídnutou někde místo, kam to odvezeme .

efe
efe 21.05.2026, 09:59:53 xxx.xxx.199.5
»
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 21.05.2026, 01:15:12

Zkuste nabídnout za odvoz, třeba si to někdo vezme jako podloží pod cestu apod.

Sardullah
Sardullah 21.05.2026, 10:13:01 xxx.xxx.221.235
»
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 21.05.2026, 01:15:12

My měli kdysi na zahradě haldu hlíny, když se vyhrabala díra na bazén… jako docela dlouho, až to začlo zarůstat a teda musím říct, že i docela pěkně, divým rostlinstvem a kvítím. Já takovou tu divočinu miluju… sem tam blatouch, vlčí máky, hluchavky… atd atd no prostě se to přírodě povedlo. Afgán to miloval, protože vyběhl nahoru a měl to jako rozhlednu, halda byla vyšší než ploty a tak viděl do zahrad sousedům… aneb “ stojím vysoko, vidím daleko”

Nakonec jsme to roztahaly na části zahrady, kde nebyla tráva a teda sice trochu zvedli terén, ale na placato. Ale my v tom měli šutry veliký… ty se vybraly …

A teda zpětně musím říct, že lituju, že jsme si tu haldu nenechali… Gině by se rozhledna určo taky líbila.

keriton
keriton 21.05.2026, 10:43:41 xxx.xxx.66.73

Já jsem už už chtěla hlásit, že jsme aktuálně bez vykusování tlapek a bez separačky, což je krásný souběh příznivých věcí… akorát dnes pejsánek znovu vyváděl, no 😄 Ještěže jsem ještě nezaklidila klec zpět do sklepa, jsem zvědavá, jestli “klecový restart” znovu zafunguje. 

Ale jinak tlapky teď vypadají snad dobře, už druhý týden bez límce. Vetka říkala, že ty poškozené nervy jsou typické spíš pro záda než pro tlapky.  

efe
efe 21.05.2026, 11:22:57 xxx.xxx.199.5
»
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 21.05.2026, 10:43:41

Zajímavé… tak nezbývá, než opět držet palce. Já hlásím, že v novým oblečku můžu Barče sáhnout na záda a naprosto bez jakékoliv reakce. Zázrak!!! A přitom taková blbost…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.