Aktuálně: 4 968 inzerátů174 065 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Reaktivní pes?

kometa
kometa (4181 příspěvků) 09.03.2024, 17:58:59 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 09.03.2024, 17:23:54

Však takhle jsem to myslela. Funkční i v běžném životě.

Ne jako koně, kteří znají jenom box nebo jízdárnu, případně kolotoč. 

Jana (neregistrovaný) 09.03.2024, 20:45:49 xxx:xxx.fec5:6506
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 09.03.2024, 13:40:10

Anet, myslím, že to děláte dobře. Máte pracáka, tak je živější, ale to neznamená, že musíte vyhrávat trofeje na IGP. Naopak bych takového psa spíš naučila zklidnovat, třeba hlavolamy, čmuchací práce….je toho dost. Míček může vyvolávat zbytečnou hyperaktivitu a pes se pak nemusí snáze uklidnit. To je jen můj názor, nevím.

Já mám tu fenu, pracák, rodiče mistři IGP3 a jiné zkoušky, ale to s ní nehodlám dělat. Chodím do záchranářského kurzu, není to klasický cvičák, spíš se cvičí s každým psem individuálně a má tam i psí kámoše. Ta největší práce je, ale každý den doma, to je jasný. 

Líbí se mi tréning formou MET.

Ph (neregistrovaný) 09.03.2024, 20:48:47 xxx:xxx.1a2e:730b
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 09.03.2024, 20:45:49

tak nejdrive pomozte sama sobe a pak davejte rady dalsim….

Jana (neregistrovaný) 09.03.2024, 21:45:00 xxx:xxx.fec5:6506
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 09.03.2024, 12:27:42

Konkrétně to vypadá tak, že jakmile je před námi pes, nebo ho vidím já ještě v dálce. Okamžitě dám feně povel KNOZE nebo VPRAVO, dle toho na které straně bude pes. pamlsek do ruky, aby o něm věděla, takže před čumákem v zavřené dlani.  Nejlépe něco fakt echt dobrého, aby to bylo silnější než ten zájem o psa a jdu rázným krokem vpřed, pokud se tedy nemohu vyhnout obloukem nebo do postranní uličky. Někdy záměrně chci zkusit  projít.  tohle tak nějak celkem zvládneme, trochu chce uhýbat a začít štěkat, ale stále za chůze povzbuzuji a nabádám k chůzi vpřed.  Jinak když si hraje s ostatními psi má tendenci štěkat do obličeje a trochu vyjíždět do obličeje. 

keriton
keriton (468 příspěvků) 09.03.2024, 22:03:35 xxx.xxx.80.20

No nevím, jestli bych o tom, jak pracovat s čtyřmesíčním štěnětem z pracovní linie, čerpala rady z anonymních internetových diskuzí… (nebo teda já vím, že bych si takovýho psa nepořídila)

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 09.03.2024, 22:18:01 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 09.03.2024, 21:45:00

No kěž by to takhle “jednoduše” šlo s pubertální Ginou. Jako fakt nerada někomu radím, protože posledního psa jsem vycvičila před 28 lety. Ale i po 35 letech se psy a po 7 odchovancích a jednom vycvičeném dospělákovi to tak nějak vždycky šlo, pyrenejka Gina ovšem byla pro mě jiná liga. Ve své podstatě bych to s ní nenazvala výchovou, ale soubojem vůlí a ve své podstatě jsem sama překvapená, že to tak dobře dopadlo, neboť zhruba od jejích osmi měsíců klidně řeknu až do jejích 2~2,5 let to byl teda očistec. No a nakonec se z ní vyloupla velmi příjemná a mazlivá psí dáma, se kterou se dá povětšinou rozumně domluvit… ráda bych řekla, že to je moje vítězství a zásluha a schopnosti a poplácala se po rameni, jak jsem to zvládla, ale přijde mi, že to  moje zásluha není, že z toho prostě jen vyrostla a začala fungovat. Že ve své podstatě možná stačilo zatnout zuby a pičkat až dospěje a výsledek by byl stejnej. Protože jak mi jí doma říkáme… možná se tak narodila, možná je to Maybelline… tak Gina se taková možná narodila .  

Ph (neregistrovaný) 10.03.2024, 07:41:45 xxx:xxx.c059:7672
Anet10:

Vsechny sportaky normalne bereme na vychazky, do hospody, na dovolene, do hotelu.  

No, to je právě ten normální život, tak jsem to myslela, aby se s tím psem dalo všude jít a všady bezproblémově fungoval. S naší třeba cvičím poslušnost ve městě v parku a pohoda, dělá obraty, sedni lehni, vstaň i odložení, šli okolo ní i 2 psi a zůstala. Nezvedla se. Přijde na plac na cvičáku a je to jiný pes, řadovku nedává. No, tak snad to spravíme,ale je to o nervy


aha - tak ja jsem ted zjistila, ze kdyz dám citaci a pak ji zrusim, neni videt, na co odpovidam 😕 se omlouvam za zmatky…

No, tak snad to spravíme, ale je to o nervy

spravite 😉 chce to cas a nauci se to. 

Jen se zeptam - nebyla to takova ta řadovka, jak se nejdrive stenata pousti spolu pohrat a az pak se cvici? 

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 10.03.2024, 08:11:35 xxx.xxx.220.104
Ph:

aha - tak ja jsem ted zjistila, ze kdyz dám citaci a pak ji zrusim, neni videt, na co odpovidam 😕 se omlouvam za zmatky…

No, tak snad to spravíme, ale je to o nervy

spravite 😉 chce to cas a nauci se to. 

Jen se zeptam - nebyla to takova ta řadovka, jak se nejdrive stenata pousti spolu pohrat a az pak se cvici? 


Ano, když byla menší, loni ty 4-6 měsíců, tak si všichni pejsci pohráli a pak se šlo cvičit. Teď chodím na jiný cvičák, taky tam je školka, do té chodí v průměru okolo 20 psů, docela dost, různého věku a plemen. Většinou se udělají 2 řady naproti sobě a jeden po druhém vychází z konce řady jde mezi ty 2 řady psů a tam cvičí nebo v kruhu. My ale už tak cvičit nebudeme, jsme domluvený, že budeme cvičit sami a postupně se přidá k ní další pes. Např. jeden cvičí na place, druhý má odložení a pak se vystřídají. Co se týká toho balonku, tak ta Jana(neregistrovaný) má pravdu. Jak ví, že mám balonek, je našponovaná úplně na maximum.Většinou s ní cvičím na pamlsky, ale pokud zjistí v kapse balonek, tak má před pamlskama přednost.

Anonymní (neregistrovaný) 10.03.2024, 11:03:01 xxx:xxx.72:104

Z toho mi vyplyva, ze kto chce psa ako partaka pre normalny zivot, nemoze robit sportovku. A inak mam to overene aj v praxi, a bol to aj moj nazor, takze  vlastne ste mi ho potvrdila. 

Anonymní (neregistrovaný) 10.03.2024, 11:06:53 xxx:xxx.72:104
Anonymní:

Z toho mi vyplyva, ze kto chce psa ako partaka pre normalny zivot, nemoze robit sportovku. A inak mam to overene aj v praxi, a bol to aj moj nazor, takze  vlastne ste mi ho potvrdila. 


To bola reake na: 

No - ja jsem dojela na to, ze jsem chtela pracakovi doprat free zivot. Sikanuje mi moji duchodkyni… To jen tak na okraj, k tomu omezovani sportaku. Ono to casto neni o tom, ze se drzi mimo ostatnich proto, aby meli zajem delat. Ale spis o tom, aby okoli neublizovali. Dnesni sportak je tak nadupany, ze spis potrebuje nekde energii ventilovat, nez ji omezovanim vjemu - zvysovat. takove psy si nikdo na sport uz nebere..

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 10.03.2024, 11:12:25 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 09.03.2024, 22:03:35

Nejsou tu všici anonymně, Ph už se psy posbírala tolik trofejí, že si myslím, že radit může. 🙂 
Jana našla Zlochu, což je dobrý, že štěnítkem nebude smýkat po asfaltě, ale to je tak všecko, nevím, že by vycvičil nějaké pracovní psy (až na tu jeho kolii, ale to furt není sportovka atp.). 
Najít fórum a zeptat se na trenéry je dobrý začátek. 

Jinak teda jo, nevím, co bych dělala se psem, jehož rodiče jsou mistři mistrů, když mu to dopřát nechci, nepřipravila jsem se, neumim, umět nebudu,
budu jen tehdy, když si fakt najdu slušný cvičák a budu makat a makat, což  jsem neplánovala. 
To na fóru opravdu nevyřeším, to je pravda.

Ph (neregistrovaný) 10.03.2024, 11:22:27 xxx:xxx.c059:7672
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 10.03.2024, 11:06:53

Tak čtěte i dál 😉

Anonymní (neregistrovaný) 10.03.2024, 11:49:30 xxx:xxx.72:d3
Ph:

Tak čtěte i dál 😉


Jo ctu. Bohuzel poznam vela ludi, co nemaju vase skusenosti a psi vencia, len na voditkach a obcas im niekoho pokusu, napadaju psov.  Podla mna je rozdiel ak ma niekto  dlhorocne skusenosti, s viacerymi psami a ak niekto ma jednoho psa s kt. pride na cvicak a ide na poslusnost a hned obrany. A potom zrazu zisti, ze ho nemoze pustit bezne medzi ludmi a psami. A tiez vidim rozdiel v tom, ci mam psa stale pod dohladom,povelom alebo ked ho spustim z oci, viem, ze aj ked okolo pobezi necakane clovek, ci cyklista, pes navolno dalej odomna nezareaguje. Realita bezneho zivota je proste ina ako plac na cvicaku.

Ph (neregistrovaný) 10.03.2024, 11:52:53 xxx:xxx.c059:7672
Anet10:

Ano, když byla menší, loni ty 4-6 měsíců, tak si všichni pejsci pohráli a pak se šlo cvičit. Teď chodím na jiný cvičák, taky tam je školka, do té chodí v průměru okolo 20 psů, docela dost, různého věku a plemen. Většinou se udělají 2 řady naproti sobě a jeden po druhém vychází z konce řady jde mezi ty 2 řady psů a tam cvičí nebo v kruhu. My ale už tak cvičit nebudeme, jsme domluvený, že budeme cvičit sami a postupně se přidá k ní další pes. Např. jeden cvičí na place, druhý má odložení a pak se vystřídají. Co se týká toho balonku, tak ta Jana(neregistrovaný) má pravdu. Jak ví, že mám balonek, je našponovaná úplně na maximum.Většinou s ní cvičím na pamlsky, ale pokud zjistí v kapse balonek, tak má před pamlskama přednost.


trosku jsem si to myslela, ze to by mohl byt zacatek problemu - hrani si na place. moc emoci a pamatuje si to. Ani to cviceni mezi 20ti psy nepomohlo  - nez na ni dosla rada - nasla si jinou zabavu. 

individualka je fajn reseni. ani bych uplne ze zctku netrvala na tom, aby se pridavali i dalsi psi. Navazte ji nejdrive na sebe i na tom place  - a ona casem prestane resit okoli. Kdyz to jde jinde, pujde to i tady. Az pocase se treba da druhy pes na odlozeni, aby tam nejaky byl…

No a s tim “pretocenim” na balonek, cihavy pes -u pracaku to nikomu nevadi, spise naopak - a umi s tim pracovat. Rady nedavat micek a nabidnout jinou zabavu -ono to moc nemaka, spis je to takove vyhybani se realite. Stejne se to casem bude muset vyresit. 

Ph (neregistrovaný) 10.03.2024, 12:10:10 xxx:xxx.c059:7672
Anonymní:

Jo ctu. Bohuzel poznam vela ludi, co nemaju vase skusenosti a psi vencia, len na voditkach a obcas im niekoho pokusu, napadaju psov.  Podla mna je rozdiel ak ma niekto  dlhorocne skusenosti, s viacerymi psami a ak niekto ma jednoho psa s kt. pride na cvicak a ide na poslusnost a hned obrany. A potom zrazu zisti, ze ho nemoze pustit bezne medzi ludmi a psami. A tiez vidim rozdiel v tom, ci mam psa stale pod dohladom,povelom alebo ked ho spustim z oci, viem, ze aj ked okolo pobezi necakane clovek, ci cyklista, pes navolno dalej odomna nezareaguje. Realita bezneho zivota je proste ina ako plac na cvicaku.


vidim rozdiel v tom, ci mam psa stale pod dohladom,povelom alebo ked ho spustim z oci

druha alternativa nepripada v uvahu 😇

ale rozumim a jo, mate v necem velkou pravdu. Jen je otazka, jestli za to muze sportovka, ze jsou psi neovladatelni? Takhle muze dopadnout kazdy velky, silny pes, ne?

https://www.facebook.com/mirka.marcisinova/videos/3026290344103599

takovych videii mame mraky….

Anonymní (neregistrovaný) 10.03.2024, 12:36:17 xxx:xxx.2d1:1d
Ph:

vidim rozdiel v tom, ci mam psa stale pod dohladom,povelom alebo ked ho spustim z oci

druha alternativa nepripada v uvahu 😇

ale rozumim a jo, mate v necem velkou pravdu. Jen je otazka, jestli za to muze sportovka, ze jsou psi neovladatelni? Takhle muze dopadnout kazdy velky, silny pes, ne?

https://www.facebook.com/mirka.marcisinova/videos/3026290344103599

takovych videii mame mraky….


Samozrejme, ze by nemala pripadat v uvahu🙂. Ale prave, ked mam psa len ako partaka na potulkach, alebo spolocnika na sport (bicykel, turistika, kupanie, padleboard) tak sa moze stat. A preto chcem psa o kt. viem ako zareaguje a ze to bude ok, aj ked pripadne moja pozornost bude na okamih inde. Ked som tu istotu nemala, pes bol na voditku.  A sportovku neobvinujem, len si myslim, ze nie je pre kazdeho a kazdy by si mal rozmysliet, ako vazne to s nou mysli a ci mu treba to co rozvija sportovka a hlavne obrana. Ak chce niekto len partaka, tak by skor mal rozvijat tu socializaciu a toleranciu k okoliu a podnetom a k tomu poslusnost a ovladatelnost.

Ph (neregistrovaný) 10.03.2024, 12:54:36 xxx:xxx.c059:7672

tak by skor mal rozvijat tu socializaciu a toleranciu k okoliu a podnetom a k tomu poslusnost a ovladatelnost.

tohle by bylo na delsi diskuzi a uz i tady se a tohle tema diskutovalo mnohokrat. 

Ne kazdy pes se da spolehlive naucit toleranci vuci vsemu a socializace neni zaklinadlo na vsechny “ problemy”  v chovani. Protoze problemy treba nejsou problemy, ale proste -povaha psa. A ta sportovka v tomhle je druhorada, jen lidi, co se psy delaji  - si to uvedomi drive… krev neni voda.

kdyz se vratim tady k tem ovcakum - kdyz se s nimi nebude delat, nicemu to nepomuze v beznem zivote. 

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 10.03.2024, 12:57:14 xxx.xxx.220.104
Ph:

trosku jsem si to myslela, ze to by mohl byt zacatek problemu - hrani si na place. moc emoci a pamatuje si to. Ani to cviceni mezi 20ti psy nepomohlo  - nez na ni dosla rada - nasla si jinou zabavu. 

individualka je fajn reseni. ani bych uplne ze zctku netrvala na tom, aby se pridavali i dalsi psi. Navazte ji nejdrive na sebe i na tom place  - a ona casem prestane resit okoli. Kdyz to jde jinde, pujde to i tady. Az pocase se treba da druhy pes na odlozeni, aby tam nejaky byl…

No a s tim “pretocenim” na balonek, cihavy pes -u pracaku to nikomu nevadi, spise naopak - a umi s tim pracovat. Rady nedavat micek a nabidnout jinou zabavu -ono to moc nemaka, spis je to takove vyhybani se realite. Stejne se to casem bude muset vyresit. 


nez na ni dosla rada - nasla si jinou zabavu.  

To je právě to, ona se v řadě mezi psema nudí. jak sedí a čeká. Bylo mi jasně řečeno, že to není pes do řady. Řekla mi to jedna holčina, no mladá paní na cvičáku s kterou budu cvičit. Já si její pomoci velice cením, protože je moc šikovná a se psy cvičí od dětství. Říkala, že tu čubu dáme dohromady za 20 minut, no moc tomu nevěřím, ale za  každý posun vpřed, budu moc šťastná.. Škoda, že nejste tady registrovaná,napsala bych vám SZ. Ale, asi vím, kdo jste, byla jste i v pes přítel člověka a podle toho si myslím. že máte i FB. Od takových lidí já si poradit  dám ráda a klobouk dolů🌹

Doron
Doron (1774 příspěvků) 10.03.2024, 15:35:22 xxx.xxx.162.21

Potkali jsme dnes na procházce tři bezsrsté teriéry, paní říkala, že je byli v ošklivých podmínkách i když s PP.  Jeden pejsek k nám utekl a docela se na kluky kasal a vyjížděl na ně, pak přiběhl druhý a začal odjíždět Dorona 😅, třetí fenečka v kabátku byla jediná rozumná .

Říkala jsem si, že na to , jaký mají tělesný proporce si docela věřej.🤣 Byla to taková kombinace reaktivity, špatné socializace a teriéří povahy.

Nechala jsem kluky na volno a vyřešili to moc hezky, chovali se opravdu velkoryse a smířlivě a když viděli, že jsou ti kluci nahatý opravdu protivný, sebrali se a šli pryč. 

Někdy je mi kvůli cvičení líto, že je Fram takový fkegmouš s delším reakčním časem, ale jindy to zase oceňuju.

Dafi
Dafi (74 příspěvků) 10.03.2024, 17:04:07 xxx.xxx.136.20

Doron-to je těžký

na cvičení se hodí akční pes a na život je lepší flegmouš….

já když si ve 25 pořídila po mé první dvojici psů-po 15 letém kříženci knírače-a to kdysi-37let dozadu byly knírači fakt tvrdí a ostří psi,a po mé půjčované,ale skoro mé kníračce Killynce-která byla akční,temperamentní,-s oběma jsem cvičila sportovku,obrany,tenkrát mělý malí knírači na zkouškách i hlídání předmětu psovoda a cvik nenechat se odvázat  jiným člověkem,tak Killy teda chodila i do školek na ukázky výcviku,milá,hodná,ale přitom veselá a akční,no a po této dvojici jsem si k rok a půl starému kříženci knírače-synku Kiilyny(rozbitý kotec,a Killy šla přes celý město ke mě dom i s ženichem),takže ke kříženci se kterým jsem dělala tanec i soutěžila,sportovku,závody-ZPU1,ZOP,stopařský,poslušnostní+zkoušky,se kterým jsme jezdily na výlety,měl xxhodinový vycházky a xx hodin hraní doma,a kterého,když viděla prvně kamarádka jako štěně-tak se ptala-kde se to vypíná?

 no tak k tomuto kříženci jsem si pořídila malýho knírače s papírama…

-že taky bude cvičení,zábody,zkoušky,obrana,výlety….hahahaha

tak což o to závody byly,ale vyhrával Dux-kříženec

zkoušky byly…ale ne moc..,

výlety byly a třeba v ZOO,kde Dux nadšenej,tak Gero se po hodině tvářil jak boží otrávený umučení…

cvičit ho bavilo,i kousal,i hlídačka mu šla,i pachovky,

i nějakej pohár nakonec byl…

ale…dlouhý vycházky-néé

stopy?-no dlouhý taky nééé

za to byl idelání na posezení v knihovně,v restauraci,venku na lavce😀

prostě ideální rodinný pes na vycházky v krátkých vzdálenostech😀

ale rozhodně to nebyl pes na závody

tehdejší přítel se mu smál a hlasem Z.Srstky parodoval-pořidte si tohoto pejska,bude ideální na zahrádku,do postýlky,na klín….

když jsme se kdekoliv zastavily s těma 2-tak šílenec Dux-chcu cvičit,chcu míček,nudííím se,musím něco dělááát

a Gero-a pohodička,klídek,bucnu si🙂

tak Doron-oni ti flegmouši jsou do života lepší,než ti ulítaní raplíci,co chcou pořád cvičit,něco dělat,něco nosit,někde lítat

Gero by tenkrát byl idelální rodinný pes

a Dux byl prostě ideál na cvičení a nečinnost ho zdržovala🙂

    a k paní s teriérama-nevím,jestli je dobrý mít 3 ps,když poslušnost nic moc?na volno?

co kdyby vaši pejsani nebyly tak trpěliví??

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.