Aktuálně: 4 985 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Reaktivní pes?

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 07.03.2024, 09:55:55 xxx.xxx.124.255

Čímž jsem chtěla říct, že zadavatel nemá reaktivce, tudíž se nemusí ničeho bát, že by to byl nějaký extra reaktivní pes, že by to nezvlád nějakou obyčejnou základní poslušností, kde odměna bude to setkání psů, hra a tak, je to prostě normální přiměřená, pochopitelná a běžná reakce.
Tu neběžnou by nechtěl, fakt ne. Ale postup by byl stejný. Jen pro jinou příčinu.
Nejlepší je začít jako se štěkanátkem. Nový list. 

lolek (neregistrovaný) 07.03.2024, 14:09:45 xxx:xxx.1eda:c2b9

Okomentuji co tu padlo a popravdě ale nevím co všechno bylo určeno mě :) Pamlsky má rád, stejně tak hračky, klacky a tak. Nevadí mu koště, vysavač se mu nelíbí, ale spíš tak poskakuje kolem, ať už to přestane. Nechá si vyčistit uši, šáhnout do tlamy, mezi tlapky, vyčesat srst kartáčem. Je docela inteligentní a povely se učí velmi rychle. Plachý není. Neleká se. Vypadal v pohodě v různých prostředích - u mě v bytě, u rodičů i když jsem ho vzal do práce. I s cizím člověkem se chce mazlit. Brácha má taky psa, bydlí nademnou a občas je dáme k sobě. Oni si furt hrají, skáčou po sobě, okusují se. Klidně i dvě hodiny. Stejně tak venku se honí a tahaj se o klacky. Řešit to nyní budu s trenérkou, ale i tak děkuji za reakce.

Nepřihlášená Zrzavci (neregistrovaný) 07.03.2024, 14:27:22 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele lolek z 07.03.2024, 14:09:45

Tak jak to píšete a tak jak to v tom čtu já, můžete být v klidu prostě vypilníkujete základní poslušnost, naučíte pesu to, co tu psala Megi - a to není nic, co by nemělo jí, podle popisu, který píšete, a budete to mít ideální. Pesan se naučí ovládat své emoce, naučí se, že za psy může - při splnění nějakých podmínek - pro mě to je, že se tvz. zeptá, tedy v klidu sedí a podívá se na mne a já mu řeknu - můžeš/nemůžeš. Myslím, že pokud máte dobrou trenérku,bude to v pohodě. Tak ať se daří.  

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 07.03.2024, 14:58:39 xxx.xxx.221.216

Dovolím se trochu rozepsat, neboť s Ginou jsem dost dlouho řešila něco podobného….nebude to ani tak návod na to “jak na to”, tak dobrá nejsem, ale spíš takové povzbuzení, že na konci tunelu je určitě světlo….

Tak nevím, ale tenhle problém není tak neobvyklý a to i u psů, kteří nejsou z nějaké osady, ale i u psů, které vychováváme od štěněte. A kolikrát se to probíralo i na fauně. Já bych dokonce řekla, že je to jeden z nejčastějších problémů…a problémů, které nejsou tak jednoduché na vyřešení. Není to jako naučit sedni…to psa naučím hned..ty pomalejší během pár minut, ale aby člověk naučil psa se chovat slušně a nedělat divadlo, když vidí jiného psa (a to se opravdu nebavím o agresivní reakci), tak to chvíli trvá….delší chvíli a i ty výsledky nejsou vidět teď hned, ale přicházejí tak nějak plíživě.

Defakto to samé jsem měla s pyrenejkou Ginou…jako štěndo dobrý…chodila se zdravit s pejsky na povel, hodně jsme socializovaly…no a pak madam začala ze štěněcího období přecházet do puberty a nastalo peklo…byla schopná předvést hrozný divadlo…zmítat se na vodítku, kňučet, vysokým hláskem štěkat, hopsat…no a čím víc “publika” tím větší divadlo. Musím říct, že jsem se snad nikdy takhle nestyděla, protože jsem samo domo vypadala jako majitelka nevychovaného spratka. Jasně ono se lehko řekne, že začínáme ve vzdálenosti, kdy ještě pes není přetočený a vnímá, kdy je možné ho návázat na sebe a učit ho správnému chování. Jo super…kvůli tomu jsme jezdili hodně do městského parku neboť tam musí být psy na vodítkách, takže distanc se dá v pohodě udržet…pes co jde po cestě se dá v pohodě obejít po trávě tak velkým obloukem jaký potřebuju, aby pes ještě neměl vypadlej mozek. Jenže ne všude to jde provozovat…nežijeme ve vzduchoprázdnu a při běžném venčení se může stát, že prostě na jiného psa narazíme v místě, kde si nemůžeme držet odstup který potřebujeme. Jo a v takové situaci jsem se já třeba i prostě otočila a šla opačným směrem, protože jsem věděla, že to nezvádneme…ono se líp pracuje s cizím psem za zadelí, než když máme jít proti sobě…to je z mého pohledu nejhorší, nejtěžší situce. Třeba jsem se i domluvila s druhým pánečkem, že půjdeme pomaleji a oni že nás předejdou a my pak uděláme otočku a půjdeme tam, kam jsme měli prvotně namířeno.není ostuda přiznat, že mám psa, který ještě není dovychovaný a že na tom pracujeme a zkusit se domluvit a situaci narežírovat.

Já mám třeba výhodu, že mám zahradu, takže venčení neřeším a prochajdy….no to znamenalo psa naložit do auta a dovést někam, kde můžu “trénovat”…kde se pohybují kontrolovaně psi a kde je dostatek místa. A i to se ne vždy podařilo. Resp. ta moje pastevecká potvora se naučila, že když je v klidu a dělá jakože nic, tak se k cizímu psu dostane blíž…a jako jo…o to nám teoreticky jde…zkracovat tu vzdálenost, jenže problém byl u pyrenejky odhadnout, kam až je to ok…protože její reakce byla jak to popsat …z nuly na sto ihned…v jednom okamžiku se chovám slušně a v dalším…bez varování..dělám divadlo. 

Jako všichni tady víme, že Sardullah není žádnej kynologickej talent…tak se s tím mořila hodně dlouho a pořád trvala na tom, že nebudu chodit kanálama, když uvidím psa…tohle mi fakt stačilo těch pár měsíců, co jsem řešila problém se Sárou a je to teda děs a běs….no a přijde mi, že i když jsem se snažila, tak se začalo dařit spíš tím, jak Gina dospívala a jak ta puberta odcházela.

Nemám žádný návod pro tazatele…tenhle problém se psem mi totiž přijde hroznej…obzvlášť když má člověk óbr psa a bohužel to pak je i o fyzický síle …protože i takovej třeba osmiměsíční mlaďoch už váží dost kilíček a pokud je urputnej a fakt se do toho položí, tak je to přeci jen záhul. Nicméně chci říct, že po zkušenosti s pubertou mojí pyrenejky a celkově po zkušenostech s ostatními mými psy, se mi nejvíce osvědčila trpělivost…neházet flintu do žita, když hned nevidím pokrok, být důsledná a trvat si na svém…a je to otravný a je to děs a procházky jsou za trest a ….ale když člověk se psem pracuje a vytrvá, tak se začne blýskat na lepší časy. Nejdřív to jsou takový vlašťovky, že najednou se pes na procházce chová slušně až si říkáte “tvl…kdo jsi a co jsi udělal s mým pse” a pak se ten poměr mění, že postupně začnou být výjimkou ty dny, kdy je to na prdlačku, kdy se nedaří"

Takhle …ještě minulý týden bych prohlásila, že teď když už jsou mojí pastevecký potvoře 4 roky, tak je to fajn…a nehroutím se z toho, když potkáme psa, protože vím, že holka se umí chovat slušně…až mě to někdy překvapí, že to v nějaké situaci, kdy si nejsem jistá a vlastně očekávám nějaký problém, jde všechno hladce a v klidu. No a hle…minulý týden jsme cestou z prochajdy potkali pejska..voříšek se starší paní..pes se choval slušně, neštěkal jen koukal…chodník dost široký, abych s oběma “medvědy” v pohodě prošla…no a ta potvora začala bláznit…no nebudu kecat, jak jsem to nečekala, tak jsem asi tři kroky za ní popoběhla. Což chudáka paní docela vyděsilo…pejsek ani nebyl její, jen ho venčila…bála se, že jí neudržím. Bohužel je to cesta, kam chodíme povětšinou večer třeba až po osmý hodině a žádnýho psa tam nepotkáváme, tak bych řekla, že asi to byl ten důvod…jako ani by mě nenapadlo, že může nastat problém…no prostě musím být daleko víc jako Nick Carter “vždy ve střehu”… 

Hlavně se pejskům nevyhýbat…to je cesta do pekel. Teda třeba jo…na nějakou klidnou prochajdu, ale dělat i vycházky trénovací ve vhodném prostředí a s pejsky…aby se to co nejvíc “ochodilo”. A ten cvičák mi přijde jako dobrý nápad, tam bude pes zahlcen přítomností ostatních psů…a naučí se pracovat, reagovat, poslouchat i v přítomnosti jiného psa….nebo si alespoň myslím, že slušný cvičák by tomu mohl pomoci.

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 07.03.2024, 16:02:35 xxx.xxx.29.244
hmn:

a já si užívám psa, který si chce s každým hrát a dává to jasně najevo 😄


Jako na rovinu, zlatej pes, co si chce hrát, hlavně když ty psy nechce žrát… v tomhle je teda Gina zlatá…

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 07.03.2024, 16:15:02 xxx.xxx.124.255

Běžim jako buldozer za čímkoli živým, přes čtyřproudovku klíďo, je plemenný znak značky Megi. Takže my sme zvyklý. Ale bacha. Naučí se tohle, ale pro případ bláznění kvůli počůrání stromu/igeliťáku/listu/sedmikrásky a příští týden kvůli pozdravení jakékoli holčičky kolem 12 let (jako naše dítě) to neplatí! Ne pla tí. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 07.03.2024, 16:17:46 xxx.xxx.124.255
Nepřihlášená Zrzavci:

Nosit mi nákup.

Lze, dokonce lze psa vyučit, aby následně platil u samoobslužné pokladny 😀 😀 

Obrázek Obrázek Obrázek

Víte jak dnes má čip každej pes… bezkontaktní platby… 

Kilian
Kilian (953 příspěvků) 07.03.2024, 16:20:59 xxx:xxx.16b3:e35
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 07.03.2024, 09:53:09

….zdravím Doron, už vypsali Všestranného psa Zbraslavy a bohužel se nezúčastníme, protožetam pro nás není kategorie jako vloni…tak mně to mrzí, těšila jsem se…

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 07.03.2024, 18:23:47 xxx.xxx.221.216

Tak teď jak jsme se vraceli z prochajdy, tak jsme potkali sousedku se stafordkou…šli jsme stejným směrem…k domovu, akorát že já přicházela z boční cesty. Stafordka teda nevyváděla nějak extrémně, ale v klidu nebyla…ne teda agresivně, spíš nadšená, že vidí pejsky. Dohodly jsme se, že já projdu a ony pak půjdou až za námi. A jakože je to super pocit, když člověk může v klidu projít kolem psa, pesani šlapou u nohy a pohoda klídek….no pamatuju doby, kdy bych to absolutně nedala jít směrem k psu, který má ještě k tomu evidentně zájem….jo světlo na konci tunelu. 

Možná jsem si říkáte, že to sem nepatří, ale možná tuhle diskuzi jednou bude číst někdo zoufalej z toho, jakej je to horor, když jeho pes zmerčí jiného psa…tak to je spíš povzbuzení pro všechny takové, že když to nevzdají, když nerezignují, tak to prostě jde a jednou budou s pochopením koukat na lidi, kteří jsou na tom s pejskem podobně a oni půjdou se svým vychovaným mistrem světa omeleta. Ne za to se nedostává žádná medaile, ale člověka tak nějak pohladí po jeho kynologické dušince, když slyší, jak ten druhý páník říká tomu svému bláznivkovi “no podívej, jak je ten pejsek hodnej a ty tady děláš tákový divadlo”, protože to je ta chvíle, kdy si člověk nejvíc uvědomí, že to fakty zvládl…protože na tom “vyvádějícím” druhém psu vidí, v jakém bodě začínal.

Chci všem napsat, že když má člověk ten problém a čte rady, jak na to a zkouší je a ono to nejde a vypadá to, že to nefunguje…nebo jde, ale jen do určité vzdálenosti, ale minout se s klidem s jiným psem na jednom chodníku je sci-fi a vypadá to, že tohle nikdy nezvládnou…a k těm radílkům v duchu říkají “tak mi to pojď ukázat ty Copperfielde..”, tak že jsem byla ve stejné situaci a hodně dlouho…s fenou, která umí být umíněná, trucovitá, nespolupracující, načuřená, nenavázaná, nemotivovatelná a každé další negativum na které si vzpomenete a když jsem to s takovou pasteveckou kanimůrou zvládla já, tak to zvládnete taky a za pár měsíců mi dáte za pravdu.  Držím všem palce, aby to nebylo tak dlouho, jako jsem to měla já se svojí pyrenejskou potvorou…😉

keriton
keriton (468 příspěvků) 07.03.2024, 19:54:26 xxx:xxx.f88:748

Ono je celkem jedno, jestli “je reaktivní” nebo není, to je tak trošku jen nějaký pojem a slovo. Pes byl formován tím, v čem vyrůstal a doposud žil, a někdy je to celoživotní běh k nápravě a formování, aby fungoval k naší spokojenosti.

Můj předchozí pes měl evidentně nedostatek socializace ve štěněcím věku a doháněl to celý život, víceméně až do konce života se nechoval ke psům dospěle.

Takže co je asi podstatný, že je potřeba na tom makat a že některé věci nemusí být hotové za měsíc nebo rok, ale můžete je řešit třeba i celý psův život. Zase se tím člověk ale hodně naučí. Přijde mi, že výběr trenéra je úplně zásadní, dobrý trenér může ty věci nesmírně urychlit. Ne že by to udělal zas vás, ale dá dobrou radu a najde funkční postup. U mýho současnýho psa vidím, že jsme se s věcma, který už máme docela zvládnutý, mohli trápit klidně roky, kdybych se snažila to zpracovat sama.

U Brna teď dělá socializaci i individuálky Eva Štemberová, můžu vřele doporučit.

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 08.03.2024, 10:40:27 xxx.xxx.255.116
lolek:

Okomentuji co tu padlo a popravdě ale nevím co všechno bylo určeno mě :) Pamlsky má rád, stejně tak hračky, klacky a tak. Nevadí mu koště, vysavač se mu nelíbí, ale spíš tak poskakuje kolem, ať už to přestane. Nechá si vyčistit uši, šáhnout do tlamy, mezi tlapky, vyčesat srst kartáčem. Je docela inteligentní a povely se učí velmi rychle. Plachý není. Neleká se. Vypadal v pohodě v různých prostředích - u mě v bytě, u rodičů i když jsem ho vzal do práce. I s cizím člověkem se chce mazlit. Brácha má taky psa, bydlí nademnou a občas je dáme k sobě. Oni si furt hrají, skáčou po sobě, okusují se. Klidně i dvě hodiny. Stejně tak venku se honí a tahaj se o klacky. Řešit to nyní budu s trenérkou, ale i tak děkuji za reakce.


Ja by som len doplnila to, že ten tréning prechádzania okolo psov je lepšie mať psa trochu unaveného prechádzkou. Aby ste nevzali psa z baráku po práci a nešli trénovať rovno do parku. Dosť to pomôže, keď pes nie je nadupaný a nepotrebuje všetko vidieť, všetko čuchať a všetko značkovať. 

ot: fakt si nemyslím, že v rómskej osade by mohli mať čokoľvek vzdialene pripomínajúceho nejaké plemeno, dosť pravdepodobne to bude kríženec krížencov. 

lolek (neregistrovaný) 08.03.2024, 16:49:57 xxx:xxx.d13d:c651

Křížený to možná je, ale porovnejte fotku s plemenem jížanský honič / black mouth cur. Podobnost sedí nejen vzhledově.

Obrázek
megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 08.03.2024, 16:54:20 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele lolek z 08.03.2024, 16:49:57

Děláte si legraci, že jo? 
Je to klasický labrador s němovčákem/ boxer s ovčákem.
Můžete mu říkat sheprador, případně boxador. ;-)

lolek (neregistrovaný) 08.03.2024, 17:24:12 xxx:xxx.d13d:c651
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 08.03.2024, 16:54:20

Možné je všechno, ale víc než tomu shepradorovi se podobá boxadorovi. A ta Clea je fakt kopie. 

Bráchá má zase boradora  - borderka s labradorem. Taková černá střela.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.