Aktuálně: 4 956 inzerátů174 143 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Je včela zvíře?

J5
J5 (261 příspěvků) 25.03.2024, 17:58:28 xxx:xxx.8e8a:9d48
Odpověď na příspěvek uživatele Lib z 25.03.2024, 17:44:23

Pravda, tam jsem došel a temno, koukal jsem na včelku a prostě nic. Protože vím že se vždy vyplatí Bodlince rozumět tak jsem z té pustiny prostě znervózněl.

goro
goro (185 příspěvků) 25.03.2024, 18:38:44 xxx.xxx.17.45
J5:

“Neplodnost dělnic rypoše lysého je způsobena vlivem královny. Kdyby byl hormonální funkce jiné absencí feromonů, tak mohou být plodné.”

Ovšem taková situace nenastane po celou dobu života původní královny. Podobně jako včely celá kolonie buduje a přetváří své prostředí ku prospěchu celku. Jedna kolonie formou stavby plástů, druhá vytvářením složitého systému chodeb. Obě kolonie za stejným účelem.

Rád bych si v této souvislosti ujasnil kdo a jak ve včelstvu ovlivní vývoj nové plodné populace? Dosud mám za to že královna tvorbou příslušných feromonů které podnítí včely k úpravě složení krmné dávky určitému počtu larev. Je to zhruba tak?


Jiří u včiel tiež sú robotnice neplodné, a feromon matky blokuje rozvoj ich vaječníkov…

ak matka zahynie, a má len zaviečkovaný plod  a  feromón matky  zmizne, včely robotnice sa kŕmia kvalitnou stravou určenou pre matky/kráľovné  sa im zduria matečníky sú schopne položiť 20-30 vajíčok za život (včelia matka ich kladie 1500-2000 denne) ale všetky vajíčka od kladúcich včiel sú nie oplodnené spermami samcov (matka ich má z oplodňovacieho preletu, ktorý ale včely robotnice nikdy neabsolvovali)…z vajíčok položených robotnicami sa liahnu len samčekovia…a včelstvo postupne je odsúdené na zánik

ale v prípade uhynutia matky a existencie mladých včelích larvičiek v úli, včely materskou kašičkou nekŕmia robotnice ale okamžite začnú  ňou kŕmiť niekoľko najmladších lariev a novú matku/kráľovnú  (núdzovú) si vychovajú, vyletí na páriaci sa  prelet , získa od samčekov trúdov  spermie a včelstvo je zachránené…

Jirko to že by kráľovná pomocou feromonov ”nariadila " robotniciam aby z niektorých lariev vychovali jej konkurentku je nesprávny názor…

to že včely začnú chovať nové matky/kráľovné je na rozhodnutí robotníc, buď je krízový stav ako som popisoval hore, matka uhynula, alebo je včelstvo nespokojné s výkonom matky a urobí takzvanú tichú výmenu matky, ale aby nebola “núdzová” ale to nie je tak, že začnú kŕmiť ”nejakú" larvičku,  kvalitná  matka vzniká len chovom tým špeciálnym krmivom určeným pre matky od prvého okamihu ako praskne vajíčko so zárodkom a larvička má pár minút…

no a chov matiek ešte vzniká vtedy, keď sa včelstvo ako celok cíti dostatočne silné a chystá sa na rozmnoženie rojením - rozdelenie na dve časti, časť odletí so starou kráľovnou a v úli zostanú materské bunky kde už sú zakuklené dobre vychované potenciálne matky-královné…

kometa
kometa (4191 příspěvků) 26.03.2024, 10:21:50 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Tom50 z 25.03.2024, 11:17:14

Přesto, že tohle všechno vím a umím si uvědomit, stejně mi to nedá a zkouším apelovat na lidi a upozornit je na nesmysly kolem nás s jediným cílem, aby si některé věci uvědomili a přestali slepě věřit bandě placených prostitutů, kterým se říká nesprávně VĚDCI.

Proč sem pletete politiku a vaši animozitu vůči vědcům? 

Anonymní (neregistrovaný) 26.03.2024, 10:37:28 xxx.xxx.3.203
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 26.03.2024, 10:21:50

Asi proto že svět je kulatý a všechno souvisí se vším. To že to někdo nevidí nebo nechce neni jeho problém 

Tom50
Tom50 (388 příspěvků) 26.03.2024, 19:14:47 xxx.xxx.139.252
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 26.03.2024, 12:50:48

Můžete selektivně moje příspěvky nečíst. Vy si věřte komu a čemu chcete, ale jsou i tací, kdo pochybují.

A někdo má podobný názor jako já, to je šok že?

T (neregistrovaný) 26.03.2024, 19:25:35 xxx.xxx.123.134
Bodlinka:

nejdřív jsem chtěla nudit nějakými slovníkovými definicemi, ale pak mě napadlo, že to je jen sémantika. důležitější je imho užitný jazyk. takže krátké video, věnujte prosím extra pozornost v 0:13. Q.E.D.

https://www.youtube.com/watch?v=p6IKlnMVp8M


Vy jim věříte?

Anonymní (neregistrovaný) 29.03.2024, 22:37:12 xxx.xxx.69.59
kometa:

Včela zvíře není.

A co to tedy je ? Rostlina ne, houba ne, virus ani baktérie taky ne.

Říše živočišná, kmen členovci, třída hmyz, řád blanokřídlí. Nebo se v taxonomii něco změnilo?


Je to podvod.😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.