Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Odborník na terária - agama

Sarca22
Sarca22 (1 příspěvků) 13.05.2024, 08:43:12 xxx.xxx.70.228

Dobrý den, existuje firma, která přijede k nám domů(okres Kroměříž) a doporučí vhodné místo pro umístění terária a velikost terária? A vyrobí terárium pro agamu na míru? Moc děkuji za tipy.

sharingan
sharingan (126 příspěvků) 13.05.2024, 11:32:08 xxx.xxx.186.2

Dobrý den. A co ještě firmu, která zvíře bude chovat za Vás?😀

Místo a velikost si vykoumejte sám, zdrojů a inspirací je přehršel. Výrobci pak možno nadiktovat rozměry, materiály atp. Zasílání terárií po ČR snad není problém pro většinu výrobců a netřeba se omezovat okresem. 

Mnoho lidí také v inzeátech prodává po rušení chovu použitá terária; po jejich sanaci můžete využít i tyto.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 13.05.2024, 15:19:44 xxx.xxx.213.168

Doporučuju skupinu na fb “agama vousatá - rady, tipy” - mají tam hezky vysvětleno jak velké má být terárium, z čeho, jaká světla je nutné mít, jaký písek nebo podestýlku používat, abyste zvířeti neublížili. My si chtěli nechat udělat terárium na míru od proagamu.cz (sleduju je na instagramu). Můžete se domluvit na jakém 3D pozadí chcete, na barvě a tak. Mají moc hezká terárka a hlavně funkční a vhodná pro agamu. 

Nakonec agamu nemáme, protože jsme se stěhovali a v novém bytě není na takové velké terárium prostor. 

Doporučuju si vše nastudovat předem…lidé si sice často chodí do skupiny pro radu, ale zvíře už mají doma a většinou v nevyhovujících podmínkách. 
Něco si můžete přečíst třeba tady:
https://www.davidmuzicek.cz/navody-k-chovu/chov-agamy-vousate/

trojAAAcko
trojAAAcko (60 příspěvků) 13.05.2024, 16:24:04 xxx.xxx.79.196
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 13.05.2024, 15:19:44

Tato skupina je určitě v několika ohledech super a přínosná. Jenže spoustu lidem ve skupině uniká nějaká všeobecná znalost teraristiky a někteří co chovají Agamu rok tak jsou už znalci a začnou Vám říkat dost často i kraviny. Několikrát jsem se setkal s tím, že něco tvrdili a když jsem se zeptal proč to tvrdí / říkají tak byla odpověď typu “nejsem jediný tohoto názoru” nebo zůstalo úplně bez odpovědi. Z mé strany snad nejhorší je, že mají takové svoje “desatero” které když nesplňujete tak Vás většina hned odsoudí jak je všechno špatně. Přitom chov může být typově variabilní. I složitější druhy na chov se dá chovat několika způsoby s tím, že se musí samozřejmě dodržet důležité podmínky (teplota, vlhkost,…) chovaného jedince. 

Každopádně aby to neznělo jen negativně, tak velká výhoda je, že v případě problému dostanete velkou zpětnou vazbu kde by mohl být problém. I správci skupiny jsou poměrně dost ochotný a rádi poradí v soukromé zprávě. 

Všude jsou výhody a nevýhody samozřejmě, ale někdo kdo se nevyzná v teraristice nebo konkrétně v chovu Agam tak může být hodně zmatený odpovědmi. Jeden něco tvrdí a druhý mu to hned vyvrací, že to není pravda a pak ten “laik” co se ptal na svůj problém už neví kde je pravda a je zase tam kde byl. 

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 13.05.2024, 17:27:01 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele trojAAAcko z 13.05.2024, 16:24:04

Samozřejmě, je nutne si ty informace umět trochu filtrovat. Ale pokud jsem začátečník a chci si pořídit agamu, je to určitě dobrý start. Po čase tak nějak člověk pozná kdo se v tom vyzná a chce poradit a kdo ne. Já si myslím, že jsem se tam dozvěděla docela dost věcí. 
Jako v každé skupině na fb…jsou to jen lidi a každej si tam může napsat co chce.

A ještě poznámka ke komentářům výše. Nemyslím si, že je nutné si ze zadavatelky dělat srandu. Existují lidé, co dělají akvária do interiérů na míru, stejně tak znám lidi, co na míru klientům ozeleňují domovy pokojovými rostlinami a poskytují poradenství. Takže to, že by někdo takto třeba navrhoval a zařídil terárium na míru není úplně mimo. 

Pořád je lepší si nechat udělat a zařídit terárium odborníkem, i když to vyjde třeba dráž, než si sama nakoupit věci ve zverimexu dle toho co mi pořadí třeba prodavač.

trojAAAcko
trojAAAcko (60 příspěvků) 14.05.2024, 23:15:23 xxx.xxx.110.193
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 13.05.2024, 17:27:01

Jenže je trošku problém v tom, že ne každý si umí přijímané informace filtrovat obzvlášť když se jedná o odvětví kterému nerozumíte. Zrovna Agamu si za mě pořizujou převážně ten typ lidí co o teraristice nic neví a pak dostanou takové množství informací, že nejsou schopný si to vyfiltrovat. Například když byste nic nevěděl/a o elektronice a já začal Vám něco o tom říkat (třeba pasivní a aktivní součástky, polovodiče, výřivý proudy transformátoru,…) a něco z toho nebyla pravda tak si to těžce vyfiltruje - můžete si ty informace vyhledat, ale když neznáte princip a jak to funguje tak je to pomalu nereálné filtrovat.

Je pěkný, že dostanou informace který jsou potřeba, ale taky je dobré vědět proč to tak má být a to už Vám málokdo řekne (v té skupině). Takový začátečníci kteří s tím začínají chtějí spíše ještěrku kterou si pojmenují třeba “Anežka” a mohli jí pak v 15-20 stupních venčit na zahradě a mít terárko jako součást designu v obýváku - hlavně potom co pomalu 50% příspěvků ve skupině je tom jak “Anežka” hodila bobek a jak s ní šli na procházku tak to bude asi přece v pohodě. S takovým přístupem si to ani nebudou filtrovat a prostě to jen “zkopírují”. Řekl bych, že jsou lepší způsoby jak si takový informace obstarat a hlavně i zamezit pak případnému zbavování zvířat. Je toho plný bazoš a jiných skupin kde se věčně někdo zbavuje zvířat (dost právě Agam popřípadě ještě dost Chameleonů včetně terárek na míru), protože si někdo tam napíše o radu, dostane všechny informace, “zkopíruje” a za půl roku se toho zbavuje z nějakého důvodu. Když si dotyčný začne hledat informace sám ve formě samostudia (a pak se zeptat někoho - třeba v té skupině zda je to pravda - odpověď bude typem ano/ne) a vydrží u toho aktivního studování třeba měsíc tak je vysoká šance, že ten dotyčný opravdu toho jedince chce, bude se o něj dlouhodobě starat a bude ho to i bavit. V dnešní době je tolik možností a hlavně každý když něco chce tak to chce hned. Proto nejsem zastáncem vyklopit někomu úplně všechno - buď jen nasměrovat popřípadě doplnit chybějící informace. Ať si ten začínající trošku “potrápí” v dobrém úmyslu. Samozřejmě je to individuální a subjektivní názor, ale u sebe jsem to takhle zpozoroval, protože když něco hned chci a mám to tak se tomu nevěnuji. Třeba s chovem jsem nemohl začít ihned z osobních důvodů a proto jsem o teraristice jen četl (jak knížky, články, diskuze,…) a v takovém samostudiu jsem vydržel přes 4 roky a až potom jsem si pořídil první zvířátko. Teď už po X letech chovu mi jen dochází peníze, protože chci všechno když navštívím nějakou burzu. 😀

Ohledně zverimexu - nerad takové obchody “škatulkuji”, přestože všeobecně je to pravda, že kvalita je nic moc, ale párkrát jsem byl svědkem kdy ten prodavač věděl o chovu hodně věcí a kde koho zkušeného chovatele by dal do kapsy. Jednou jsem si koupil jeden druh a narychlo jsem zajel pro mražené holátka po cestě domů a vzal jsem sebou i termobox, prodavač byl zvědavý a chtěl vidět co tam mám. Nejednalo se úplně o běžný druh a prodavač mi vyklopil latinský název, lokace výskytu, podmínky chovu atd… hned z patra což jsem byl mile překvapen. Zrovna dnes jsem jeden zverimex navštívil a doslova jsem čuměl na zařízený terárko pro Agamu a další druhy a na poměry zverimexů to byl luxus a dobrý nadstandart upřímně.

Jen bych chtěl upozornit, že nebyl úmysl nějak někoho “kritizovat” třeba z té skupiny nebo se do Vás navážet. Občas se mi stává, že někdo to vezme špatně co píšu. Takže doufám, že nedojde k nějakému nepochopení. 😉 Jak se u mě často stává, rád se rozepíšu. Jen jsem chtěl dát pár svých poznatků a pohledů na tu skupinu a jak jsem zmiňoval, ta skupina má určitě co nabídnout - třeba jsou tam právě, že lidi kteří se věnují stavbě terárek na míru což je super.

trojAAAcko
trojAAAcko (60 příspěvků) 15.05.2024, 06:32:47 xxx.xxx.3.37
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 15.05.2024, 01:08:49

Nene, jedná se o pobočku v Plzni, ale myslím si, že tento řetezec už takové vylepšení má na více místech. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.