Aktuálně: 4 797 inzerátů175 477 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

krmeni

list
list (563 příspěvků) 23.09.2023, 09:22:56 xxx:xxx.f3d6:eddc
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 23.09.2023, 06:23:24

Já taky každému doporučuji nejprve načíst a pak se ptát, ale Zrzavci se neptá na hlouposti. 

ančovička
ančovička (861 příspěvků) 23.09.2023, 21:43:58 xxx.xxx.59.245
list:

Já taky každému doporučuji nejprve načíst a pak se ptát, ale Zrzavci se neptá na hlouposti. 


Tak to určitě 👍..kdo je připraven,není překvapen 😀je chvályhodné, že má živý zájem,aby něco nepokazila, což u těch slepic tak moc nehrozí, protože jak jsem psala,slepice jsou schopny sežrat,co se dá..hlavně aby dostaly dobrý základ krmeni  a potom trochu toho ostatniho pro zpestření jídelníčku 😊líbí se mi,jak se Zrzavci na slepice těší 😍😇

list
list (563 příspěvků) 23.09.2023, 21:53:52 xxx:xxx.e4a9:35b7
ančovička:

Tak to určitě 👍..kdo je připraven,není překvapen 😀je chvályhodné, že má živý zájem,aby něco nepokazila, což u těch slepic tak moc nehrozí, protože jak jsem psala,slepice jsou schopny sežrat,co se dá..hlavně aby dostaly dobrý základ krmeni  a potom trochu toho ostatniho pro zpestření jídelníčku 😊líbí se mi,jak se Zrzavci na slepice těší 😍😇


Jj, jak se těší a snaží připravit na všechno možný, co by se mohlo stát, je boží 👍

ančovička
ančovička (861 příspěvků) 23.09.2023, 22:57:22 xxx.xxx.59.245
list:

Jj, jak se těší a snaží připravit na všechno možný, co by se mohlo stát, je boží 👍


Kdo má rád slepice, je náš kamarád 😀tak ať už jí to brzy vyjde  ✊✊,bude dobrá slepičářka👍🐔🐔🐔🐔🐔🐓

Doron
Doron (1845 příspěvků) 24.09.2023, 00:45:43 xxx.xxx.30.49

Asi se slepicema dělám hodně věcí špatně, ale jim to nevadí a mají se dobře a výborně nesou😊.

Dávají, potvory, přednost zbytkům před krmnou směsí, tu žerou tak nějak z povinnosti. Ony toho vůbec moc nesežerou, v létě jsou téměř soběstačný. Mám problém s tím, že musím uklízet zbytky, aby nelákaly potkany..

Mně se náhodu  přístup paní Zrzavcový líbí , všechno promýšlí aby byla připravená, ne takovej hurá styl jako u mně 😅.

Myslím, že slépky u ní budou šťastný, a jak jí už trochu znám, budou i vycvičený 🤣.

kometa
kometa (4273 příspěvků) 24.09.2023, 15:21:09 xxx.xxx.147.163
Doron:

Asi se slepicema dělám hodně věcí špatně, ale jim to nevadí a mají se dobře a výborně nesou😊.

Dávají, potvory, přednost zbytkům před krmnou směsí, tu žerou tak nějak z povinnosti. Ony toho vůbec moc nesežerou, v létě jsou téměř soběstačný. Mám problém s tím, že musím uklízet zbytky, aby nelákaly potkany..

Mně se náhodu  přístup paní Zrzavcový líbí , všechno promýšlí aby byla připravená, ne takovej hurá styl jako u mně 😅.

Myslím, že slépky u ní budou šťastný, a jak jí už trochu znám, budou i vycvičený 🤣.


Jako - sedni, lehni, zůstaň?🙂

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 03.10.2023, 13:19:19 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele XY. z 22.09.2023, 17:36:15

Proč si chci slepice pořídit??? No protože, jak jsem psala už na všech nárožích, chci dopřát těm čtyřem chuderám klecovejm hezký žití. Když to vyjde. I proto si to chci různě vymazlit, nebudou to slepice, budou to spíš tak jak členové smečky (vim, slepice nemaj smečku, maji hejno, nejsem úplný tupo, ale my máme smečku, tak budou muset vzít za vděk smečkou 😀 )

Budou si zkrátka žít. I proto se ptám třeba tak podivuhodně, viz ty zbytky odšťavňovací, protože to předkpokládám v literatuře nenaleznu. 

No a ad dotazy-vs literaruta - 

a) mám za ta leta s čoklidama jaksi zjištěno, že literatury v dnešní době mraky, ale píše kdejakej jouda, a nejsem asi úplně kompetetntní odhalit zrnko v plevách

b) ještě než jsem se prvně zeptala, pozorovala jsem mezi drůbeží cvrkot a myslím, že tady můžu vypreparovat, kdo dává rady kompetentní, léty ověřené

c) abych poctivě přiznala, vždy líp pochopím, když mi někdo něco řekne - viz Varaxi s info o vláknině, než si to dám do souvislostí z odbornýho textu (moje profesorka matematiky by o mých doplňujících otázkách mohla sepsat dizertačku, nemálo času jsem díky tomu trávila vyhozená na chodbě, neb to brala jako provokaci)

d) měla jsem v plánu se vzdělat hlavně v praxi  v sousedství, kde slepice chovají, neb jsem měla představu, že jak to dělají coby naše babičky, dělají to nejlíp. A! Tady jsem díky přítomným praktikům zjistila, proč to není úplně ideální cesta, neb ta slípka už dneska nežije tak jako za časů prababiček. To si myslím, že bych v literatuře já konkrétně nedokázala odhalit.

Jest Vám to takto dostačující?

Já se na ty pipiny prostě těšim, chci si to vymazlit, aby si mohly holky užívat wellness. Ešivá Vám moje příspěvky způsobují nějakej nepokoj, tak to se jako omlouvám, ale myslím, že na diskuzi je normální se zeptat. Jinak by totiž ty diskuze co? Humřely. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 03.10.2023, 13:27:55 xxx.xxx.226.6

No a taky - můžou moje dotazy a následné reakce býti inšpirací někomu, kdo bude začínat jednou jako já, přece pane XY. nebo je? Radí tady fundovaní a radí smysluplně, když se i debata uhne, zas se člověk něco dozví a to je přece přínosný jak pro slepice žížala, ne?

kometa
kometa (4273 příspěvků) 03.10.2023, 13:46:17 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 03.10.2023, 13:27:55

Taky to tak vidím. Co já se tu už dozvěděla věcí! Nebo mě debata donutí najít si další informace. Případně tahám rozumy od zkušenějších kolegů. Protože nikdo neví všechno, že jo.

XY. (neregistrovaný) 03.10.2023, 16:49:51 xxx:xxx.626b:fb70
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 03.10.2023, 13:19:19

Děkuji za velmi vyčerpávající odpověď ani jsem takovou nečekal. Mě se to prostě zdá jako takovej ten internetový obláček.

Spíš mě zajímalo jestli jste viděla dlouhodoběji třeba klecivou slepici ( chování její vzhled kosterní vzhled a stavbu těla  atd).  A pak mě třeba i zajímá jak budete řešit případně problémy pes x slepice. 

A pokud na každou otázku dostanete 2 a víc odpovědi už se v tom značí problém na kterou stranu se přiklonit. A konat musíte opět jen Vy .

A říkám není vhodné tady mít takto otevřené vlákno a proč taky.  Takže tu vaši pohádku budu očkem bedlivě pozorovat a říkat jsi je tohle pravda či né.

A soukromé dokáží říct hodně věcí a mých zkušeností (drůbež) ale veřejné to prezentovat již nebudu v takové míře. Protože pak zase převáží finanční stránka nad zvířecím životem a to je hodně špatně 😔.

Kontakt na mě tady stále je 🙂 a určitě má slova nebyli myšlena proto Zrzavci jako takovém špatně.

PS: Jo těch otázek by na Vás již teď bylo dost 😀.( Ale ctím soukromý ).

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 03.10.2023, 20:32:08 xxx.xxx.96.40
Odpověď na příspěvek uživatele XY. z 03.10.2023, 16:49:51

Mě se to prostě zdá jako takovej ten internetový obláček.

Nu proč ne, máte na to právo.

Viděla jsem ty slípky u souseda na chalupě kdysi, kde jsem se o nich před těmi dvaceti lety právě dozvěděla. Je mi fučík, jak budou vypadat, jestli budou mít hrb. Prostě z nich budou rentiérky, víc za tím netřeba hledat.

Problém psy a slepice se nemusíte bát. Jedna z věcí ,které se každý z našich psů učí je i nevšímat si slepic. POhybujeme se volně krajinou, nehodlám platit slípku v kdejaký vísce, kterou projdeme. Psi jsou vychovaní a pokud by se s tím i vyskytl nějaký problém, tak od toho jsem já, abych to pořešila, znalosti bych na to mít mohla.

Moje soukromí je do určitý míry známý a co neni, tak to je tabu. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2242 příspěvků) 03.10.2023, 20:56:39 xxx.xxx.61.188

Ježiši, to sou trable. 😀
Slépky z fabriky jsou hubené, opelichané a krotké. Za týden za Zrzavcovou budou chodit jak ti ohaři. Za mnou chodí i do kuchyně a na parapet a to jsem ani nechtěla… Nejdřív se potřebují dožrat a zjistit, kde spí dovopravdy, a ne jak ty moje, co stanovaly v keři, a potom máte denně od každé vejce jak vod pštrosa, jak vyrábějí pro mě, až nevím, co s těmi vejci dělat, proč já si těch slépek kupovala tolik, já fakt nejsu normální.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 04.10.2023, 08:52:02 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 04.10.2023, 08:50:52

Ne. V případě, že nenesou, beru je v tomto košíku na vycházky. Aby měly změnu a začly nést 😀

Varaxi
Varaxi (499 příspěvků) 04.10.2023, 16:41:00 xxx.xxx.191.80

Tak ona překrmená zatučnělá slepice taky neponese nijak zvlášť dobře - a pozor, může mít zvýšené riziko problémů se snáškou jako takovou. Organismus by měl být v dobré kondici, ale příliš blahobytná prostě škodí u slepic jako u lidí. 
Ale myslím, že pokud ty slepice budete mít v dostatečně velkém výběhu a budete je kvalitně krmit, tak si nazobají zelené a překrmené a ztučnělé by být neměly. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 05.10.2023, 09:03:50 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 04.10.2023, 16:41:00

Dík Varaxi, tohle budu  muset hlídat - já to vím - díky tady debatám, že jim nesmím dopřávat moc, ale! Nevim co je akurát, že jo. Tak abych to nepřehnala ve svým svatým nadšení.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.