Aktuálně: 4 968 inzerátů174 065 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Reaktivní pes?

Ph (neregistrovaný) 08.03.2024, 21:53:29 xxx.xxx.93.58
lolek:

Možné je všechno, ale víc než tomu shepradorovi se podobá boxadorovi. A ta Clea je fakt kopie. 

Bráchá má zase boradora  - borderka s labradorem. Taková černá střela.


🤣vubec ta slova neznam, co pouzivate… 

Ph (neregistrovaný) 08.03.2024, 22:02:28 xxx.xxx.93.58
Doron:

Jináč jsem si na cvičácích,  kde se cvičí sportovka, všimla, že socializace se psy se moc nepodporuje , každý chce mít psa navázaného jen na sebe.

Jako, že jim nedovolují si vůbec hrát se psy, nejen na cvičáku. To mi přijde takový smutný.


Ale tohle jsem chtela hlavne okomentovat.

No - ja jsem dojela na to, ze jsem chtela pracakovi doprat free zivot. Sikanuje mi moji duchodkyni…  To jen tak na okraj, k tomu omezovani sportaku.

Ono to casto neni o tom, ze se drzi mimo ostatnich proto, aby meli zajem delat. Ale spis o tom, aby okoli neublizovali. Dnesni sportak je tak nadupany, ze spis potrebuje nekde energii ventilovat, nez ji omezovanim vjemu - zvysovat. takove psy si nikdo na sport uz nebere..

Doron
Doron (1774 příspěvků) 09.03.2024, 02:48:46 xxx.xxx.3.148
Ph:

Ale tohle jsem chtela hlavne okomentovat.

No - ja jsem dojela na to, ze jsem chtela pracakovi doprat free zivot. Sikanuje mi moji duchodkyni…  To jen tak na okraj, k tomu omezovani sportaku.

Ono to casto neni o tom, ze se drzi mimo ostatnich proto, aby meli zajem delat. Ale spis o tom, aby okoli neublizovali. Dnesni sportak je tak nadupany, ze spis potrebuje nekde energii ventilovat, nez ji omezovanim vjemu - zvysovat. takove psy si nikdo na sport uz nebere..


Zajímavý. To mě nenapadlo .

 Tak já prostě mám jinýho psa . Třeba v briardí kategorii uspějeme, jináč je prostě pomalejší než ovčouni nebo belgičáci, ten podíl pastevecké krve je tam znát.

Zatím jsem povahou a vlohama docela nadšená.

Jana (neregistrovaný) 09.03.2024, 06:45:37 xxx:xxx.fec5:6506

Zdravím všechny,

pořídila jsme si stěně (pracovní NO vklošedá) z chovné stanice a dle projevů chování jsem zjistila, že je fenka reaktivní. Už jako malá byla nejuštěkanější štěně, Nyní má 4 měsíce, štěká na psi a neznámé osoby na procházce na různé zvuky, začala vítat skákáním a hodně kouše (jako ve hře), hlavně mě (paničku) a malého syna 3 roky, zakusuje se hlavně do oblečení a rukou. Cvíčím s ní na kliker, také děláme ist you choice, chodím mezi psi každou sobotu, fyzické tresty neuplatnuji.Je to ještě štěně, ale doufám, že se to bude dát korigovat a vyroste z ní vyrovnaný pes. Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji hezký den

kometa
kometa (4181 příspěvků) 09.03.2024, 07:54:02 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 08.03.2024, 22:02:28

Dnesni sportak je tak nadupany, 

A je to dobře? Jenom se ptám, jestli je takový sporťák využitelný v normálním životě. Nebo jenom na těch soutěžích?

Nejsem pejskař, pohybuji se mezi koňmi. A napadá mě paralela - pamatuji si dobu, kdy se u nás připouštělo holštýnskými hřebci Landgraf, Landruf… Potomci skákali baráky, ale málokdo je ujezdil. A časem koně od L skoro nikdo nechtěl. Ani do toho sportu. A tak pomalu vymizeli.

Jana (neregistrovaný) 09.03.2024, 07:56:46 xxx:xxx.fec5:6506
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 07.03.2024, 18:23:47

Dobrý den, 

chci se zeptat jaké metody jste aplikovala na procházce, aby jste fenku odnaučila vyjíždět na ostatní psi. Mám ten samí problém s fenou 4 měsíce NO pracák. Sleduji Roberta Zlochu, trénuji sebekontrolu atd.  Je tedy ta správná cesta vyvést psa přes tuto situaci pamlskem u huby? Díky za každou radu, hezký den. Jana 

hmn
hmn (1023 příspěvků) 09.03.2024, 08:32:42 xxx.xxx.27.149

Jana, máš vcelku normální štěně.

Když se ti nelíbí, jak se chová, nauč ji, jak se chovat má, aby to bylo dobře (např. to vítání skákáním -  vítání = 4 nohy na zemi+panička drbe na krku či tak nějak…., kousání lidí - naučím povel “pusť” + naučím hru s hračkou)

“Je tedy ta správná cesta vyvést psa přes tuto situaci pamlskem u huby? ”
jistě že i takto to může být správně
přečti si toto téma od začátku, je tam k tomu psáno více

Doron
Doron (1774 příspěvků) 09.03.2024, 10:36:39 xxx.xxx.27.100

Jako to okusování.., dejme tomu, že je normální, já toho tedy zůstávala ušetřená, myslím, že taky proto že mívám psů víc a oni si bojový hry hrajou mezi sebou a o mě se ví, že o ně nestojím.

Psi mají chlupy, silnější kůži a když to štěně přehání, tak si ho zcela přirozeně zkorigujou, takže žádné krvavé šrámy jsem u nich nikdy neviděla.

Ale to zlobné vyjíždění na psy ve čtyřech měsících mi normální nepřipadá.. Ve výchově a výcviku psa je kromě různých technik důležité vnitřní nastavení “ psovoda”, takové odhodlání a zodpovědnost za to, jak se pes chová.

Řekla bych, že ryzí pozitivka je u vás na škodu, fenka pak nemá nikoho, kdo tomu velí a tím pádem ji chrání, může vyjíždět i že strachu.

Když chci aby si můj pes jiného psa nevšímal, klidně použiju i nějakou mechanickou korekci, přitáhnu si ho na vodítku, posadím ho zatlačením na zadek, stoupnu si mezi něj a druhého psa a bráním mu tělem , otočím mu hlavu aby se mi podíval do obličeje nebo cinknu obojkem, to je všechno negativní posilování a do výchovy taky patří .

Ale většinu situací se pochopitelně snažím “ vytvořit” tak, aby byl pes úspěšný, chválený a různým způsobem odměnovaný.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 09.03.2024, 11:11:07 xxx.xxx.124.255

Jsem z těch dvou příspěvků pochopila, že ten ovčák na nikoho nevyjíždí, jenom štěká. 
Asi ten svět eště tak dobře nezná, no. 

Ne, odvést z té situace přes pamlsek není dobré.
Do té situace se pes nemá dostat.
Pamlsek není lákadlo. 
Pamlsek je odměna za to, že pes neštěká. Nebo sedí a neštěká. Nebo utíká a kouše do hračky a neštěká. 

Někdy se mi zdá, že od mrňat chceme moc. (Někteří zas málo.)
Pes může být nevylítaný, nebo naopak unaven moc, pak ho “vyleká” cokoli.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 09.03.2024, 11:13:10 xxx.xxx.124.255
kometa:

Dnesni sportak je tak nadupany, 

A je to dobře? Jenom se ptám, jestli je takový sporťák využitelný v normálním životě. Nebo jenom na těch soutěžích?

Nejsem pejskař, pohybuji se mezi koňmi. A napadá mě paralela - pamatuji si dobu, kdy se u nás připouštělo holštýnskými hřebci Landgraf, Landruf… Potomci skákali baráky, ale málokdo je ujezdil. A časem koně od L skoro nikdo nechtěl. Ani do toho sportu. A tak pomalu vymizeli.


Proč by si např. línej člověk, jako jsem např. já, kterej navíc o výcviku eště vůbec nic neví, pořizoval psa na sport?

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 09.03.2024, 12:27:42 xxx.xxx.189.104
Jana:

Dobrý den, 

chci se zeptat jaké metody jste aplikovala na procházce, aby jste fenku odnaučila vyjíždět na ostatní psi. Mám ten samí problém s fenou 4 měsíce NO pracák. Sleduji Roberta Zlochu, trénuji sebekontrolu atd.  Je tedy ta správná cesta vyvést psa přes tuto situaci pamlskem u huby? Díky za každou radu, hezký den. Jana 


No upřímně, moc se mi radit nechce…resp. myslím, že moje rady nejsou vhodné k aplikování na vaše štěndo. Já mám fenu pyrenejského horského psa…naprosto nespolupracující (teda teď už jí jsou 4 roky a za tu dobu už jsme se tedy byly schopné domluvit, jak budeme fungovat)…a nemotivovatelnou…taková ta klasika, kterou alespoň přesměrujete pozornost psa na sebe…pamlsek, hračka…to nepřicházelo v úvahu.

Víte měla jsem i “normální” psy…i ovčandu a u těch jsem teda postupovala jinak…jak už psaly holky výše…učit psa co má dělat, takže s ovčandou jsem hodně cvičila chůzi u nohy a prostě dostala povel a u tý nohy šlapala, ale zase ta nepředváděla takový divadlo, jako moje pyrenejka…

U pyrenejky jsem vyzkoušela všechno, co mě napadlo…co jsem aplikovala u předchozích psů. Pak, co kde holky na diskuzi v podobných případech radily a na tu potvoru nefungovalo nic. Nějaký efekt mělo to, že jsem si stála tvrdohlavě za svým…že jsem byla umíněnější než fena…a trvala jsem na slušném chování. Snažila jsem se, abych situace zvládala tak, aby je zvládla hlavně fena a abych jí mohla následně pochválit…což jí asi bylo jedno, ale na druhou stranu, je to holka pastevecká inteligentní, tak určitě věděla, že teď je panička spokojená. No a situacím, které bychom nezvládly jsem se vyhýbala…třeba i do parku, který mám 200 metrů od baráku jsem jezdila s čubou autem a pejsky jsme trénovaly až tam, kde jsme měla možnost to korigovat vzdáleností, protože pěšky by to znamelalo chůzi po chodníku, kde bychom mohly potkat psa a nemohla bych držet nějaký distanc, kde by to ještě bylo na pohodu…jasně někdy se nezadařilo, neodhadla jsem OK vzdálenost a pod. a to divadlo udělala, ale snažila jsem se to opravdu minimalizovat.

Opravdu když jsme potkaly psa a nebyla možnost se vyhnout, udělat oblouk, tak jsem opravdu s klidem udělala čelem vzad, protože samozřejmě psa už měla na dálku zaměřenýho a čím byla vzdálenost kratší, tak se napětí zvyšovalo a nedařilo se mi fenu ničím rozptýlit, převést pozornost na mě…no ale když jsme se otočily a psa neměla před sebou, ale za zadelí, tak už s ní byla řeč, už se dalo povelovat k noze a jdeme…sice o psu věděla, ale byla schopná mě vnímat. Pokud to šlo, tak jsem se s páníčkem druhého psa normálně a na férovku domluvila, že mám mladý játro a mám ten a ten problém a že půjdeme pomalu a oni ať nás předejdou. Někdy jsme šli chvíli souběžně s nimi, někdy jsme hned, jak nás předešli udělaly čelem vzad a pokračovaly v původním směru, někdy jsme šly chvíli za nimi. Dle situace a reakcí mojí feny.

Možná by taky mohlo pomoci procházkování s nějakým vychovaným psem. Já mám dva psy…berňák je poslušnej, ale je vidět, že když se vyjímečně dnes stane, že pyrenejka není v klidu, tak je schopná mi zpovykovat i toho berňuchu a naopak když si hledí svýho, tak je v klidu i berňucha.

Co se teda snažím u svých psů učit od štěňat je, že když se jdeme s nějakým psem pozdravit, tak na povel (my  máme “jdeme říct pejskovi ahoj”) a k pejskovi půjdeš pouze pokud to bude spořádaně. Kolikrát se mi u pyrenejky stalo, že jsme se potkaly se psím kámošem a že jsme k němu šly a Gina začala s divadýlkem…no tak rázná otočka a jdeme pryč a  šly jsme chvilku opačným směrem a když se zklidnila, tak jsme to zkusily znovu…klidně jsem se takhle otočila i 4-5x, aby pochopila, že k druhému psu se dostane pouze v případě, že to divadýlko předvádět nebude. 

Dle mých zkušeností jdou podobné problémy odstranit rychleji, pokud je pes motivovatelný na pamlsky nebo na jinou odměnu…už to je z mého pohledu půlka práce. A u psů, kteří jsou ochotni spolupracovat to taky nebývá zas až tak velký problém…

A jak už bylo psáno také výše…pokud jdeme něco takového cíleně trénovat, tak s unaveným psem je to také jednodušší, takže vylítat, trochu pocvičit a při cestě domů trénujeme správné chování…než když vylezeme ven z baráku, pes je natěšenej, plný energie…to pak je horor.

Obecně…také již bylo řečeno výše…nezakazujeme, ale učíme psa, co má v dané situaci dělat, jak chceme, aby se choval. Já jsem člověk, co používá zákazové povely. Ale i to moje “Gino NE!!!!” znamená, že má jít slušně a spořádaně a že o tom nehodlám diskutovat. Protože se psem 50+ fakt diskutovat nehodlám, neboť pokud by bílá kanimůra OPRAVDU chtěla, tak by mě odtáhla, kam si vzpomene.

Pokud bych měla psa, kterého vyvedu ze situace pamlskem u tlamajzny, tak to udělám…a následně pochválím, jakej je to šikulka, když nebude zbytí a vím, že to s tím pamlskem zvládnu, tak to vidím jako docela dobrou alternativu.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 09.03.2024, 12:59:31 xxx.xxx.220.104

A já jsem si pořídila taky pracáka, sportovku na vyšší úrovni dělat nechci, chci psa jako parťáka, ale cvičit ano a nějaké zkoušky. Fenka je suprová, když jsem s ní venku sama, potkáme cizího psa, tak po domluvě s majitelem ji nechám se psem si pohrát a poběhat, pokud je to možné. Když míjíme cizího psa, jde u nohy na vodítku bez tahání naučila jsem jí to na balonek, ten je pro ni TOP. Jinak venku poslechne na 1. povel, už se i 3x zadařilo, že vyběhly srny, byla na volno a při povelu vyřknutém hned, hned přišla ke mě. Je to ale pošuk, taková moc rychlá,všechno dělá rychle a hned.Ale jeden velký problém má. Nedává cvičení v řadě mezi psema na cvičáku. Tam, jak přijde, jí prostě přecvakne a je to jiný pes. Tak jsme se domluvili, že do řady chodit nebude a bude cvičit sama a pak se přidá 1, 2 psi. No, myslím, že to bude ještě hodně práce, prý jsem na ni moc měkká. Já jsem se s tímto chováním nikdy u předchozích N.O. nesetkala ale měla jsem exterieráky, pracovního jednoho, ten byl v pohodě. Ona je hyperaktivec. No, věřím, že se to spraví, stejně chci psa pro normální provoz a to je úplně zlatá.

Ph (neregistrovaný) 09.03.2024, 13:09:14 xxx:xxx.4364:7959

jestli je takový sporťák využitelný v normálním životě. Nebo jenom na těch soutěžích?

Co je to normalni zivot? 😀Ze pes bude delat doplnek u baraku a jinak si ho nikdo nevsimne? Ne, na to neni vhodny 🙂 

Potomci skákali baráky, ale málokdo je ujezdil.

proto pomalu zmizeli - byly tezko jezditelni.  Tak jako nikdo vedome nebude sirit posahané psy, co uz jsou pro sport nevhodni = neplni ucel slechteni. Skakat baraky nestaci…tak jako psimu sportakovy nestaci, ze je nadupany. 

Tohle by bylo na prirovnani k prijezdenemu plnasovi - nikdo mu nebude vycitat, ze umi behat rychle a umi vystartovat z nuly na sto. Pokud v tu chvili na nem nekdo sedi? tak je povinnost toho cloveka to - usedet. Kdo neumi jezdit - poridi si jine plemeno kone.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 09.03.2024, 13:40:10 xxx.xxx.220.104
Ph:

jestli je takový sporťák využitelný v normálním životě. Nebo jenom na těch soutěžích?

Co je to normalni zivot? 😀Ze pes bude delat doplnek u baraku a jinak si ho nikdo nevsimne? Ne, na to neni vhodny 🙂 

Potomci skákali baráky, ale málokdo je ujezdil.

proto pomalu zmizeli - byly tezko jezditelni.  Tak jako nikdo vedome nebude sirit posahané psy, co uz jsou pro sport nevhodni = neplni ucel slechteni. Skakat baraky nestaci…tak jako psimu sportakovy nestaci, ze je nadupany. 

Tohle by bylo na prirovnani k prijezdenemu plnasovi - nikdo mu nebude vycitat, ze umi behat rychle a umi vystartovat z nuly na sto. Pokud v tu chvili na nem nekdo sedi? tak je povinnost toho cloveka to - usedet. Kdo neumi jezdit - poridi si jine plemeno kone.


Ph, nemyslím psa jako doplněk k baráku, to bych si pořídila když tak exterieráka, přece jen se více lidem líbí, ale nechtěla jsem už hrbaté záda a šmajdavé nohy. A nebo jiné atraktivní plemeno.Tak proto pracák. Myslím.že se jí věnujeme dost, chodím s ní cvičit, ne jen 1x týdně na cvičák, chodí ven denně a taky cvičí. Znám jiné N.O. co se válí jen doma a nikdo s nima nic nedělá.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 09.03.2024, 13:53:24 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Proč by si např. línej člověk, jako jsem např. já, kterej navíc o výcviku eště vůbec nic neví, pořizoval psa na sport?


Vašemu příspěvku nerozumím. Citovala jsem a reagovala na někoho jiného.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 09.03.2024, 13:58:34 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 09.03.2024, 13:09:14

Ze pes bude delat doplnek u baraku a jinak si ho nikdo nevsimne? 🙂

Ne, myslela jsem psa, se kterým můžu mezi jiné psy. Stejně jako koně, který zvládne i pohodovou vyjížďku. Byť je to nadupaný plnokrevník. 

Jako, že to mají v hlavě v pořádku.

Ph (neregistrovaný) 09.03.2024, 15:02:55 xxx:xxx.1a2e:730b
Anet10:

Ph, nemyslím psa jako doplněk k baráku, to bych si pořídila když tak exterieráka, přece jen se více lidem líbí, ale nechtěla jsem už hrbaté záda a šmajdavé nohy. A nebo jiné atraktivní plemeno.Tak proto pracák. Myslím.že se jí věnujeme dost, chodím s ní cvičit, ne jen 1x týdně na cvičák, chodí ven denně a taky cvičí. Znám jiné N.O. co se válí jen doma a nikdo s nima nic nedělá.


to nebylo na Vás, ale na kometu

Ph (neregistrovaný) 09.03.2024, 15:42:20 xxx:xxx.1a2e:730b

myslela jsem psa, se kterým můžu mezi jiné psy

chodi mezi jine psy. 

Ten free zivot byl myslen tak, ze jsem mela sportaka v rezimu uplne svobody - doma. Roky jsem tak mela caniky. I kdyz jsem porad s touhle variantou pocitala, nebylo to treba. Tak s vocakem ta potreba oddelovat v me nepritomnosti - zacala byt akutni. A ne, neperou se - maji se radi porad. Vovcak zuzla a provokuje duchodkyni i ve chvili, kdy ona uz chce mit klid a neprestane. Jina mentalita nez ten moloss.  Naslapane mladi. 

Vsechny sportaky normalne bereme na vychazky, do hospody, na dovolene, do hotelu. 

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 09.03.2024, 17:17:21 xxx.xxx.220.104
Ph:

myslela jsem psa, se kterým můžu mezi jiné psy

chodi mezi jine psy. 

Ten free zivot byl myslen tak, ze jsem mela sportaka v rezimu uplne svobody - doma. Roky jsem tak mela caniky. I kdyz jsem porad s touhle variantou pocitala, nebylo to treba. Tak s vocakem ta potreba oddelovat v me nepritomnosti - zacala byt akutni. A ne, neperou se - maji se radi porad. Vovcak zuzla a provokuje duchodkyni i ve chvili, kdy ona uz chce mit klid a neprestane. Jina mentalita nez ten moloss.  Naslapane mladi. 

Vsechny sportaky normalne bereme na vychazky, do hospody, na dovolene, do hotelu. 


Vsechny sportaky normalne bereme na vychazky, do hospody, na dovolene, do hotelu.  

No, to je právě ten normální život, tak jsem to myslela, aby se s tím psem dalo všude jít a všady bezproblémově fungoval. S naší třeba cvičím poslušnost ve městě v parku a pohoda, dělá obraty, sedni lehni, vstaň i odložení, šli okolo ní i 2 psi a zůstala. Nezvedla se. Přijde na plac na cvičáku a je to jiný pes, řadovku nedává. No, tak snad to spravíme,ale je to o nervy

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 09.03.2024, 17:23:54 xxx.xxx.220.104
kometa:

Ze pes bude delat doplnek u baraku a jinak si ho nikdo nevsimne? 🙂

Ne, myslela jsem psa, se kterým můžu mezi jiné psy. Stejně jako koně, který zvládne i pohodovou vyjížďku. Byť je to nadupaný plnokrevník. 

Jako, že to mají v hlavě v pořádku.


Kometo, moje kamarádka chová achaly a normálně do přírody s nimi jezdí. A, že to je asi kůň trochu jiný oproti jiným. Více nervní, ale krásný. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.