Aktuálně: 1 944 inzerátů283 284 diskuzních příspěvků20 177 uživatelů

Zase ty granule

Ph (neregistrovaný) 17.12.2025, 20:30:20 xxx.xxx.29.211
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 17.12.2025, 20:14:52

To je odkaz na Posvare 😇jen tohle “hovezi” obsahuje i kureci

Jinde jsem se dostala za posledni 2 roky z 50,-  na 120,-za kilo v hovezim/telecim. Kusovky. 

Mlete je priznivejsi , ale i tady 50% zdrazení za posledni rok. Ciste hovezi  - bez jineho masa a vnitrnosti. Zitra jedu nakupovat, tak se desim, co me ceka. Akce 3+1 zdarma je passe, naposledy bylo 5+1 

kvalita super - ale ceny rostou - astronomicky. 

Sarah01
Sarah01 17.12.2025, 21:26:58 xxx.xxx.162.253
hmn:

hrubomleté hovězí 52Kč/kg….takový zázrak se koná kde?
o něčem takovém se mi může leda tak zdát……


Min. týden mně přivezli hovězí hrubomlete dvoukilovku za 74. A je výborné. 

O. S. Teď se dívám, že je tam taky 20% kuřete. Ale rozhodně to nesmrdí tak, jak Vetamix.

janaa
janaa 17.12.2025, 21:31:44 xxx:xxx.d23a:7988
Sarah01:

Min. týden mně přivezli hovězí hrubomlete dvoukilovku za 74. A je výborné. 


A není to s droby?

Lupus4
Lupus4 17.12.2025, 21:35:30 xxx:xxx.1adc:f4f7
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 17.12.2025, 20:22:22

mno “divný počty” máte vy a smějete se sama sobě 😂

½ kila hoveziho ma 9-10g bilkovin, z toho se taky nazere pri vzorci 3g/1kg z.v.😇 max 3kg pes 😀ze je to kvalitnejsi bilkovina nezpochybnuji 🙂

ve 100 g hovězího je cca 20g bílkovin , takže v 500g je cca 100g což je v pohodě na 33kg psa, kterej nic nedělá… zkoukněte 😉

https://www.nutridatabaze.cz/potraviny/?id=1132

janaa
janaa 17.12.2025, 21:43:53 xxx:xxx.d23a:7988

Tak to ale není hovězí hrubomleté🤣😎 proto ten rozdíl ceny

Jinak vím,že si lidi Pošváře chválí, já ho zkusila dvakrát a nikdy více. Asi smůla. Naopak třeba od Vetamixu jsem nic špatného neměla. Falco mě nasral tou změnou výrobní technologie a mletí do pasty. Naštěstí zatím mám vše jen jako doplněk a zpestření,kromě masa pro Belinu.Ta stojí víc než celá smečka

Doron
Doron 17.12.2025, 21:46:34 xxx.xxx.167.147
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 17.12.2025, 21:26:58

Brala jsem teď Vetamix v Hornbachu a maso mi přišlo v pohodě.

Má špatnou pověst?

Lupus4
Lupus4 17.12.2025, 21:53:13 xxx:xxx.1adc:f4f7
Lupus4:

mno “divný počty” máte vy a smějete se sama sobě 😂

½ kila hoveziho ma 9-10g bilkovin, z toho se taky nazere pri vzorci 3g/1kg z.v.😇 max 3kg pes 😀ze je to kvalitnejsi bilkovina nezpochybnuji 🙂

ve 100 g hovězího je cca 20g bílkovin , takže v 500g je cca 100g což je v pohodě na 33kg psa, kterej nic nedělá… zkoukněte 😉

https://www.nutridatabaze.cz/potraviny/?id=1132


tak jak Ph ?

za těch 52/kg beru v kamenném zveráku a ten na tom taky má marži…

Sardullah
Sardullah 17.12.2025, 22:04:59 xxx.xxx.221.235
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 17.12.2025, 20:22:22

Magnussoni…

jo, to mi přijde dle mého hodně laického pohledu docela dobrý…a teda na granule v cenové relaci, co si tak nějak majitel představuje…info předám a ať se s tím nějak poperou…

Sarah01
Sarah01 17.12.2025, 22:08:08 xxx.xxx.162.253
janaa:

Tak to ale není hovězí hrubomleté🤣😎 proto ten rozdíl ceny

Jinak vím,že si lidi Pošváře chválí, já ho zkusila dvakrát a nikdy více. Asi smůla. Naopak třeba od Vetamixu jsem nic špatného neměla. Falco mě nasral tou změnou výrobní technologie a mletí do pasty. Naštěstí zatím mám vše jen jako doplněk a zpestření,kromě masa pro Belinu.Ta stojí víc než celá smečka


Jo, spletla jsem to, hovězí hrubomlete 2kg mají za 100, to jsem ale nebrala, brala ho Radka, tak snad sem napíše, jaká je kvalita, až vyzkouší. Mně nevyhovuje balení, je to ve válečku, to se mně do mrazáku nevejde. 

Vetamix jsem brala ještě do loňskýho podzimu, poslední měsíc to už slušně smrdělo, kamarádka tady z Karlovic jim to dokonce vracela. Takže už to neriskuju. Ale cca 5 let to bylo v pohodě.

Sarah01
Sarah01 17.12.2025, 22:11:34 xxx.xxx.162.253
Doron:

Brala jsem teď Vetamix v Hornbachu a maso mi přišlo v pohodě.

Má špatnou pověst?


V těch super a hobby marketech asi v pohodě, ale to, co přivezli mně, se mi zdálo, že jim rozmrzlo a zase zmrzlo, prostě to smrdělo. Do loňskýho podzimu to bylo celkem v pohodě, jak píšu vejš.

Lupus4
Lupus4 17.12.2025, 22:18:48 xxx:xxx.1adc:f4f7
janaa:

Lupus - a od jaké firmy to je,prosím?


Pošvář (v Písku), Velvet (Vimperk)taky není špatný za 55/kg

teď je už možná za 55, nevím, beru k tomu i piškoty( na odměny) nějakou její odměrku a neřeším co stojí…ale víc jak 55 určitě (teď v 12/25), nestojí

Sardullah
Sardullah 17.12.2025, 22:21:10 xxx.xxx.221.235

Jinak…já teda kupuju hrubomleté…hrubomletén hovězí s droby od masožravců (Složení: 50% hovězí ořez,ořez z hlav,chrupavky,šlachy 50% vnitřnosti (plíce, vemeno, játra,ledviny,slezina)

V zooshopu ho kupuju za 75,- Kč/kilo….přímo od dodavatele to stojí 65,- Kč/kg, ale zase já nemám mrazákové kapacity na to, abych vzala najednou tolik masa, abych měla dopravu zdarma…takže když bych objednala maso na týden …i kdyby na 14 dní a rozpočítala dopravu na kilo, tak by to vyšlo dráž….když bych koupila další mrazák, tak samozřejmě mám nějakou pořizovací cenu toho mrazáku, plus spotřebovaná energie…návatnost veliká…

U nás za 59,- Kč/kg koupím tak max mletén plíce a ty teda “ani Pinďa nežere”

Kusový (krájený) maso nejlevnější hovězí srdce za 125,- /kg…jo levněji se dá pořídit třeba kuřecí prsa a nebo vepřový v akci normálně v obchodě, ale to taky berňucha nejí…kuřecí od sní pouze jako kus kuřete s kostí…jak v tom není kost, tak se toho nedotkne.

U nás je taky producent kuřat…žádný bio chov, chová normálně v halách, sám to zpracovává…tam se dají koupit třeba kuřecí žaludky za 50,- /kg…jenže to Gina ani Máťa taky nejeděj, takže tím teda průměrné náklady na krmení taky nesnížím.

Lenocka
Lenocka 17.12.2025, 23:33:48 xxx.xxx.43.176

Sardullah ad ty granule vcelku slušně funguje i vypadá BohemiaPetFood - řada Wild. Pro méně aktivní příchuť králík nebo zvěřina .

Verun
Verun 18.12.2025, 01:46:02 xxx.xxx.220.9

Purizo  jsme často kupovali..mají malá balení a víc chutí.prodávané na Zoohitu v akcich.vic chutí je dobré .že se psovi nezají. Na Simpsnech vyrostla…Markus mühle jsme darovali.ani pažravej bulík je nevzal na milost, Granule máme  jako snídani.kdyz jdu do práce.jinak snidame spolu…rohlíček.kůrky a tak… takže mi zas až tak neleží na bedrech echt  kvalita,takový střed…. Večer má to maso.

Momentálně granule z mountfildu ta nejdražší řada starvita ji ( na kartičku zákazníka a ještě si vemu vzorky kočičích  zdarma na odměny).. .PH kdysi  psala, že je to Fitmin….taky mají i menší balení a je mi i jedno jestli pro malà , střední nebo velká plemena…není to primárně něco , na čem by závisel její jídelnicek…na to má večeři .😎

Xerxova
Xerxova 18.12.2025, 06:46:37 xxx:xxx.f18:7b13

kupuji hrubomleté hovězí od Vetamixu v Globusu - nesmrdí nikdy. Stojí míň než v rozvozu Vetamixu, navíc často bývá v akci  kolem 50 Kč. Pak si nacpu mrazák (a ty mletiny s kuřecím a droby bývají i pod 30). Kupuji tam i mražené kilovky mletého králíka - občas bývají namrzlé, ale nikdy nesmrdí. Navíc Yoda vdechne cokoli a zažívání mu funguje skvěle. Z rozvozu kupuju tak dvakrát za rok jen mletou krůtu (tu v Globusu nemají) a sušené plíce.

Ph (neregistrovaný) 18.12.2025, 07:58:32 xxx:xxx.c6da:d64f
»
Odpověď na příspěvek uživatele Lupus4 z 17.12.2025, 21:35:30

Mate pravdu, vcera uz jsem se nemela poustet to poctu 🙂 hovezi maso ma 18-20% bilkovin 

kometa
kometa správce
18.12.2025, 18:23:50 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Irma19 z 18.12.2025, 18:15:13

Mám kocoury a krmím masem.  Takže nejsem úplně směroplatná. Co by mě odradilo -"ručně míchané krmivo" - jako jak? a termín “stravitelné vitamíny”. A celkově mi to vychvalování přijde na jedno brdo.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.