Aktuálně: 4 956 inzerátů174 107 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

příbuznost v chovu

assil
assil (1491 příspěvků) 14.09.2023, 12:58:40 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele KatyQ z 14.09.2023, 11:32:28

To má logiku tohleto. Jinak já to počítání samozřejmě myslela jak je to přírodně možné a fena hárá v půl roce a jak jsem našla, klisna má první říji kolem roka. Že to není dneska etické je jiná věc, to si myslím, že většinu historie neplatilo.

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 14.09.2023, 18:53:31 xxx.xxx.63.80
Varaxi:

No, já tě nechtěla lámat na svou pravou víru, ono mi je celkem jedno, jestli se zjištěnými poznatky souhlasíš, nebo se k nim stavíš skepticky. 🙂 Naopak jsem ráda, že mám s kým diskutovat, ale rozhodně nebylo smyslem ti nějak upírat tvůj názor. 
Hypotéza, že koně jsou odolnější výlučně či zejmána díky kvalitnějšími menežmentu chovu, je samozřejmě také jednou z variant, i když většina závěrů vede k opačné hypotéze. Pořád to jsou teorie, a dokud jednu z nich nepotvrdíme, nemůžeme žádnou z nich vyvrátit. Do toho všeho vstupuje element náhody a tak a vlastně se dostáváme k tomu, že toho víme (jako fakt víme, ne že si myslíme, domníváme se nebo tvrdíme) opravdu málo. 


Varaxi, jednak moc zdravím!🌻

A druhak, pokud se neptám indiskrétně, Ty se vyloženě specializuješ na genetiku, šlechtění atp.?

Dost mě Tvé znalosti zaujaly.👍

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 15.09.2023, 10:54:54 xxx.xxx.191.80
Fikovnice:

Varaxi, jednak moc zdravím!🌻

A druhak, pokud se neptám indiskrétně, Ty se vyloženě specializuješ na genetiku, šlechtění atp.?

Dost mě Tvé znalosti zaujaly.👍


Vůbec ne. 
Jen jsem v předchozích 6 letech pracovala na pozici, kde jsem měla k dispozici počítač s neomezeným internetem a hodně, fakt hodně volna. V popisu práce bylo být k dispozici, nějaká činnost se vyžadovala třeba na čtyři hodiny denně, takže když nikdo nic nechtěl, prolézala jsem internet zleva zprava. Narazila jsem na iFaunu, Módní peklo, Serialzone, Zápisník farmáře, Zita Autism Story  a další a mimo jiné jsem se teoreticky věnovala prakticky všemu, na co mi zrovna padlo oko a co mě zaujalo. Prohrabávala jsem internetové archivy odborných časopisů (zájemcům o příbuzenskou plemenitbu doporučuji https://vesmir.cz/cz/casopis/serialy/incest-geneticke-zatizeni.html), stahovala bakalářské práce na zajímavá témata a prostě četla. 
Ne vždycky se mi v hlavě všechno uchovalo, že. 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.